Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да откажа цигарите- Съвети?

Препоръчан отговор

Не е лошо да се образовате малко, някога това бе форум за хора професионалисти и информирани хора...

http://nova.bg/news/view/2015/08/19/121375/електронните-цигари-са-около-95-по-безвредни-от-тютюна/

http://dailycaller.com/2015/12/14/media-bias-exposed-popcorn-lung-chemical-750-times-greater-in-tobacco-vs-e-cigarettes/#ixzz3uTAeFrqg

Както казах, мога да приложа доста доказателства за реалната ситуация, колкото и да горчи на държава, монополи, лобисти и други заинтересовани, това са факти.

А за тютюневите дали знаете какво съдържат (само разликата в елементите в цигарите и парата е фрапираща в стотици пъти!!!)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_additives_in_cigarettes

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cigarette_smoke_carcinogens

Пък и в крайна сметка, едното е горене с директно инхалиране на СО, другото е пара ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 78
  • Създадено
  • Последен отговор

За вредата от тютюневите силно се съмнявам, дали знаят всички или поне не знаят, че има 4000 вредни, документирани, доказани елемента и съединения.

А ми е интересно за пристрастяването към изпаряването от къде се знае? И най-вече - към какво в електронните цигари има пристрастяване?

Питам, защото 1/3 от хората, които познавам, дори не ползват никотин в течността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цигарите, както алкохола, хазарта, наркотиците, правят човека зависим. Пристрастяването е лесно, отказването изисква силна воля. Аз ги спрях от раз, през септември 2000г. Преди това ги пуших 8 години, по кутия на ден. Имаше футболен мач на Шампионска лига по телевизията, бяхме се събрали приятели да гледаме и реших, че спирам да пуша. Подарих двете си кутии GD на присъстващите и край...

Най-трудно беше първите 30 или 40 дни, после беше лесно. Но трябва воля.

И сега са ми противни. Не понясам пушека. Като ида в заведение където се пуши, дрехите ми се умирисват и после ми е неприятно. В колата и къщата ми не се пуши, и независимо кой ми е дошъл на гости - пуши на балкона или навън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Богатир написа:

В колата и къщата ми не се пуши, и независимо кой ми е дошъл на гости - пуши на балкона или навън.

Това и при мен е така - нищо, че в момента пуша.
В последната ми кола съм запалвал 2-3 пъти за 8 години.
В жилището - нищо, че сме трима пушачи - винаги се е пушело навън.

преди 2 часа, Topper написа:

За вредата от тютюневите силно се съмнявам, дали знаят всички или поне не знаят, че има 4000 вредни, документирани, доказани елемента и съединения.

Самия тютюн е едно на ръка, ами разните химически обработки?

Доказаха, че правейки цигарите "лайт" - премахват катрана, но остават други химични съединения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Topper написа:

Тази книга е като „Тайната„ - четеш и живота ти става песен, забогатяваш, ставаш щастлив и оле....олеле :-D

Аз казвам на мен какво ми е помогнало. Познавам и други хора, които са спрели цигарите след като са я прочели. В най-лошия случай ще е упражнил умението си да чете книги.

Иначе съм пробвал с електронни цигари, с никотинови дъвки, с табекс, с по 1-2 цигари на ден. По-добре си пуши и не си губи времето и парите за такива глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един колега по нагоре ако ти пука за здравето спирай ги докато е време :):mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Кумчо вълчооо написа:

Като пътувам обикалям и влизам в някои производства, та чак мен ме хваща страх! Никакви защитни средства, а пушеците носещи се около работещите видимо съдържат цялата менделеева таблица! Това се гълта 8-12 часа всеки ден! 

Факт е ,че цигарите са вредни, но не биха педизвикали страх относно  моето здраве и най вече имайки предвид горенаписаното! И то да е само то!

