Премини към съдържанието
comir

Търся програма за обработка на снимки

Препоръчан отговор

Здравейте търся програма за обработка на снимки или по-точно   програма за коригиране размера на снимката   .Пробвах различни програми   но пикселите не са реални  .Опитвам се да кача снимка  в сайт но  не мога да  кача снимка  с определена големина  примерно 450-450 пиксела .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, comir написа:

Здравейте търся програма за обработка на снимки или по-точно   програма за коригиране размера на снимката   .Пробвах различни програми   но пикселите не са реални  .Опитвам се да кача снимка  в сайт но  не мога да  кача снимка  с определена големина  примерно 450-450 пиксела .

Кои пиксели не са реални? И всяка програма го може. Аз лично ползвам xnview

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дори pajnt  на windows може да намалява пикселите

пп

имам чувството, че проблема не е в пикселите, а в големината на файла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, capnemo написа:

Кои пиксели не са реални? И всяка програма го може. Аз лично ползвам xnview

Има много програми   но на мен ми трябва ръчно да си   нагласям  размерите на снимката   обикновено програмите  когато  определиш даден размер  на височина  автоматично се  наглася  и широчината  . Xnview    има ли тази възможност  как се работи с нея   от къде се наглася  размера на снимката .

преди 20 минути, Daylight Dancer написа:

IrfanView

FastStone ImageViewer

Коя програма си тествал  пробвах с FastStone   но размера не може да се настрои ръчно  широчината се определя автоматично.  Няма как да  направя снимката 450-450 пиксела .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, comir написа:

Има много програми   но на мен ми трябва ръчно да си   нагласям  размерите на снимката   обикновено програмите  когато  определиш даден размер  на височина  автоматично се  наглася  и широчината  . Xnview    има ли тази възможност  как се работи с нея   от къде се наглася  размера на снимката .

Коя програма си тествал  пробвах с FastStone   но размера не може да се настрои ръчно  широчината се определя автоматично.  Няма как да  направя снимката 450-450 пиксела .

SHift+s и отмаркирате Keep ratio

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, дръндю написа:

дори pajnt  на windows може да намалява пикселите

пп

имам чувството, че проблема не е в пикселите, а в големината на файла

Има сайтове които изискват определен  размер   .Когато реша да кача пише  определен размер   пиксели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, capnemo написа:

Пробвах но когато нагласям  широчината   автоматично се движи и височината  не става и двете ръчно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, comir написа:

...не може да се настрои ръчно  широчината се определя автоматично...

Е то това си е нормално. Просто си коригирай снимката, че да се побереш в това 450х450 (например може да я направиш 350х450-просто пример) Иначе снимката ти ще изглежда ''деформирана'', ако се опитваш да я побереш в това ограничение ръчно и по хоризонтала и по вертикала.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, capnemo написа:

току що, comir написа:

Пробвах но когато нагласям  широчината   автоматично се движи и височината  не става и двете ръчно .

Изпълнихте ли второто?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Капитана ви е обяснил, но ето нещо и от мен, така, както Вие искате. Показвам ви и снимка а програмата е  Photo Base Настройвате ширина и височина по ваше желание. Когато действате ръчно за определяне на размера, махате отметката от малкото прозорче

Снимка004.jpg

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, capnemo написа:

Изпълнихте ли второто?

Получи се  настина  добра програма      мерси много!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо го учите на Линукс програми, да не би да няма Windows човека? И каква програма е това Paint - аз като отворя него се парализирам и картината започва да търпи поражения!

Към питащия - научи се да ползваш FastStone Image Viewer, когато се научиш с него, тогава експериментирай с други пособия, защото иначе ще плачеш още много дълго! Помни му думите! Не ти го казвам случайно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С опитите си да звучиш разбирач и краен - картинката става много смешна и то на твой гръб. "Каква програма е Paint?" - програма с която ще си свърши работата от раз, без да се занимава да си тегли разни други за едното resize-ване. Защо трябва да се правим на модерни като работата по ресайзването е всичко на всичко 5 клика?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Paint наистина върши много работи-стига да се поразучи. За по-специални неща използвам Photo Zoom Pro 5, която дава възможност освен намаляване, и увеличаване на пикселите, както и подобрение на качеството ( рязкост и пр). 

11.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, XYconstant написа:

"Каква програма е Paint?" - програма с която ще си свърши работата от раз, без да се занимава да си тегли разни други за едното resize-ване. Защо трябва да се правим на модерни като работата по ресайзването е всичко на всичко 5 клика?

Еми дай тогава човека да стои на сухо и само да оразмерява! Много пъти ми се е налагало да манипулирам с изображенията и за тази цел използвам пълната функционалност на FastStone. Ако нямаш редактор на изображения - пиши се погребан ритуално...Днес ще пита за едно, утре за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човека пита да си оразмери аватар за някъде, а не да се прави на дизайнер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.