Премини към съдържанието
Гости Ghostface Killah

Търся 5+1 или 7+1 система до 400 долара

Препоръчан отговор

Гости Ghostface Killah

Имам няколко идеи, но не съм решил конкретно. Вграденото ми саунд е това на Ep0x 8kdaJ. (nforce3, realtek) някои казват, че щяло да свърши работа без нужда да закупувам саунд карта, не знам. Кажете вие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мисля че вграденото аудио ще ти свърши работа, а иначе за тези пари ще си вземеш доста добро 7.1.

Има доста добри модели на Logitech, но и друго да вземеш няма да съжаляваш.

М/у другото какво му е на настоящото ти 5.1?

Редактирано от Maverick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Продадено е в момента; бях с креатив p5800, бях супер НЕдоволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Продадено е в момента; бях с креатив p5800, бях супер НЕдоволен.

Защо, какво не му харесваше.

Аз скоро си закупих 7.1 на Gamebird(wcs 8001) и съм учудващо доволен предвид цената му. Бих казал че не е най-ниския клас Home Theater, но не е и към средния, а цената е дори под тази на най-ниския клас 5.1 на Logitech. Logitech имат много добри ситеми но за същия клас цените започват от 300лв., което е много извън моя бюджет, пък и за малко повече мога да сглобя доста сносна узвучителна система за селска дискотека :wors:

Не знам как е бил Креатива, но имай впредвид че подобни системи НЕ могат да изкарат чистия звук на много по-евтините Hi-Fi системи, но тяхната компактност и сила на звука(макар и понякога гъгнещ) ги правят много удобни и функционални. Също така се съобрази, че Home Theater системите все пак са си HOME и в никакъв случай не ги сравнявай с кино салона. Според мен $400 са адски много пари за нещо което твърде вероятно ще усилиш на максимум 10-тина пъти, бих ти препоръчал някоя система от среден клас - 7.1 + безжично дистанционно, което ще да рече към 60-70W (реални) максимум(всичко останало би накарало съседите ти да направят подписка и да те изхвърлят от блока biggrin.gif ).

И да не забравиш да кажеш какво си си избрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Креатива ми бе абсолютен блокук. За филми ставаше, но за музика първо е много слаб, второ леко да се насили и баса бяга; на някои парчета дори съба бучи. Засега съм се спрял на 5+1:

http://www.creative.com/products/product.a...5&product=10814

или модела само че с безжични задни и дистанционно, още не е излязъл в бг, зависи до месец дали ще излезе и на каква цена:

http://www.creative.com/products/product.a...5&product=14661

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези безжични задни ми се струват излишни глупости. Какво значение има дали ги вържеш с кабел към усилвателя или в контакт. Дори за безжични трябва да прецениш дали имаш контакти, където ще ги слагаш. Лично според мен това е по-голямо неудобство. А и са по-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

то е едно устройство, което се връзва в контакт до няколко метра. Удобството е, че няма да се мотат кабеляци до другия край на стаята. Четох, че по предварителни данни цената е около $400, което е 150 долара повече за същата система което е абсурд. За тия колони последно ще е нужна ли саунд карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да ти е нужна отделна звукова карта. Този Realtek си е 8-канален и си е с отделни жакове за всеки канал.

Не съм напълно сигурен точно колко пари са, но мога да ти препоръчам Creative MegaWorks 550D или дори Creative GigaWorks. MegaWorks определено предлагат по добро съотношение цена/качество. GigaWorks се справят мааалко по-добре откъм бас и високи, но средните им се губят малко. GigaWorks са 7.1, но това си е хвърляне пари на вятъра - 5.1 стига ОТВСЯКЪДЕ! Няма игра или филм, които да поддържат 7.1. Можеш да получиш 7.1 само чрез upmix, което не си струва допълнителните пари (според мен).

GigaWorks разполага с безично дистанционно, докато MegaWorks е с жично такова.

Сателитите и на двете системи са по 70 вата, събуфъра на MegaWorks е 150 вата, а на GigaWorks е 210.

Лично аз съм си предоволен от моите MegaWorks.

П.П.: не гледай какво пишат за долни граници на съб-а. Според Creative уфърите и на двете системи стигат до 25Hz, но не е вярно. Долната им граница е доста по-нагоре - около 45 може би (+/- 5).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Мисля, че няма да ти е нужна отделна звукова карта. Този Realtek си е 8-канален и си е с отделни жакове за всеки канал.

