Премини към съдържанието
borisfx

Защо Уиндоус си слага системния дял на вторият ми диск, а не на първия?

Препоръчан отговор

Значи положението е следното. Имам три, най-обикновени, физически САТА диска закачени на САТА конекторите на дъното . Инсталирам на чисто Уиндоус 10 на първия диск. И за мога най-голяма изнедата тъпия Уиндоус 10 сам си решава, че трябва да сложи системния си дял на втория физически диск. И се получи така - инсталацията на Уиндоус на първия диск, а системния дял той сам си го сложи на втория диск. Баси тъпата работа. Инсталацията я правя напълно от нулата - с изтриване на всички дялове на дисковете и създаване на нови дялове през инсталатора на Уиндоус 10.

Как ли не го въртях и суках и не ще и не ще.... винаги си слага сам системния дял на втория диск, въпреки че изрично му казвам да си се инсталира на първия диск.

Въпроса ми е - как да кажа на тъпия Уиндоус да си се инсталира изцяло на първия диск. И защо по дяволите той си решава че втория диск му е по-удобен от първия да си сложи системния дял.... Какво не му харесва на първия диск че не иска да му е там системния дял. А иначе самия Уиндоус спокойно си се инсталира на първия диск, просто не иска да си сложи там и системния дял..

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тя е проста работата - преди инсталацията махни disk 1 и  disk 2, инсталирай Windows  и закачи другите два диска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ExaFlop написа:

Тя е проста работата - преди инсталацията махни disk 1 и  disk 2, инсталирай Windows  и закачи другите два диска.

Да, то това ще направя накрая, но просто ми стана интересно какво е това тъпо поведение на Уиндоус и защо не си слага системния дял там където си се инсталира а го слага на втория физически диск. И нормално ли е заради тъпия Уиндоус, аз да си отварям компютъра, да разкачам дискове само защото не мога да му кажа къде да си сложи системния дял. И всеки човек ли, който има повече от един физически диск го има този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да на мен ми се случи на компа на приятел! След формат при указване на С: на първия диск за уиндоус той си сложи резервирано за системата преди Е: на втория. Мъчих с партишън менажер нищо не става и го оставих така.

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не сложиш и Windows дела на диска, на който инсталаторът прави системния дял. Аз затова си ги задавам кой да е зареждащ, кой да в Windows. Да не прави 'квот' си иска.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.