Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мигриране към linux

psycho666
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 часа, AntiAlGor написа:

Що пък точно, KDE избра? Сложи си с XFCE и ще видиш какво е лека ОС. :D

От тук цък, си свали Cinnamon, щом ти харесва. Питай преди да се хвърляш. В крайна сметка, си избери една ОС и ползвай нея. Няма смисъл, да ги трупаш толкова. Нормално е, да работи по-добре. Ползва се стандартно 4.4 ядро, с актуални драйвери. Лесно можеш да сложиш и 4.8 ядрото и автоматично ти се актуализират драйверите, за новото ядро.

Той " кибер ченгето " ми даде линк , само че имам проблем като при стотинката.....не мога да подкарам нвидиата си......с две карти съм , лаптоп - ...... интел 5500 - вградена в процесора......и nvidia geforce 840M (4GB) - не мога да я подкарам и го махнах........а съм с толкова именно за да пробвам и да си избера.....коя от всичките да ползвам.....на жив диск работи по слабо отколкото на реална инсталация........а на живия не знам дали ще мога да базикам и да се опитвам да подкарвам каквото и да е било......иначе всичко друго работи нормално.....влизах в форумите на арч , на манжаро и не намерих решение за моята видео карта.....Единствено на Линукс Минт нямам никакви проблеми с драйверите.......и на Убунту разбира се.......

Редактирано от u.uBaHoB (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, u.uBaHoB написа:

Той " кибер ченгето " ми даде линк , само че имам проблем като при стотинката.....не мога да подкарам нвидиата си......с две карти съм , лаптоп - ...... интел 5500 - вградена в процесора......и nvidia geforce 840M (4GB) - не мога да я подкарам и го махнах........а съм с толкова именно за да пробвам и да си избера.....коя от всичките да ползвам.....на жив диск работи по слабо отколкото на реална инсталация........а на живия не знам дали ще мога да базикам и да се опитвам да подкарвам каквото и да е било......иначе всичко друго работи нормално.....влизах в форумите на арч , на манжаро и не намерих решение за моята видео карта.....

На 'жив' диск, не знам дали ще подкараш видео картата. Това е само да видиш дистрибуцията, да я разгледаш и да ползваш нет. :D

Отвори Manjaro settings menager (паролата е manjaro ако си в жив диск) и виж какви драйвери ти открива. Ако си иснатлирал Manjaro, виж дали не е с отворения драйвер. Сложи фирмения, елементарна процедура. Но при инсталация и ъпдейт на системата, ще се разбере с точност.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, AntiAlGor написа:

На 'жив' диск, не знам дали ще подкараш видео картата. Това е само да видиш дистрибуцията, да я разгледаш и да ползваш нет. :D

Отвори Manjaro settings menager (паролата е manjaro) и виж какви драйвери ти открива. Но при инсталация и ъпдейт на системата, ще се разбере с точност.

Именно затова инсталирах толкова дистрибуции , за да мога да ъпдейтна , да сложа ядра и да пробвам всичко......кофтито при циннамон е , че няма това с драйвърите както в кде примерно в менюто......и трябва през конзола да си играя да инсталирам .......забравих на кде ......май тръгнаха и всичко май беше наред ......от толкова опити и да не стане вече ми пуши главата.......в кои други графични среди на манжаро има това в настройките - графично приложение за драйвери - а ако сложа пак кде....ъпдейтна всичко и кернел ядро 4.8.5 -мисля , че беше стабилното - видях , че има и 4.9 но е в разработка ;) Та дали ще мога после да мина в Циннамон среда?В инсталатора на пакети имаше циннамон......но не знам кое да инсталирам и как да го направя.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, u.uBaHoB написа:

Именно затова инсталирах толкова дистрибуции , за да мога да ъпдейтна , да сложа ядра и да пробвам всичко......кофтито при циннамон е , че няма това с драйвърите както в кде примерно в менюто......и трябва през конзола да си играя да инсталирам .......забравих на кде ......май тръгнаха и всичко май беше наред ......от толкова опити и да не стане вече ми пуши главата.......в кои други графични среди на манжаро има това в настройките - графично приложение за драйвери - а ако сложа пак кде....ъпдейтна всичко и кернел ядро 4.8.5 -мисля , че беше стабилното - видях , че има и 4.9 но е в разработка ;) Та дали ще мога после да мина в Циннамон среда?

Кое няма? Каквото има при KDE, XFCE, го има и при Ciannomon. Не си гледал, където трябва. Огледай внимателно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, AntiAlGor написа:

Кое няма? Каквото има при KDE, XFCE, го има и при Ciannomon. Не си гледал, където трябва. Огледай внимателно.

Всичко прегледах повярвай,  цяла нощ и днес цял ден си играя........в администрация на системата.....моето меню е на БГ ..... ей сега ще ти пиша от манжарото , ще го инстална за да мога да дам шот.....че сега съм в стотинка - тука пък нямам уайфай хяхях и се опитвам да го оправя и чета ли чета........след около два часа някъде ще успея да се включа чак ..... излезе ми работа.....а за да не спамим тук нещо като алтернатива да предложиш? Скайп или нова тема "Манжаро" или "Новак с Манжаро" ;):D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, u.uBaHoB написа:

Всичко прегледах повярвай,  цяла нощ и днес цял ден си играя........в администрация на системата.....моето меню е на БГ ..... ей сега ще ти пиша от манжарото , ще го инстална за да мога да дам шот.....че сега съм в стотинка - тука пък нямам уайфай хяхях и се опитвам да го оправя и чета ли чета........след около два часа някъде ще успея да се включа чак ..... излезе ми работа.....а за да не спамим тук нещо като алтернатива да предложиш? Скайп или нова тема "Манжаро" или "Новак с Манжаро" ;):D

Ползвам съм Manjaro с Ciannomon, повярвай че го има. Настройките са едни и същи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, AntiAlGor написа:

Ползвам съм Manjaro с Ciannomon, повярвай че го има. Настройките са едни и същи.

Ок....после ще снимам и ще сложа тука снимките......до после .... ;) Ето това го няма в Циннамона - : а именно първото - Hardware detection , докато в КДЕ го има.....всъщност доста неща ги няма в циннамон-а , даже и language packages няма , наложи се да си правя системата на БГ през конзолата , а му бях задал при инсталация........нищо де с това мога да се справя , но с драйвери не мога......

manjaro 15.12 screenshot 4.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Отново съм аз......Бях се отказал с миграцията си към Линукс , но се завърнах...........Мислех си да не пиша , но ме гложди...........Така , като се реших да се върна на Линукс........Аз не правя нищо друго , освен слушане на музика и гледане на БГ телевизия, защото съм в Германия, се насочих към Линукс, по малко ресурси заема, а и няма колко много неща да се объркат с моето потребление......Та аз съм отново тук , ще мигрирам към линукс пак........ Та въпросът ми е , защо ми прави проблем звукът........При включване на компютъра, на мозилата не , но като си пусна сайта примерно музика или телевизията и се чува едно силно пукане от тонколоните...........Само на Манжаро не го прави.......Как са изчистили този проблем а при другите (Убунту , Минт ) , го прави? Може ли да се оправи това? Ако не оставам си на манжаро ;) Забравих да спомена , че линуксът е инсталиран без уиндоус , сам си е.....И е на десктоп машина, не на лаптоп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване