Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,нов съм в форума общо взето искам да попитам дали някои знае какъв е проблема на моя ЛГ телевизор ,след като се пусне се появява една лента преди по спомен мисля ,че беше по малко сега се  е увеличила и цялата половина на телевизора се гледа развалено,след като загрее от порядъка на 30 минути и изчезва.

13607727_1043147715761240_709410087_n.jpg

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Странна работа ,как половината екран само е с дефект. Може би трябва да се намести конектора. Вероятно част от пиновете не контактуват добре. Може и по платката да е ,някой кондензатор да е сдал багажа. Имал съм подобен проблем с LCD монитор. Известно време ,докато загрее правеше проблеми. Трябва да се отвори и да се види. 

Защо не го закарате в сервиз? Така де ,тук и да налучкаме ,в какво се крие този проблем ,вие можете ли да го решите? Разглобяването не е за всеки. Мой приятел така си спука фатално предния полимерен панел на монитора ,опитвайки се да го разглоби. 
    Всеки случай не изглежда ,като нищо сериозно. Повече от 40лв на дали ще струва поправката. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Телевизорът Ви е за сервиз!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Васил Макенджиев написа:

Здравейте,нов съм в форума общо взето искам да попитам дали някои знае какъв е проблема на моя ЛГ телевизор ,след като се пусне се появява една лента преди по спомен мисля ,че беше по малко сега се  е увеличила и цялата половина на телевизора се гледа развалено,след като загрее от порядъка на 30 минути и изчезва.

13607727_1043147715761240_709410087_n.jpg

Все още сме на ниво гадаене.... Трябват ни марка и модел на телевизора, подробно описание на проблема, ориентировъчно време от кога датира проблема. От какъв източник идва сигнала? Отделно устройство ли има или се декодира от тунерите на телевизора? Дори и да влезете в менюто или някакви други настройки, пак ли си остава тази "лента"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма никакво гадаене, в случая.

Човекът, едва ли ще го отвори и тръгне да го поправя сам, при условие, че може да стане по-зле.

Както каза колегата, за сервиз е. Ако е в гаранция, още по-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А кой изобщо е казал, че трябва да се стигне до отваряне? Най-вероятно така ще да е, но още нищо не е сигурно. Колкото до сервиза, очевидно иска да чуе и види още няколко други мнения, преди да предприеме каквото и да е . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами нека види и други мнения, а дотогава ще гледа половинчат образ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Повредата вероятно е в T-con Board или в лентовите кабели на матрицата. Марката и модела са без значение, източника на сигнал също. В сервиза ще ви кажат цена.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря много за бързите отговори. Ето сега след като днес работи няколко часа и вече си се гледа добре,ето и модела на телевизора13607727_1043147715761240_709410087_n.jpg13607727_1043147715761240_709410087_n.jpg13607727_1043147715761240_709410087_n.jpg

13607749_1043389039070441_257165576_n.jpg

13566178_1043389032403775_2041539623_n.jpg

Извинявам се за многото снимки просто съм нов в форума

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Независимо от това, че след известно време се оправя, е хубаво да предприемете мерки за преглеждането на телевизора от сервизен добър специалист, за да не Ви се налага по нататък да пускате друга тема, в която ще напишете че е спрял тотално да работи. Това е съвет а преценката си остава Ваша! Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е при всяка марка и модел може да се появи проблема и автора правилно е преценил да не казва марка и модел тука се изсипаха да повтарят като папагали марка марка модел модел ? Аджиба ще познаеш ли от къде е проблема ? Само да попитам нов ли е тв ако е още в гаранция занесете го по бързо до като не е станало късно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей! Ти можеш ли да ми помогнеш с вратата? Бяла, на дръжката има лого "Rollplast"?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти па къде се навря с чужда тема? Тоя стар кинескопен телевизор има ли нещо общо с темата? За сервиз и толкова! Или очакваш да дойда в твоето село и да го закарам вместо теб? Да не си без ръце и крака за да не можещш да се справиш с тази елементарна задача?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.