Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми машина за около 1000 лева за домашен компютър (най-много да се играят някакви леки игрички). Цената да не е с включен монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASUS H110M-A H110 DDR4 LGA1151 
    i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
    8G DDR4 2133 ADATA x2
    KINGSTON SSD HyperX Savage SHSS37A 120G 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    Zalman Case ATX Z1 NEO 
    PSU ZALMAN 600W APFC ZM600-LX 

Обща стойност - 998.20 лв. с ДДС

След време  може да добавиш само външна видео карта за по-тежки игри  .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Макарони  не е оправдано  когато предлагаш конфигурация  за сметка  на една слаба и вече умираща видео карта да орежеш 80% от параметрите на  компютъра. Много по- икономически изгодно е да имаш солидна основа и на нея да надграждаш.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5-6400 ли ти е здравата основа ?Да беше махнал ssd и сложил i5 6600k .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, halt написа:

Здравейте, трябва ми машина за около 1000 лева за домашен компютър (най-много да се играят някакви леки игрички). Цената да не е с включен монитор.

Не знам какво разбирате под леки игрички, но аз разбирам игри в интернет и разни на компа за които е достатъчно вграденото процесорно видео от на 2 ядра по 3,2Mhz, с което аз играх FIFA 2014 !

Подкрепям AlkatrazBG защото предложението е най-подходящо според изискванията. Въпреки всичко, дори и след време да поиска да играе нещо по-сериозно, може да си вземе видео карта, може да се вземе още рам.

Пък не виждам смисъл да слага i5 6600k отключен процесор в дъно което не поддържа такива.    

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един въпрос, който не ми дава мира. След като Чипсет Intel® Z170 е по-бърз от H110, а дъната с по-бързият чипсет са само +100 лв отгоре, не е ли по-добре да се копуват дъна с по-бързият  чипсет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е по-бърз а е със повече екстри .За да ги ползваш тия екстри обаче  бюджета трябва да е 2000  лева . За потребител който играе  леки игрички не е необходим изобщо Z170 чипсет за клокъри  и ентусиасти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо пренебрегвате amd процесорите

1. AMD A10-7860K Black Edition (3.6GHz)

2. Процесор AMD FX-8300 (3.3GHz)

от икономисаните пари ще си вземе и

MSI Radeon R7 360 2GB OC

и ще се кефи пълноценно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щото нямат нищо ново освен една тъпа видео карта, която я хвалеха до небесата и накрая едно лайно което е бюджетно за разлика от GTX 970 която е по скъпа със 100лв, а пък в производителността са уш равни. Тъка ще бъде и със ZEN. Ще го хвалят до небесата и накрая едно изпражнение!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, goodly написа:

Щото нямат нищо ново освен една тъпа видео карта, която я хвалеха до небесата и накрая едно лайно което е бюджетно за разлика от GTX 970 която е по скъпа със 100лв, а пък в производителността са уш равни. Тъка ще бъде и със ZEN. Ще го хвалят до небесата и накрая едно изпражнение!

Ясно е това ,но говорим за бюджетно решение.За по малко пари повече получаваш.Питащия едва ли само ще си проверява пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Квото и да си говорим, пак ще се повторя че тук не се гони висока производителност по изискванията на автора. Това което му е предложено вече, е възможно най производително и актуално за целите.

Ако питате мен, даже бих заменил процесора с пентиум и ще вложа парите в ссд. и затворена изцяло кутия. Защото разликата от домашна конфигурация и геймърска са далеч една от друга!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Получава технология на 2 години и по-голяма сметка за ток :) За 1000 лева се взима супер Интел конфигурация   и се икономисват едни 100W ток  и от там и по-малко топлина . Забравя и за DDR4  ако се метне на AMD .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тук АМД  платформи не се препоръчват , оти са стари.чакат се ZEN процесорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дано дънните платки излязат със зен за ддр4 ако ще поддържа самия процесор в което се съмнявам да не е тъка. Че ако ги оставят за другата година файда от цялата работа ще е никаква. Щото до тогава intel ще са още по напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.07.2016 г. в 23:55, goodly написа:

Дано дънните платки излязат със зен за ддр4 ако ще поддържа самия процесор в което се съмнявам да не е тъка. Че ако ги оставят за другата година файда от цялата работа ще е никаква. Щото до тогава intel ще са още по напред.

а с какъв процесор са ps4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

AMD Jaguar 28nm 8 ядрен по 1.6GHz

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.07.2016 г. в 23:55, goodly написа:

а с какъв процесор са ps4

преди 22 часа, goodly написа:

AMD Jaguar 28nm 8 ядрен по 1.6GHz

Амд не ставали за игри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

стават хем эа  игри ,  хем за греене през зимата и за финансиране на Енергото.Абе направо си е 3 в 1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.