Премини към съдържанието
Chameleon123

Прекалено висока температура на Asus ROG G551; i7-4750HQ, 2.00GHz, Haswell

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Моля да ми дадете съвет дали работните температури на скриншотовете са прекалено високи. Това са температурите щом пусна лаптопа. Малко след това температурите скачат на: 74, 80, 75 C без да съм включил нищо.

Какво трябва да направя ?

Благодаря предварително !

Ники

When start pc.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Chameleon123 написа:

Какво трябва да направя ?

Профилактика - почистване, смяна на термопаста при необходимост термоподложки. Проверка за вируси натоварващи системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благагодаря за бързите отговори. Лаптопа още е в гаранция, няма и една година, не мисля, че е за смяна на термопасти...., а имам термоподложка. Съмнявам се, че може да е някакъв вирус, както колегата отбеляза.  Сега съм с windows defender, някакъв съвет с какво мога да проверя дали има такъв вирус ?

Другото, което искам да Ви питам - от скоро и батерията почна да ми държи само 1 час и то на browsing, а преди държеше по 2 часа поне, лаптопа съм го взел ноември 2015г.

Някакви съвети ?

Благодаря Ви отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отвори таск менажера и виж кой процес товари системата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Chameleon123 написа:

Благагодаря за бързите отговори. Лаптопа още е в гаранция, няма и една година, не мисля, че е за смяна на термопасти...., а имам термоподложка. Съмнявам се, че може да е някакъв вирус, както колегата отбеляза.  Сега съм с windows defender, някакъв съвет с какво мога да проверя дали има такъв вирус ?

Другото, което искам да Ви питам - от скоро и батерията почна да ми държи само 1 час и то на browsing, а преди държеше по 2 часа поне, лаптопа съм го взел ноември 2015г.

Някакви съвети ?

Благодаря Ви отново.

Създайте тема в този раздел: https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер-hijackthis-логове/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора на темата добре е пуснал снимки от температурите , но ги гледа с една програма ,а това не гарантира достоверност , това първо .

Второ , автора на темата е останал с убеждение че лаптоп се задръства с прах и пастата се спича едва след 2,3 и повече години , което е грешно колкото си иска човек .

Трето , за да се установи причината за висока температура на лаптоп , преди чистене , пасти и масти , се отваря диспечера на задачите и се виждат работещите процеси , който има голяма вероятност да са голямо количество . Днес инсталирането и на най-обикновени програми изисква гледане и внимаване за всяка отметка при инсталацията , в противен случай се инсталира и нежелан софтуер един вагон , който разказва играта на машините . То са програми за бакъп , то са лайф ъпдет софтуери , то са инсталатори на какво ли не .

Нека автора преди каквото и да прави да снима диспечера си на задачите в часта процеси , да го качи тук или в раздела указан от capnemo .

Едва тогава да се мисли какво и що .

Нека пусне и поне още една програма за температурите примерно CoreTemp или HW Info( в часта сензори ) и да сравни. Ето снимка от същия проблем при по стар лаптоп , при който се оказаха стартиращи със ситемата една камара приложения и работещи едновременно 97 процеса , ведно с лошата инсталация на 7Ultimate x64 точно на тази машинка . Това е снимка 30 сек след стартиране на машината .

Вируси нямаше , просто уникално натоварване .

Поздрави !

IMG_20160617_110739.jpg

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виндовс е боклук, съмнявайте се за "копачи", само това ви остава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последните два поста са достойни за темата за "бисерите".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Росен Р. Александров написа:

Windows е сигурен начин да си повредиш компютъра с прегряване.

off: Естествено, че след като Линукс не върши и 50% от работта на Windows,  да е по-малко опасен за компютъра.  

По темата...@PC doctor  загатна някои неща. Освен всичко е и жега. Какъвто и лаптоп да се ползва, то той ще е с по-високи от нормалните температури есента, пролетта или зимата. Боклука в Windows  допълнително може да усили ефекта, както и непочистения лаптоп  с позасъхнала термопаста, дори някой в сервиза да каже, че температурите са нормални, ако лаптопа е ходил на сервиз. Много такива случаи съм имал, когато хората си носят лаптопите по сервизи за диагностика, те виждат някакви температури около 70-75 градуса и казват, че са нормални. Ама дойде ли лятото, тия 75 градуса стават 85. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Pc доктор сравнява някакви антики с Asus Rog 2015 година модел.Пастата съм убеден, че си е ок изобщо не се занимавай с глупости да си отваряш хубавия лаптоп, само го продухай с флакон със сгъстен въздух или на компресор- но по отдалеч да не повредиш перката.Провери си процесите изчисти от вируси, ако трябва форматирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък не бих рискувал да си продухам лаптопа с компресор. Преди месец-два на работа едно пишлеме си донесе компа да го продухал. След 5-6 секунди като хукна оня ми ти конденз от компресора такава баня му напрай, че 2 седмици го посрещахме за добро утро с ''честита баня''.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не стана ясно дали автора ползва антивирусна програма / И ме съмнява дали някой бацил товари системата .

