Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес получавам следния СМС от номер 1421: 
    mMHAsoh.png?1

КАТЕГОРИЧНО Аз подобна услуга не съм активирал!!! Проверих в сайтът на "Виваком" и там пише следното "Абонирайте се със SMS с текст START  NOVINI  на кратък номер 1421" Както виждате по-горе в хронологията на телефона ми ,подобен СМС за активиране на услугата към 1421 изобщо не е изпращан. 
    Обадих се ,разговарях със служител на "Виваком" ,на който ясно заявих ,че подобна услуга не съм активирам ,а тя започна да ме уверява ,че това не била услуга на "Виваком" и да ме пита ,сигурен ли съм ,че не съм активирал подобна услуга чрез интернет. Аз категорично заявих ,че не съм. От там нататък ми бе препоръчано да изпратя СМС с отказ на същия телефон. Направих го ,но на края на другия месец ,вероятно въпросната "услуга" ще фигурира в сметката ми ,плюс СМС за отказ ,което аз не възнамерявам да платя. 
    Ако има и други потърпевши на подобен вид измами ,с удоволствие може да се разберем да подадем колективен съдебен иск. В крайна смета има деца и възрастни хора ,които дори не биха реагирали в подобна ситуация. Това в крайна сметка е една крупна измама. 

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подай жалба в КЗП и отиди лично в офис на Виваком, за да им го кажеш в очите. Ще омекнат веднага.

Редактирано от momolord (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ги блокирам подобни "услуги" с черния списък на телефона, не съм пускал SMS-и за спиране и досега нищо не са ми начислявали за плащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, momolord написа:

Подай жалба в КЗП и отиди лично в офис на Виваком, за да им го кажеш в очите. Ще омекнат веднага.

За да подам жалба в КЗП ,първо трябва да получа фактурата си за този месец. Ще изчакам да видя дали въпросната "услуга" фигурира в сметката ми и чак тогава ще мога да предприема мерки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То си пише! Цена - 6лв на месец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пише, ама човека не си е активирал услугата, сам.

Айде чети, преди да ръсиш мозък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

току що, simtech написа:

То си пише! Цена - 6лв на месец!

То си пише ,проблемът е ,че аз подобна услуга НЕ СЪМ АКТИВИРАЛ!!! Идва ми СМС ,в който ми бе заявено ,че съм активирал въпросната услуга ,а аз както казах 50 пъти ,и както се вижда в хронологията на телефона ми НЕ СЪМ АКТИВИРАЛ. 

Съответно тези 6лв няма сила ,която да ме накара да платя ,плюс смс-а за отказ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Soviet Soldier написа:

То си пише ,проблемът е ,че аз подобна услуга НЕ СЪМ АКТИВИРАЛ!!! Идва ми СМС ,в който ми бе заявено ,че съм активирал въпросната услуга ,а аз както казах 50 пъти ,и както се вижда в хронологията на телефона ми НЕ СЪМ АКТИВИРАЛ. 
    Съответно тези 6лв няма сила ,която да ме накара да платя ,плюс смс-а за отказ. 

Има, има. Има и съдия изпълнител, с който по бързата процедура ще ти начислят на дълг към Виваком от 60лв още 650лв такси. За това беж в КЗП и отиваш в офис на виваком да им покажеш тоя СМС, като не им даваш да ти пипат телефона, да не го изтрият.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Има, има. Има и съдия изпълнител, с който по бързата процедура ще ти начислят на дълг към Виваком от 60лв още 650лв такси. За това беш в КЗП и отиваш в офис на виваком да им покажеш тоя СМС, като не им даваш да ти пипат телефона, да не го изтрият.

Пълни глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, momolord написа:

Пълни глупости.

Ето ти новината - Съдия изпълнител за задължение от 20 стотинки към Топлофикация. Дали не може? http://bunt.bg/20-стотинки-дълг-към-топлофикация-води-д/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента дължа около 200 лв. на Виваком за домашен телефон, които няма да платя никога, защото не го ползвам, а не мога да го спра по нормален ред.

Изредиха ми се камара бирници, да ме заплашват.

Накрая ми писна и им казах, че следващия път, когато дойдат да ме притесняват, ще извикам полиция, или директно ще ги изхвърля през входа.