Аз работя в такова производство и точно за това не искам да имам допълнителен унищожител на здравето ми. Да, вредни са пушиляците, но цигарата е друго. От цигарата просто сутрин ме болят дробовете, а от пушилката, когато има такава, други неща. Различно е. Гледам колегите в пушилката с цигара в уста. Чудя им се. Честно, не ги разбирам. Да, когато пушех, обонянието ми почти бе изчезнало. Явно и при тях е така, та не забелязват, че хем им пуши на носа от устата, хем от машините. Кофти нещо е цигарата, щото както казах, намалява обонянието и понякога почти изчезва. Затова и хора, които не пушат, от метрри познават, дори да си запалил цигара преди 3-4 часа. Но ти с цигара в уста нищо не усещаш, дори лайно да изядеш. Няма да разбереш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, Кико написа:

Аз работя в такова производство и точно за това не искам да имам допълнителен унищожител на здравето ми. Да, вредни са пушиляците, но цигарата е друго. От цигарата просто сутрин ме болят дробовете, а от пушилката, когато има такава, други неща. Различно е. Гледам колегите в пушилката с цигара в уста. Чудя им се. Честно, не ги разбирам. Да, когато пушех, обонянието ми почти бе изчезнало. Явно и при тях е така, та не забелязват, че хем им пуши на носа от устата, хем от машините. Кофти нещо е цигарата, щото както казах, намалява обонянието и понякога почти изчезва. Затова и хора, които не пушат, от метрри познават, дори да си запалил цигара преди 3-4 часа. Но ти с цигара в уста нищо не усещаш, дори лайно да изядеш. Няма да разбереш. 

Както тая вечер преди да свърша работа колегите ми викат как усети че е пушил ами усещам година и половина не пуша вече колко да е обоняние имам малко или много ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Както тая вечер преди да свърша работа колегите ми викат как усети че е пушил ами усещам година и половина не пуша вече колко да е обоняние имам малко или много ....

А аз понякога искам да почна отново цигарите, точно за да си притъпя обонянието, че ми се повдига при всякакви миризми. Примерно отида в кенефа...изкарвам го направо все едно плувам под водата - без да дишам. Или някой колега не се е къпал дни...ами бягам далече или пак си запушвам носа и дишам учестено. Днес на работа трима запалили цигари около мен, аз имам работа, те не. Кофти ми е да им правя забележки, затова просто оставих работата си докато си изпушат цигаррите и тогава се върнах :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, Кико написа:

А аз понякога искам да почна отново цигарите, точно за да си притъпя обонянието, че ми се повдига при всякакви миризми. Примерно отида в кенефа...изкарвам го направо все едно плувам под водата - без да дишам. Или някой колега не се е купал дни...ами бягам далече или пак си запушвам носа и дишам учестено. Днес на работа трима запалили цигари около мен, аз имам работа, те не. Кофти ми е да им правя забележки, затова просто оставих работата си докато си изпушат цигаррите и тогава се върнах :) 

Мойте колеги навън всичките пушат и вътре кадето работим ужас ще е 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, The-Walk!nG-Dead написа:

Работата ти е такава. Моята е ад под небето и без цигари - горещина, миризми, течения...Остава сега да ги гоня да пушат другаде. е няма да стане, макар че навремето и това съм правил. Просто не си заслужава заради една цигара човек да си разваля отношенията с колеги. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако твоите колеги започнат да шмъркат магистралки, ще ги последваш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, momolord написа:

Ако твоите колеги започнат да шмъркат магистралки, ще ги последваш ли?

Едвали ?....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едвали ?....

Аз мога да ги откажа всеки един ден, но съм си казал, че това е един от малкото ми пороци, които ме успокояват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, momolord написа:

Аз мога да ги откажа всеки един ден, но съм си казал, че това е един от малкото ми пороци, които ме успокояват.

Прав си за себе си, щом още не си стигнал до момента сутрин да не може да дишаш. Но и той ще дойде рано или късно. Сетих се сега за един много готин мой началник във фирмата ми, който е вече доста над 70 години, но докато работехме заедно преди 14 години, палеше цигара от цигара, а понякога и две цигари наведнъж. И само Шипка пушеше, без филтър. Съвсем скоро му правиха байпас и както пушеше по няколко кутии Шипка на ден, така  сега и не помирисва цигара. Ами как да помирише като е на акумулатори? Дори един колега го бъзика за цигарите, но оня не ебава. Чак му се чудя, как така ги отказа. Явно човек има и спирачка в един момент. Успокоение може да има и по друг начин...няма да ти казвам как. Ако си на 20 или 30, може да се успокояваш с цигара. Но след това просто това е поредния пирон в ковчега ти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, momolord написа:

Знаеш ли какви цигари пуша в момента - 0.1 никотин. Планински възух, който не усещам.

НавикЪт е голямо нещо.

Ооо, не ми припомняй, че навремето направих подобна грешка. Реших да ги намалявам постепенно и си купувах 0.1. И както преди това ги бях намалил до няколко на ден, така като си купих 0.1,  почнах да паля цигара след цигара, докато накрая си купих нормални и продължих под пара ;)  Гледай да не се изложиш като мен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, Кико написа:

Ооо, не ми припомняй, че навремето направих подобна грешка. Реших да ги намалявам постепенно и си купувах 0.1. И както преди това ги бях намалил до няколко на ден, така като си купих 0.1,  почнах да паля цигара след цигара, докато накрая си купих нормални и продължих под пара ;)  Гледай да не се изложиш като мен. 

Няма такова нещо, при мен.

Дори пуша Slim. Просто, никотиновия глад се задоволява и с малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, momolord написа:

Няма такова нещо, при мен.

Дори пуша Slim. Просто, никотиновия глад се задоволява и с малко.

Има и такива хора. Аз споделям моя опит. Това не е цигара. Друго си е Арда без филтър, БТ или Дунав. Дърпай с пълни дробове докато свършат. После имаш време да издържиш до следващата кутия, ако си останал без пари. 

Майтапа настрана, ама навремето бях поставен пред дилемата - какво да купя за 200 Филип Димитровови лева. Общо взето толкова струваше едно подстригване. Една цигара се продаваше за 50 лева, билета ми да се прибера до нас струваше около 200. Предпочетох просто да си купя 4 цигари, да седна на 11-тия етаж вечерта и да се успокоя, слушайки музика от съседните кръчми. Хаха. Определено бе удар, щото ако се бях прибрал в нас, нямаше да си спомням днес тоя момент. А и сега като си го спомня, ми става кеф. А какъв кеф е да се лашкаш 4 часа с влак всяка седмица? Добре че имаше и вагон-ресторант, та ако имах парички за някоя бира...стига да не се появеше някакъв педал на масата ми, че пустите му педерасти се появяваха точно във влаковете и нощем на гарите. Да ги...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, Кико написа:

Има и такива хора. Аз споделям моя опит. Това не е цигара. Друго си е Арда без филтър, БТ или Дунав. Дърпай с пълни дробове докато свършат. После имаш време да издържиш до следващата кутия, ако си останал без пари. 

Добре, че ми припомни.

Познавах един старец, който пушеше Арда качак по две кутии на ден.

Умря на около 90 години. Не беше от рак на белите дробове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, momolord написа:

Добре, че ми припомни.

Познавах един старец, който пушеше Арда качак по две кутии на ден.

Умря на около 90 години. Не беше от рак на белите дробове.

Късметлия. И аз си мислех, че баща ми ще изкара до 90, ама си замина на 61. Не на всеки му понасят цигарите, а и зависи от обстановката, в която живее. Като студент редовно си пушех Арда, която дори тогава при оная беднотия се смяташе за нещо отвратително и ми се чудеха. Е за толкова имах пари. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди години, когато още не бях пушач в училище имах един съученик, който пушиш по много. И когато идваше към мен или минаваше покрай мене толкова много вунеше на цигари, че ми се повръщаше :D. А сега не мога да усетя някой дали е пушил или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване