Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп Lenovo g50-70. Откакто съм го взел не ми е правил никакви проблеми, но преди около седмица мисля, че издаде багажа. Изключвам аз лаптопа и след около час се опитвам да го включа,  за да разцъкам малко CS. Но не иска да се включи, изписа ми едно RECOVERY -- your pc/device needs to be repaired, error:0x000000f  нещо такова. Оста е  WIN 10. Опитах се да го преинсталирам и да му вкарам уин 7, настроих го да буутва от флашка, всичко както трябва за да се преинсталира един лаптоп, но не става. Зарежда ми файловете там ми пише " Windows is loading files" и едвам едвам влиза в инсталационното и когато се стига до там да се инсталира уиндоуса направо забива. Някой ще може ли да ми помогне?  Ако трябва нещо друго да би обясня питайте, за да се опитам да го оправя. Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. За да минеш на седмица в биос трябва да направиш определени настройки. Legacy Mode on, Secure boot of, Prefered OS Windows 7, usb 3.0 enabled. Съответно диска ти трябва да е в MBR формат, защото ако е в GPT седмицата няма да го вижда като устройство.

2. Грешката, която ти дава ( поне според това което прочетох) се е получила поради неуспешен update на Windows 10. Виж дали имаш възможност да върнеш системата назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговора. На мен целта ми е да включа лаптопа, оста не е от значение дали е 7ца или уин10. Предпочитам уин10, но не иска да се включи. Ами ако пробвам да го преинсталирам и да му бутна уин10, как трябва да процедирам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с някоя линукс лайв дистрибуция качена на флашка да видиш дали ще зареди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, VolvoPower написа:

Благодаря ви за отговора. На мен целта ми е да включа лаптопа, оста не е от значение дали е 7ца или уин10. Предпочитам уин10, но не иска да се включи. Ами ако пробвам да го преинсталирам и да му бутна уин10, как трябва да процедирам? 

Изясни какво означава не се включва? Лаптопа тръгва да зарежда Win 10. Изписва ти грешката, която ти казах какво означава. Ако въобще обаче не се включва това е вече друго нещо. Имаш си и хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интегрирай драйверите за USB 3.0 контролера в инсталатора на Windows7. Пробвай с Live CD с някаква Linux дистрибуция.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Покажи една снимка на стартиращия се комп.
    Имаш ли инсталационен носител (DVD-USB)? Ако да - зареди системата от него и като стигне до настроййка на езика, натисни Shift+F10. Ще се отвори черният прозорец на cmd. вътре напиши
    chkdsk c: /f /r
    и натисни Enter.
    chkdsk d: /f /r
    и натисни Enter.

Като завършат и двете проверки, рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хардуерен проблем не се знае дали имаш, може и да нямаш! Ще помоля @Емил Костов да изясни какъв е хардуерния проблем, според него, както и да обясни начина на неговото откриване!

Проблемът е в операционната система. Най-вероятно може да опиташ да направиш инсталационен носител със същата версия, като от него стартираш автоматичните поправяне и диагностика. Ако това не помогне, може да се направи обновяване или чиста инсталация. Възможно е евентуалното съществуване на хардуерен проблем, но то все още не е потвърдено или доказано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички за отделеното време. Днес гледах това клипче > https://www.youtube.com/watch?v=SKbR6XT7fcA , направих флашка с уин10, зареди ми около 10 мин и сега екрана е син от 10 минути сигурно. Просто искам да го преинсталирам и да премахна всичко от него. 

преди 25 минути, ExaFlop написа:

Покажи една снимка на стартиращия се комп.
    Имаш ли инсталационен носител (DVD-USB)? Ако да - зареди системата от него и като стигне до настроййка на езика, натисни Shift+F10. Ще се отвори черният прозорец на cmd. вътре напиши
    chkdsk c: /f /r
    и натисни Enter.
    chkdsk d: /f /r
    и натисни Enter.

Като завършат и двете проверки, рестартирай.

Първата команда я написах, изписа ми The type of the file system is NTFS, опитах се да въведа и втората, но не ми позволява. Не мога да пиша в cmd-to, не знам защо .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, VolvoPower написа:

изписа ми The type of the file system is NTFS,

Само това ли изписа? Изчакай го поне 10-ина минути, може да отнеме и час ако има проблеми. Трябва да изглежда горе-долу така:
    checkdisk08.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ExaFlop написа:

Само това ли изписа? Изчакай го поне 10-ина минути, може да отнеме и час ако има проблеми. Трябва да изглежда горе-долу така:
    checkdisk08.jpg

Изчаках и изписа още бая неща. Но не знам кога ще мога да напиша втората команда, и след като я напиша какво да направя?

20160705_154930.jpg

Редактирано от VolvoPower (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втората команда - като завърши първата и се появи промптът C:\windows\system32\>

Времето - колкото - толкова. Докато завърши.

Странното е, че 500MB ги проверява толкова дълго - трябва за 2 минути да завърши.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, ExaFlop написа:

Втората команда - като завърши първата и се появи промптът C:\windows\system32\>

Времето - колкото - толкова. Докато завърши.

Странното е, че 500MB ги проверява толкова дълго - трябва за 2 минути да завърши.

Да, наистина е странно.... отне повече около час за да завърши първата команда. Сега изпълнява втората. След като се изпълни и втората може ли да ми кажете какво да правя? (: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще зависи от резултата. Искам да видя снимки на прозореца за двете команди

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

Ще зависи от резултата. Искам да видя снимки на прозореца за двете команди

kak we.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А за С: картинката?

Напиши внимателно (спази местата на интервалите) реда по-долу и натисни Enter.
    sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=d:\windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, ExaFlop написа:

А за С: картинката?

Изписа ми Windows Resource Protection could not start the repair service. . ...

Редактирано от VolvoPower (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Roki_03
        Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
        Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
        Благодаря предварително!
      • от Nero AN
        Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
      • от Tosho55
        Здравейте,имам бюджет 1500 лева искам настолен компютър максимално силен за гейминг,имам си монитор,не го включвайте!Благодаря предварително!  
      • от miriami
        Здравейте! 
        Слушалките на лаптопа ми отказаха. Буксата не прави връзка. Купих нови слушалки. И с тях- същото. Тествах на телефона и старите и новите- там работят. На лаптопа не тръгват и тонколоните. Микрофонът обаче работи. И той е в същия преден панел със слушалките. Иначе си имам звук от спикерите, но той не може да премине през периферно устройство. В настройките в контролния панел забелязах, че нямам headphones, но и преди нямах. Преинсталирах си драйвера за аудиото. Conexant High Definition Smart Audio 221. За моя модел лаптоп е. Той винаги си ми е бил този. Четох из нета и инсталирах даже някакъв Realtek HD, обаче не забелязах да се появи в Диспечера на устройствата. Даже не знам къде се инсталира, че да го трийна, защото, очевидно, не свърши никаква работа. И, накрая, преди да помоля за помощ, да кажа, че вчера взех лаптопа от почистване. Искрено се надявам да не е нещо при сглобяването- прекъснат кабел или знам ли... Идеи? Много ми се иска да е някое тикче в някакви настройки.  
        Благодаря предварително!
      • от iravenbg
        Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
        Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
        Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.