Вече никой не ме безпокои.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, momolord написа:

В момента дължа около 200 лв. на Виваком за домашен телефон, които няма да платя никога, защото не го ползвам, а не мога да го спра по нормален ред. Изредиха ми се камара бирници, да ме заплашват. Накрая ми писна и им казах, че следващия път, когато дойдат да ме притесняват, ще извикам полиция, или директно ще ги изхвърля през входа.Вече никой не ме безпокои.

Стига простотии. Стига да искат или да са стимулирани, ще ти направят живота черен. Ако ти се изреди един съдия изпълнител, знаеш ли какъв стимул има, защото дори за дълг от левче, за запори и разноски той взима в стотици, дори хиляди лева печалба за себе си като хонорари. Виж сам! Има случаи на хора, осъдени за жълти стотинки или няколко лева, които после плащат по 600-800лв и нагоре хонорари на съдия-изпълнител.

Варненско семейство, което е платило до стотинка дълга по единственото си ипотекирано жилище, остана не само без дом, но и без покъщнина, съобщи БНТ. Докато Трифонови чакат по съдебен ред да се докаже, че имотът е платен, представители на частна съдебна кантора изхвърли на улицата и остави без надзор мебелите. Семейството твърди, че съдия-изпълнителят Захари Димитров е продал апартамента им, без да има правно основание за това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Стига простотии. Стига да искат или да са стимулирани, ще ти направят живота черен. Ако ти се изреди един съдия изпълнител, знаеш ли какъв стимул има, защото дори за дълг от левче, за запори и разноски той взима в стотици, дори хиляди лева печалба за себе си като хонорари. Виж сам! Има случаи на хора, осъдени за жълти стотинки или няколко лева, които после плащат по 600-800лв и нагоре хонорари на съдия-изпълнител.

Айде да ловим бас, че нищо не могат да ми направят.

Ама ще требе да си продадеш дъртия лаптоп, за да ми се издължиш. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, momolord написа:

Айде да ловим бас, че нищо не могат да ми направят.

Твоята дума срещу десетките изревали хора? Няма за какво да се хващам на бас, защото съм уверен, че съм прав и не ми трябва твоето потвърждение или одобрение, за да съм такъв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Твоята дума срещу десетките изревали хора? Няма за какво да се хващам на бас, защото съм уверен, че съм прав и не ми трябва твоето потвърждение или одобрение, за да съм такъв.

Хайде, казвай на колко лева да се хванем на бас?

Ще страдаш, запомни го.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде, казвай на колко лева да се хванем на бас. Ще страдаш, запомни го.

Да ве, ти си безсмъртен. Калдата тролстър 99лвл. Никой не е на левъла ти. А сега - искрено ти пожелавам никога да не си имаш работа с такива съдии-изпълнители, наистина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, simtech написа:

Да ве, ти си безсмъртен. Калдата тролстър 99лвл. Никой не е на левъла ти. А сега - искрено ти пожелавам никога да не си имаш работа с такива съдии-изпълнители, наистина.

Не, аз съм прав, а частната компания Виваком може да ме хване за кура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, аз съм прав, а частната компания Виваком може да ме хване за кура.

Точно това е. Да не си го набиеш сам в самоувереността си.  Както и да е, аз приключих с темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-сигурния начин човек да се отърве от тези монополи (мобилни оператори) е като се ограничава в подписване и преподписване на договори... Мен многократно, като отида да си платя сметката във Vivacom, са се опитвали служителките да ме зарибяват с ново телефонче и ала-бала по-добри условия - СРЕЩУ удължаване на договорния период! Така са ги обучили консултантите - и те душици взимат комисионни на база зарибен клиент!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, simtech написа:

Точно това е. Да не си го набиеш сам в самоувереността си.  Както и да е, аз приключих с темата.

Приключил си, защото не си уверен в себе си. А аз, за разлика от теб, съм абсолютно сигурен. Да ти кажа ли защо - Защото знам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поне вече мисля отпадна автоматичното удължаване на договора ако не си заявил отказване!

Ми то се забравя и решиш ама не може!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз имах тоя проблем преди време ... блокирах някаква игра в черен списък но не бях видял че трябва да я спра, за да не получавам sms-и и така ... за месец 30 sms-a по 30 ст = 9лв ... платих си ги, ама после пратих sms на номер 188188 с текст STOP и това деактивира всякакви такива "игри" ... повече не получавам sms-и :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Поне вече мисля отпадна автоматичното удължаване на договора ако не си заявил отказване!

