Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мъча се да направя един компютър да стартира сам когато тока спре и след се "върне", но без особен успех. 

Дъното е foxconn g41mx , версията на биоса май е p07
    Отворих Power Management в биоса и всички са enabled без resume by rtc. Пробвах да го дръпна от контакта и да видя дали ще тръгне като го бодна, но нищо не се получи. Какво бъркам?

Ето гледах мануал и тук на снимката има power on after ... но на мен ми го няма това, а само горните описани неща.
    http://www.manualslib.com/manual/707506/Foxconn-G41mxe-Series.html?page=44#manual

в Power Management нямам нищо различно от enabled/disabled.

Energy using products 
    ACPI suspend time
    HPET
    Resume by ring
    Resume by lan
    Resume by pcie pme
    Resume by pci card
    Resume by usb devices
    Resume by ps2 keybord
    Resume by ps2 mouse
    Resume by rtc

Само на има S3 и S1 като опции

Някой дали може да ми помогне? 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Power Management -  Power  On after Power Fail - ON

Обаче не във всички дъна има тази опция.

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с ключе подаващо маса на зеления кабел на захранването (PS_ON)

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ined написа:

Пробвай с ключе подаващо маса на зеления кабел на захранването (PS_ON)

Че той такова ключе си има отпред на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с ключето не го разбрах? 

Идеята е, че пц то е вързан към видеонаблюдение. Заради това ми трябва да тръгва заедно с тръгването на тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, henry111 написа:

Това с ключето не го разбрах? 

Идеята е, че пц то е вързан към видеонаблюдение. Заради това ми трябва да тръгва заедно с тръгването на тока.

Прегледай си пак настройките на BIOS-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е това правя от вчера... уж разглеждах всички менюта, четох мануал и етк. Нямаше да публикувам тема ако бях намерил нещо докато ги разглеждам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето тази схема правиш. Компютъра ще се включва след всяко спиране на тока.
    G1467746779545577_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, mir4a написа:

Мерси, че си си играл да го търсиш, но аз казах по горе, че точно това между  ACPI suspend time
    HPET : ) Горе съм написал какво имам в това меню.

==== 

Да разбирам, че само по физически начин с разни ключета на самото дъно може да се направи? Без възможност да се заложи от настройките? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кабела ps_on  е за пускане на захранването, като му подаваш маса винаги ще ти е включено захранването. Макар че с импулно захранване много не разчитай на това - при токов удар често остават в едно никакво състояние дето трябва да издърпаш щепсела и да изчакаш да се разредят кондензаторите и тогава вече може да му подадеш 220В и да тръгне нормално.

atx-pinout.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 06 юли 2016 г. в 17:42, ined написа:

кабела ps_on  е за пускане на захранването, като му подаваш маса винаги ще ти е включено захранването.

И губиш възможността за управление от дънната платка, както и правиш сериозни вмешателства. За разлика от това моята схема е не инвазивна, като разчита на 5VSB и включва дъното все едно си натиснал бутона за включване, след като е имало пропадане на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
        Привет! 
        Макар и вече стара да е тази ОС имам проблем при самата инсталация или по скоро не тръгва диска на лаптоп Fujitsu Siemens .Въпроса ми е как да подкарам Сд-то Пробвах с Неро да го направя боотващ но пак не иска.Моля за помощ какво да правя.
      • от Георги Л.
        Здравейте не знам от къде е проблема уиндолса или пък самата машина... Така - тъй като не обичам Win7 колкото и смешно да е някак ми е по бъгаво искам да го сменим с XP руутвам в флашката уиндолса (XP) отварям руут менюто и ми излиза някаква грешка при инсталирането на уиндолса пробвах с друг същата работа но друга грешка пробвам уиндолса на друга машина и вс си тръгва така че вече не знам от уиндолса ли е от машината ли е някакви идеи как да го оправим?
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден хора и ето го отново моя пореден проблем Снощи докато си почиствах компа от временни файлове/история от браузерите/поправка на проблеми в регистрите с разни програми накрая отворих папката Prefetch на Windows XP и там забелязах някви имена които са ми напълно непознати за сефте ги чувам единия беше dumprep.exe другия sysocmgr.exe  Проверих къде се намират има ги само в system32 но това което ме притеснява е,че одеве на един приятел на компа му проверявах дали и той ги има при него не ги намира  Той е на Windows 7 Ultimate 32 bit !!! Помагайте ако знаете нещо за какво служат тези 2 файла !? Windows компоненти ли са или някви гадинки/вируси !? Всяка информация която знаете за тези 2 файла ми е полезна така,че нещо ако знаете драскайте коментарчета !!! Мерсаж Предварително
      • от xXx*Triple*xXx
        Привет Имам един доста изнервящ/странен проблем с часовника на компа !!! На Windows XP съм и проблема е следния ... понякога забелязвам,че часовника много избързва примерно поглеждам на телефона ми показва примерно 10:30 а като погледна на компа ми показва 10:35 или 10:37 10:38  сверявам го ръчно по времето което показва на телефона но след определено време (1-2дни) се повтаря същата история отново От опцията време от интернет тикчето е поставено автоматично синхронизирай с часови сървър в интернет избрано е на сървър time.windows.com часовата зона е (GMT -08:00) Pacific Time (US & Canada) И така незнам къде му е проблема на този часовник защо го прави този проблем така защо избързва с няколко минути много е досадно и дразнещо Някой ако знае нещо да драска коментар !!! Мерси Предварително
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър вечер Направо към въпроса ми : За какво служи процеса userinit.exe когато се появи в TaskManager-a когато стартира заедно с Windows !? Windows системен процес ли е или няква гадинка !?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.