Премини към съдържанието
2249

Търся помощ за настройка на НЕадмински акаунт

Препоръчан отговор

Привет.

В момента имам един акаунт, който е с администраторски права. С цел повишаване на сигурността бих искал да направя втори акаунт, който да няма администраторски права, но да е пълноценен за работа, т.е. да не ме ограничава откъм работа с програми или инсталиране на такива. Проблемът ми е по-скоро в това, че след като създам втория акант и му дам user права при рестарт на машината се дава избор с кой акаунт да работя. Често работя дистанционно и така няма да мога да избирам акаунта за работа. Как да деактивирам този избор и машината да влиза директно чрез user акаунта ?

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Та ... направих следната тъпня: създадох узер акаунт и влязох през него. С десен бутон на Computer избрах Manage и от там забарних админския акаунт за да не се зарежда при стартиране на системата. Пълна тъпня. Сега няма начин да го активирам отново. CMD не мога да стартирам като администратор. Иска парола, която не съм задавал. Моля помагайте да си върна контрола над компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, 2249 написа:

Та ... направих следната тъпня: създадох узер акаунт и влязох през него. С десен бутон на Computer избрах Manage и от там забарних админския акаунт за да не се зарежда при стартиране на системата. Пълна тъпня. Сега няма начин да го активирам отново. CMD не мога да стартирам като администратор. Иска парола, която не съм задавал. Моля помагайте да си върна контрола над компютъра.

Нещо не ти схващам обясненията - създал си потребителски акаунт, без администраторски права и през него си забранил другия, който е със такива права? Това да го видя - няма да го повярвам.

Колкото до главната парола (за акаунта Administrator) - щом не си задавал, просто остави полето празно.

PS. Не бъркай акаунта Administrator (скрития) с потребителски акаунт с администраторски права.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, jhoro написа:

...

Освен ако няма и други проблеми в регистратурата на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, ExaFlop написа:

Освен ако няма и други проблеми в регистратурата на системата.

Еееее .... това вече (както казваше баба ми) е ... божа работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

NT Password and Registry Editor - избираш опцията за активиране на акаунта с ID 0F04(мисля, че това беше - ще го видиш в списъка). След това му даваш Blank the Password и след това съхраняваш промените. Така активираш обратно акаунтът Administrator и му задаваш празна парола.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми .. в бързината - толкова. Ставаше въпрос за новосъздаден акаунт при инталация на ОС с админски права /не акаунт Administrator/. Днес създадох нов акаунт без админски права чрез който скрих първия, дето е с админски права. И те така ...

Важното е, че се оправих. Чрез Hiren's Boot CD успях да направя първия акаунт видим. От там нататък - лесно.

Благодаря за отделеното време.

Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За друг път да знаеш - Бързай бавно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво. Който ме слуша, ще сполучи. Другият път просто създай своя потребителска група, като ръчно настроиш нещата. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, simtech написа:

Браво. Който ме слуша, ще сполучи. Другият път просто създай своя потребителска група, като ръчно настроиш нещата. ;)

Поне за сега нямам намерение да пипам ни-къ-де !

Понеже всички казват, че за да се предпази една машина от вируси, едно от нещата е да не се работи през админски акаунт. Аз исках да направя точно това - да създам акаунт без админски права и да работя през него. В желанието си да съм супермен забраних основния. Сега ако успея да намеря начин акаунт с админски права да остане, ама да ми зарежда системата от акаунт без админски права ще бъде чудесно.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, 2249 написа:

Поне за сега нямам намерение да пипам ни-къ-де !

Понеже всички казват, че за да се предпази една машина от вируси, едно от нещата е да не се работи през админски акаунт. Аз исках да направя точно това - да създам акаунт без админски права и да работя през него. В желанието си да съм супермен забраних основния. Сега ако успея да намеря начин акаунт с админски права да остане, ама да ми зарежда системата от акаунт без админски права ще бъде чудесно.

