Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

това е от HD Tune от Hiren's

IMG_9275.JPG

на benchmark не ще 

IMG_9277.JPG

на HEALTH ми дава че е OK

IMG_9276.JPG

Понеже гледам че лошите сектори са в началото и в края, мисля да направя четири дяла и да използвам дял 2 и 3 като гледам те са почти назасегнати, а дял 1 и 4 в които са лошите сектори ще ги оставя неизползваеми. Ще свърши ли работа тая гимнастика или има и друго решение

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бутни един инсталационен Windows XP и със инструмента му за разделяне на харда го разцепи на три, като последния дял го остави десетина гб, така ще останат в края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих предложил първо да се направи едни формат на ниско ниво и да се види дали няма да се пооправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

Аз бих предложил първо да се направи едни формат на ниско ниво и да се види дали няма да се пооправи.

да, има вероятност частично или напълно да се оправи, но тези сектори, така или иначе ще са проблемни

и си мисля, че е взел правилното решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2 дяла между 3трите зони с лоши сектори е продължението на предишното ми предложение, ако след форматирането продължават да съществуват тези лоши сектори. Много е вероятно те да не са дефекти в структурата на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

първо да се направи едни формат на ниско ниво

със коя програма от Hirens да направя формат на ниско ниво ?

преди 40 минути, ExaFlop написа:

Много е вероятно те да не са дефекти в структурата на диска.

в смисъл дефектна електроника / firmware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, julienalexandrov написа:

Ново Bitmap изображение.png

преди 1 час, julienalexandrov написа:

в смисъл дефектна електроника / firmware

не

става въпрос за повърхността (магнитния слой) на диска-грешен запис

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, julienalexandrov написа:

Тази на WD - Link има я и в Hirens.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия зелени дискове на WD са такъв боклук, че не знам дали има смисъл да се занимаваш.

Скоро ще умре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте !

Прочетох темата и съответните коментари и препоръки . Нормални и точни .

Като съвет мога да кажа следното :

1. При желание да се направи формат на ниско ниво , понякога се е случвало да реши проблемите при грешени записи както е споменал ExaFlop

2. Ако автора на темата желае да изпозлва диска , да се опита да изолира пространството с лошите показатели .

3. Може да използва и HDDRegenerator , като използва програмата просто за проверка на диска и да установи разположението на проблемните зони  , а не за поправка ( има си го като опция )

Правил съм многократно тази процедура по проблемни дискове , използвал съм Partition Manager , с уговорката че има кофти места по диска в двата края на дисковото пространство.Има ли пръснати такива и по други места , всичко по долу написано отпада и диска си е за спомен .

Просто оставя пространството което е засегнато нелокирано , т.е . без никакви процедури в началото на диска , като обема да е поне +20 GB след засегната зона , след това и в края по същия начин за крайната проблемна зона , но поне +20 преди повредената част от диска . Създава си след това нови 2 дяла който иска да използва и толкова .

Пример : Засегната зона е в първите 30 Gb , оставя се нелокиран обем от 50 Gb и след него се създава новия дял . По същия начин и в края .

Имам дори 7-8 дикса които рабтят вече поне от 1-2 години без проблеми на машините си , просто хората не им се даваха пари за смяна на дисковете и си поемаха риска .

Поздрави !

Ето и снимка от работен мой лаптоп на който диска е направен по този начин преди 3 години и си работи и до днес прекрасно .

Screenshot (10h 20m 37s).jpg

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 7/2/2016 в 19:37, ExaFlop написа:

пуснах му един Low Level Format, обаче по време на процеса ми даваше много

IMG_9291.JPG

като че ли сега леееекинко се е пооправил

IMG_9296.JPG

даже и проведох бенчмарк-а, който преди беше невъзможно да пусна

IMG_9293.JPG

преди 21 часа, PC doctor написа:

Здравейте ......

благодаря за съветите .... ще ги изпробвам като се освободя

приятен ден ти желая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 часа, PC doctor написа:

Ето и снимка от работен мой лаптоп на който диска е направен по този начин преди 3 години и си работи и до днес прекрасно .

зеления WD  ще го пробвам утре как се държи след инсталация .... даже тука имаx един безнадежден случай ...сега оправям и него

IMG_3453.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това което си направил  е ок , но не забрявяй че ползваш само една програма за проверка , просто се постарай да провериш неща и с друг софтуер . Поради тази причина те посъветвах да пуснеш и един Regenerator в часта му  за проверка на диска .

Пусни , прегледай и тогава прави инсталации , да не стане така че ще се занимаваш , инсталираш и след това отново забиване и т.н .

По-сигурен метод , ако има изобщо такова понятие при дискове показали повредени сектори от изолацията на зоните с тях по метода който съм указал няма . Ако в една зона е имало лоши сектори , няма и никога не е имало истински надежден софтуер за поправки и т.н .

Сега ти е покаало че всичко е ок , но ако проблемната зона се изпозлва под формата на инсталация или обем върху който има записи проблемите ще се появят отново .

Поздрави и успех !

С уважение към хората който се опитват да четат, да се информират и да научават различни неща .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, PC doctor написа:

о-сигурен метод , ако има изобщо такова понятие при дискове показали повредени сектори от изолацията на зоните с тях по метода който съм указал няма . Ако в една зона е имало лоши сектори , няма и никога не е имало истински надежден софтуер за поправки и т.н .

Ще си позволя да те поправя. Има по интелигентни способи да се поправят. Наричат се self scan/ self test/burn in представляват заводски скриптове които добавят дефектите намерени по плочите в различни таблици в зависимост от вида им. Могат да изключват зони, да изолират цели тракове, да изключват глави, намаляват обем, сменят модела, променят плътността и т..н  Факт е обаче че тези благинки са достъпни за малцина, и почти никой от тези хора не се занимава с ремонт на дискове. Времето загубено в един диск може да надхвърли седмица дори 10 дена, а при преустановяването на процеса с грешка трябва да се променят зададените параметри за сканирането и всичко да се почне отначало. Само тока който се похабява в един такъв процес може да надхвърли себестойността на диска. На мен лично ми е много неприятно когато един полу-жив диск го затрия в опитите да го пусна с намален обем например, отколкото да си стои като донор и да се ползва. "The best is enemy of the good"

Само за последно да добавя нещо много важно: Трябва да се знае причината за  възникването на дефектите, преди да почне да се лекува.  Ако диска е изтърван тогава шанса да бъде затрит при пускане на всякакви тестове на повърхността като регенератори и подобни е 100%. Т

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От моя скромен опит в  материята , пробвал съм  с  какво ли не , не заводски , не космически , не каквото се сетиш като софтуер , диска направил ли е лоши сектори поправяне няма . Има малки изключения когато секторите не са физически повредени да се репернат , и въпреки това след време отново се получава проблема , ако зоната със проблемните  секторите не е изолирана от активно използване . Когато повредата по секторите е физическа , софтуерно решение няма .

Това съм пробвал на поне едно 200-300 повредени диска , дори в момента имам над 30 парчета който няма как и с какво да бъдат накарани да бъдат работещи нормално .

Ще ти кача и снимка на един лаптопски и не виждам какви скриптове биха го поптавили

Поздрави !

image-db012a1bc85fec3f1d7819d5b9534f13a3131c0839a8f2d138ff551092702245-V.jpg

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.