Ми то се забравя и решиш ама не може!

Отпада ако заявиш ТОЧНО 1 месец  - мен така ме набутаха, че бях закъснял с 1 ден...

Всеки божи ден имам спам с SMS-и за игри - да пратя SMS с "ДА" на номер еди кой си...

И Бай ви Хой реши! Изхода от Матицата е само 1: Да си колкото се може по-независим от Системата!

На къщата в село си сложох слънчеви панели на покрива, за да не завися от енергото;

ям си доматите, а не купувам вносни от Китай с ГМО;

имам си гладенчова вода, а не ползвам услугите на ВИК!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Бай Хой написа:

Отпада ако заявиш ТОЧНО 1 месец  - мен така ме набутаха, че бях закъснял с 1 ден...

Всеки божи ден имам спам с SMS-и за игри - да пратя SMS с "ДА" на номер еди кой си...

Да абсолютно си прав!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

sms на номер 188188 с текст STOP

Текст не трябва - може и празен. Безплатен е и спира всякакъв спам. Пробвано лично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от СТАМАТ
        https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Най-голямата измама в съвременния свят са космическите програми - досега само НАСА е откраднала от данъкоплатците над 620 МИЛИАРДА долара. Космическите програми са абсолютно ненужни, тъй като ракетната технология не действа във вакуум! Следящият ежедневно, обаче, новините по дез-„информационните” канали ум веднага би възнегодувал: „Ами, снимките на „планетата” от космоса?! Ами, 24-часовия телевизионен канал на НАСА, постоянно отразяващ дейностите в космоса??!!” Всеки, който дори малко се е занимавал с Фотошоп или CGI (компютърно генерирани изображения) програми като „Maya”, например, ще остане скептичен, ако го попитат дали снимки или видео-материали са доказателство, че нещо в действителност се случва. За тези, които нямат представа от съвременните средства за видео-монтаж, сини и зелени екрани и т.н., нека просто гледат филма „Гравитация” със Сандра Бълок и да преценят, дали могат да различат кадрите от филма от някое видео на НАСА. Накратко, всички снимки и видео-материали на НАСА, представящи космоса, са фалшификации, направени с Фотошоп, CGI-програми, зелени екрани, колани за безтегловност, Zero-G самолети и постановки в Лабораторията за Неутрална Плаваемост на НАСА в Хюстън, „Звездното градче” в Русия или „Космическите” центрове в Китай и Япония. Това много лесно се установява от набитото око на професионалистите, които през последните години заливат You Tube с перфектно направени опровержения и разкриват до дъно измамата. - https://docs.google.com/document/d/1x... , също и http://stamat2015.blog.bg/ Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
      • от kurana
        От скоро на сайта на Виваком се предлагат пакети през медния кабел с 30 и 50 мбит доунлоад и 10 мбит ъплоуд. Това може да е само някакъв вид VDSL, защото друг стандарт през медната жица не предлага такива високи скорости. Обаче няма никаква информация къде го предлагат тоя VDSL. В магазините на Виваком цари пълно недоумение какви са тия пакети и къде могат да се инсталират. Та въпросът е кога ще ги има в София, защото единствената информация която намерих за тях в нета е че били някакъв бета тест в няколко малки града, вярно ли е?
      • от Gangosa
        Имам проблем с  измамници . Ще ми помогнете ли да ги изхитрим.
        Ето имейла  ,който получих:
        И това го получавам в папка СПАМ
      • от G. Folten
        Здравейте искам да попитам някой вещ за предпочитане как стоят неща при следния казус . миналата седмица от мен  си купи един човек  захранване за компютър втора употреба което работеше перфектно ( имам човек свидетел който вида че при мен работеше) . Въпросния човек  ми писка съобщение в ОЛХ и почна да ми задава всякакви въпроси относно това  дали щяло да бъде съвместимо с компютъра му, след като го питах за основните  параметри на неговата машина и му обясних че би трябвало да е съвместимо . Обаче човекът продължи да ми задава въпроси как точно се поставяло някакви софтуерни драйвери дали не трябвало да се  теглят и инсталират за него и прочие неща от които си личи че нищо не разбира от компютри .  