Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден. Имам проблем с лаптопа (TOSHIBA Satellite C660-1K9), който ако има значение е преинсталиран преди около два месеца и е със Windows седмица. Миналия ден свалях снимки от фотоапарата (SONY DSC-W710). Извадих му картата памет (Кingston SDHC 8GB) и я сложих в слота на лаптопа и нямаше проблем. Вчера пробвах и не реагираше, но си казах, че ще опитам на следващия ден. Днес ми излезе надпис за актуализация, лаптопа си се рестартира и така. Опитах, не става, нито със кабел нито от картата. Четох по чужди форуми, влизах в Device Manager, деинсталирах драйвери, рестартирах и нищо. Лаптопа си дейтва все едно нищо не включено. Като ключа апарата със кабел, си светва една оранжева индикация, че се зарежда и според мен не е от кабела, но не знам. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от двете е заминало-картата или четеца. Дай още информация-като правиш снимки с фотоапарата и тази карта, записват ли се, може ли да се разгледат след това. Трябва да опиташ с друг компютър и с друга карта-така ще разбереш кое се е повредило. Този фотоапарат няма ли микро USB, като го свържеш с компютър какво се вижда, изобщо размърдай нещата, за да откриеш повредата. Като отвориш  Диспечера на устройствата , какво се вижда, качи някоя снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказа на юсб порт независимо външен или уаерелес е признак на заминаващо си дъно.Пробвай на юсб-тата някое друго устройство ако не реагират за съжаление прогнозата ми ще се окаже вярна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Фотото с поставена карта закача ли го към компютъра? Разпознава ли се така картата?
2. Ако отговорът на 1. е "Да":
    - деинсталирай USB контролерите и рестартирай
    - от cmd  с администраторски права стартирай проверка на системните файлове:
       sfc /scannow
и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам една карта ,която ту се вижда, ту - не! В повечето случаи не се вижда. Това на повечето портове, но на точно определен, винаги се вижда и отваря! Иди и разбери! Та пробвай на всички портове за да видиш какво е положението! Варианти:

- Повредена карта! Изпробвай на друга машина или изпробвай друга карта на твоята машина

- Замърсен конектор! Опитай да почистиш / продухаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Едно от двете е заминало-картата или четеца. Дай още информация-като правиш снимки с фотоапарата и тази карта, записват ли се, може ли да се разгледат след това. Трябва да опиташ с друг компютър и с друга карта-така ще разбереш кое се е повредило. Този фотоапарат няма ли микро USB, като го свържеш с компютър какво се вижда, изобщо размърдай нещата, за да откриеш повредата. Като отвориш  Диспечера на устройствата , какво се вижда, качи някоя снимка.

Картата си е наред. Запаметяват се снимките. Просто от страна на лаптопа няма реакция. Даже не отчита, че има карта. Ще кача снимки после.

преди 3 часа, ExaFlop написа:

1. Фотото с поставена карта закача ли го към компютъра? Разпознава ли се така картата?
2. Ако отговорът на 1. е "Да":
    - деинсталирай USB контролерите и рестартирай
    - от cmd  с администраторски права стартирай проверка на системните файлове:
       sfc /scannow
и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

Свързвах фотоапарата с usb докато картата е в него, нищо. Лаптопа просто не го "вижда".

Проблемът е решен. Почистих портовете и тръгна.

14674799163651247249016.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, moskvichpich 2 написа:

Свързвах фотоапарата с usb докато картата е в него, нищо. Лаптопа просто не го "вижда".

А драйвър за фотото има ли инсталиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.