Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Смятам да си купувам вокален микрофон но не съм запознат с аудио глупости, работи и разгледах малко микрофони но видях че имат странен накрайник на кабела а не 3,5мм и си викам как ще го свържа!!! И искам да питам как да го свържа!!! Искам също да питам става ли да се записват клипове с него или само се пее с него. Предполагам че ме мислите за много глупав но си нямам представа от такива работи затова питам.;)

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е така за 50 лева  http://www.musicworld.bg/bg/c_2810/i_26205/Alesis_MicLink.html или ей така http://www.musicworld.bg/bg/c_2810/i_46049/Audio_Technica_mics_headphones_AT2020USB.html за  310 лева :) 

26205.png

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Режеш кабела и си запояваш жак...

преди 6 часа, Demon_2004 написа:

Искам също да питам става ли да се записват клипове с него или само се пее с него.

Микрофонът е за преобразуване на звукови вълни в ел. сигнали. Така че, можеш да записваш всичко, що е звук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Lupis ако не знаеш да те светна ,че има  ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ  и  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ  ако имаш микрофон от първия вид  само със рязане на кабел  няма да направиш  абсолютно нищо. И е хубаво  като си нямаш понятие от някой работи да не даваш акъли   кой какво и как да реже !Певците по баровете и стадионите  ползват ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ вързани  за пулт а  всичките дето кастват игри по сайтовете  и снимат  влогове за Youtube ползват  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ !!!! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Demon_2004 написа:

Здравейте! Смятам да си купувам вокален микрофон но не съм запознат с аудио глупости, работи и разгледах малко микрофони но видях че имат странен накрайник на кабела а не 3,5мм и си викам как ще го свържа!!! И искам да питам как да го свържа!!! Искам също да питам става ли да се записват клипове с него или само се пее с него. Предполагам че ме мислите за много глупав но си нямам представа от такива работи затова питам.;)

Благодаря предварително!!!

За клипове не ти трябва кабел да ти се пречка, но трябва да внимаваш да не стане някой гаф като тоя:

204307_300x0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но така и не разбрах как да го свържа освен микрофон с усб. Тоест има ли друг начин!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже никой не разбра  ни модел ни  марка ни нищо за микрофона  дето я си купиш я не  го кажи първо него :)Ти до сега  микрофон за компютър  имал ли си  през живота си ? Знаеш ли  във коя   дупка се ръга за да те чуват когато говориш ? Или си взимаш  смотан  микрофон  за 30 лева като на колегата над твоя пост или  вадиш пари и взимаш качествен микрофон . Какви клипчета ще записваш и на какво ще ги записваш  изобщо не стана ясно ? Дали сме ти и сайтове и поне с линк покажи какво си харесал мама му стара :) Коя от двете картинки бе младеж :)

Onfine-Leo-1-PC-180-cm-XLR-3pin-laki-lak

Резултат с изображение за микрофон XLR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм имал за 20лв с 3,5мм жак а такъв не съм имал.Доколкото знам това на 2 та картина едното е за микрофона а другото дето прилича на кабел 3,5мм жак само че е по голяма тя каде се вкарва.Клиповете са гейминг. Кабела за микрофона е като на 2 та картина. Въпроса ми е как и къде се мушка този кабел едната страна в микрофона а другата в няква букса ама каква е тя въпроса!!!

Това е примерен микрофон. Дадох картина за да го обясня по лесно. Къде се включва този кабел е въпроса ми.   Микрофон, модел: WG-198 гр. Димитровград - image 5

Редактирано от Demon_2004
    Сгреших нещо докато писах (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

има адаптери от 1/4 към 1/8 жак

0110_390.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вижте на втората снимка кабела отзад е 3,5мм жак който е вкаран в такъв предходник!!!

