Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си някаква програма която да ми сканира компютъра за инсталираните драйвъри и да отдели вградените системни Уиндоуски драйвъри от инсталираните допълнително такива и да ми даде възможност на премахна инсталираните допълнително драйвъри които не са част от Уиндоус.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти можеш да погледнеш в програми и компоненти за инсталирани не майкрософтски драйвери. Другия вариант е от дивайс менажера първо ляв бутон да се разтвори и после десен и деинсталиране на устройство мисля пишеше. Такава програма се ползва при проблем при деинсталиране по стандартния начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DISM++ може да ти покаже неизползваните драйвъри.

НО!!! ВНИМАВАЙ какво премахваш на ръка, за да не убиеш системата!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има инструмент за това-"Driver Pack Solution" . Той се намира в различни издания по години-най-добре е да си свалиш близък до годината на производство на компютъра. С него сканираш и ти показва абсолютно всичко , липсващи, стари и пр.

11.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Driver Pack Solution не деинсталира инсталираните драйвъри, за които няма закачен хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, ще използвам DISM++. Системата всъщност е прехвърлена на нов компютър с различен хардуер с имидж файл направен с Акронис и сега искам да я почистя от старите и ненужни драйвъри останали от предишния хардуер. Някои от тях обаче ги няма в инсталираните програми и затова ми трябва програма която да сканира за инсталираните драйвъри и да ми даде възможност да премахна вече ненужните стари драйвъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.