Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,една колежка има смартфон  Леново,но не знам точно Леново какъв,днес искаше да прати една песен чрез блутут,но се оказа че никъде няма опцията сподели или изпрати чрез... в случая с блутут.Както е на моя например изпрати чрез блутут,смс и др.Къде трябва да се влезе,натисне,че да се появи тази опция,защото не може да има блутут,пък да не може да се праща.Надявам се да сте ме разбрали какво имам в предвид.Благодаря.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Янка Карова написа:

Здравейте,една колежка има смартфон  Леново,но не знам точно Леново какъв,днес искаше да прати една песен чрез блутут,но се оказа че никъде няма опцията сподели или изпрати чрез... в случая с блутут.Както е на моя например изпрати чрез блутут,смс и др.Къде трябва да се влезе,натисне,че да се появи тази опция,защото не може да има блутут,пък да не може да се праща.Надявам се да сте ме разбрали какво имам в предвид.Благодаря.

За да Ви се отговори конкретно на въпроса, най малкото е необходимо да знаете модела на този телефон. Тогава все ще се намери човек, който има подобен или същият модел и ще ви даде необходимият отговор. Иначе, аз дори мога да приема че няма блутуут телефона.А самото прехвърляне е винаги лесно. Единствено телефоните трябва да са в непосредствена близост, за да се осъществи връзката между тях. Самото меню за прехвърляне ви води как да изпълните процедурата.

Допълнение: Отворете меню настройки на телефончето. Там ще срещнете опция за включване и изключване на блутуута. Обикновено опцията е в изключено състояние за да се пести батерията. Активирате от подменюто и се ръководите какво искате да правите, като четете това, което ви "приканва" всеки екран от менюто на блутута. Това е в общи линии. Другият телефон трябва да е съвсем близо до този, с който ще изпращате  необходимият фаил, снимка или каквото и да било. Успех ви желая!

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ще попитам какъв е точно,но по принцип телефонът уж си има блутут,просто като се влезе в самата песен и се поиска да се изпрати,там където са отстрани опциите какво може да се прави с тази песен излиза само прехвърли в библиотека,разбъркай,направи песента  за звънене и още нещо имаше,но няма никъде опцията сподели,както е на моят телефон и от там си пращам чрез блутут.Странно е.

Между другото по същия начин е и телефонът и на друга колежка,който е Теленор

Редактирано от Янка Карова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Янка Карова написа:

Да, ще попитам какъв е точно,но по принцип телефонът уж си има блутут,просто като се влезе в самата песен и се поиска да се изпрати,там където са отстрани опциите какво може да се прави с тази песен излиза само прехвърли в библиотека,разбъркай,направи песента  за звънене и още нещо имаше,но няма никъде опцията сподели,както е на моят телефон и от там си пращам чрез блутут.Странно е.

Няма нищо странно. Методът е един и същ при всички телефони. Съвсем друго е че на вашият пише еди какво си, а на другият - нещо друго. Но то си се подразбира. Още веднаж. Преди да започнете "операцията" трябва да сте уверена че блутута и на двата телефона работи и те вече си комуникират помежду си. Остава от единият телефон да изберете нужният фаил и да натиснете примерно"ИЗПРАТИ"  "СПОДЕЛИ" или както там е написано. Другият получава съобщението че има изпратен фаил до него и чака само да му чукнете "съхрани" или както е при вас в случая.след като постигнете успех при изпращането и приемането, след това няколко пъти ще повторите "упражнението " за да затвърдите знанията, които вече сте придобили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за сподели и изпрати ми е ясно,проблемът е че при тях въобще го няма това.И там е въпросът как да се изпрати тогава.Както и да е,благодаря за отговорите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как мога точно да ви кажа, като не сте казали нито вашият модел телефон, нито на вашата позната! След като има блутут телефона, няма начин да няма позиция за споделяне, изпращане и т.н. Като се избере песента, обикновено се отваря меню при което се наблюдават няколко опции - просвири, сподели, изпрати, изтрий... и не знам още какво. Въпросите ви трябва да са подплатени предварително с нужната информация. Да се опитам ли да ви кажа името Ви, или на вашата приятелка, без да се знаем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно затова ще попитам какъв е  и пак ще пиша.А моят е Huawei Y511.Между другото тук във вкъщи има един http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-4117.php.,та погледнах и него,той също има блутут,но като пробвах да пратя песен ми излиза само в опциите библиотека,добавяне в списък,задаване като тон,разбъркване за купон,настройки и изтриване.Възможно ли е да има блутут само да приема,но не и да изпраща.

