Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не съм сигурен, дали това е правилния раздел, но ще пиша тук.

Интересувам се от лаптоп, който да използвам за работа (изработка на анкети, работа с Eclipse/Codeblocks, и игри, естествено :D

Бюджета ми, максималния бюджет е 1700 лв.

Интересувам се от лаптоп с четириядрен i5 или i7 процесор, както и видеокарта с памет тип DDR5, защото мисля че са по-хубави от тези с тип DDR3 памет.

В момента съм се спрял на този лаптоп - Цък 

Но не съм голям фен на Lenovo лаптопите. Предпочитам ASUS, затова се обръщам към вас и очаквам мнения и предложения.

П.С : Компютърната конфигурация ще ми излезе по-евтина - да, но предпочитам мобилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 час, Георги Димитров1337 написа:

Здравейте!

Интересувам се от лаптоп, който да използвам за работа (изработка на анкети, работа с Eclipse/Codeblocks, и игри, естествено :D

Интересувам се от лаптоп с четириядрен i5 или i7 процесор, както и видеокарта с памет тип DDR5, защото мисля че са по-хубави от тези с тип DDR3 памет.

Но не съм голям фен на Lenovo лаптопите. Предпочитам ASUS, затова се обръщам към вас и очаквам мнения и предложения.

П.С : Компютърната конфигурация ще ми излезе по-евтина - да, но предпочитам мобилност.

i7 е много зле откъм греенето. Аз в момента имам с такъв процесор и е направо ужасно. За 20 минути вече е като сауна, толкова много грее. И ако ще играеш игри ще имаш много бъгове заради мноогото греене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Георги Димитров1337 написа:

Здравейте!

Здрасти не разбирам чак толкова но до една степен ще ти помогна.Значи това Lenovo което си го споделил е перфектно,приятел има същият затова и се наех да пиша,за отношение към gaming интернет и всичко останало е перфектен.Аз като цяло съм фен на Lenovo лаптопите и мисля че на прав път си се насочил с избора.

преди 1 минута, NightExplorer написа:

i7 е много зле откъм греенето. Аз в момента имам с такъв процесор и е направо ужасно. За 20 минути вече е като сауна, толкова много грее. И ако ще играеш игри ще имаш много бъгове заради мноогото греене

Абе чисто нов лаптоп малко е относително така да загрява както ти казваш,но може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, NightExplorer написа:

Хм, това за i7-ците не знаех, но и в момента съм с едно HP, което ми нагрява краката, дори имам отпечатъци от него :D 
    Помислил съм за това предварително , и мисля ,че решението ще е някакъв Пад

преди 6 минути, KOCKAR написа:

Здрасти не разбирам чак толкова но до една степен ще ти помогна.Значи това Lenovo което си го споделил е перфектно,приятел има същият затова и се наех да пиша,за отношение към gaming интернет и всичко останало е перфектен.Аз като цяло съм фен на Lenovo лаптопите и мисля че на прав път си се насочил с избора.

Абе чисто нов лаптоп малко е относително така да загрява както ти казваш,но може.

Аз не съм имал Lenovo, но си бях харесал едно Lenovo y50-70 , бях чел из нета за него и имаше доста негативни коментари спрямо екрана му, че се създавали проблеми и не били доволни.

Редактирано от Георги Димитров1337 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не изглежда чак толкова лошо това Леново, но не знам как стои въпроса с охлаждането. Със сигурност може да се каже, че нормалната работна температура на i7 при лаптопи е около 45-50 градуса и като вземем предвид каква е видеокартата, най-вероятно ще има някакви ядове с температурите при топло време/продължителна игра. Това е при всички лаптопи общо взето. Само тези проектирани за игри се справят добре. Добро впечатление на този лаптоп прави IPS матрицата.

Ето някакво ревю.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Игнатов написа:

Не изглежда чак толкова лошо това Леново, но не знам как стои въпроса с охлаждането. Със сигурност може да се каже, че нормалната работна температура на i7 при лаптопи е около 45-50 градуса и като вземем предвид каква е видеокартата, най-вероятно ще има някакви ядове с температурите при топло време/продължителна игра. Това е при всички лаптопи общо взето. Само тези проектирани за игри се справят добре. Добро впечатление на този лаптоп прави IPS матрицата.

Ето някакво ревю.

Ревюто съм го гледал вече, аз като се заям за някой лаптоп от всички източници търся информация за него :D
    Единствената разлика е , че е gtx 960m, * както и 16-те ГБ рам ) а до въпроса с охлаждането, мисля, че това, което споделих в горния си коментар трябва да свърши работата.