жега е и моя лаптоп нагрява от време на време никой не е застрахован / ако не му е спешно да почака септември да го занесе на профилактика тогава ще се разбера дали майстора си е свършил работата /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, adersa написа:

Не стана ясно дали автора ползва антивирусна програма / И ме съмнява дали някой бацил товари системата .

жега е и моя лаптоп нагрява от време на време никой не е застрахован / ако не му е спешно да почака септември да го занесе на профилактика тогава ще се разбера дали майстора си е свършил работата /

Писал е Windows Defender. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оправихме лаптопа и в момента е на 52-53 градуса на процесора :)  Както и предполагах никаква хардуерна интервенция не му е необходима :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Копач ли беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много му е висока резолюцията а аз съм с 12.5 инчов :( не можах да прочета какъв бе процеса дето товари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, skalata_73 написа:

Аз пък не бих рискувал да си продухам лаптопа с компресор. Преди месец-два на работа едно пишлеме си донесе компа да го продухал. След 5-6 секунди като хукна оня ми ти конденз от компресора такава баня му напрай, че 2 седмици го посрещахме за добро утро с ''честита баня''.

Нашите на работа ( настолни PC) редовно ги продухваше каката с въздух от компресорите ни, но това са антики кажи речи от времето на Елцин. Не им пречи конденза. На работа моя работен може би от 5 години не е чистен, а прахолях голям. Бачака си и единствената му повреда за 13 години е един хард диск, който бе сменен преди десетина години.  Сегашните изнежени компщтри не стават за тая работа, а да духаш с компресор, все едно да се опитваш да влезеш в морето и да дишаш под водата. Е не си риба. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кико написа:

...а да духаш с компресор, все едно да се опитваш да влезеш в морето и да дишаш под водата. Е не си риба... 

Еми аз го предупредих, че по системата има конденз (Те са два големи компресора де захранват помещенията с машините), ма той ма погледна сърдито се едно не искам да му дам да си одухва кошника. Ми...добре му викам и само го гледах кви ша ги насоса.

Кат ги предупреждаваш си лош, кат стане белята пак.

Нема угодия. Всеки си има глава на раменете и кат не мое да я ползва да си я чупи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кико написа:

off: Естествено, че след като Линукс не върши и 50% от работта на Windows,  да е по-малко опасен за компютъра.  

По темата...@PC doctor  загатна някои неща. Освен всичко е и жега. Какъвто и лаптоп да се ползва, то той ще е с по-високи от нормалните температури есента, пролетта или зимата. Боклука в Windows  допълнително може да усили ефекта, както и непочистения лаптоп  с позасъхнала термопаста, дори някой в сервиза да каже, че температурите са нормални, ако лаптопа е ходил на сервиз. Много такива случаи съм имал, когато хората си носят лаптопите по сервизи за диагностика, те виждат някакви температури около 70-75 градуса и казват, че са нормални. Ама дойде ли лятото, тия 75 градуса стават 85. 

Чудя се как хора които не са ползвали никога нито АМД нито Линукс не спират да философстват кое как било.

Може ли да ми дадеш рецептата как мериш възможностите на продукти до които никога не си имал допир ?!

преди 1 час, Me4oPyx написа:

Последните два поста са достойни за темата за "бисерите".

Защо да са за бисерите ? Не е казано нищо невярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата нито е за Линукс нито за АМД, няма нужда да натрапваш ОС под която приложенията не ми вървят.Ако искаш ще направим така- ще си инсталирам Линукс(какъвто ти кажеш) , но след това ще ми поставиш всички необходими програми, датчици за мониторинг и температури и тем подобни.Нямам нерви да се боря с конзоли, емулатори за уин приложения...

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз по лични наблюдения забелязвам че лаптопа ми е хладен сравнително ако ползвам линукс, и с около 10 градуса нагоре под Windows но нямам никакви процеси които да го товарят, достатъчен е процеса Windows 10 :D 

току що, Me4oPyx написа:

Темата нито е за Линукс нито за АМД, няма нужда да натрапваш ОС под която приложенията не ми вървят.Ако искаш ще направим така- ще си инсталирам Линукс(какъвто ти кажеш) , но след това ще ми поставиш всички необходими програми, датчици за мониторинг и температури и тем подобни.

ам слагай какъвто искаш линукс. И дефинирай какво разбираш под всички необходими програми?! Защото линукс дистрибуциите идват точно с всички необходими програми. Кое те тревожи ? Да гледаш датчиците ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За кой линукс има приложение да имаш постоянен мониторинг подобен на core temp???Има да но трябва да пишеш като Иван Вазов по конзолата за да го подкараш.Айде нема нужда от ОС, с която трябва да се занимавам повече време отколкото да я използвам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.