Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гост

Защо има толкова много кифли, а толкова малко металистки!? Защооо?! :D

Препоръчан отговор

току що, _Alex&Vanko_ написа:

Много умна или хитра не е убаво! Да те кефи на външен вид!

Ей точно ей това исках да кажа!
Ако е и богата е с предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Преди години из центъра на Пловдив виждах всякакви образи, събрали се на приказка по пейките,горе на тепетата, в градската градина, а сега - пусто.

Движат сега разни младоци, но преди имаше ясно изразени привърженици на различните култури - на фонтаните бяха големите метълски компании, хипарите, на ДНА-то пък до паметника имаше рапърчета, които играеха на хек, някои танцуваха брейк на фона на музика пусната от касетофон, около тях - графити художниците и се нищят спорове кой на кого какво надраскал. На Алианц - блейърите, които се плъзгаха с ройлерите си по ръбовете на мрамора на градинката. Горе на тепето до телевизионната кула се събираха доста компании да пият бири. На площад Съединение имаше рампи за байкърите и скейтърите.

Сега и да има млади хора на възраст 14-19г. те са по заведенията. По центъра на разстояние половин кв км има сигурно 100 заведения. Всичко се разми... или аз не мога да забележа много и различни компании, каквито бяха преди.

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, simtech написа:

Няма само хубава музика във всеки стил, но мазната чалга с гюбеци е уникална музика. Една от малкото, от които ми се повдига.

Приятел, аз под "чалга" нямах предвид само гюбеци. В интерес на истината съм националист и не обичам турските танци. Казах "чалга", защото тая думичка стана нарицателно и за истинската хард чалга и за така наречения стил "поп фолк", който навремето бе обособен по-самостоятелно и имаше много авторски парчета - и музика и текстове. Навремето аз си наричах тоя стил  "Поп фолк", както го наричаха компаниите, които издаваха подобна музика, но понятието "чалга" се наложи главно от софиянци и аз го приех волю или неволю. Ся няма да тръгвам да ти правя разграничения, но съм готов да ти спомена какво харесвам от така наречената "чалга". И да, "Селската баня" винаги ме е кефила, защото е бунтарска песен или направо простотия. Но човек винаги има нужда да слуша от време на време и някоя простотия. Нали не мислиш, че всеки ден или седмица слушам "селската баня"? Или да кажем песанта на Валдес  "Лоша компания:

Извинявай, но когато отивам на работа, би ми било кеф да поздравя шефа си с тая песен! По принцип харесвам главно Поп фолк балади и някои по-мелодични парчета със смислен текст. Не примерно ония простотии "Синя прашка" или разни други такива тъпотии, които чак ме е срам да слушам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има добри попадения и в чалгата:

Азис не ми допада с педалските си изпълнения, но има много сполучливи песни. Също така смесицата рап+поп-фолк е доста успешна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата трябва да е "Метъла е най-яката музика, друга музика не съществува". Или поне с такава идея я е пуснал автора....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 часа, BMW Маниак написа:

Даже е щракал с мазни пръсти от кьор софрата.

Моля?

преди 15 часа, Реджеп Иведик написа:

И е лепял димитровчета на челото на цигуларя

Глупости.

преди 15 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Ако те хареса момиче само зарад чалгата ли ще я отрежеш примерно? Или пък щот няма твойто ай кю?

Ако е куха, няма смисъл да си губя времето с нея, различно от определени действия с възвратно-постъпателни движения.

преди 15 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Симчо до ся си нямал ни едно гадже нали? И продължаваш да умуваш!

За друго не знам, но твоята те остави, нали?

преди 12 часа, Кико написа:

Приятел, аз под "чалга" нямах предвид само гюбеци.

Чалгата е чалга, не е поп-фолк. Това е пошла музика, където цигани си въртят задника на турски кючеци. Всеки, който го прави, не заслужава друго освен бой. Защото не е българин. 5 века ни мачкаха, те си въртят задниците на тяхната музика. Да свалят и гащите тогава за Турция. Освободихме се физически, да ни завладее културно.

преди 11 часа, Aragorn(Elesar) написа:

Заглавието на темата трябва да е "Метъла е най-яката музика, друга музика не съществува". Или поне с такава идея я е пуснал автора....

Има друга музика, освен метъла. Хеви метъла :D Майтап си правя. Просто харесвам хора с идентичност. А не хора, които подражават на "силиконовите ни кралици с големи цици", които отиват при разни паричковци да им го слагат. Забелязвам, че всред рокаджиите има доста по-интелигентни хора, които са наясно със своята идентичност. За разлика от тия цигани, които въртят гюбеци/кючеци.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, andreygg написа:

Има добри попадения и в чалгата:

Азис не ми допада с педалските си изпълнения, но има много сполучливи песни. Също така смесицата рап+поп-фолк е доста успешна.

О, Румяна бе любимата ми певица навремето и дори плаках, след като научих, че е катострофирала и...Азис е кофти, въпреки че имаше преди време хубави, мелодични песни и ако човек се абстрахира от Василий, можеше и да излезе нещо хубаво. А като знам, че слушам педал, някак си не става.  Напоследък ме дразни копирането на музиката от съседни държави и слагането на някакъв пошъл текст, дори без добри рими или набързо скалъпени, за да стане интонацията. Има допбри кавъри с много свестни български текстове, но това бе в миналото главно. Днес не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Който ми каже, че има нещо против това, ше му кажа, че нит от жени разбира, нит от музика. Да са гръмне. Лошите момичета са по-симпатични от тъпи кифли, които въртят гюбяци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А метълките били грозни? Будали! Тая грозна ли е бе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

А метълките били грозни? Будали! Тая грозна ли е бе?