Лаптопа ще го ползвам най - много в продължение на 3 часа, но поне 6 часа от деня си ще прекарам на него ( с малко почивки , естествено )

Пък , като става за игри - CSGO, Gta V, Euro Truck Simulator 2, Fifa 15-16-17  това ще играя главно

Редактирано от Георги Димитров1337 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То обикновено няма значение какви са игрите. Все си грее. Дори и да е по-лека играта, ако не се ограничи по някакъв начин fps-а видеокартата може да се товари много. Тези неща са дискутирани доста във форума, но аз самият не съм запален геймър и не ги разбирам много. Имайте си едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Игнатов написа:

То обикновено няма значение какви са игрите. Все си грее. Дори и да е по-лека играта, ако не се ограничи по някакъв начин fps-а видеокартата може да се товари много. Тези неща са дискутирани доста във форума, но аз самият не съм запален геймър и не ги разбирам много. Имайте си едно на ум.

Хаха, нали затова сме тук - за да се научим. Аз първоначално си бях харесал един ASUS GL552, защото визията на ASUS ROG лаптопите е уникална за мен и ще е удоволствие за мен да играя на такъв лаптоп, но те са с около 100+лв. по-скъпи от това Lenovo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъвто и лаптоп да си избереш да знаеш, че лаптопите не са за игри.Ако искаш да играеш игри и да нямаш след време проблеми и ядове с машината то решението ти е компютър,лаптоп колкото и да избираш все ще си грее просто няма как да се охлади така както при компютъра, а особено в жегите това лаптопче на GTA V направо не знам как ще смогва та ако ще и i20 да е процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, KOCKAR написа:

Какъвто и лаптоп да си избереш да знаеш, че лаптопите не са за игри.Ако искаш да играеш игри и да нямаш след време проблеми и ядове с машината то решението ти е компютър,лаптоп колкото и да избираш все ще си грее просто няма как да се охлади така както при компютъра, а особено в жегите това лаптопче на GTA V направо не знам как ще смогва та ако ще и i20 да е процесора.

Напълно съм съгласен. Един мой приятел има 2 лаптопа като единия е за повече от 4000 лева а другия е за около 1000 лева. Скъпият изобщо не издържа на тежки игри. Аз реших да играя на Project Cars ( състезателна игра ) за около 45 минути и...... беше загрял много въпреки, че е над 4000 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбирам и съм наясно , че лаптопите не стават за игри, но нямам място вкъщи за стационарен компютър, затова съм се запътил към лаптопа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Крайното ми решение е този лаптоп : http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-g551jw-cn274d.html#box-additional

Само , защото стайлинга на ROG моделите на Asus -ите е уникално и ме радва много :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен стайлинга охлаждането е на ниво.Дисплея и пантите също, за разлика от леново-то, което е само с една идея по- напред с охлаждането.Аз също съм за Асуса.

Sent from my MPhone using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав Прав си. Гледам, че температурите са доста ниски при натоварване, сравнение с другите модели лаптопи, които съм гледал. Цък

Но сега се питам от кой сайт да го поръчам, защото цените са едни и същи във всичките - pcstore,laptop.bg или ardes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От лаптоп бг съм вземал - коректни са :)