Тук не съм съгласен! Вградените звукови карти, са огромни боклуци! Щом ще си купуваш такива колони напълно си заслужава да дадеш пари за сностна звукова карта, за да постигнеш наистина добри резултати. За домашните потребители, които нямат за цел да правят музика, а само да я слушат, и да гледат филми и играят игри, Creative предлагат страхотни решения! Наистина Sound Blaster X-Fi са страхотни, и дават неповторим звук ( един познат който си взе такава, и като я сложихме и направихме сравнение със старата му и тази, просто онемяхме, страхотно звучеше всичко), но според мен ще ти свърши и страхотна работиа и Sound Blaster Audigy 2 ZS, та дори и хита от преди няколко години Sound Blaster Live! Всичко ще е по - добре от вградените звукови карти, защото незнам дали ти е известно но вграденото аудио натоврва повече процесора и рамта, защото няма собствена памет, а подобието на цифрово-аналогов процесор с който разполагат постига ужасни резултати, ако се решиш да се вслушаш в съвета ми да си купиш отделна звукова карта, мисля, че и ти самият ще се убедиш в това което казах до сега!

Редактирано от alp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ghostface Killah,

има огромно зна4ение дали си с вградена карта (къвто и да е шит) или с качествена 24битова такава. важно е, ако можеш, да направиш връзката пц<->саунд система цифрова (обикновен, за препоръчване екраниран coax кабел), особено ако ще я караш на вграден саунд (ще избегнеш това да се чуват cdто и харда през тонколоните като усилиш:clap:)). и това, което аз лично намирам за най-важно в случаq: избери си система, като слушаш!!!

Много често "hi-tech" системи на logiteck и creative са боклуци до няма и къде и само привличат гарги с мангизи (штото само те скачат на лъскаво :ph34r:))

Колони се избират с уши!

Good luck!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

alp, явно не си ме разбрал напълно. Имах предвид, че ще му свърши работа - че ще работи. Какво ще е качеството на звука не съм казвал. А и ALC850 кодека, макар по-зле от 655, все пак има малко хляб в него.

Не е правилно да се изказвате чак толкова неподготвено. Или поне конкретизирайте. Да, доста от вградените карти са боклуци. Не всички обаче. nVidia SoundStorm чиповете бяха всичко друго, но не и боклуци. Или не сте чували за тях? Това си остава отличен аудио чип. Да, цифровоаналоговите преобразуватели (DACs) не винаги бяха от най-добро качество, но колкото и да го сучем ALC655 кодека си е доста добър като за вградено аудио. Ако човек можеше да се възползва от цифровите изходи на SoundStorm, то това вече придобива наистина "гръмотевични" величини. Жалко, че nVidia изоставиха чипа и не продължиха да го използват в nForce 3 и 4.

То всъщност това важи за всички дъна с вградени звукови карти - да се използва цифровия(те) изход(и) за да се избегнат често не много качествените DAC-ове. Реална полза от 24 битовите карти няма много. Да, по-добре да си поддържа и 24 бита, но музиката няма да се чува по-качествено, тя си е 16 бита така или иначе. За обикновения потребител 24-те бита са излишни.

Друг е въпросът, че Creative може и да правят добър хардуер - звукови карти (макар да не са лидерите) и колони, но софтуера им е спънат. Драйверите за звуковите им карти не са особено добри. То затова има и отделни 3rd party разработки.

X-Fi картите определено са една крачка напред и ВЪПРЕКИ това имат да гонят Envy24HT чипа на ICEnsamble, които са собственост на VIA от доста време вече.

Ще ме прощавате, ама има карта за $30, която по доста параметри бие X-Fi Elite Pro за и аз не знам каква космическа сума. Няма дистанционно, няма преден панел и други глезотиики, но откъм качество на звука смея да твърдя, че е по-добра.

Вградените звукови карти нямат собствена памет? А кои, освен X-Fi, имат?

П.П.: Колоните, които съм препоръчал съм ги чувал лично и определено свирят много добре. Не говоря наизуст. Още повече, че единия модел го и притежавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не комбинираш с аудиосистема за отделен видеоплеър/ако имаш такъв/?Аз например имам JBL 5.1-350W/вярно, че е 700 долара/ и аудио изхода на РС-то е включен в акт.суббуфер.Вярно, звука не е 5.1 или dts,но дори и prologic 2 е поразителен.Но пък като пуснеш орг.ДВД на плеъра/особено ако е с dts-звук/саунда е уникален.Така с малко по-скъп куршум-два заека.Мисля, че си заслужава да се помисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

В дранверите реалтек ми пише, че кодека е ALC850..не че нещо ми говори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В дранверите реалтек ми пише, че кодека е ALC850..не че нещо ми говори.

