Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,решил съм да си подновя процесора,охлаждането,дъното,рамта и кутията.В момента съм с  процесор AMD FX 6100 six core,Рам 8gb-dd3 na 1866 , дъното ми е Asus M5A78L-M Lx, Видеокарата ми е GTX 960 4gb na Gigabyte, SSD na samsung 850 evo 120gb,Захранването ми е FSP FSP600-80BPN 600W,Охлаждането ми е на Termaltake не съм сигурен за модела мисля,че е Thermaltake Contact 21 CLP0600.Използвам компютъра за всичко,но само в игрите имам проблеми с FPS и лаг.Игри като Dota 2,World of warcraft и др.Бюджета ми е около 800-900лв.

За процесор съм си харесал- i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX или XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X за моя бюджет може и друго да ми препоръчате но да е intel.   
    Дъното бих желал  да е ddr-4 мисля да сложа отново 8гб,но да е dd4 на 2133mhz.За другите компоненти не знам предпочитам вие да ми кажете.Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54182p1r56947p1rf.html

6600К освен по-ново поколение (по-производителен) е на по-високи честоти от Xeon-а и е за предпочитане ако цената не е проблем дори да седи на заводските.

Проблема е че освен повече пари за процесор трябва и охладител понеже се продава без. Ти обаче имаш при това не е лош та ще търпи и лек клок.

Дъно с подходящ чипсет за отключения процесор също се събира в бюджета.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54182p1r56947p1rf.html

6600К освен по-ново поколение (по-производителен) е на по-високи честоти от Xeon-а и е за предпочитане ако цената не е проблем дори да седи на заводските.

Проблема е че освен повече пари за процесор трябва и охладител понеже се продава без. Ти обаче имаш при това не е лош та ще търпи и лек клок.

Дъно с подходящ чипсет за отключения процесор също се събира в бюджета.

Автора на темата е написал, че желае да подмени 5 компонента, а ти му предлагаш цели 3. 

преди 2 часа, chickadee написа:

решил съм да си подновя процесора,охлаждането,дъното,рамта и кутията.

Поне до толкова ги изброих.^

И защо мислиш, че честотата на процесора е водещ фактор при online игрите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Също така е писал че има охладител а бюджета е 8-900 лв. тоест остават 100 лв. в случай че държи да подмени едно от двете.

И нищо не мисля а изброявам факти. 4-ядрен по-ново поколение на по-високи честоти които търпи и клок е по-добър в игрите от стария Xeon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей!

Предвид изброените от теб компоненти съм много учуден, че имаш лаг на такива онлайн игри. Просто не се връзва. Неможе да е от тях. Нито процесора ти е толкова слаб, да не говорим за рамта и видеокартата. Да не е някаква нестабилна интернет връзка или бъг в OS  на компа ти.Тези онлайн игри целенасочено са направени по леки поради 2 основни причини. Скоростта на интернет връзката - не е еднакава за всички по света и възможността колкото се може повече хора да ги играят независимо дали имат мощни машини или машини на 6-7 години (имам такива познати, които спокойно с толкова стари машини си играят тези игри). 

Dota 2 System Requirements

CPU: Info
    CPU Speed: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
    RAM: 4 GB
    Video Card: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
    Sound Card: Yes
    Free Disk Space: 8 GB

За другите игри са една идея по-завишени, но ни най-малко не стигат до твойте характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква е разликата между дъно ASUS Z170-P /LGA1151 и дъно ASROCK H110M-DGS LGA1151, освен цената.

Редактирано от velony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чипсета "Z170" дава много по-голяма скорост на обмен на данните между южния и северният мост и от там по-голямо бързодействие и също така опции за свързване на повече компоненти от "H110". Напрактика ще можеш да изпозваш пълния капацитет на по-мощни компоненти на Z-дъното, отколкото на H-дъното. Това е в общи линии. За по-подробно има много да се пише.

Редактирано от Никола Братованов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, Никола Братованов написа:

Здравей!

Предвид изброените от теб компоненти съм много учуден, че имаш лаг на такива онлайн игри. Просто не се връзва. Неможе да е от тях. Нито процесора ти е толкова слаб, да не говорим за рамта и видеокартата. Да не е някаква нестабилна интернет връзка или бъг в OS  на компа ти.Тези онлайн игри целенасочено са направени по леки поради 2 основни причини. Скоростта на интернет връзката - не е еднакава за всички по света и възможността колкото се може повече хора да ги играят независимо дали имат мощни машини или машини на 6-7 години (имам такива познати, които спокойно с толкова стари машини си играят тези игри). 

Dota 2 System Requirements

CPU: Info
    CPU Speed: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
    RAM: 4 GB
    Video Card: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
    Sound Card: Yes
    Free Disk Space: 8 GB

За другите игри са една идея по-завишени, но ни най-малко не стигат до твойте характеристики.

Знам и мои приятели са ми го казвали,но е факт,че примерно на world of warcraft [ако си я играл],аз играя в Blizard,като има повече играчи fps-ми се срива тотално и едвам играя.Незнам от какво е мисля че е от дъното защото е едно от най-евтините и е доста старо но несъм сигурен затова реших просто да ги сменя и  пуснах тази тема за да ми препоръчате някаква конфигурация  за да играя нормлано.Като цяло във всички игри имам малко fps и трудно играя.

Редактирано от chickadee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема ти за лаг/фпс не е от компонентите. Фпс се отнася за производителността на компонентите. А те препокриват изискванията в пъти повече от нормалното за тези игри. Лаг се отнася към интернет свързаност между теб и сървъра. А другаде където играеш онлайн игра няма лаг, значи проблема е от сървъра в който играеш. Ако на всякъде е тъка лагва, то тогава работата става много дебела и има доста причини от където може да идва лага. Като се започне от Интернет доставчика, вируси на компютъра, рутер, кабели, мрежова карта ако е външна ако е вътрешна макар това да е много рядък случай, се търси последно като проблем. Просто трябва да ги изясниш тези неща за лага.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Написаното е напълно вярно, отново казвам компонентите ти не са за смяна, ако играеш тези онлайн игри, проблемът ти с лага е някой от изброените по-горе,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преинсталирай windows-а не ти е от компонентите!

Не давай 800 лв излишно!

Можеш тези игри спокойно да ги играеш на макс с fx 6100 / gtx 960.

Бъгава oc- вируси / прегряваща машина / много прах / дефектно hdd.

Изтегли hdd tune и дай шот.

Виж температурите ! , сложи най-новите драйвъри на видеото от всичко може да е ,но е невъзможно с fx 6100 dota да лаги стига глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.