Поздрави

Какво ти пречи да работиш с потребителски акаунт и когато ти е необходим админски да използваш Run As командата, както и при нужда от системни настройки да си извикваш администраторските права, като вкараш паролата?
    Да, можеш да направиш админски акаунт с парола, а после да използваш control userpasswords2 и да зададеш кой акаунт да се логва по подразбиране? Махаш тикчето от "Users must enter a username and password to use this computer" и после вкарваш името и паролата на потребителският акаунт, който искаш да се логва автоматично с включване на системата. Когато ти трябват администраторски права, ще си ги извикваш с Run As "Administrator"
    Това не работи за control panel-а, но би трябвало да можеш да използваш програми, които искат администраторски права, както и да можеш да инсталираш. С малко модификации, можеш да пуснеш и Control Panel-а като администратор от потребителски акаунт. В този линк са описани необходимите дребни модификации - http://superuser.com/questions/663308/how-do-i-run-control-panel-as-administrator

Имай предвид, че не бива да злоупотребяваш с RUN AS командата, защото изпълнението с нея на някой изпълним файл със зловреден код пак му дава достъп до цялата система, независимо че е извикано от потребителски акаунт. По този начин се байпасва цялата сигурност на потребителският акаунт.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не ми пречи да работя с акаунт без права. Неудобство е, че като вляза с този акаунт виждам празен работен плот и тепърва трябва да вадя иконки на плота. Айде да речем не е болка за умиралка. Ще се прави веднъж. Но същото важи и за браузърите, настройки на принтери ... Но пак бих се съгласил, ако ще ми донесе сигурност.

Не помня да съм коментирал парола за акаунт. Доколкото разбирам мога да работя с акаунт без права и ако ми трябват права за нещо - инсталиране на програма, по-специфични действия ... мога да изпълня Run As Administrator и вписвайки паролата да си свърша работата. Правилно ли съм разбрал ?

Към момента не ми стана ясно кое как да настроя, та ОС да се зарежда с акаунт без права, но да имам на разположение възможност да ползвам такъв с права. Но ще попрочета и ще разбера.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пишеш Control userpasswords2 в RUN(Win+R клавиши натискаш). Създаваш нов акаунт от тип Standart User. Слагаш парола на администраторският акаунт. Махаш тикчето от Users must enter a password. Натискаш Apply. Ще те пита кой акаунт по подразбиране да се логва в системата. Пишеш потребителското име на Standart USER акаунта. За парола пишеш неговата парола, ако има такава - ако не, оставяш празно. Системата при стартиране автоматично ще се логва с акаунта от тип Standart User.
    Когато ти трябва да изпълниш програма, която изисква администратор, цъкаш с десен бутон на иконката й. Използваш опцията Run as Administrator. Така я изпълняваш от името/с привилегиите на администратор на системата. Ако има администраторският акаунт парола - ще ти я поиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6.07.2016 г. в 15:28, simtech написа:

Пишеш Control userpasswords2 в RUN(Win+R клавиши натискаш). Създаваш нов акаунт от тип Standart User. Слагаш парола на администраторският акаунт. Махаш тикчето от Users must enter a password. Натискаш Apply. Ще те пита кой акаунт по подразбиране да се логва в системата. Пишеш потребителското име на Standart USER акаунта. За парола пишеш неговата парола, ако има такава - ако не, оставяш празно. Системата при стартиране автоматично ще се логва с акаунта от тип Standart User.
    Когато ти трябва да изпълниш програма, която изисква администратор, цъкаш с десен бутон на иконката й. Използваш опцията Run as Administrator. Така я изпълняваш от името/с привилегиите на администратор на системата. Ако има администраторският акаунт парола - ще ти я поиска.

Това е така, но при втори и трети акаунти - първия е скрития Administrator. Няма ли да е по-лесно - един път влиза през Administrator и си маха правата на потребителсдкия акаунт?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, jhoro написа:

Това е така, но при втори и трети акаунти - първия е скрития Administrator. Няма ли да е по-лесно - един път влиза през Administrator и си маха правата на потребителсдкия акаунт?

Както си реши.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.