Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден съфорумници, днес ми дойде лаптопа, който най-накрая реших да закупя, обаче имам проблем, с който до сега не съм се сблъсквал и нямам особен опит как да го разреша.Лаптопа дойде с FreeDOS и когато се опитам да boot-на от ДВД диск-а Windowsa ми излиза същият екран, който излиза и при нормален старт (макар и преди това да ми казва Press any key to continue ...).Ще прикача снимка да ви стане по-ясно за какво точно говоря.(Малко е гадно качеството, ама не ми се пускаха щорите :no-no:).Благодаря на всички отзовали се.

^6052FED68D0FD47B9DE46C16A4D9A98650398B0B12B5DD314E^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Редактирано от 8bit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като ти излезе  Press any key to continue натискаш ли произволен бутон от клавиятурата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, valyo_93 написа:

Като ти излезе  Press any key to continue натискаш ли произволен бутон от клавиятурата

Е много ясно, имам опит как да инсталирам Уиндоуси, но просто с FreeDOS не съм се сблъсквал .. още по-малко с чисто нов лаптоп.Пробвах и другите устройства да ги направя first boot priority, но пак не става, то реално тази, която съм оставил е ДВД диска .. 

^4FBAE7BD84917E3489D21AADA2A26DA820E7E0A08B663385EC^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да махнеш uefi bios и да сложиш на legasy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

еми то по принцип няма значение че е с  FreeDOS принципа е същия само че се цепи харда.Сигурен ли си че диска работи и какъв уиндоус му инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа е чисто нов, 256гб ССД и 1ТБ HDD има, но не знам как точно се слага на Legacy .. в смисъл никъде не виждам такава опция, в който и да е от табовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че диска работи,какъв уиндоус му инсталираш,смени режима на хард диска от биоса от  IDE на AHCI или обратно,марка и модел лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като се поразрових в ютюб намерих клип, който да ме ориентира.Явно просто е трябвало втората опция да е на Enabled, с други думи това било Legacy опцията на Asus N752VX.Само да се надяваме, че съм настроил правилно ССД-то .. (не че имаше какво да се настройва освен да задам да се инсталира уиндоуса на 250-гб диска)

^3A2AF1016ABBBB80F27C1E784A64D767193462882564304E4C^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

ASUS N752VX Legacy Boot Mode

Оправих малко темата, ако има някоя заблудена душа като мене след време с подобен/същия лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко приключи, всичко е наред, само останах с един единствен проблем.Не мога да накарам hot key-овете да работят..пробвах да сваля много от драйвърите от официалният им сайт за този лаптоп, пробвах преди това и с автоматичните драйвъри на Windows 10 няма и няма .. копчета за намаляне на звук, подсветка .. няма братче .. някой да има идея как да ги "накарам" да заработят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, 8bit написа:

Всичко приключи, всичко е наред, само останах с един единствен проблем.Не мога да накарам hot key-овете да работят..пробвах да сваля много от драйвърите от официалният им сайт за този лаптоп, пробвах преди това и с автоматичните драйвъри на Windows 10 няма и няма .. копчета за намаляне на звук, подсветка .. няма братче .. някой да има идея как да ги "накарам" да заработят?

В графата АТК свалете (от сайта на ASUS) и инсталирайте ATKACPI driver and hotkey-related utilities.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Споменах, че вече съм пробвал с драйвърите от фициалният сайт на Асус - не става.

Също така забелязвам още един проблем, не знам до колко е проблем де, в някой програми - примерно Steam, текста и като цяло всичко е леко замъглено .. сякаш един вид не е scale-нат за тази резолюция някак си ? И не само Steam някой други програми също, но в повечето програми и тем подобни си е бомба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявай, че изваждам тази тема от нафталина, но искам да попитам SSD-то ти ли си го слага. Защото и аз си взех същия лаптоп без SSD, което си го купих отделно  Но в горната част на SSD-то има място за болтче, което да го затегне, а болтче не можах да намеря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 5.07.2016 г. в 17:01, 8bit написа:

A, погледна ли в биоса, дали има опция за разрешаване или забраняване на hot key :eek:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В БИОС може да са забранени хоткейс :) тря ги разрешиш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, el_chapo написа:

Извинявай, че изваждам тази тема от нафталина, но искам да попитам SSD-то ти ли си го слага. Защото и аз си взех същия лаптоп без SSD, което си го купих отделно  Но в горната част на SSD-то има място за болтче, което да го затегне, а болтче не можах да намеря :)