Аз му обясних че такива неща изобщо не са необходими и че просто трябва да бъде изключен компютърът при поставянето  и съответно да бъде направено достатъчно място в кутията  на компютъра където да се събере новото захранване и го посъветвах ако той не разбира да потърси помощта на специалист. Той ме увери че  може да се справи  сам защото не му било за първи път и така договорихме доставката по еконт аз му го изпратих с наложен платеж и възможност за преглед и тест преди заплащане . Той го взе и тук вече става интересното след като е отишъл в къщи да го монтира започна да ми звъни да ме пита защо броят на пиновете на моето захранване били повече от броя на пиновете  от неговото старо захранване  аз му обясних че моето е по нога генерация и по мощно 600  вата в сравнение с 450 той каза добре  и че сега щял да го включи . След няколко часа ми се обажда отново и ми казва че захранването неработело дало на късо нещо и почнало да миреше на пушек и съответно значи било дефектно да ми го връщал и аз да му връщам парите . Започнах да го разпитвам как точно е свързал захранването, че да се стигне до там да мирише на пушек но той не можа да ми обясни само ми повтаряше, че бил извадил някаква букса от една видеокарта и бил сложил друга видео карта и като го включил  и почнал да играе някаква игра компютърът изгаснал и почнало да миреше на изгоряло  Аз го попитах защо след като очевадно неразбира нищо от компютри не извикал някой да му помогне да го монтира  правилно , а той ми отговори кой съм бил аз да му давам акъл той не бил вчерашен можел и сам да се справи не бил той виновен захранването било дефектно . Аз най - възпитано му обясних че това което говори е абсурд , защото преди да му го пратя го бях пробвал на чисто ново сглобена конфигурация и захранването работеше без всякакви проблеми и беше тествано 24 ч . Той обаче продължи да повтаря неговата си плоча и само ръсеше заплахи закани обиди и каруцарски  псувни .  Аз му разясних че съм му го пратил с възможност  за преглед и тест и че той е можел да го тества в офиса на еконт  с ето такъв уред      http://magazinera.bg/Ново!!-тестер-за-компютърно-захранване-Atx-298178 или да е извикал някой с него който разбира за да се убеди че е работело  но той изобщо не разбра за какво му говоря и само  ръсеше обиди и псувни . След като разбрах  че този с човек не може да се води нормална комуникация прекратих разговора с него , но той се оказа изключително нахален и започна да ми звъни в  3 ч през нощта . На следващия ден опитах отново да му да му обясня най човешки че при мен захранването е работело съвсем нормално и че това нещо което говори за повреда може да се е случило единствено при него или по време на превоза от доставчика но той изобщо не  възприе това което му казах и каза че щял да пусне жалба до МВР , КЗП ,   Омбудсмана  и и щял да заведе дело за измама. Аз се вбесих защото очевадно този човек нищо не разбира от техника и имам сериозни съмнения че точно той е изгорил захранването при неуспешните си опити да го монтира и особено ако е включил  някаква видеокарта която изисква повече 600 вата  мощност колкото е  моето захранване.  Казах му че с него повече нямам повече нямам работа защото му изпращам нещо перфектно работещо той от некъдърност го е изгорил  но той той се оказа изключително нагъл и ми го изпрати като нова пратка с нов наложен платеж  колкото той е платил 75 лв , само че ми го връща изгоряло на мен   и ми даде срок в който ако не съм го вземел обратно щяло да стане страшно . 
        Сега въпросът ми е какво да направя  ако взема захранването което стои вече няколко дни в еконт това означава да призная нещо което не е вярно и освен това аз вече не мога нито да го ползвам нито да го продам щом вече има проблем с него . Мисля да откажа пратката и да подам аз  жалба срещу  него в полицията за психически тормоз за  това че отправя заплахи и  клевети към мен  и че се опитва да ми пробута моето захранване което той е изгорил при незнайно какви обстоятелства , защото и той самият не може да обясни .   

• от дръндю
        Трябваше да разваля банкнота от 50лв и отидох в "Лафка", а от там ми казаха, че трябва да си закупя нещо и ми предложиха билет "Бинго лото"
        Итъй като съм достатъчно тъп, не можах да разбера, билета печеливш ли е.
        За това реших да посетя сайта им за да видя, дали печеля поне 3лв, но тогава стана голямата изненада!
        Изискват регистрация с имената, адреса и ЕГН
        И това само за да видя дали печеля 3лв

когато потърсих подобни истории, се оказа, че никак не са малко
        а ето една от тях

хиляди клипове в "тубата" за измама

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.