Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново!
    Искам да ми кажете мнението си за следната конфигурация:
    ASUS Z170-A, Z170, DDR4 3400(O.C.) 296,21 лв
    INTEL CORE i5-6600K  509,51 лв
    ADATA 16GB DDR4 2400 112,13 лв
    CRUCIAL 480GB 2.5" SSD 235,20 лв
    EVGA Захранване 500W Active PFC 94,08 лв
    ZALMAN Z1 NEO, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 66,80 лв
    PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 677,91 лв
    Обща стойност: 1991.84лв.
    Като ми трябват предложения за вентилатор за процесора и най-вероятно още един, който да го сложа отпред на кутията. Също така захранването достатъчно мощно ли е? Избрах по-скъпо дъно, за да имам възможност за ъпгрейди и клокване занапред. Тая GTX 970 я сложих, просто за да е завършена конфигурацията. Като цяло съм фен на nVidia, но най-вероятно ще взема една RX 480, когато я пуснат с читаво охлаждане.
    Също така се извинявам, ако постът ми е пълен само с глупости - не претендирам, че съм разбирач от какъвто и да е калибър. :) пеаце \\//

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Завършена но тая евтина 970 излиза 50 лв. повече от скъпите варианти на 480 та се обърква крайната цена.

Кутията върви с два вентилатора отпред та няма накъде повече да и слагаш. Има си и един отзад.

Ъпгрейд е възможен със всяко дъно та въпроса е към какво? Ако говорим за отключен I7 понеже друго не ми хрумва не е проблем и по-евтино дъно с Z170 чипсет.

ASUS Z170-P 

За охладител минимум COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2 . За по-големи трябва да се провери кутията събира ли ги. 

пс. Ще излиза GTX1060 щом си фен на Nvidia която вероятно ще е около 50 лв. по-скъпа от 480.

Реално тя заменя 970 и ще е на подобна цена но нещо са омазали номерациите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията и захранването нямат място в конфигурация за 2K. Всъщност не бих ги вложил в каквато и да е конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, и аз загледах въпросната ASUS Z170-P. Щом ще върши работа - супер! Говоря за ъпгрейд към повече РАМ като за начало и да, някоя отключена седмица по-нататък. Може би и някоя по-хубава звкукова карта. А и със сигурност ще хвана да го клокна тоя 6600к по някое време.
    За кутията не бях видял, че си идва с охладители - това е доста добре! А при положение, че го сложа този Cooler Master (или нещо по-мощно), това ще значи, че в кутията ще има 4 вента, та тва 500-ватово захранване на ЕВГА ще може ли да храни цялата система?

Ей тука за тия АМД-та чета, че има случаи с изгоряли PCIe слотове, но това предполагам ще се премахне като проблем, когато излязат подобрените модели. А аз може да съм фен на енвидия, но ако мога да спестя някой лев с АМД, ще го направя.

преди 1 минута, XECUTIONER написа:

Кутията и захранването нямат място в конфигурация за 2K. Всъщност не бих ги вложил в каквато и да е конфигурация.

Би ли се обосновал? Какво им е?

Редактирано от topkek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към 400W на 12V линия е предостатъчно за 970, 480 или 1060. Качеството на блока и глезотиите вече са друг въпрос.

При положение че имаш 16GB си двойно над съвременните изисквания на игрите. Тоест дори дъно с 2 слота позволява 32GB а с 4 слота коментарите са излишни.

Имаш и PCI слотове както и M.2. та не бих коментирал тия неща. Разлика може да има във фазите. По-евтиното не поддържа СЛИ което е една скъпа и безсмислена екстра за повечето хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, засега 16ГБ са предостатъчни за гейминг, но смятам да използвам компютъра и за работа с по-тежки програми, които съответно изискват повече РАМ. Пък и с времето със сигурност и игрите, и програмите ще започнат да искат повече РАМ - та да съм готов. :)

А липсата на СЛИ означава, че, ако искам да сложа повече от една видео карта, ще мога да го направя само с АМД карти, така ли? Говоря за ASUS Z170-P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тия 16 GB  се намира точно в изискванията на съвременните игри. С 8 GB  не, но няма как да сложи 10 или 12 GB,  че да е точно в изискванията. Затова 16. Аз знам за поне две нови игри с изискване 16GB. Друг е въпроса, че при игра заетата памет е по-малко. А и то няма как да бъде 16GB, но и няма как хората да ти поставят изискване 10 GB. Не че не могат, но твърде философска стана темата. 

Palit GTX970  е скъпа на тая цена.

преди 2 минути, topkek написа:

Да, засега 16ГБ са предостатъчни за гейминг, но смятам да използвам компютъра и за работа с по-тежки програми, които съответно изискват повече РАМ. Пък и с времето със сигурност и игрите, и програмите ще започнат да искат повече РАМ - та да съм готов. :)

А липсата на СЛИ означава, че, ако искам да сложа повече от една видео карта, ще мога да го направя само с АМД карти, така ли? Говоря за ASUS Z170-P

Да. Но не го прави.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Да. Но не го прави.

Това само за АМД ли важи, или като цяло dual+ GPU mode е лошо решение, без значение дали се говори за SLI, или Crossfire ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, topkek написа:

Би ли се обосновал? Какво им е?