А както споменах и по-горе по същия начин е и при друга колежка,която е с такъв телефон

http://www.telenor.bg/bg/private/device/view/telenor-smart-mini-ii,него поне го знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Включвате блутута,избирате файла - споделяне на файла - избирате къде и чрез какво да се сподели - търсене на устройства и избирате устройството на,което искате да пратите файла. И не е нужно телефоните чак да са близко един до друг обхвата  е поне 10 метра.

Като гледам картинката на телефона от връзката май от тук се избира споделянето.

TELENOR-Smart-II-Mini-White-combo-web1.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Янка Карова написа:

Точно затова ще попитам какъв е  и пак ще пиша.А моят е Huawei Y511.Между другото тук във вкъщи има един http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-4117.php.,та погледнах и него,той също има блутут,но като пробвах да пратя песен ми излиза само в опциите библиотека,добавяне в списък,задаване като тон,разбъркване за купон,настройки и изтриване.Възможно ли е да има блутут само да приема,но не и да изпраща.

А както споменах и по-горе по същия начин е и при друга колежка,която е с такъв телефон

http://www.telenor.bg/bg/private/device/view/telenor-smart-mini-ii,него поне го знам.

Ето ти описанието от "Ръководство на потребителя на Huawei Ascend Y511" (щом ползваш този телефон - добре е да имаш и ръководството)

Цитат

Включване на Bluetooth

1. В началния екран, докоснете HUAWEIY 511-U251.jpg > Settings
    2. Плъзнете плъзгача надясно, за да включите Bluetooth. Когато Bluetooth е включен, иконата се появява в таскбара.
    3. Докоснете Bluetooth, и след това докоснете HUAWEIY 511-U251, за да направи вашия мобилен телефон видим за други Bluetooth устройства.

Сдвояване с и Свързване с Bluetooth устройства

Преди да използвате Bluetooth, сдвоете вашия мобилен телефонс друго Bluetooth устройство, както следва:

1. Уверете се, че функцията Bluetooth на вашия мобилен телефон е активирана.
    2. В началния екран, докоснете HUAWEIY 511-U251.jpg > Settings > Bluetooth. След това, Вашият мобилен телефон ще сканиране за Bluetooth устройства в обхвата.
    3. Докоснете устройството, което искате да сдвоите с мобилния телефон.

Изпращане на файлове чрез Bluetooth

С Bluetooth, можете да споделяте снимки, видео, илимузикални файлове с вашето семейство и приятели. За да изпратите файлове чрез Bluetooth:

1. Докоснете и задръжте файла, който искате да бъде изпратен от вашия мобилен телефон или SD карта. Показват се активните опции на менюто.
    2. Докоснете HUAWEIY 511-U251 2.jpg> Bluetooth, за да изберете сдвоено устройство.

Когато сдвоявате апаратите - не забравяйте, да активирате Bluetooth и на другия, и да го направите "видим за непознати устройства". Поне първия път. Иначе вашия телефон няма да може да намери другия.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, jhoro написа:

Ето ти описанието от "Ръководство на потребителя на Huawei Ascend Y511" (щом ползваш този телефон - добре е да имаш и ръководството)

Тя с нейния телефон няма проблем. Виж в началото поста.

преди 3 часа, Янка Карова написа:

Здравейте,една колежка има смартфон  Леново,но не знам точно Леново какъв,днес искаше да прати една песен чрез блутут,но се оказа че никъде няма опцията сподели или изпрати чрез... в случая с блутут.Както е на моя например изпрати чрез блутут,смс и др.Къде трябва да се влезе,натисне,че да се появи тази опция,защото не може да има блутут,пък да не може да се праща.

Това тук е нейния телефон

преди 23 минути, jhoro написа:

А моят е Huawei Y511.

С който явно няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, nikssi написа:

Като гледам картинката на телефона от връзката май от тук се избира споделянето.

TELENOR-Smart-II-Mini-White-combo-web1.p

Това като го гледам е за връщане една стъпка назад, не за споделяне

Screenshot -  6.07.2016 - 21,45,07.png    не е   HUAWEIY 511-U251 2.jpg

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 50 минути, jhoro написа:

Това като го гледам е за връщане една стъпка назад, не за споделяне

Възможно е. Не съм увеличавал снимката,че да видя какъв аджеба е тоя знак. Стъпката назад по-принцип е вдясно. :P

Пък и мисля,че получи някакви насоки въпреки,че не е по-снимка и инструкция за употреба.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, miazmatik написа:

Теленора е на друга колежка, не тази с песента:)

Абе мазало...:))

Май ще излезеш прав ...

преди 4 часа, Янка Карова написа:

Между другото по същия начин е и телефонът и на друга колежка,който е Теленор

Между другото ... стана като роман на Агата Кристи. Да де, ама аз не съм Еркюл Поаро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.