Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, мъча се да направя един компютър да стартира сам когато тока спре и след се "върне", но без особен успех. 

Дъното е foxconn g41mx , версията на биоса май е p07
Отворих Power Management в биоса и всички са enabled без resume by rtc. Пробвах да го дръпна от контакта и да видя дали ще тръгне като го бодна, но нищо не се получи. Какво бъркам?

Ето гледах мануал и тук на снимката има power on after ... но на мен ми го няма това, а само горните описани неща.
http://www.manualslib.com/manual/707506/Foxconn-G41mxe-Series.html?page=44#manual

в Power Management нямам нищо различно от enabled/disabled.

Energy using products 
ACPI suspend time
HPET
Resume by ring
Resume by lan
Resume by pcie pme
Resume by pci card
Resume by usb devices
Resume by ps2 keybord
Resume by ps2 mouse
Resume by rtc

Само на има S3 и S1 като опции

Някой дали може да ми помогне? 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Power Management -  Power  On after Power Fail - ON

Обаче не във всички дъна има тази опция.

Редактирано от mir4a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с ключе подаващо маса на зеления кабел на захранването (PS_ON)

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ined написа:

Пробвай с ключе подаващо маса на зеления кабел на захранването (PS_ON)

Че той такова ключе си има отпред на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с ключето не го разбрах? 

Идеята е, че пц то е вързан към видеонаблюдение. Заради това ми трябва да тръгва заедно с тръгването на тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, henry111 написа:

Това с ключето не го разбрах? 

Идеята е, че пц то е вързан към видеонаблюдение. Заради това ми трябва да тръгва заедно с тръгването на тока.

Прегледай си пак настройките на BIOS-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това правя от вчера... уж разглеждах всички менюта, четох мануал и етк. Нямаше да публикувам тема ако бях намерил нещо докато ги разглеждам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето тази схема правиш. Компютъра ще се включва след всяко спиране на тока.
G1467746779545577_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mir4a написа:

Мерси, че си си играл да го търсиш, но аз казах по горе, че точно това между  ACPI suspend time
HPET : ) Горе съм написал какво имам в това меню.

==== 

Да разбирам, че само по физически начин с разни ключета на самото дъно може да се направи? Без възможност да се заложи от настройките? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кабела ps_on  е за пускане на захранването, като му подаваш маса винаги ще ти е включено захранването. Макар че с импулно захранване много не разчитай на това - при токов удар често остават в едно никакво състояние дето трябва да издърпаш щепсела и да изчакаш да се разредят кондензаторите и тогава вече може да му подадеш 220В и да тръгне нормално.

atx-pinout.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 06 юли 2016 г. в 17:42, ined написа:

кабела ps_on  е за пускане на захранването, като му подаваш маса винаги ще ти е включено захранването.

И губиш възможността за управление от дънната платка, както и правиш сериозни вмешателства. За разлика от това моята схема е не инвазивна, като разчита на 5VSB и включва дъното все едно си натиснал бутона за включване, след като е имало пропадане на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Dimov17
      Здравейте от вчера получавам странен проблем. Забелязах, че изведнъж дори и без натоварване понякога излиза черен екран или цветни вертикални линии на монитора през това време компютърът работи при рестарт отново стартира нормално но без никакъв хардуер (клавиатура, мишка, слушалки и т.н.) След няколко опита с рестарта успях да подкарам всичко но ме притеснява факта, че това се повтори отново според вас от какво идва проблема и как може да бъде поправен относно захранването то беше сменено на скоро с 700 ватово такова.
    • от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от blondin40
      Здравейте , от вчера забелязах че когато ми заспи пс-то след 2 секунди автоматично се сабужда , пробвах да го изключа но след като изгасне 2 секунди след това автоматично се включва на какво може да се дължи това ?
  • Дарение

• Добави ново...