97075140_1_800x600_prodavam-mikrofon-gr-

преди 1 минута, ined написа:

има адаптери от 1/4 към 1/8 жак

0110_390.jpg

Този 1/8 жак 3,5мм ли е

Редактирано от Demon_2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами като е с преходник - направо го махни и ще е с 1/8 жак какъвто е и на компютрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А този кондензаторен пише (не се връзва директно към компютър, а към вход за кондензаторни микрофони) Микрофон, кондензаторен, професионален, звукозапис, шпула, динамичен гр. Шумен - image 2

преди 22 минути, ined написа:

Ами като е с преходник - направо го махни и ще е с 1/8 жак какъвто е и на компютрите

Той не е мой просто видях такава обява а другите са само с такъв голям. Ама този с преходника може да го взема

http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=44376

Тука са писали че динамичните микрофони не могат да се ползват на компютъра. И отново ви питам сигурни ли сте че такъв микрофон може да се използва на компа. Да не да си дам парите на вятъра!!!

Редактирано от Demon_2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хората и там са ти написали и аз тука ти написах ,че за динамичните микрофони   ти трябва пулт със вграден усилвател ама явно ти е жега и не ти се чете. Ти дори и да го включиш тоя микрофон няма да те чуе никой защото на  звуковата карта нямаш такъв усилвател. Или ти трябва  микрофон със вграден такъв на USB дето струва не по-малко от 150 лева или някое менте като ония Филипс дето си е микрофон за компютър ама със завишена цена. Проблема моето момче не са ти буксите а вида на микрофона !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, AlkatrazBG написа:

Lupis ако не знаеш да те светна ,че има  ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ  и  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ  ако имаш микрофон от първия вид  само със рязане на кабел  няма да направиш  абсолютно нищо. И е хубаво  като си нямаш понятие от някой работи да не даваш акъли   кой какво и как да реже !Певците по баровете и стадионите  ползват ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ вързани  за пулт а  всичките дето кастват игри по сайтовете  и снимат  влогове за Youtube ползват  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ !!!! 

Много ти е висока камбанарията бе пич, я слез малко по- ниско, че отвисоко се пада лесно:min05:Никъде не твърдя , че като го отреже, ще направи нещо... то и от въпроса му е ясно де... Изглежда от високото не виждаш шегата. Къде е модератора, да ти пусни предупреждение за викане? Аааа, забравих, ти си нависоко и надалече..

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
        Здравейте , може ли да ми кажете има ли някъде такова нещо като сешоар на батерии  които може да се ползва без да бъде включен в контакт   и ако има къде може евентуално да се намери такова нещо Като да уточня става въпрос за истински сешоар не за детска играчка  . Благодаря 
      • от Petar Stoynov
        Здравейте.
        Искам да направя окабеляване на апартамент за колонки - ето тези http://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906 , но по първоначални сметки дължината на кабела идва по-голяма от тази, която се предлага стандартно с колонките. Бихте ли ми препоръчали какъв кабел да използвам - дължината на най-дългия идва около 15-16м. Трябва ли да бъде екраниран с нещо и какво да бъде сечението му?
        Гледах тук: http://bauhaus.bg/search?phrase=кабел+високоговорител 
        тук: https://vikiwat.com/za-tonkoloni.html 
        и тук:http://www.avitel-bg.com/kabli-intrkonekti-akssoari-cat32
        но изборът е голям, разликата в цените също...
        Приятел има същите тонколони, гледах им кабела - нищо особено не изглежда - не е дебел и нищо не пише по -него...:(

Благодаря предварително
      • от crashgold
        Здравейте!   Тъй като кабела ми за субуфера се скъса..Искам да си купя нов... Ще прикача снимки    ... http://dox.bg/files/dw?a=e0557e9211   http://dox.bg/files/dw?a=343a02dec5 ..
        Та на снимките се вижда една мърлящина ... аз се опитах да го запоя ама не се получи... та ме интересува името.. има 2    3.5мм изхода (червен и зелен)  и другия жак не му знам името ..  Благодаря       

• от RAPAHOLICCSAHH
        Здравейте колеги!
        Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
        PIONEER TS - G1732I <--
        Тези безименните!  <--
        SONY S3A33 <--
        БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от Kanchor
        С какъв кабел да свържа монитор BenQ Zowie XL2411 144 Hz с видео карта Palit nVidia GeForce GTX 950 StormX, за да получа 144-те херца рефреш рейт, които мониторът ми предлага ? 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.