Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Когато свържа лаптопа към телевизора пълната резолюция не е 3840х2160 а е 1920х1080. Как мога да го направя да изкара пълната резолюция? Не знам коя версия е HDMI кабела, ако можете да ми кажете как да проверя, ще съм ви благодарен. Телевизора е Panasonic tx-50cx680e лаптопа е hp pavilion-15e000su

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 11 часа, Ивайло Иванофф написа:

Когато свържа лаптопа към телевизора пълната резолюция не е 3840х2160 а е 1920х1080. Как мога да го направя да изкара пълната резолюция? Не знам коя версия е HDMI кабела, ако можете да ми кажете как да проверя, ще съм ви благодарен. Телевизора е Panasonic tx-50cx680e лаптопа е hp pavilion-15e000su

Виж статията - HDMI от Уикипедия

За теб е по-важна категорията на кабела.

•  Категория 1 – сертифицирани кабели, които са тествани при честота 74.5 MHz (което включва резолюции като 720p60 и 1080i60) и
  • Категория 2 – сертифицирани кабели, които са тествани при честота 340 MHz (включително резолюции като 1080p60 и 2160p30).

По-точно - Високоскоростен HDMI кабел – 1080p, 4K, 3D и Deep Color
Версията на HDMI трябва да е поне 1.4 - за да може да имаш "Максимална консумация на резолюция през единичната връзка" повече от 2560×1600p/60 Hz.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видеокартата на лаптопа поддържа ли тази резолюция?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло Иванофф написа:

hp pavilion-15e000su

Ако е с процесор Intel Pentium 2020M тази резолюция е над възможностите му.

Може да пробваш да заобиколиш ограниченията в драйвера - ЛИНК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се съмнявам питащият въобще да разполага с истинско 4K съдържание. YT не е такова. Така че поредната тема за чесане на клавиатури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Филипов написа:

Много се съмнявам питащият въобще да разполага с истинско 4K съдържание. YT не е такова. Така че поредната тема за чесане на клавиатури.

Това теб влиза ли ти в работата?! Потребителят пита относно свързването. За съдържанието, което ще възпроизвежда си мисли той и като цяло нас това не трябва да ни интересува... Но няма лошо никога да изкажем нещо повече така, малко от себе си да дадем...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Как така дали разполагам с истинско 4K съдържание? 

преди 5 часа, oavramov написа:

Ако е с процесор Intel Pentium 2020M тази резолюция е над възможностите му.

Може да пробваш да заобиколиш ограниченията в драйвера - ЛИНК

Да с Pentium 2020M е. Пробвал съм и не става пише, че е това е максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.