Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не съм сигурен, дали това е правилния раздел, но ще пиша тук.

Интересувам се от лаптоп, който да използвам за работа (изработка на анкети, работа с Eclipse/Codeblocks, и игри, естествено :D

Бюджета ми, максималния бюджет е 1700 лв.

Интересувам се от лаптоп с четириядрен i5 или i7 процесор, както и видеокарта с памет тип DDR5, защото мисля че са по-хубави от тези с тип DDR3 памет.

В момента съм се спрял на този лаптоп - Цък 

Но не съм голям фен на Lenovo лаптопите. Предпочитам ASUS, затова се обръщам към вас и очаквам мнения и предложения.

П.С : Компютърната конфигурация ще ми излезе по-евтина - да, но предпочитам мобилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Георги Димитров1337 написа:

Здравейте!

Интересувам се от лаптоп, който да използвам за работа (изработка на анкети, работа с Eclipse/Codeblocks, и игри, естествено :D

Интересувам се от лаптоп с четириядрен i5 или i7 процесор, както и видеокарта с памет тип DDR5, защото мисля че са по-хубави от тези с тип DDR3 памет.

Но не съм голям фен на Lenovo лаптопите. Предпочитам ASUS, затова се обръщам към вас и очаквам мнения и предложения.

П.С : Компютърната конфигурация ще ми излезе по-евтина - да, но предпочитам мобилност.

i7 е много зле откъм греенето. Аз в момента имам с такъв процесор и е направо ужасно. За 20 минути вече е като сауна, толкова много грее. И ако ще играеш игри ще имаш много бъгове заради мноогото греене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Георги Димитров1337 написа:

Здравейте!

Здрасти не разбирам чак толкова но до една степен ще ти помогна.Значи това Lenovo което си го споделил е перфектно,приятел има същият затова и се наех да пиша,за отношение към gaming интернет и всичко останало е перфектен.Аз като цяло съм фен на Lenovo лаптопите и мисля че на прав път си се насочил с избора.

преди 1 минута, NightExplorer написа:

i7 е много зле откъм греенето. Аз в момента имам с такъв процесор и е направо ужасно. За 20 минути вече е като сауна, толкова много грее. И ако ще играеш игри ще имаш много бъгове заради мноогото греене

Абе чисто нов лаптоп малко е относително така да загрява както ти казваш,но може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NightExplorer написа:

Хм, това за i7-ците не знаех, но и в момента съм с едно HP, което ми нагрява краката, дори имам отпечатъци от него :D 
Помислил съм за това предварително , и мисля ,че решението ще е някакъв Пад

преди 6 минути, KOCKAR написа:

Здрасти не разбирам чак толкова но до една степен ще ти помогна.Значи това Lenovo което си го споделил е перфектно,приятел има същият затова и се наех да пиша,за отношение към gaming интернет и всичко останало е перфектен.Аз като цяло съм фен на Lenovo лаптопите и мисля че на прав път си се насочил с избора.

Абе чисто нов лаптоп малко е относително така да загрява както ти казваш,но може.

Аз не съм имал Lenovo, но си бях харесал едно Lenovo y50-70 , бях чел из нета за него и имаше доста негативни коментари спрямо екрана му, че се създавали проблеми и не били доволни.

Редактирано от Георги Димитров1337 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изглежда чак толкова лошо това Леново, но не знам как стои въпроса с охлаждането. Със сигурност може да се каже, че нормалната работна температура на i7 при лаптопи е около 45-50 градуса и като вземем предвид каква е видеокартата, най-вероятно ще има някакви ядове с температурите при топло време/продължителна игра. Това е при всички лаптопи общо взето. Само тези проектирани за игри се справят добре. Добро впечатление на този лаптоп прави IPS матрицата.

