Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ProudlyTM

Не мога да вляза в настройките на рутер Netgear WNR612v3 през WiFi

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Проблемът ми е следния: Когато отворя 192.168.1.1 от компютър, пиша потребителя и паролата и влизам в настройките на рутера ми без проблеми. Но когато опитам да вляза през телефона ми и въведа потребител и парола, просто се обновява страницата, все едно потребителя или/и паролата е грешна. Също така проверих и с други устройства, което означава, че не само през моя телефон не може да се влиза в настройките на рутера. Какъв може да е проблема и според Вас какво би било решението?

Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.routerlogin.net
user:admin
password:password
Телефонът естествено трябва да е зад рутъра

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

http://www.routerlogin.net
user:admin
password:password

1 - Пробвал съм с routerlogin.net, не става. Използвам 192.168.1.1 за default gateway.

2 - За username си е admin по default, не съм го сменял.

3 - Паролата съм си я сменил и се съобразявам с големите и малки букви, за да съм сигурен че я пиша правилно.

Както вече казах горе, проблема го има само при WiFi. През компютъра ми, който е свързан с LAN кабел, проблема го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ProudlyTM написа:

1 - Пробвал съм с routerlogin.net, не става. Използвам 192.168.1.1 за default gateway.

2 - За username си е admin по default, не съм го сменял.

3 - Паролата съм си я сменил и се съобразявам с големите и малки букви, за да съм сигурен че я пиша правилно.

Както вече казах горе, проблема го има само при WiFi. През компютъра ми, който е свързан с LAN кабел, проблема го няма.

Проверете дали маршрутизатора няма настройка, която да ограничава влизането през уеб интерфейса само до кабелни връзки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ProudlyTM написа:

А пробва ли с http://www.routerlogin.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, capnemo написа:

Проверете дали маршрутизатора няма настройка, която да ограничава влизането през уеб интерфейса само до кабелни връзки

Не можах да намеря такава настройка за съжаление..

преди 23 минути, jhoro написа:

А пробва ли с http://www.routerlogin.com.

Да, не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я влез през LAN от компа и виж дали има отметка на "Enable Wireless Isolation"

Wireless Isolation.jpg

Цитат

If this check box is selected, then computers or wireless devices that join the network can use the Internet, but cannot access each other or access Ethernet devices on the network.

Ако е избрана тази отметка, тогава компютри или безжични устройства, които се включат в мрежата могат да използват интернет, но не могат да получат достъп до един от друг или достъп до Ethernet устройства в мрежата.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

Я влез през LAN от компа и виж дали има отметка на "Enable Wireless Isolation"

Wireless Isolation.jpg

Минах през тази настройка, Wireless Isolation не е отбелязан.

Capture.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

NETGEAR genie runs on any device with a web browser. Installation and basic setup takes about 15 minutes to complete.

To use NETGEAR genie to set up your router:
1. Turn the router on by pressing the On/Off button.
2. Make sure that your computer or wireless device is connected to the router with an Ethernet cable (wired) or wirelessly with the preset security settings listed on the bottom label.
3. Launch your Internet browser.
• The first time you set up the Internet connection for your router, the browser goes to
• If you already used the NETGEAR genie, type http://www.routerlogin.net in the http://www.routerlogin.net and the NETGEAR genie screen displays.
address fieldfor your browser to display the NETGEAR genie screen.
4. Follow the onscreen instructions to complete NETGEAR genie setup. NETGEAR genie guides you through connecting the router to the Internet.

If the browser cannot display the web page:
• Make sure that the computer is connected to one of the four LAN Ethernet ports or wirelessly to the router.
• Make sure that the router has full power, and that its wireless LED is lit.
• Close and reopen the browser to make sure that the browser does not cache the previous page.
• Browse to http://www.routerlogin.net.
• If the computer is set to a static or fixed IP address (this is uncommon), change it to obtain an IP address automatically from the router.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, jhoro написа:

Успях да вляза в настройките през приложението им - Genie, което изтеглих от Play магазина. Явно само така става. Иначе благодаря за помощта !

ПС: Успях да вляза в настройките и като сложих страницата на Desktop mode през браузъра ми в Android.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ProudlyTM написа:

Успях да вляза в настройките през приложението им - Genie, което изтеглих от Play магазина. Явно само така става. Иначе благодаря за помощта !

ПС: Успях да вляза в настройките и като сложих страницата на Desktop mode през браузъра ми в Android.. :D

Браво на теб.

И понеже явно още ще го ползваш този рутер - изтегли си Netgear WNR612v3 Manual  Може и други неща да намериш вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...