Премини към съдържанието
И. Кафеджи

Какъв процесор ще стане за Дънна платка Gigabyte GA-M52L-S3

Препоръчан отговор

Здравейте ако темата не е за тук моля преместете е. Значи въпроса ми е какъв процесор или какъв модел да търся за дънната ми платка Gigabyte GA-M52L-S3
    и дали ще ми го поддържа дъното !

И също тъка дали би могло (дъното) да поддържа тази видео карта :
    Чипсет GeForce GT 420
    Честота на графичното ядро 700 MHz
    честота на паметта 1600 MHz
    Памет 2048MB
    Ширина на шината към паметта 128 bit
    Тип на шината PCI-E 2.0
    Тип на паметта DDR3
    DirectX 11.1
    OpenGL 4.3
    PCB Form ATX

Благодаря предварително.

a.png

b.png

Редактирано от И. Кафеджи (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има две ревизии на това дъно. Твоята коя е?
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2634#ov
    Supports AMD Phenom X3/ Athlon X2 processors*

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2818#sp

1. Support for Socket AM2+/ AM2 processors: AMD Phenom™ FX processor/ AMD Phenom™ X4 processor/ AMD Phenom™ X3 processor/ AMD Athlon™ X2 processor/ AMD Athlon™ processor/ AMD Sempron™X2 processor / AMD Sempron™ processor

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Драги г-н И. Кафеджи, да сте чували за CPU support list в спецификациите на дъното на страницата на производителя?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, simtech написа:

Драги г-н И. Кафеджи, да сте чували за CPU support list в спецификациите на дъното на страницата на производителя?

Той ако знае, няма да му се налага да отваря тема и да пита в този форум! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно видео картата, ще бъде съвместима, но е друг въпрос до колко ще има смисъл от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, И. Кафеджи написа:

какъв процесор или какъв модел да търся за дънната ми платка Gigabyte GA-M52L-S3

Процесори много, но инвестицията не си заслужава. Дори и с най-производителния процесор за това дъно ще си остане бавен компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аха да... Те компютрите от процесорите стават бавни...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, ExaFlop написа:

1. Support for Socket AM2+/ AM2 processors: AMD Phenom™ FX processor/ AMD Phenom™ X4 processor/ AMD Phenom™ X3 processor/ AMD Athlon™ X2 processor/ AMD Athlon™ processor/ AMD Sempron™X2 processor / AMD Sempron™ processor

1 -вата е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6.07.2016 г. в 15:30, ExaFlop написа:

Благодаря много ! Междо другото дали този процесор ще стане за дъното и тази видео карта която си избрах.

Процесор: http://www.emag.bg/procesor-amd-x4-fx-4300-3-80ghz-12mb-95w-am3-tray-amd-am3-x4-fx-4300-tray/pd/DYBHR3BBM/?ref=no_results
    Видео карта: http://www.emag.bg/video-karta-gainward-nvidia-geforce-gt-730-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-426018336-3255/pd/D1JHQBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Очевидно вече си чувал за списъка със поддържани процесори и даже линк са ти дали... Актуални не се поддържат та не си прави труда да гледаш неща от магазина и да питаш за всеки.

Препиши си на едно листче най-добрите от поддържаните в списъка и ги търси по-обявите в "продавалника" и подобни.

Видеокартата няма връзка. Може да се монтира всяка в зависимост от захранването. 

В случая имаш заместител на вградено видео (колкото да гледаш филми) струващ 115 лв. при това е втора ръка за което ти правят 10 лв. отстъпка...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Roujin Z написа:

Очевидно вече си чувал за списъка със поддържани процесори и даже линк са ти дали... Актуални не се поддържат та не си прави труда да гледаш неща от магазина и да питаш за всеки.

Препиши си на едно листче най-добрите от поддържаните в списъка и ги търси по-обявите в "продавалника" и подобни.

Видеокартата няма връзка. Може да се монтира всяка в зависимост от захранването. 

В случая имаш заместител на вградено видео (колкото да гледаш филми) струващ 115 лв. при това е втора ръка за което ти правят 10 лв. отстъпка...

Пак не получих отговор за тоя процесор дет сам дал дали ще стане за моето дъно ! http://www.emag.bg/procesor-amd-x4-fx-4300-3-80ghz-12mb-95w-am3-tray-amd-am3-x4-fx-4300-tray/pd/DYBHR3BBM/?ref=no_results

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, И. Кафеджи написа:

Пак не получих отговор за тоя процесор дет сам дал дали ще стане за моето дъно !

