Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Смятам да си купувам вокален микрофон но не съм запознат с аудио глупости, работи и разгледах малко микрофони но видях че имат странен накрайник на кабела а не 3,5мм и си викам как ще го свържа!!! И искам да питам как да го свържа!!! Искам също да питам става ли да се записват клипове с него или само се пее с него. Предполагам че ме мислите за много глупав но си нямам представа от такива работи затова питам.;)

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така за 50 лева  http://www.musicworld.bg/bg/c_2810/i_26205/Alesis_MicLink.html или ей така http://www.musicworld.bg/bg/c_2810/i_46049/Audio_Technica_mics_headphones_AT2020USB.html за  310 лева :) 

26205.png

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Режеш кабела и си запояваш жак...

преди 6 часа, Demon_2004 написа:

Искам също да питам става ли да се записват клипове с него или само се пее с него.

Микрофонът е за преобразуване на звукови вълни в ел. сигнали. Така че, можеш да записваш всичко, що е звук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lupis ако не знаеш да те светна ,че има  ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ  и  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ  ако имаш микрофон от първия вид  само със рязане на кабел  няма да направиш  абсолютно нищо. И е хубаво  като си нямаш понятие от някой работи да не даваш акъли   кой какво и как да реже !Певците по баровете и стадионите  ползват ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ вързани  за пулт а  всичките дето кастват игри по сайтовете  и снимат  влогове за Youtube ползват  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ !!!! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Demon_2004 написа:

Здравейте! Смятам да си купувам вокален микрофон но не съм запознат с аудио глупости, работи и разгледах малко микрофони но видях че имат странен накрайник на кабела а не 3,5мм и си викам как ще го свържа!!! И искам да питам как да го свържа!!! Искам също да питам става ли да се записват клипове с него или само се пее с него. Предполагам че ме мислите за много глупав но си нямам представа от такива работи затова питам.;)

Благодаря предварително!!!

За клипове не ти трябва кабел да ти се пречка, но трябва да внимаваш да не стане някой гаф като тоя:

204307_300x0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но така и не разбрах как да го свържа освен микрофон с усб. Тоест има ли друг начин!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже никой не разбра  ни модел ни  марка ни нищо за микрофона  дето я си купиш я не  го кажи първо него :)Ти до сега  микрофон за компютър  имал ли си  през живота си ? Знаеш ли  във коя   дупка се ръга за да те чуват когато говориш ? Или си взимаш  смотан  микрофон  за 30 лева като на колегата над твоя пост или  вадиш пари и взимаш качествен микрофон . Какви клипчета ще записваш и на какво ще ги записваш  изобщо не стана ясно ? Дали сме ти и сайтове и поне с линк покажи какво си харесал мама му стара :) Коя от двете картинки бе младеж :)

Onfine-Leo-1-PC-180-cm-XLR-3pin-laki-lak

Резултат с изображение за микрофон XLR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм имал за 20лв с 3,5мм жак а такъв не съм имал.Доколкото знам това на 2 та картина едното е за микрофона а другото дето прилича на кабел 3,5мм жак само че е по голяма тя каде се вкарва.Клиповете са гейминг. Кабела за микрофона е като на 2 та картина. Въпроса ми е как и къде се мушка този кабел едната страна в микрофона а другата в няква букса ама каква е тя въпроса!!!

Това е примерен микрофон. Дадох картина за да го обясня по лесно. Къде се включва този кабел е въпроса ми.   Микрофон, модел: WG-198 гр. Димитровград - image 5

Редактирано от Demon_2004
Сгреших нещо докато писах (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има адаптери от 1/4 към 1/8 жак

0110_390.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте на втората снимка кабела отзад е 3,5мм жак който е вкаран в такъв предходник!!!

97075140_1_800x600_prodavam-mikrofon-gr-

преди 1 минута, ined написа:

има адаптери от 1/4 към 1/8 жак

0110_390.jpg

Този 1/8 жак 3,5мм ли е

Редактирано от Demon_2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като е с преходник - направо го махни и ще е с 1/8 жак какъвто е и на компютрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този кондензаторен пише (не се връзва директно към компютър, а към вход за кондензаторни микрофони) Микрофон, кондензаторен, професионален, звукозапис, шпула, динамичен гр. Шумен - image 2

преди 22 минути, ined написа:

Ами като е с преходник - направо го махни и ще е с 1/8 жак какъвто е и на компютрите

Той не е мой просто видях такава обява а другите са само с такъв голям. Ама този с преходника може да го взема

http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=44376

Тука са писали че динамичните микрофони не могат да се ползват на компютъра. И отново ви питам сигурни ли сте че такъв микрофон може да се използва на компа. Да не да си дам парите на вятъра!!!

Редактирано от Demon_2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората и там са ти написали и аз тука ти написах ,че за динамичните микрофони   ти трябва пулт със вграден усилвател ама явно ти е жега и не ти се чете. Ти дори и да го включиш тоя микрофон няма да те чуе никой защото на  звуковата карта нямаш такъв усилвател. Или ти трябва  микрофон със вграден такъв на USB дето струва не по-малко от 150 лева или някое менте като ония Филипс дето си е микрофон за компютър ама със завишена цена. Проблема моето момче не са ти буксите а вида на микрофона !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок разбрах точка до тук бяхме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AlkatrazBG написа:

Lupis ако не знаеш да те светна ,че има  ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ  и  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ  ако имаш микрофон от първия вид  само със рязане на кабел  няма да направиш  абсолютно нищо. И е хубаво  като си нямаш понятие от някой работи да не даваш акъли   кой какво и как да реже !Певците по баровете и стадионите  ползват ДИНАМИЧНИ МИКРОФОНИ вързани  за пулт а  всичките дето кастват игри по сайтовете  и снимат  влогове за Youtube ползват  КОНДЕНЗАТОРНИ МИКРОФОНИ !!!! 

Много ти е висока камбанарията бе пич, я слез малко по- ниско, че отвисоко се пада лесно:min05:Никъде не твърдя , че като го отреже, ще направи нещо... то и от въпроса му е ясно де... Изглежда от високото не виждаш шегата. Къде е модератора, да ти пусни предупреждение за викане? Аааа, забравих, ти си нависоко и надалече..

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
    • от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от аджамията
      Програма за правене на видеоклипове

• от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.