Болтче ще имаш, ако на стария хард диск има болтче, някои лаптопи има болт за захващане на хард, други не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от I love anime
        Здравейте,днес получих едно лаптопче от емаг,което ще бъде за родителите ми,ще го ползват основно за фейсбук,скайп,теглене на някой торент и гледане на филми съответно,та въпроса ми е кой линукс ще е най подходящ за целта,като се има в предвид че родителите ми почти нищо не разбират и се иска да е максимално френдли юзър,и задължително да има бг меню,както и да може да си има нали всички необходими драйвъри и прочие,лаптопа е Asus X540S Type C Series - Въпросния лаптоп
        Искам да кажа че ще ми е за сефте да инсталирам линукс,та ще бъда и благодарен да кажете как да го боотна на флашка под windows 8,1
      • от wickerman
        Здравейте, съфорумци. Както става ясно от заглавието се двоумя между тези два лаптопа (MSI GP70-2PEi581FD Gaming Notebook и MSI GE70-2PCi581FD Gaming Notebook). Досегашната ми машина изгоря и трябва да се ориентирам към нещо ново. Максималния бюджет е около 850 евро (ще се купува от Германия, ако има някой по-запознат с онлайн магазините, ще се радвам на мнение относно източника на покупката). Ще се ползва главно за интернет (сърфиране и гледане на клипове и филми), скайп и доста често FIFA14/15. Обмислях и вариант за настолен, но за сега съм ограничен от към място, пък и искам като се наложи да го местя да ми е по-удобно да го правя. Та като гледах разликата между двата е видеото и процесора (характеристиките на лаптопите са най-отдолу на страниците). Струва ли си да  дам 160 евро отгоре за по-добрата карта GTX850 M GDDR5 (до колкото успях да разбера разликата в процесорите е минимална и едва ли ще я усетя). Принципно съм отворен и за други предложения. Имайте предвид, че не смятам скоро да го сменям, освен ако не стане някой фал и не изгори и той (недай си боже ). Ако съм пропуснал нещо моля да ме извините за разсейването и да питате, за да се изясним. Благодаря предварително за отговорите.
      • от MaRtiNezZ
        Здравейте,
        колкото и да не ми се искаше да Ви тормозя с проблема си,но не знам какво да правя вече и ще се обърна към вас.
        Проблема е следният:Закупих лаптоп Asus X451C (MODEL CODE# X451CA-VX046D),който обаче е с някаква версия на Linux,но не можах да разбера каква.
        При желанието си да инсталирам Win 7 се получава проблема.
        Като цяло самия Linux стига до черен екран на който е изписано:
        Поради липсата на dvd устройство,съм качил bootable Windows 7 на USB памет,който е работещ тъй като съм го инсталирам на друг компютър.
        Самата флашка съм я направил посредством програмата "Windows 7 USB DVD Download Tool" и пак казвам флашката е работеща тъй като от нея съм записвал на друг компютър.Като цяло пробвах да я форматирам в FAT32-не стана,след което опитах в NTFS-не стана,в смисъл такъв,че флашката си работи мислих от самия вид на формат да не е проблема,но не е в него.
        Проблемът е такъв,че при "зареждането" на флашката се появява черен екран като този горе,който съм цитирал,на който обаче пише:
        Там свършва всичко,като First boot е зададена флашката и опитвах как ли не да я въртя.
        Пробвах да променя SATA Configuration от AHCI на IDE,но не се получава.
        Не знам какво да предприемам вече,постарах се всичко да обясня,надявам се да съм бил ясен и да сте ме разбрали.
        Благодаря предварително.
      • от NiGh7
        Трябва ми спешна помощ момчета и момичета! Купих си лаптоп(новичък) докараха ми го,стартирах го ,но немога да намеря как да се оправя с FreeDoS(CuteMouse 1.9) Значи... Стартирам го и ми излиза най-доло в дъното : Welcome to freeDOS cutemouse v1.9 [FreeDOS] installed at PS/2 port C:> Немога дори да флезна в Биоса..стартирам..натискам "Del",F10,F12,F5,F8...всичко..и нейска и нейска..просто ми дава 3 опции: 1 - Load FreeDos with maximum RAM free,using EMM386 2 - Load FreeDos including HIMEM XMS-Memory Driver 3 - Load FreeDos without Drivers F5=Bypass startup files   F8=Confirm each line of CONFIG.SYS/AUTOEXEC.BAT [N] Каквото и да избера излиза горното..
      • от b3s7ch0
        Здравейте . Вече пусках една тема свързана с този лаптоп , но тя не е свързана с това , което ще попитам тук .
        На различни места четох , че за да се удължи животът на една батерия е хубаво да се зарежда и разрежда по специфични начини . Да си кажа честно , не знам как се разрежда въпросната батерия . Лаптопът беше закупен вчера и едва днес батерията му падна напълно . Посъветваха ме в магазина да изчакам да падне докрай и тогава да оставя лаптопа да се зарежда между 12 и 16 часа . Е , включих го да се зарежда преди може би 5-6 часа , но в момента показва , че батерията е 100% заредена и не съм сигурен дали изобщо действа процес по зареждане . Какво трябва да направя в случая , за да продължи да се зарежда лаптопа останалите часове или просто трябва да го оставя така , въпреки , че пише , че е 100% зареден ?

Също искам да попитам какво представлява въпросното разреждане на батерията на лаптопа и по какъв начин се извършва то ?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.