Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте отново!
Искам да ми кажете мнението си за следната конфигурация:
ASUS Z170-A, Z170, DDR4 3400(O.C.) 296,21 лв
INTEL CORE i5-6600K  509,51 лв
ADATA 16GB DDR4 2400 112,13 лв
CRUCIAL 480GB 2.5" SSD 235,20 лв
EVGA Захранване 500W Active PFC 94,08 лв
ZALMAN Z1 NEO, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 66,80 лв
PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 677,91 лв
Обща стойност: 1991.84лв.
Като ми трябват предложения за вентилатор за процесора и най-вероятно още един, който да го сложа отпред на кутията. Също така захранването достатъчно мощно ли е? Избрах по-скъпо дъно, за да имам възможност за ъпгрейди и клокване занапред. Тая GTX 970 я сложих, просто за да е завършена конфигурацията. Като цяло съм фен на nVidia, но най-вероятно ще взема една RX 480, когато я пуснат с читаво охлаждане.
Също така се извинявам, ако постът ми е пълен само с глупости - не претендирам, че съм разбирач от какъвто и да е калибър. :) пеаце \\//

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Завършена но тая евтина 970 излиза 50 лв. повече от скъпите варианти на 480 та се обърква крайната цена.

Кутията върви с два вентилатора отпред та няма накъде повече да и слагаш. Има си и един отзад.

Ъпгрейд е възможен със всяко дъно та въпроса е към какво? Ако говорим за отключен I7 понеже друго не ми хрумва не е проблем и по-евтино дъно с Z170 чипсет.

ASUS Z170-P 

За охладител минимум COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2 . За по-големи трябва да се провери кутията събира ли ги. 

 

пс. Ще излиза GTX1060 щом си фен на Nvidia която вероятно ще е около 50 лв. по-скъпа от 480.

Реално тя заменя 970 и ще е на подобна цена но нещо са омазали номерациите.
    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутията и захранването нямат място в конфигурация за 2K. Всъщност не бих ги вложил в каквато и да е конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз загледах въпросната ASUS Z170-P. Щом ще върши работа - супер! Говоря за ъпгрейд към повече РАМ като за начало и да, някоя отключена седмица по-нататък. Може би и някоя по-хубава звкукова карта. А и със сигурност ще хвана да го клокна тоя 6600к по някое време.
За кутията не бях видял, че си идва с охладители - това е доста добре! А при положение, че го сложа този Cooler Master (или нещо по-мощно), това ще значи, че в кутията ще има 4 вента, та тва 500-ватово захранване на ЕВГА ще може ли да храни цялата система?

Ей тука за тия АМД-та чета, че има случаи с изгоряли PCIe слотове, но това предполагам ще се премахне като проблем, когато излязат подобрените модели. А аз може да съм фен на енвидия, но ако мога да спестя някой лев с АМД, ще го направя.

преди 1 минута, XECUTIONER написа:

Кутията и захранването нямат място в конфигурация за 2K. Всъщност не бих ги вложил в каквато и да е конфигурация.

Би ли се обосновал? Какво им е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към 400W на 12V линия е предостатъчно за 970, 480 или 1060. Качеството на блока и глезотиите вече са друг въпрос.

При положение че имаш 16GB си двойно над съвременните изисквания на игрите. Тоест дори дъно с 2 слота позволява 32GB а с 4 слота коментарите са излишни.

Имаш и PCI слотове както и M.2. та не бих коментирал тия неща. Разлика може да има във фазите. По-евтиното не поддържа СЛИ което е една скъпа и безсмислена екстра за повечето хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, засега 16ГБ са предостатъчни за гейминг, но смятам да използвам компютъра и за работа с по-тежки програми, които съответно изискват повече РАМ. Пък и с времето със сигурност и игрите, и програмите ще започнат да искат повече РАМ - та да съм готов. :)

А липсата на СЛИ означава, че, ако искам да сложа повече от една видео карта, ще мога да го направя само с АМД карти, така ли? Говоря за ASUS Z170-P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тия 16 GB  се намира точно в изискванията на съвременните игри. С 8 GB  не, но няма как да сложи 10 или 12 GB,  че да е точно в изискванията. Затова 16. Аз знам за поне две нови игри с изискване 16GB. Друг е въпроса, че при игра заетата памет е по-малко. А и то няма как да бъде 16GB, но и няма как хората да ти поставят изискване 10 GB. Не че не могат, но твърде философска стана темата. 

 

Palit GTX970  е скъпа на тая цена.

преди 2 минути, topkek написа:

Да, засега 16ГБ са предостатъчни за гейминг, но смятам да използвам компютъра и за работа с по-тежки програми, които съответно изискват повече РАМ. Пък и с времето със сигурност и игрите, и програмите ще започнат да искат повече РАМ - та да съм готов. :)

А липсата на СЛИ означава, че, ако искам да сложа повече от една видео карта, ще мога да го направя само с АМД карти, така ли? Говоря за ASUS Z170-P

Да. Но не го прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Да. Но не го прави.

Това само за АМД ли важи, или като цяло dual+ GPU mode е лошо решение, без значение дали се говори за SLI, или Crossfire ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, topkek написа:

Би ли се обосновал? Какво им е?

Има ли нужда потребител с такава репутация да се обосновава? Ще ти подскажа - има! Но ще подходя малко по-различно и няма да се обоснова. След като закупиш нужното и го експлоатираш известно време ще споделиш мнение и след това ще си направиш нужните изводи на кой да вярваш и на кой не. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Има ли нужда потребител с такава репутация да се обосновава? Ще ти подскажа - има! Но ще подходя малко по-различно и няма да се обоснова. След като закупиш нужното и го експлоатираш известно време ще споделиш мнение и след това ще си направиш нужните изводи на кой да вярваш и на кой не. ;)

Пич, не искам да ти поставям репутацията под съмнение. Просто зададох въпрос, чийто отговор евентуално може да ме насочи към нещо по-добро като избор. Но това "вземи, пробвай и ще видиш" хич не ми помага като съвет - не принадлежа към богатата прослойка на обществото и не мога да си позволя да си купувам ПЦ компоненти по същия начин, по който си купувам бири.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно Евга имат и по-добри варианти като бюджетния е този - http://www.vario.bg/evga-500b-bronze-500w-100-b1-0500-kr 

Друг бюджетен вариант този път на Сиисоник - http://www.vario.bg/xfx-xt600-600w-p1-600b-xtfr

Вариант с 2 години по-голяма гаранция - http://www.vario.bg/xfx-pro-series-full-wired-edition-550w-p1-550s-xxb9

И с по-висок сертификат - http://www.vario.bg/xfx-ts-gold-series-550w-p1-550g-ts3x

 

пс. Вариантите с 5 г. гаранция са с по-добри кондензатори.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това ЕВГА дори е сертифицирано. Благодаря!
Но пък го няма в скай.бг, откъдето всъщност мисля да поръчам всичко - Мисля, това е оптималният ценови вариант. Но нищо не ми пречи да поръчам някоя част от друг сервиз.

ЕДИТ: Ясно! Ще се насоча към едно от тези четири.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...