Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп към който свързах телевизора си, и в момента съм с дабъл скрийн, на лаптопа ми се показва главния екран, а на телевизора има има втори десктоп само че, като отида с мишката на втория десктоп на телевизора, каквото отворя там се показва и на главния екран на лаптопа, как да направя така че на лаптопа да играя някоя игра а на телевизора да си отворя пак същата игра само че да си гледам нещо друго на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nqkaFF написа:

Здравейте, имам лаптоп към който свързах телевизора си, и в момента съм с дабъл скрийн, на лаптопа ми се показва главния екран, а на телевизора има има втори десктоп само че, като отида с мишката на втория десктоп на телевизора, каквото отворя там се показва и на главния екран на лаптопа, как да направя така че на лаптопа да играя някоя игра а на телевизора да си отворя пак същата игра само че да си гледам нещо друго на нея.

Я кажи първо - с каква ОС си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, jhoro написа:

Я кажи първо - с каква ОС си.

Windows 10

И също така, звука който пускам от главния екран на лаптопа, се чува през телевизора, а в лаптопа съм свързал слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти обяснението, ама е на английски - http://www.groovypost.com/howto-windows-10-dual-monitor-setup/

Ще опитам да синтезирам.

Щом втория монитор / телевизор е вача свързан, натискаш Windows Key + P от клавиатурата. WINDOWS-KEY-P.png

Ще видиш нащо подобно - Multi Мон 1   Вариантите са

1. PC screen only - само на дисплея на лаптопа;
    2. Duplicate - едно и също не двете места;
    3. Extend - все едно е голяма картина и половината е на единия, а другата половина - на другия дисплей;
    4. Second screen only - само на външния дисплей.

Ти ще избереш третия вариант. Тогава всеки прозорец ще се отваря в единия или другия дисплей. Сега може да промениш настройките на всеки дисплей поотделно. Кликваш с десния бутон на работния плот и избираш Display settings.

Multi mon 4

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопите по-принцип не са за игри, а доколкото разбирам ти искаш да пуснеш една игра два пъти !!!

Те това точно не съм го пробвал и вероятността да е възможно е малка. На втория можеш да преместиш прозорец, а игрите по-подразбиране тръгват на цял екран и се стартират на главния, та нещо не си го представям.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, nqkaFF написа:

И също така, звука който пускам от главния екран на лаптопа, се чува през телевизора, а в лаптопа съм свързал слушалки.

Как свързваш телевизора - през HDMI ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, jhoro написа:

Как свързваш телевизора - през HDMI ли?

Да.

преди 14 минути, pconline написа:

Лаптопите по-принцип не са за игри, а доколкото разбирам ти искаш да пуснеш една игра два пъти !!!

Те това точно не съм го пробвал и вероятността да е възможно е малка. На втория можеш да преместиш прозорец, а игрите по-подразбиране тръгват на цял екран и се стартират на главния, та нещо не си го представям.

Не казвам,че ще играя играта два пъти, смисъл ще гледам турнир на CS:GO и искам на единия екран да си гледам турнира през играта, а на другия екран да си играя Competitive или нещо такова. Дори да не стане да пусна два пъти играта, искам поне на единия монитор да гледам турнира а на другия да си цъкам примерно във facebook.

преди 16 минути, jhoro написа:

Ето ти обяснението, ама е на английски - http://www.groovypost.com/howto-windows-10-dual-monitor-setup/

Ще опитам да синтезирам.

Щом втория монитор / телевизор е вача свързан, натискаш Windows Key + P от клавиатурата. WINDOWS-KEY-P.png

Ще видиш нащо подобно - Multi Мон 1   Вариантите са

1. PC screen only - само на дисплея на лаптопа;
    2. Duplicate - едно и също не двете места;
    3. Extend - все едно е голяма картина и половината е на единия, а другата половина - на другия дисплей;
    4. Second screen only - само на външния дисплей.

Ти ще избереш третия вариант. Тогава всеки прозорец ще се отваря в единия или другия дисплей. Сега може да промениш настройките на всеки дисплей поотделно. Кликваш с десния бутон на работния плот и избираш Display settings.

Multi mon 4

Аз съм го направил това с Extend, но въпроса е че когато отворя играта на лаптопа, се показва и на телевизора, искам като отворя играта на лаптопа, да си гледам клипове през телевизора.

Редактирано от nqkaFF (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, nqkaFF написа:

Да.

От настройките на звука - на таскбара (лентата) кликваш върху "говорителчето" с десев бутон и избираш "Open Volume Mixer"

volume settings                Ще се отвори прозорец подобен на този          PVGOh.png

Гледаш кой плъзгач е за слушалките и кой за HDMI изхода и регулираш.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи сега си пуснах играта на лаптопа и на телевизора не се показа, но примерно когато отида на телевизора с курсора на мишката и отида примерно в браузър някакъв, то играта която съм пуснал на лаптопа се минимизира и си отива на десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.