Ето някакво ревю.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Игнатов написа:

Не изглежда чак толкова лошо това Леново, но не знам как стои въпроса с охлаждането. Със сигурност може да се каже, че нормалната работна температура на i7 при лаптопи е около 45-50 градуса и като вземем предвид каква е видеокартата, най-вероятно ще има някакви ядове с температурите при топло време/продължителна игра. Това е при всички лаптопи общо взето. Само тези проектирани за игри се справят добре. Добро впечатление на този лаптоп прави IPS матрицата.

Ето някакво ревю.

Ревюто съм го гледал вече, аз като се заям за някой лаптоп от всички източници търся информация за него :D
Единствената разлика е , че е gtx 960m, * както и 16-те ГБ рам ) а до въпроса с охлаждането, мисля, че това, което споделих в горния си коментар трябва да свърши работата.

Лаптопа ще го ползвам най - много в продължение на 3 часа, но поне 6 часа от деня си ще прекарам на него ( с малко почивки , естествено )

Пък , като става за игри - CSGO, Gta V, Euro Truck Simulator 2, Fifa 15-16-17  това ще играя главно

Редактирано от Георги Димитров1337 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То обикновено няма значение какви са игрите. Все си грее. Дори и да е по-лека играта, ако не се ограничи по някакъв начин fps-а видеокартата може да се товари много. Тези неща са дискутирани доста във форума, но аз самият не съм запален геймър и не ги разбирам много. Имайте си едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Игнатов написа:

То обикновено няма значение какви са игрите. Все си грее. Дори и да е по-лека играта, ако не се ограничи по някакъв начин fps-а видеокартата може да се товари много. Тези неща са дискутирани доста във форума, но аз самият не съм запален геймър и не ги разбирам много. Имайте си едно на ум.

Хаха, нали затова сме тук - за да се научим. Аз първоначално си бях харесал един ASUS GL552, защото визията на ASUS ROG лаптопите е уникална за мен и ще е удоволствие за мен да играя на такъв лаптоп, но те са с около 100+лв. по-скъпи от това Lenovo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и лаптоп да си избереш да знаеш, че лаптопите не са за игри.Ако искаш да играеш игри и да нямаш след време проблеми и ядове с машината то решението ти е компютър,лаптоп колкото и да избираш все ще си грее просто няма как да се охлади така както при компютъра, а особено в жегите това лаптопче на GTA V направо не знам как ще смогва та ако ще и i20 да е процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, KOCKAR написа:

Какъвто и лаптоп да си избереш да знаеш, че лаптопите не са за игри.Ако искаш да играеш игри и да нямаш след време проблеми и ядове с машината то решението ти е компютър,лаптоп колкото и да избираш все ще си грее просто няма как да се охлади така както при компютъра, а особено в жегите това лаптопче на GTA V направо не знам как ще смогва та ако ще и i20 да е процесора.

Напълно съм съгласен. Един мой приятел има 2 лаптопа като единия е за повече от 4000 лева а другия е за около 1000 лева. Скъпият изобщо не издържа на тежки игри. Аз реших да играя на Project Cars ( състезателна игра ) за около 45 минути и...... беше загрял много въпреки, че е над 4000 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам и съм наясно , че лаптопите не стават за игри, но нямам място вкъщи за стационарен компютър, затова съм се запътил към лаптопа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайното ми решение е този лаптоп : http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-g551jw-cn274d.html#box-additional

Само , защото стайлинга на ROG моделите на Asus -ите е уникално и ме радва много :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен стайлинга охлаждането е на ниво.Дисплея и пантите също, за разлика от леново-то, което е само с една идея по- напред с охлаждането.Аз също съм за Асуса.

Sent from my MPhone using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав Прав си. Гледам, че температурите са доста ниски при натоварване, сравнение с другите модели лаптопи, които съм гледал. Цък

Но сега се питам от кой сайт да го поръчам, защото цените са едни и същи във всичките - pcstore,laptop.bg или ardes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От лаптоп бг съм вземал - коректни са :)

Sent from my MPhone using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.