Има ли нужда потребител с такава репутация да се обосновава? Ще ти подскажа - има! Но ще подходя малко по-различно и няма да се обоснова. След като закупиш нужното и го експлоатираш известно време ще споделиш мнение и след това ще си направиш нужните изводи на кой да вярваш и на кой не. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Има ли нужда потребител с такава репутация да се обосновава? Ще ти подскажа - има! Но ще подходя малко по-различно и няма да се обоснова. След като закупиш нужното и го експлоатираш известно време ще споделиш мнение и след това ще си направиш нужните изводи на кой да вярваш и на кой не. ;)

Пич, не искам да ти поставям репутацията под съмнение. Просто зададох въпрос, чийто отговор евентуално може да ме насочи към нещо по-добро като избор. Но това "вземи, пробвай и ще видиш" хич не ми помага като съвет - не принадлежа към богатата прослойка на обществото и не мога да си позволя да си купувам ПЦ компоненти по същия начин, по който си купувам бири.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Принципно Евга имат и по-добри варианти като бюджетния е този - http://www.vario.bg/evga-500b-bronze-500w-100-b1-0500-kr 

Друг бюджетен вариант този път на Сиисоник - http://www.vario.bg/xfx-xt600-600w-p1-600b-xtfr

Вариант с 2 години по-голяма гаранция - http://www.vario.bg/xfx-pro-series-full-wired-edition-550w-p1-550s-xxb9

И с по-висок сертификат - http://www.vario.bg/xfx-ts-gold-series-550w-p1-550g-ts3x

пс. Вариантите с 5 г. гаранция са с по-добри кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, това ЕВГА дори е сертифицирано. Благодаря!
    Но пък го няма в скай.бг, откъдето всъщност мисля да поръчам всичко - Мисля, това е оптималният ценови вариант. Но нищо не ми пречи да поръчам някоя част от друг сервиз.

ЕДИТ: Ясно! Ще се насоча към едно от тези четири.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kolib4iata
        Здравейте.
        Оверклоквам си видеото и искам да попитам какви температури са в рамките на безопасното.Тествах с FurMark като температурата достигна до 68 градуса при 23 стайна.С Valley Benchmark температурата стигна до 61 градуса.В игра (WOT) стигна до 62 градуса.
        Повдигнал съм с 200 ядрото и с 490 паметта.
        Видео - https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N970WF3OC-4GD-rev-10-11#ov

• от DangerousWolf
        Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от KNSoldier_96
        Здравейте!Имам нужда от препоръка.Та,значи имам Плейстейшън 4 с два джойстика и 3 игри (FIFA 16,Little Big Planet 3,UFC 2),но мисля да си взема конфигурация за игри.Въпросите ми са следните:
        Дали ще мога да продам конзолата с игрите и джойстиците за повече от 500лв.?В смисъл плейстейшъна не е про,слим или някъкав друг а е обикновен купен е преди 2 години.
        Значи имам спестени 800лв а компа който искам да купя е 1400лв.Ако продам Плейстейшъна за 600лв ще мога да го купя но после трябва да мисля за монитор.Ако може да ми предложите някой монитор до 250лв подходящ за CS:GO,GTA V,BF 1
        Не искам да ставам някъкав геймър а просто вечерта малко да поцъкам ЦС или ГТА ей така за релакс...И се чудя дали да запазя Плейстейшъна и да не купувам PC-то или обратното?Тъй като вече доста пъти чувам,че е по-добре да си на PC.
        А също разбрах,че сам да си сглобя комп е по-далавера,а PC-то което искам да купя е сглобено от Озон.бг и там пише ,че се тества преди да е изпратено.Ако може да ми кажете дали си струва 1400лв струва?А и да попитам ако евентуално го поръчам като ми го доставят веднага ли ще работи или трябва да инсталирам нещо или нещо такова?А иначе ето линк за PC-то.  [(https://www.ozone.bg/portals/desktop-configurations/behemoth)]
      • от sabrispayki
        Здравейте,
        Искам да ми помогнете да си избера лаптоп за игри до 3000 ЛВ.
        След 1 месец ще си купя като се върна в България.
        В момента разгледах доста и съм между 3 модела.
        1. DELL Inspiron 7567 15.6" UHD, i7-7700HQ, RAM 16GB, 1TB HDD+128 GB SSD, GTX 1050Ti 4GB.   Модела е между 2600-2700 Лв.
        2. Лаптоп Acer Predator Helios 300 (NH.Q2BEX.012), четириядрен Kaby Lake Intel Core i7-7700HQ 2.8/3.8 GHz, 15.6" (39.62 cm) Full HD IPS Display & GF GTX 1060 6GB, (HDMI), 16GB DDR4, 1TB HDD & 128GB, 1x USB Type-C, Linux. Модела е около 2900 лева.
        3.  ALIENWARE 15 R3   -  3000 лв.
        Процесор: Intel Core I7 Skylake 6700HQ 4cores / 8 Threads X 2.5Ghz Up to 3.5Ghz (8mb cache)
        Видео карта: NVIDIA GeForce GTX 1060 - 6GB GDDR5
        Рам памет: 16GB DDR4L (2 x 8GB) 2633Mhz
        Хард диск: 1TB (1000GB) Sata 3 6Gbit/s 7200Rpm / 256GB M.2 NVMe SSD        
        Кои от тези лаптопи ще ми препоръчвате или нещо различно ? Очаквам отговорите ви !
        Благодаря Ви предварително !

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.