Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден. Имам проблем с лаптопа (TOSHIBA Satellite C660-1K9), който ако има значение е преинсталиран преди около два месеца и е със Windows седмица. Миналия ден свалях снимки от фотоапарата (SONY DSC-W710). Извадих му картата памет (Кingston SDHC 8GB) и я сложих в слота на лаптопа и нямаше проблем. Вчера пробвах и не реагираше, но си казах, че ще опитам на следващия ден. Днес ми излезе надпис за актуализация, лаптопа си се рестартира и така. Опитах, не става, нито със кабел нито от картата. Четох по чужди форуми, влизах в Device Manager, деинсталирах драйвери, рестартирах и нищо. Лаптопа си дейтва все едно нищо не включено. Като ключа апарата със кабел, си светва една оранжева индикация, че се зарежда и според мен не е от кабела, но не знам. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно от двете е заминало-картата или четеца. Дай още информация-като правиш снимки с фотоапарата и тази карта, записват ли се, може ли да се разгледат след това. Трябва да опиташ с друг компютър и с друга карта-така ще разбереш кое се е повредило. Този фотоапарат няма ли микро USB, като го свържеш с компютър какво се вижда, изобщо размърдай нещата, за да откриеш повредата. Като отвориш  Диспечера на устройствата , какво се вижда, качи някоя снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отказа на юсб порт независимо външен или уаерелес е признак на заминаващо си дъно.Пробвай на юсб-тата някое друго устройство ако не реагират за съжаление прогнозата ми ще се окаже вярна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Фотото с поставена карта закача ли го към компютъра? Разпознава ли се така картата?
    2. Ако отговорът на 1. е "Да":
        - деинсталирай USB контролерите и рестартирай
        - от cmd  с администраторски права стартирай проверка на системните файлове:
           sfc /scannow
    и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също имам една карта ,която ту се вижда, ту - не! В повечето случаи не се вижда. Това на повечето портове, но на точно определен, винаги се вижда и отваря! Иди и разбери! Та пробвай на всички портове за да видиш какво е положението! Варианти:

- Повредена карта! Изпробвай на друга машина или изпробвай друга карта на твоята машина

- Замърсен конектор! Опитай да почистиш / продухаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Едно от двете е заминало-картата или четеца. Дай още информация-като правиш снимки с фотоапарата и тази карта, записват ли се, може ли да се разгледат след това. Трябва да опиташ с друг компютър и с друга карта-така ще разбереш кое се е повредило. Този фотоапарат няма ли микро USB, като го свържеш с компютър какво се вижда, изобщо размърдай нещата, за да откриеш повредата. Като отвориш  Диспечера на устройствата , какво се вижда, качи някоя снимка.

Картата си е наред. Запаметяват се снимките. Просто от страна на лаптопа няма реакция. Даже не отчита, че има карта. Ще кача снимки после.

преди 3 часа, ExaFlop написа:

1. Фотото с поставена карта закача ли го към компютъра? Разпознава ли се така картата?
    2. Ако отговорът на 1. е "Да":
        - деинсталирай USB контролерите и рестартирай
        - от cmd  с администраторски права стартирай проверка на системните файлове:
           sfc /scannow
    и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

Свързвах фотоапарата с usb докато картата е в него, нищо. Лаптопа просто не го "вижда".

Проблемът е решен. Почистих портовете и тръгна.

14674799163651247249016.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, moskvichpich 2 написа:

Свързвах фотоапарата с usb докато картата е в него, нищо. Лаптопа просто не го "вижда".

А драйвър за фотото има ли инсталиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Александър Банов
        Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
      • от velislavvasilev
        Форумци, покрай една по-горна тема се разчоплих из нета и търся що-годе бърза флашка за USB 2.0 Говоря, нещо да достига капацитета на интерфейса от 60MB/sec. Има флашки на USB 3.0 със скорост от по 120-130, ама прегледах над 20 модела и всичките за USB 2.0 записват с 2, максимум 3MB/sec, което е смешно. Та, ако някой знае или е тествал, да сподели разни модели с по-сносна скорост. По принцип ми трябва 8GB, ама и на повече ще се съглася. 
      • от miriami
        Здравейте! 
        Слушалките на лаптопа ми отказаха. Буксата не прави връзка. Купих нови слушалки. И с тях- същото. Тествах на телефона и старите и новите- там работят. На лаптопа не тръгват и тонколоните. Микрофонът обаче работи. И той е в същия преден панел със слушалките. Иначе си имам звук от спикерите, но той не може да премине през периферно устройство. В настройките в контролния панел забелязах, че нямам headphones, но и преди нямах. Преинсталирах си драйвера за аудиото. Conexant High Definition Smart Audio 221. За моя модел лаптоп е. Той винаги си ми е бил този. Четох из нета и инсталирах даже някакъв Realtek HD, обаче не забелязах да се появи в Диспечера на устройствата. Даже не знам къде се инсталира, че да го трийна, защото, очевидно, не свърши никаква работа. И, накрая, преди да помоля за помощ, да кажа, че вчера взех лаптопа от почистване. Искрено се надявам да не е нещо при сглобяването- прекъснат кабел или знам ли... Идеи? Много ми се иска да е някое тикче в някакви настройки.  
        Благодаря предварително!
      • от iravenbg
        Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
        Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
        Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
      • от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.