Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ContextBerry 1.0

Лиценз: безплатен

Описание: Няколко благинки по избор за вашето контекст меню. Включват следните команди:
    Start Screensaver - Стартира вашият настоящ скрийнсейвър. Ако в свойства не сте заложили изпълнение на скрийнсейвър по подразбиране, командата няма да се изпълни.
    Turn Off LCD - Заспиване на монитора
    Control Panel - Най-бързият и лесен начин да отворите Control Panel вместо да използвате Ctrl+X 
    File Extensions View - Показване и скриване разширения на файловете
    Hidden Files All View - Показване и скриване на всички (скрити и защитени системни файлове)
    Hidden Files View - Показване и скриване на скрити файлове

Линк за изтегляне: ContextBerry.exe (741 KB)

<br/><a  data-cke-saved-href="http://oi66.tinypic.com/2dah7yr.jpg" href="http://oi66.tinypic.com/2dah7yr.jpg" target="_blank">View Raw Image</a>

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Официална страница?

Като си говорим за благинки в контекста:

1. ClipName - добавя няколко възможни начина на копиране името на файл.
    http://www.pctimewatch.com/en/downloads.htm#ClipName
    ClipName_en.png
    2. Attributes Menu - възможност за управление на атрибутите на файл от контекста - Само за четене, Скрит файл, Системен файл, Архивен файл
    http://www.pctimewatch.com/en/downloads.htm#AttrMenu
    attributes_en.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, ExaFlop написа:

Като си говорим за благинки в контекста . . . . . . .

Е то това другото са глезотии, отколкото благинки. То и за Windows Firewall има управление, но сегашните модерни програми изискват манипулации да се случват от Local Security Policy, до сега никога не съм използвал Firewall за програма и не ми е вършела работа откакто имам компютър!

Edit PS: Менюто е самоделка и няма конкретен сайт на този етап.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз направо не мога да дишам на компа без ClipName - няма такова удобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ли трябва да е това занимание за да има нужда от ClipName? Да не вадиш поименен списък на всички файлове в компютъра? Нещо много мътно ми се вижда тази екстра, ако може да я наречем такава. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При писане на bat  файлове с участието на имена на файлове, при писане на ключове в регистрите и още много области на прилагане на конкретни имена/пътища. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, Mlechko написа:

ContextBerry 1.0

нещо не мога да разбера  ...ъ-ъ-ъ...какъв е смисълът от това, като всичкото си го има във файловия мениджър и в управлението на ОС

, или трябва да си пълним компа с излишни неща

преди 18 часа, ExaFlop написа:

ClipName

хъ, не знаех за този полезен инструмент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето един гъдел за копиране съдържаниието на bat cmd css html inf ini js reg txt vbs xml от контекста на файла, без да се отваря самия файл. Изпълнява се в административна конзола:

Spoiler

rreg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\batfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\batfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\batfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\CSSfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\CSSfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\CSSfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\cmdfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\cmdfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\cmdfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\htmlfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\htmlfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\htmlfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\inifile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\inifile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\inifile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\JSFile\Shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\JSFile\Shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\JSFile\Shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\regfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\regfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\regfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\txtfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\txtfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\txtfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\VBSFile\Shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\VBSFile\Shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\VBSFile\Shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.RTF.8\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.RTF.8\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\Word.RTF.8\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\xmlfile\shell\copycontent" /f /ve /t REG_SZ /d "Copy Content"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\xmlfile\shell\copycontent" /f /v "icon" /t REG_SZ /d "shell32.dll,-243"
    reg add "HKLM\SOFTWARE\Classes\xmlfile\shell\copycontent\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd /c clip < \"%%1\""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, ExaFlop написа:

Ето един гъдел за копиране съдържаниието на bat cmd css html inf ini js reg txt vbs xml от контекста на файла, без да се отваря самия файл. Изпълнява се в административна конзола:

Ако трябва да сме прецизни на ниво операционна система файловете всъщност се отварят от командния интерпретатор и се подават като стандартен вход на командите (за това е символа <)

.... < \"%%1\"" ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, правилният изказ трябва да е "без показване съдържанието на файла". Икономисва се отваряне на бележника, маркиране на съдържанието, копиране в буфера, затваряне на бележника.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ExaFlop написа:

Да, правилният изказ трябва да е "без показване съдържанието на файла". Икономисва се отваряне на бележника, маркиране на съдържанието, копиране в буфера.

голям кеф ...ъ-ъ-ъ... много удобна работа
    благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не работи с кирилица
    при опит за съставяне на  .bat  файл,  ми въвежда маймуница, като име на файл

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я, пак и по-подробно! И провери ли си настройките на системата за кодировката (енкодинга). И да не би да го правиш в UTF-8?

Да, има такъв момент. Сега търся дали има решение на проблема с кодировките.
    С кой бележник отваряш копираното съдържание. Работи в Notepad и Notepad3 в Cyrillic (Windows-1251)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

non_unicode_3

Bulgarian (Bulgaria)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, дръндю написа:

давам го само като пример, за невъзможно поставяне на кирилица

Ново Bitmap изображение.png

Файл->Запази като->Кодировка->Unicode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

до тук добре

а, като адрес ...ъ-ъ-ъ...тъй де URL, може ли да се кодира в кирилица или така ще си остане на  "а%b%c%"

Ново Bitmap изображение2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако текст с объркана кодировка е записан във файл, той не може да се "поправи" или поне аз не знам да може. Не ми е помагало прекодиране на текста.

Някъде още има нещо не както трябва.

Нали виждаш, че няма начин да няма начин. Важно е да се намери правилният. :) 

А в Windows Explorer третият файл от сника та вижда ли се нормално?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

прави впечатление, че руските сайтове излизат на кирилица, докато българските излизат като в текста на снимката

пп

та си мисля да си инсталирам руски и да се пробвам

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Също е от задаена кодировка в браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, ExaFlop написа:

А в Windows Explorer третият файл от сника та вижда ли се нормално?

да, това е на дос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хм, инсталирах руски ...ъ-ъ-ъ...цялата версия стана на руски, дори хелпът в конзолата беше на руски, но не постигнах
    никакъв резултат
    явно, ще се ползва само латиница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Ако текст с объркана кодировка е записан във файл, той не може да се "поправи" или поне аз не знам да може. Не ми е помагало прекодиране на текста.

извинявай, това сега го видях, прекодирах файла , но не се получи, а после наново опитах...ъ-ъ-ъ... и аз не знам как стана, не се усетих какво съм направил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, дръндю написа:

не се усетих какво съм направил

Абе,. те, хората на по-късен етап започват да бне се усещат. :) 
    (joke)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.