Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,решил съм да си подновя процесора,охлаждането,дъното,рамта и кутията.В момента съм с  процесор AMD FX 6100 six core,Рам 8gb-dd3 na 1866 , дъното ми е Asus M5A78L-M Lx, Видеокарата ми е GTX 960 4gb na Gigabyte, SSD na samsung 850 evo 120gb,Захранването ми е FSP FSP600-80BPN 600W,Охлаждането ми е на Termaltake не съм сигурен за модела мисля,че е Thermaltake Contact 21 CLP0600.Използвам компютъра за всичко,но само в игрите имам проблеми с FPS и лаг.Игри като Dota 2,World of warcraft и др.Бюджета ми е около 800-900лв.

За процесор съм си харесал- i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX или XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X за моя бюджет може и друго да ми препоръчате но да е intel.   
Дъното бих желал  да е ddr-4 мисля да сложа отново 8гб,но да е dd4 на 2133mhz.За другите компоненти не знам предпочитам вие да ми кажете.Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54182p1r56947p1rf.html

6600К освен по-ново поколение (по-производителен) е на по-високи честоти от Xeon-а и е за предпочитане ако цената не е проблем дори да седи на заводските.

Проблема е че освен повече пари за процесор трябва и охладител понеже се продава без. Ти обаче имаш при това не е лош та ще търпи и лек клок.

Дъно с подходящ чипсет за отключения процесор също се събира в бюджета.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/54144p1r54182p1r56947p1rf.html

6600К освен по-ново поколение (по-производителен) е на по-високи честоти от Xeon-а и е за предпочитане ако цената не е проблем дори да седи на заводските.

Проблема е че освен повече пари за процесор трябва и охладител понеже се продава без. Ти обаче имаш при това не е лош та ще търпи и лек клок.

Дъно с подходящ чипсет за отключения процесор също се събира в бюджета.

Автора на темата е написал, че желае да подмени 5 компонента, а ти му предлагаш цели 3. 

преди 2 часа, chickadee написа:

решил съм да си подновя процесора,охлаждането,дъното,рамта и кутията.

Поне до толкова ги изброих.^

И защо мислиш, че честотата на процесора е водещ фактор при online игрите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така е писал че има охладител а бюджета е 8-900 лв. тоест остават 100 лв. в случай че държи да подмени едно от двете.

И нищо не мисля а изброявам факти. 4-ядрен по-ново поколение на по-високи честоти които търпи и клок е по-добър в игрите от стария Xeon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Предвид изброените от теб компоненти съм много учуден, че имаш лаг на такива онлайн игри. Просто не се връзва. Неможе да е от тях. Нито процесора ти е толкова слаб, да не говорим за рамта и видеокартата. Да не е някаква нестабилна интернет връзка или бъг в OS  на компа ти.Тези онлайн игри целенасочено са направени по леки поради 2 основни причини. Скоростта на интернет връзката - не е еднакава за всички по света и възможността колкото се може повече хора да ги играят независимо дали имат мощни машини или машини на 6-7 години (имам такива познати, които спокойно с толкова стари машини си играят тези игри). 

Dota 2 System Requirements

CPU: Info
CPU Speed: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
RAM: 4 GB
Video Card: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 8 GB

За другите игри са една идея по-завишени, но ни най-малко не стигат до твойте характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между дъно ASUS Z170-P /LGA1151 и дъно ASROCK H110M-DGS LGA1151, освен цената.

Редактирано от velony (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета "Z170" дава много по-голяма скорост на обмен на данните между южния и северният мост и от там по-голямо бързодействие и също така опции за свързване на повече компоненти от "H110". Напрактика ще можеш да изпозваш пълния капацитет на по-мощни компоненти на Z-дъното, отколкото на H-дъното. Това е в общи линии. За по-подробно има много да се пише.

Редактирано от Никола Братованов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Никола Братованов написа:

Здравей!

Предвид изброените от теб компоненти съм много учуден, че имаш лаг на такива онлайн игри. Просто не се връзва. Неможе да е от тях. Нито процесора ти е толкова слаб, да не говорим за рамта и видеокартата. Да не е някаква нестабилна интернет връзка или бъг в OS  на компа ти.Тези онлайн игри целенасочено са направени по леки поради 2 основни причини. Скоростта на интернет връзката - не е еднакава за всички по света и възможността колкото се може повече хора да ги играят независимо дали имат мощни машини или машини на 6-7 години (имам такива познати, които спокойно с толкова стари машини си играят тези игри). 

Dota 2 System Requirements

CPU: Info
CPU Speed: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
RAM: 4 GB
Video Card: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 8 GB

За другите игри са една идея по-завишени, но ни най-малко не стигат до твойте характеристики.

Знам и мои приятели са ми го казвали,но е факт,че примерно на world of warcraft [ако си я играл],аз играя в Blizard,като има повече играчи fps-ми се срива тотално и едвам играя.Незнам от какво е мисля че е от дъното защото е едно от най-евтините и е доста старо но несъм сигурен затова реших просто да ги сменя и  пуснах тази тема за да ми препоръчате някаква конфигурация  за да играя нормлано.Като цяло във всички игри имам малко fps и трудно играя.

Редактирано от chickadee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти за лаг/фпс не е от компонентите. Фпс се отнася за производителността на компонентите. А те препокриват изискванията в пъти повече от нормалното за тези игри. Лаг се отнася към интернет свързаност между теб и сървъра. А другаде където играеш онлайн игра няма лаг, значи проблема е от сървъра в който играеш. Ако на всякъде е тъка лагва, то тогава работата става много дебела и има доста причини от където може да идва лага. Като се започне от Интернет доставчика, вируси на компютъра, рутер, кабели, мрежова карта ако е външна ако е вътрешна макар това да е много рядък случай, се търси последно като проблем. Просто трябва да ги изясниш тези неща за лага.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написаното е напълно вярно, отново казвам компонентите ти не са за смяна, ако играеш тези онлайн игри, проблемът ти с лага е някой от изброените по-горе,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай windows-а не ти е от компонентите!

Не давай 800 лв излишно!

Можеш тези игри спокойно да ги играеш на макс с fx 6100 / gtx 960.

Бъгава oc- вируси / прегряваща машина / много прах / дефектно hdd.

Изтегли hdd tune и дай шот.

Виж температурите ! , сложи най-новите драйвъри на видеото от всичко може да е ,но е невъзможно с fx 6100 dota да лаги стига глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
    • от tigid
      Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..
      HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?
      И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 
      ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.