Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От около 1 месец имам следния проблем с компютъра; Понякога  когато го включа ми дава черен екран без никакви индикации на живот, също така към мишката и клавиатурата не идва ток, защото не светят, като те са вързани на USB . Като отворя кутията всичко върти нормално, нищо не пищи . Гася го и го пускам пак и тръгва без проблеми . Няколко пъти ми се случва подобно нещо и когато компа е в sleep mode, будя го, тръгва, но пак черен екран и нищо, отново трябва го изгася и пак да го пусна . Иначе компа работи страхотно през останалата част от времето, пускал съм му и различни тестове и разни бенчмаркове и ги издържа без проблем, температурите на компонентите също са нормални  . Мен ме навежда мисълта, че има проблеми с тоците по дъното при стартиране, но ако някой има идея какво може да е, нека сподели .

Конфигурацията е следната :

MB: GA-B150M-DS3H DDR4
    PSU: BE QUIET! SYSTEM POWER 7 500W
    CPU: I5 6600
    RAM: 8 GB Kingston Hyper X 2133
    GPU: Sapphire 7850 2 gb OC
    SSD: 250 GB Samsung EVO 850
    HDD: 1 TB SSHD Seagate

Редактирано от frimby (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А на колко години е захранването конкретно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, krassleto написа:

А на колко години е захранването конкретно?

На 4 месеца е .

преди 44 минути, Gregory House написа:

Спри хибернацията и фаст буута и смени секюрити софтуера с друг:min05:

Ще проверя настройките, като се прибера, но не помня да съм давал фаст буут . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спрях гореспоменатите настройки, но проблема продължава да е налице . Даже се случи и нещо друго, когато го събудих вчера, отново черен екран, но този път го съпътстваше и пищене в интервал през 3 секунди . Изгасих компа и след това го пуснах, но отново черен екран, което е нещо ново, тъй като досега не беше правил проблем при стартиране от изгаснало положение . Също така ми направи впечатление, че отново няма ток към мишката и клавиатурата . След четвъртото включване и изключване, компа някак си тръгна . Ъпдейтнал съм биоса на дъното с последния такъв и в момента момента съм дал enable на ErP-то в биоса , но довечера ще го махна, че може би и това е проблема, макар че от 4 месеца работи на този режим и в началото нямаше такива проблеми . 

Някой да се сеща някакъв друг начин, да определя от къде може да идва проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лампичката на монитора светва ли зелено когато е черен екрана или си стои оранжева все едно не получава никакъв видео сигнал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Can Oa написа:

Лампичката на монитора светва ли зелено когато е черен екрана или си стои оранжева все едно не получава никакъв видео сигнал?

Тя е една лед лампа, която премигва когато е изключен и свети постоянно, когато е включен .Като не може да се събуди седи в положение на премигване, което означава, че е в standby и не идва сигнал към него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Актуализирай си операционната система чрез Уиндоус ъпдейт  провери и за фърмуер ъпдейт на видеокартата :happy-minion:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тогава най-първичното което бих направил е да извадя видео картата и рам паметта да ги почистя и да ги сложа пак. Нов комп със сносно захранване не вярвам нещо да се е повредило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Can Oa написа:

тогава най-първичното което бих направил е да извадя видео картата и рам паметта да ги почистя и да ги сложа пак. Нов комп със сносно захранване не вярвам нещо да се е повредило.

Вадих ги вече, рамта даже я преместих на друг слот .

преди 24 минути, Gregory House написа:

Актуализирай си операционната система чрез Уиндоус ъпдейт  провери и за фърмуер ъпдейт на видеокартата :happy-minion:

Мисля направо да си мина пак на WIN 7 , тъй като в момента е с 10-ка . Но първо ще пробвам с др. драйвери за видеото и както ти каза, за фърмуер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, frimby написа:

Вадих ги вече, рамта даже я преместих на друг слот .

Ок но виж пак видео картата , понеже проблема ти много ми прилича на "увиснала видео карта"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 11.07.2016 г. в 14:25, Can Oa написа:

Ок но виж пак видео картата , понеже проблема ти много ми прилича на "увиснала видео карта"

Направих го и това, също така преинсталирах драйвъра видеото  и сега от 3-4 дена няма проблеми със стартирането ( да чукна на дърво нали ).

Благодаря на всички за съветите .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.