Sent from my MPhone using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hadjimehmed Shener
        Здравейте, трябва да представя курсова работа тази седмица . Направих си програмата, обаче имам едно условие още , което гласи "използвате запитване за името на играча и съхранявате резултатите в текстов файл" . Моля помогнете , ако е нужно ще ви пратя и целия код
      • от Santy
        Искате ли да научите испански?
        Animafest Experience има опит от 15 години, през което време повече от 5000 студенти са избрали нашите услуги и заминали за Испания, за да проведат техния учебен стаж.
        Благодарение на сътрудничеството ни с повече от 300 хотели и курорти всяка година можем да направим повече предложения. Този уникален опит ще ви донесе много предимства: от една страна, подобряване на нивото си на владеене на чужди езици, от друга страна, вие получавате шанс да живеете и работите в Испания и да опознаете тази култура.
        Изключително важно за нашата организация е професионализма. Услугите предложени от Animafest Experience са напълно безплатни, като хотелът, в който работите предоставя на студентите безплатно настаняване и храна, както и допълнителни бонуси (джобни пари в размер на 300 евро).
        Ние предлагаме практика в следните отдели като:
        Анимация (Entertainment) -Търсите ли място, на което да направите своя стаж като аниматор? Тогава сте на правилния адрес! Ние ще се погрижим да намерим подходящото място за вас в Испания! Вие ще работите с други аниматори-стажанти, с които ще се грижите за развлечението на гостите на хотела, в който ще работите - ще играете игри, ще танцувате, ще организирате шоу ... Вие сте динамични, общителни, енергични и искате да се забавлявате? Не се колебайте и се насладете на практика в Отдел Анимация!
        Рецепция –Ако сте избрали да направите своя стаж на рецепцията на хотел Вие трябва да изглеждате винаги представителни – спретнати и добре облечени. Вие сте лицето на хотела. Задълженията ви ще включват грижи за нуждите на клиенти от цял ??свят – ще се грижите за тяхното удобство и комфорт, извършване на регистрация, ще отговаряте за настанявания и заминавания. Също така, в случаите, където клиентите имат въпроси или са изправени пред проблем, вашата задача ще бъде да им помогнете.
        Бар - Искате ли да работите в разговорлива среда? Тогава се насочете към практика на бара - изборът е точно за вас. Ако гледате на света положително и приятелски, а също това имате всички необходими качества, за да работите в бар се свържете с нас!
        Кухня - Вашите задължения ще включват подготовка на храна за клиентите в четири или петзвезден луксозен хотел, така че щеимате възможността за работа с професионални готвачи. Изберете стаж в кухнята!
        Ресторант - Ако обичате да работите в заведения за хранене и ресторанти, тук имате чудесна възможност да получите добър опит в един от нашите хотели. Освен това ще се срещнете с много хора и упражнявате чужди езици!
        Маркетинг – Някои от задълженията Ви по време на тази практика са да извършите маркетингови проучвания на пазарите, подготвяте и предоставяте периодична информация за състоянието им, проучвате конкурентите, рекламирате хотела, създавате рекламни материали и много други. Ако ви харесва да сте част от екип, както и говори няколко езика, практиката в Отдел Маркетинге е точно за вас!
        Call Center - Вашите задължения ще включват грижи за нуждите на клиентите по телефона, като получаване на обаждания за резервации и други. По този начин можете да получите отличен опит в работа с хора, както и за подобряване на езиковите си умения. Обичате ли да говорите с много хора? Тогава практика в отдел Call Center е точно за вас!
        СПА (SPA and wellness) - По време на тази практика ще работи на рецепцията в спа центъра, и отговорностите ви ще включват консултиране на клиентите относно услугите на спа. Ако ви харесва Дзен и спокойната атмосфера, направете своята практика тук!
        Администрация - По време на тази практика в отговорностите ви ще включва помощ на главния мениджър в ежедневните му задължения. Вие ще бъдете отговорни за някои административни задачи. Също така, вие ще бъдете в състояние да извършвате ежедневни доклади. Вие сте отговорни, и искате да организирате екип? Не се колебайте да започнете практика в Отдел Администрация
        Ние търсим студенти и ученици:
        · навършили 18 години
        · които трябва да направят своя стаж най-малко за 3 месеца
        · говорят повече от един чужд език
        · които биха желали да работят с хора от целия свят
        · адаптивни
        · социални и комуникативни
        · отговорни
        Предлагаме стажове през цялата година!
        За контакти:
        Телефон: 0034 93 765 39 69
        Email: info@animafestexperience.com
        http://www.animafestexperience.com

• от DangerousWolf
        Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
      • от miriami
        Здравейте! 
        Слушалките на лаптопа ми отказаха. Буксата не прави връзка. Купих нови слушалки. И с тях- същото. Тествах на телефона и старите и новите- там работят. На лаптопа не тръгват и тонколоните. Микрофонът обаче работи. И той е в същия преден панел със слушалките. Иначе си имам звук от спикерите, но той не може да премине през периферно устройство. В настройките в контролния панел забелязах, че нямам headphones, но и преди нямах. Преинсталирах си драйвера за аудиото. Conexant High Definition Smart Audio 221. За моя модел лаптоп е. Той винаги си ми е бил този. Четох из нета и инсталирах даже някакъв Realtek HD, обаче не забелязах да се появи в Диспечера на устройствата. Даже не знам къде се инсталира, че да го трийна, защото, очевидно, не свърши никаква работа. И, накрая, преди да помоля за помощ, да кажа, че вчера взех лаптопа от почистване. Искрено се надявам да не е нещо при сглобяването- прекъснат кабел или знам ли... Идеи? Много ми се иска да е някое тикче в някакви настройки.  
        Благодаря предварително!
      • от iravenbg
        Здравейте, искам да попитам ако нялой знае свестни сервизи за лаптопи във град Пловдив?
        Под съвестни имам предвид такива които не биха излъгали за цена иои проблем.
        Проблема е счупен дисплей на лаптоп ASUS
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.