Ами просто това ти е кодека, който преобразува цифровия звук в аналогов. Хич не е от най-добрите.

Ако наистина обмисляш закупуването на отделна звукова карта, то е редно да кажеш за какво ще я ползваш, за да се съобразят препоръките. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Ами мп3, флак, главно за музика, но и филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение Sound Blaster X-Fi ExtremeMusic би било най-доброто решение. Цената вече е отделен въпрос.

E-MU 0404 също е отлична карта, която вади страхотен звук, но си е жив ад заради кабелите. А и не знам дали може да се намери в България. Цената също идея си нямам каква е. Няма да е от евтините карти.

Друг много добър избор е Sound Blaster Audigy 2 ZS. Ако не се лъжа, има по-добри DAC-ове от 4-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Казаха ми, че като взема ново саунд, то ще има жакове под тези на вграденото ми в момента, така ли е ? Значи ще мога след това да разбера лесно набутал ли съм се или не - като вържа към старата отново :wors: А, да, и в биоса трябва да изключа вградената нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, новата звукова карта ще си има отделни жакове разбира се. За BIOS-а зависи. Ако имаш само две опции: Enabled и Disabled, ще трябва да изключиш вградената. Възможно е да имаш и опция Auto, която би трябвало да позволява да подкараш и двете едновременно. Аз пробвах преди на старото ми дъно. Работеха си без проблем едновременно и двете карти (вградената и отделната).

Трябва да знаеш, че обикновено за музика ще ти свирят само предните две колони, освен ако самите колони нямат опция да копират стерео сигнала поне и на задните за да стане кеф. Някои звукови карти също имат такава опция, но не знам картите на Creative дали имат такава. Вградените мисля, че нямат. В краен случай (ако си с Winamp) може да има плъгин, който да копира сигнала към surround-ките. Май има такъв плъгин, но не съм напълно сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Да, намерих опцията Auto-disabled и я тествах, работи. За съраунда не те разбрах. Аз на старите колони нямах проблем да свирят всички колони на музиката; Winamp нали трябваше да се пусне Hardware acceleration; пък и ти не помниш ли, че съм с WMP10 ^_^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си нямал проблем със старите колини, не би трябвало да имаш проблем и с новите. :clap:

Hardware acceleration е по-добре да е изключена. Разлика в качеството няма, а може да се получат бъгове. Поне за вградените. За Audigy-тата не съм сигурен, но и там опцията е по-добре да е изключена. Не мисля, че поддържат хардуерно ускорение въобще. Тествай и ако не чуваш разлика, я изключи. По-сигурно е. Ако въобще ще ползваш Winamp, де. :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Нямам никакво намерение дори да чувам за него :-) Както и да е, ще пиша, когато напазарувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Hardware acceleration е по-добре да е изключена. Разлика в качеството няма, а може да се получат бъгове. Поне за вградените.

Я кажи да видим какви бъгове може да се получат, че живо ме заинтересова? При положение че 4 години ползвам вградена 5+1 карта с хадуеърно акселериране през Уинампа бе никакви грижи... приказваме наизуст ! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я кажи да видим какви бъгове може да се получат, че живо ме заинтересова? При положение че 4 години ползвам вградена 5+1 карта с хадуеърно акселериране през Уинампа бе никакви грижи... приказваме наизуст ! :wors:

Казах, че може да се получат бъгове. Лично аз не съм попадал на такива, но съм срещал не едно или две мнения по международни форуми, където е имало проблеми с това. Явно вероятността е малка и се случва рядко, но щом е имало потребители с проблеми заради тази опция, редно е да спомена за всеки случай.

Моля те, не си търси повод да се зяждаш и се замисли дали ти не говориш наизуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не те познавам, и нямам лично отношение към теб за да се заяждам. Просто не съм попадал никъде на данни за подобни "бъгове" а в мнението си изглеждаш доста убеден в думите си. И все пак, сподели някои от "бъгевете" на които са попадали хората чиите мнения си чел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване