Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

С каква програма е направено това видео?


Препоръчан отговор

Как мога да направя такъв видеофайл като на това клипче?

Разполагам с компютър с windows 10 и телефон lumia 520.

Имам такова терариумче в аквариум, но въпреки че е херметично затворен се пренасели от гладни твари и природата започна да губи битката. Бих искал да увековеча края и с подобно клипче.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, nikolela написа:

Как мога да направя такъв видеофайл като на това клипче?

Разполагам с компютър с windows 10 и телефон lumia 520.

Имам такова терариумче в аквариум, но се пренасели от гладни твари и природата започна да губи битката. Бих искал да увековеча края и с подобно клипче.

 

Това се нарича таймлапс. Снима се по една снимка всеки 20-30 секунди (или минута, две, пет) и след това тези снимки се комбинират във видео. Виждал съм подобно комбиниране в Adobe Premiere. Но мисля че такава опция я има в почти всички видеоредакттори за нелинеен монтаж

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Основното тук е не с каква програма е монтирано, ами как е снимано. Похватът се нарича timelapse и реализацията му се състои в това да се правят статични кадри (снимки) на нещо през определен интервал, по-голям от този на "нормално" видео. Ако при нормално видео снимаш 24 или 25 кадъра в секунда, тук се снима един кадър на всеки няколко минути и чак после тази последователност се монтира така, че да се възпроизвежда с тази скорост. Цялата идея е да видиш като движение нещо, което отнема относително много реално време.

Бърза сметка - 5 минути по 60 секунди по 24 кадъра са общо 7200 кадъра. В заглавието пише, че става въпрос за един месец. Един месец (да приемем, че е 30 дни) е 2 592 000 секунди. 2592000 / 7200 = 360 секунди, т.е. един кадър на всеки 6 минути.

Ииии Капитанът ме изпревари. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че се използва някаква програма. Трудно ми е да повярвам, че на всеки 6 минути ще прави по една снимка в продължение на един месец. Ще разуча Adobe Premiere да видя какво ще се получи с една камара снимки.

Благодаря за насоката.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, nikolela написа:

Мислех, че се използва някаква програма. Трудно ми е да повярвам, че на всеки 6 минути ще прави по една снимка в продължение на един месец. Ще разуча Adobe Premiere да видя какво ще се получи с една камара снимки.

Благодаря за насоката.:)

Мяркал съм такива филми, снимани по няколко години (последно май беше 14 години) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, nikolela написа:

Мислех, че се използва някаква програма. Трудно ми е да повярвам, че на всеки 6 минути ще прави по една снимка в продължение на един месец. Ще разуча Adobe Premiere да видя какво ще се получи с една камара снимки.

Благодаря за насоката.:)

То може и с програма да стане - снимай цялото нещо (разбирай непрекъснато видео в продължение на един месец) и го пусни да се възпроизвежда (30 * 24 * 60) / 5 = 8640 пъти по-бързо и ще получиш горе-долу същия резултат. Само че губиш огромен процент от кадрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На бързо направих малко снимки и се получи ефекта от примерното клипче. Снимките ги въртя със вградения във windows слайдшоу като записвам 1080р със Nvidia ShadowPlay. Телефона ще го фиксирам за следващите снимки, но не мога да го отдалеча за да хване всичко, че движещите твари не се виждат. Ще трябва да се снима малко парче от аквариума.

Ето какво се получи от първите снимки, колкото за проба.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nikolela написа:

На бързо направих малко снимки и се получи ефекта от примерното клипче. Снимките ги въртя със вградения във windows слайдшоу като записвам 1080р със Nvidia ShadowPlay. Телефона ще го фиксирам за следващите снимки, но не мога да го отдалеча за да хване всичко, че движещите твари не се виждат. Ще трябва да се снима малко парче от аквариума.

Ето какво се получи от първите снимки, колкото за проба.

Ползва се статив. И софтуер, който да прави снимките автоматично. Иначе всяко докосване на телефон/камера ще доведе до някакво макар и минимално разместване. И ви трябва по-професионален софтуер, който да не прави слайдшоу а да прави видео (примерно 24/25 кадъра в секунда)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, capnemo написа:

Ползва се статив. И софтуер, който да прави снимките автоматично.

Софтуера? Ще рече програма правеща сама снимките през определен интервал от време. Тази програма на телефона ли се инсталирва- примерно от гугъл плей?

ще си направя стабилен статив, но не мога да преценя, колко снимки в минута да правя, че много бързо бягат. Това са 38 снимки за около 3 минути.

Камерата хващала доста по-вече живот от моето око.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, nikolela написа:

Софтуера? Ще рече програма правеща сама снимките през определен интервал от време. Тази програма на телефона ли се инсталирва- примерно от гугъл плей?

ще си направя стабилен статив, но не мога да преценя, колко снимки в минута да правя, че много бързо бягат. Това са 38 снимки за около 3 минути.

Камерата хващала доста по-вече живот от моето око.

 

По-горе колегата направи една сметка за 6 месеца и 24 кадъра в секунда на финалното видео. ВИе преценете колко искате да е целия филм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikolela написа:

примерно от гугъл плей?

Примерно - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Nishant.Singh.DroidTimelapse

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как обяснявате плавното движение на водораслото на преден план и не е ли то точно водещия обект, по който се монтират кадрите? Според мен се е търсил точно тоя ефект с водораслото и всичко останало на заден план. Иначе просто водораслото щеше да трепти наляво и надясно и нищо няма да се получи. Според мен тук не са правени кадри през определено време, а се ползват забързани видеоклипчета. Иначе голям зор да се направи плавно движението на водораслото само със снимки през няколко минути. Човека си е правил клипчета доста време, после ги е съединил, като преди това ги е забързал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Кико написа:

А как обяснявате плавното движение на водораслото на преден план и не е ли то точно водещия обект, по който се монтират кадрите? Според мен се е търсил точно тоя ефект с водораслото и всичко останало на заден план. Иначе просто водораслото щеше да трепти наляво и надясно и нищо няма да се получи. Според мен тук не са правени кадри през определено време, а се ползват забързани видеоклипчета. Иначе голям зор да се направи плавно движението на водораслото само със снимки през няколко минути. Човека си е правил клипчета доста време, после ги е съединил, като преди това ги е забързал. 

Кадрите не се монтират по водещ обект, просто се правят поредни кадри от статично положение. Плавно движение изобщо не е трудно, щото това не е резултат от външна сила, ами е порастване + движенията на самото растение с които се насочва към светлина и т.н. , като и двете са относително много по-бавни от честотата на заснемане. Правил съм подобни опити макар и по-кратки и резултатът е доста плавен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...