А ще можеш ли да я вкараш в леглото ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, BMW Маниак написа:

А ще можеш ли да я вкараш в леглото ?

Стига мисли само с долната глава. На мене такива хора ми пълнят душата, без задължително да минават през леглото... :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, simtech написа:

Стига мисли само с долната глава. На мене такива хора ми пълнят душата, без задължително да минават през леглото...

Е то тогава какъв е смисъла дали е хубава или грозна щом като само изкуството те интересува ? Защо засягаш въпроса за красотата!

Цитат

„Бе ти знаеш ли как е започнал Луис Армстронг, при това негър, и то в Америка!

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току що, BMW Маниак написа:

Е то тогава какъв е смисъла дали е хубава или грозна щом като само изкуството те интересува ? Защо засягаш въпроса за красотата!

Защото беше се говорило какви зли и грозни били рокаджийките и метълките. Не, просто са редки...и уникални за тая държава. Малко ми се върна вярата, че тук може и да се прави такава музика все още, така че сигурно има светлина в тунела. Ама е факт - не всички са грозни.
Иначе, да - изкуството ме интересува. Ако можеш и да споделиш чувството от него с някой близък човек :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо разделяте женорята на видове печива - кифли , рок- кифли, банички, твърди разни - полубрикати, меки като бел леб и тем подобни

Все едно да пусна тема '"Къде изчезнаха готините мъже, защо има само педали?" Няма да съм права, нали?:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.09.2016 г. в 20:49, vivilon написа:

Все едно да пусна тема '"Къде изчезнаха готините мъже

Жив съм още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/09/2016 в 20:49, vivilon написа:

Защо разделяте женорята на видове печива - кифли , рок- кифли, банички, твърди разни - полубрикати, меки като бел леб и тем подобни

Все едно да пусна тема '"Къде изчезнаха готините мъже, защо има само педали?" Няма да съм права, нали?:P

почти почти...

явно СимоТехнолога не е трескал скоро (да се чете никога) и са не му връзва, та реши да пореве пред всички. ама кофти избор за сефтето, Симка

виж, ако не друго, то поне Доминиканеца е прав. Симката до сега не e душил жена отблизо, така че нека поне им се радва в youtube. сигурен съм, че гаджето му е с фамилия .JPG 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ostavime написа:

почти почти...

явно СимоТехнолога не е трескал скоро (да се чете никога) и са не му връзва, та реши да пореве пред всички. ама кофти избор за сефтето, Симка

виж, ако не друго, то поне Доминиканеца е прав. Симката до сега не e душил жена отблизо, така че нека поне им се радва в youtube. сигурен съм, че гаджето му е с фамилия .JPG 

Е това, не го разбрах, явно си имате стари взаимоотношения

Мене ме нема във вашата схема

Хубава вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, vivilon написа:

Е това, не го разбрах, явно си имате стари взаимоотношения

Мене ме нема във вашата схема

Хубава вечер

към теб беше само "почти почти", като отговор на последният въпрос от поста ти. 

теб те нема, и по-добре, че г-н професора Симеон Технологичния е сложен характер. не ти трябва :) 

благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ostavime написа:

Симката до сега не e душил жена отблизо, така че нека поне им се радва в youtube. сигурен съм, че гаджето му е с фамилия .JPG 

па ти у леглото ли му спиш на Симката че знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 11 септември 2016 г. в 20:49, vivilon написа:

Все едно да пусна тема '"Къде изчезнаха готините мъже, защо има само педали?" Няма да съм права, нали?

Ще си права. Емота и всякакви изчадия, които си бръснат краката и си епилират таш... се появиха. Циничен съм. С право. Мъже, които си слагат повече грим от жените и можеш да ги разпознаеш като такива само по пола, написан в личните документи....
А на мене пък напук на тия, нито белези, нито брада не ми липсват. Дори си я отглеждам. Като отявлен рокаджия.

на 14 септември 2016 г. в 15:44, ostavime написа:

явно СимоТехнолога не е трескал скоро...

Проблем с това нямам. Зъл език софийски.  Проблема е, че ако жена ми трябва само за едно нещо, мога да си я поръчам и по телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, simtech написа:

Ще си права. Емота и всякакви изчадия, които си бръснат краката и си епилират таш... се появиха. Циничен съм. С право. Мъже, които си слагат повече грим от жените и можеш да ги разпознаеш като такива само по пола, написан в личните документи....
А на мене пък напук на тия, нито белези, нито брада не ми липсват. Дори си я отглеждам. Като отявлен рокаджия.

Проблем с това нямам. Зъл език софийски.  Проблема е, че ако жена ми трябва само за едно нещо, мога да си я поръчам и по телефона.

Чакам те да пием по бира. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, ostavime написа:

Чакам те да пием по бира. :) 

Ще има да чакаш да сипя 3 туби бензин за една бира. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, simtech написа:

Ще има да чакаш да сипя 3 туби бензин за една бира. ;)

Бензина от мене. Идвай. 

Чакай бе, ти къде живееш та чак 3 туби? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...