Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден. Имам проблем с лаптопа (TOSHIBA Satellite C660-1K9), който ако има значение е преинсталиран преди около два месеца и е със Windows седмица. Миналия ден свалях снимки от фотоапарата (SONY DSC-W710). Извадих му картата памет (Кingston SDHC 8GB) и я сложих в слота на лаптопа и нямаше проблем. Вчера пробвах и не реагираше, но си казах, че ще опитам на следващия ден. Днес ми излезе надпис за актуализация, лаптопа си се рестартира и така. Опитах, не става, нито със кабел нито от картата. Четох по чужди форуми, влизах в Device Manager, деинсталирах драйвери, рестартирах и нищо. Лаптопа си дейтва все едно нищо не включено. Като ключа апарата със кабел, си светва една оранжева индикация, че се зарежда и според мен не е от кабела, но не знам. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от двете е заминало-картата или четеца. Дай още информация-като правиш снимки с фотоапарата и тази карта, записват ли се, може ли да се разгледат след това. Трябва да опиташ с друг компютър и с друга карта-така ще разбереш кое се е повредило. Този фотоапарат няма ли микро USB, като го свържеш с компютър какво се вижда, изобщо размърдай нещата, за да откриеш повредата. Като отвориш  Диспечера на устройствата , какво се вижда, качи някоя снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказа на юсб порт независимо външен или уаерелес е признак на заминаващо си дъно.Пробвай на юсб-тата някое друго устройство ако не реагират за съжаление прогнозата ми ще се окаже вярна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Фотото с поставена карта закача ли го към компютъра? Разпознава ли се така картата?
2. Ако отговорът на 1. е "Да":
    - деинсталирай USB контролерите и рестартирай
    - от cmd  с администраторски права стартирай проверка на системните файлове:
       sfc /scannow
и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам една карта ,която ту се вижда, ту - не! В повечето случаи не се вижда. Това на повечето портове, но на точно определен, винаги се вижда и отваря! Иди и разбери! Та пробвай на всички портове за да видиш какво е положението! Варианти:

- Повредена карта! Изпробвай на друга машина или изпробвай друга карта на твоята машина

- Замърсен конектор! Опитай да почистиш / продухаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Едно от двете е заминало-картата или четеца. Дай още информация-като правиш снимки с фотоапарата и тази карта, записват ли се, може ли да се разгледат след това. Трябва да опиташ с друг компютър и с друга карта-така ще разбереш кое се е повредило. Този фотоапарат няма ли микро USB, като го свържеш с компютър какво се вижда, изобщо размърдай нещата, за да откриеш повредата. Като отвориш  Диспечера на устройствата , какво се вижда, качи някоя снимка.

Картата си е наред. Запаметяват се снимките. Просто от страна на лаптопа няма реакция. Даже не отчита, че има карта. Ще кача снимки после.

преди 3 часа, ExaFlop написа:

1. Фотото с поставена карта закача ли го към компютъра? Разпознава ли се така картата?
2. Ако отговорът на 1. е "Да":
    - деинсталирай USB контролерите и рестартирай
    - от cmd  с администраторски права стартирай проверка на системните файлове:
       sfc /scannow
и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

Свързвах фотоапарата с usb докато картата е в него, нищо. Лаптопа просто не го "вижда".

Проблемът е решен. Почистих портовете и тръгна.

14674799163651247249016.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, moskvichpich 2 написа:

Свързвах фотоапарата с usb докато картата е в него, нищо. Лаптопа просто не го "вижда".

А драйвър за фотото има ли инсталиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от denislav87
      Здравейте може ли някой да помогне не мога да разбера кво става с тоя лаптоп,преди няколко дни го включих всичко беше ок Днес го вкл зарядното свети зелено обаче в момента в кпйто сложа буксата в лаптопа и зарядното гасне лаптопа изобщо не иска да се включи ,Дали е проблема в зарядното или нещо по сериозно според вас ?
    • от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от Niksbg

Здравейте съфорумници преди време имах е тема за разбит Жак и си купиж usb sound card разказах и играта купих си нова звука беше от лаптопа не от слушалките и там отидох казаха ми да си сваля наи новите драйвари за звук и аз влезнах в сайта на делл и си ги качвам на края при инсталацията дава error 0001 (нещо такова беше) и го пуснах като администратор и когато стигне до Instal wizard забива после пробвах ръчках всичко и накрая ги тегля от divice manager дава няква грешка Invalid data пробвах и с DriverEasy
      и пак същото и сега съм без звук някой ако знае какво се случва ще съм много благодарен да ми каже.
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Искам да споделя нещо. Открих лаптоп Lenovo Y50-70 в olx, за 850 лева. Ето характеристиките му: 
      Процесор:  Intel Core i7-4710HQ 4 Ядра 8 нишки с турбо до 3.5
      Оперативна Памет: 16 GB DDR3L 
      Видеокарта: Nvidia GTX 860M 4GB GDDR5
      Дисплей: 15.6"' FullHD ips дисплей матов
      Твърд диск: 1TB SSHD WD Blue
      Доста ми хареса, но докато събера пари, обявата сигурно ще е приключена/свалена... Та чудех се къде мога да го намеря същия или по-добър пак за толкова лева? Тоест къде мога да намеря други такива геймърски лаптопи втора употреба, на които могат да се играят gta v на high - very high както и на други игри. Аз не можах да намеря.. Ако някой знае може ли да ми каже, помогне или каквото направи.. Много ще съм ви благодарен.
    • от mihail1000
      Здравейте.От няколко дни разглеждам лаптопи и нещо немога да избера.Искам да може да поддържа игри на медиум със стабилен fps-60,50. Мога да си позволя докъм 1000лв не повече,няма значение за марка аз разглеждах най вече Asus но нещо не можах да намеря и предварително да кажа имам компютър просто ми трябва лаптопа като ходя някъде да не изоставам, благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.