Отговорът е НЕ НЯМА ДА СТАНЕ! Процесорът е за сокет AM3+, а дъното ти е  AM2 и поддържа тези процесори ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, oavramov написа:

Отговорът е НЕ НЯМА ДА СТАНЕ! Процесорът е за сокет AM3+, а дъното ти е  AM2 и поддържа тези процесори ЛИНК

Най накрая Благодаря ти многоо  Най-добрият отговор.Точно ясно и разбираемо ! Мерси отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами като гледам нямаш особенно голям избор за ъпдейт, вариантите са ти примерно:

- ако имаш по-кораво захранване:

Athlon 64 X2 6000+ 3000MHz 1MBx2

- ако ти е слабо захранването можеш да минеш и с:

Athlon 64 X2 5600+ 2800MHz 1MBx2

гледам че втория вариант излиза и доста евтинко: 

http://olx.bg/ad/protsesor-amd-athlon-5600-2mb-cash-ID69DMv.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Ivanov IP написа:

Ами като гледам нямаш особенно голям избор за ъпдейт, вариантите са ти примерно:

- ако имаш по-кораво захранване:

Athlon 64 X2 6000+ 3000MHz 1MBx2

- ако ти е слабо захранването можеш да минеш и с:

Athlon 64 X2 5600+ 2800MHz 1MBx2

гледам че втория вариант излиза и доста евтинко: 

http://olx.bg/ad/protsesor-amd-athlon-5600-2mb-cash-ID69DMv.html

Благодаря ти много но може ли да  ми кажеш дали с първият процесор ще ми върви добре GTA V с 2 гб видео ? 

Пак благодаря много полезен отговор мерси и за търсенето на 2-рия пример ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е ли най-мощният за това дъно  Phenom II X4 940 ? Но 125 вата на тези 3 фази.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, danchobg написа:

Не е ли най-мощният за това дъно  Phenom II X4 940 ? Но 125 вата на тези 3 фази.... 

• Supports AMD Phenom X3/ Athlon X2 processors*

Не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, danchobg написа:

Не знам но ако може моля да ми дадете няколко примерни линкове за тях защото не мога да ги намеря из нета "нов сам все още"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако тръгне да слага нещо "по-така" най-вероятно няма да тръгне без ъпдейт на биоса, а това не е за начинаещи. Ако ще си слагаш сам процесора без помощта на сервиз мисля е най-удачно процесор socket AM2 с възможно повече кеш. Така или инъче трябва да се съобразим и с възможностите на захранването, инъче е най лесно да кажем слагай  Athlon 64 X2 6400, но с тези 125W и отделно видео си мисля че ще ти трябва  захранване от порядъка на 500W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Ivanov IP написа:
    • Supports AMD Phenom X3/ Athlon X2 processors*

Не!

1. Update CPU ID (Support AM2+ Phenom Quad Core / Triple Core CPU)

това е версия F6 на биоса, а след нея има F7, F8 и F9A. Също е и в списъка с поддържани процесори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За биоса знам как да го оправя само не знам какъв процесор ми трябва ако някой намери някой който е за моето дъно да ми прати линк да го видя ;)

междо другото захранването ми е:

13652316_1060030800744816_1642264668_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е в такъв случай съм склонен да се съглася с колегата за  Phenom II X4 940. А вече къде ще го търсиш е по-трудния въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все пак ако някой намери някой сайт с такъв (аз лично не можах да намеря) да праща ще сам му много благодарен ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хващаш процесорите от списъка и ги тършиш. Най-вероятно е да ги има в продавалника. Процесор рядко се разваля. 
     4 ядрените( Deneb) със сигурна поддръжка са по 125 вата и няма как да кажа "сложи ги в това дъно".  От 95 ватовите 9750 го има в продавалник за 100 лева, 9650 за 95 лева. 
    AMD Phenom X4 9100e за 42 лева. Като последния е 65 ватов което е точно колкото сегашния котлон. Но има много ниска честота, което го прави ужасен за игри, ако това е целта. Също рамта ви е само 2гб, един кит 2х4 ддр2, пак от продавалник е около 50 лева. С това китайско захранване тип бомба с напалм ме е страх да препоръчам и 95 ватов процесор, защото съм горил такова захранване. Но в зависимост от задачата на компютъра 9100е може да окаже обратен ефект. Кажете за какво ще се използва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, danchobg написа:

Хващаш процесорите от списъка и ги тършиш. Най-вероятно е да ги има в продавалника. Процесор рядко се разваля. 
     4 ядрените( Deneb) със сигурна поддръжка са по 125 вата и няма как да кажа "сложи ги в това дъно".  От 95 ватовите 9750 го има в продавалник за 100 лева, 9650 за 95 лева. 
    AMD Phenom X4 9100e за 42 лева. Като последния е 65 ватов което е точно колкото сегашния котлон. Но има много ниска честота, което го прави ужасен за игри, ако това е целта. Също рамта ви е само 2гб, един кит 2х4 ддр2, пак от продавалник е около 50 лева. С това китайско захранване тип бомба с напалм ме е страх да препоръчам и 95 ватов процесор, защото съм горил такова захранване. Но в зависимост от задачата на компютъра 9100е може да окаже обратен ефект. Кажете за какво ще се използва. 

Значи първо искам да играя някоя малко по мощтна игра второ искам да кажа че рама в момента ми е 5 гб купих си нова оня ден ;) и трето аз в продавалник като напиша някой от тия процесори не ми излизат никакви но все пак благодаря ти много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.