Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GoshuWE

Искам да се науча да карам кола

Препоръчан отговор

Такааа ... Баща ми иска да ме научи да карам кола. Всяка седмица ме пита, дали ми се кара и да отидем ли на полигона. Отказвах му, но сега се съгласих и бих искал да се науча. Колата ни е с ръчна трансмисия. Слагам ключа в стартера и завъртам. След това натискам съединител, сменям на 1 предавка, отпускам плавно съединителя и натискам леко газта.

Всичко това изглежда толкова лесно, но аз все пак, бих искал да попитам някои неща.

1. Ако, натисна съединител и сменя на 1 предавка и отпусна плавно съединителя и не натисна педала за газта колата, ще изгасне ли или ще потегли сама?

2. Ако, натисна съединител и сменя на 1 предавка и отпусна рязко съединителя и след това не натисна педала за газта, ще изгасне ли?

3. Ако, натисна съединител и сменя на 1 предавка и в същото време съм натиснал съединителя и педала за газта, какво ще стане?

4. Нужно ли е веднага като отпусна съединител да натисна газта?

Също така, ако може да ми дадете някои съвети, за да не се изложа... :D

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако колата е дизел, ще потегли. Ако е б ензин/газ, ще угасне. Макар и някои бензини също да потеглят.

2. Да, ще угасне и ще те разлашка здраво.

3.Ще стане едно ръмжене на двигателя и нищо повече. Щом ти е натиснат съединителя, значи си освободен от предавка. Ако си на наклон, ще тръгнеш в посока на наклона. И двигателя ще си ръмжи.

4.Да. Нали ще караш. Това е идеята. Да даваш газ, че да се движиш...не да се влачиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, skalata_73 написа:

Бахти пишлегарски форум :D

От ден на ден става по-зле :(

Другия път си задръж мнението. Просто се интересувам и искам да се науча. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се научиш няма страшно...

Sent from my MPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има шофьорски курсове за тази работа. Трябва доста доста практика както и теория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, GoshuWE написа:

Другия път си задръж мнението. Просто се интересувам и искам да се науча. :) 

То мнението на колегата си е много точно за да го задържи. Сега към теб въпрос. Ти от форума ли ще се учиш да караш кола или на полигона? Има и още. Пълнолетен ли си, за да сядаш зад волана и да управляваш автомобил? Я да чуем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, * СТЕФАН * написа:

То мнението на колегата си е много точно за да го задържи. Сега към теб въпрос. Ти от форума ли ще се учиш да караш кола или на полигона? Има и още. Пълнолетен ли си, за да сядаш зад волана и да управляваш автомобил? Я да чуем.

Просто исках да попитам бе, много лоши сте станали в този форум :D

На 16 съм а и ще карам на полигона, там няма никакви коли. Не виждам проблем, да си карам на полигона само. А пък и аз няма да излизам на пътя и да се състезавам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, GoshuWE написа:

Просто исках да попитам бе, много лоши сте станали в този форум :D

На 16 съм а и ще карам на полигона, там няма никакви коли. Не виждам проблем, да си карам на полигона само. А пък и аз няма да излизам на пътя и да се състезавам ;)

След като баща ти е добър шофьор а и ти имаш желание, ще те научи. Днес малко утре пак и ще научиш на практика как се потегля, как се спира, как се паркира на преден и заден ход.От форума няма нищо да научиш практически. А практиката в шофоьрлъка е най важна. Какво се притесняваш да не се изложиш? Нали баща ти ще те учи! Във форума няма лоши хора. Как разбра че сме станали лоши, след като си се регистрирал скоро? Аз съм с регистация от 2004 година и не съм забелязвал лоши хора в този форум. Вярваш ли ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

С практика ще се научиш , няма абсолютно нищо сложно.Стига да имаш мерак ще стане лесно.Все пак не е нищо особено.Целта не е да правиш всичко като по учебник , а да се научиш да усещаш колата .

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, GoshuWE написа:

Също така, ако може да ми дадете някои съвети, за да не се изложа...

1. Изгасва. Особено ако е бензин.
2. Изгасва с ритане и забиване на нос. Независимо дали е бензин или дизел.
3.Форсираш колата. Правило е, че докато се сменя предавка, трябва да се избягва да се раоти с педала на газта.
4. Нужно е едновременно с отпускането на съединителя да натискаш плавно газта.
5.Всичко това е на усет и зависи от твърдостта на съединителя, колко е износен, дали колата е бензинова или дизелова.

преди 28 минути, * СТЕФАН * написа:

Аз съм с регистация от 2004 година и не съм забелязвал лоши хора в този форум. Вярваш ли ми?

Аз съм лош човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучето с гледане и питане касапин да е станало !

Татко виждал ли си 15 бона сгънати ?

-Не!

Иди да видиш ладата на журналист ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, simtech написа:

1. Изгасва. Особено ако е бензин.
2. Изгасва с ритане и забиване на нос. Независимо дали е бензин или дизел.
3.Форсираш колата. Правило е, че докато се сменя предавка, трябва да се избягва да се раоти с педала на газта.
4. Нужно е едновременно с отпускането на съединителя да натискаш плавно газта.
5.Всичко това е на усет и зависи от твърдостта на съединителя, колко е износен, дали колата е бензинова или дизелова.

Аз съм лош човек.

Не си лош бре. Не плаши момчето. Ти си твърдоглав, ама и ти ще се оправиш след някоя година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко си години?

Предвиденият по закон начин за усвояване на минимума за движение по пътищата се казва шофьорски курс. Опит се придобива в течение на годините с практика. Хора различни, за всеки трябвва различно време.

И има санкции за управление без СУМПС, както и за предоставилия автомобила на направоспособно лице. Без значение от роднинска връзка и място за извършване на нарушението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...