Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един може би малко ламерски въпрос. Намерих вкъщи една "джаджа", чиито име и приложение не знам, някой може ли да ми подскаже нещо повече? Прилагам и 2 снимки - отпред има цокъл и отзад два бутона, с големия се включва с малкия се изключва.

8832718A.jpg

8832719K.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jordanp написа:

Здравейте, имам един може би малко ламерски въпрос. Намерих вкъщи една "джаджа", чиито име и приложение не знам, някой може ли да ми подскаже нещо повече? Прилагам и 2 снимки - отпред има цокъл и отзад два бутона, с големия се включва с малкия се изключва.

Автоматичен бушон, 16 ампера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Автоматичен предпазител- 16 ампера.

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Соц антика,  за жалост не са чак толкова редки че да имат антикварна стойност.

макар че тука някой е решил че може да изкара $5 от https://www.etsy.com/listing/265225288/old-black-fuse-automatic-fuse?ref=market

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната джаджа - автоматичен винтов предпазител е налична и днес в магазинната мрежа, но с по модерен дизайн! С нищо не отстъпва по качества на останалите автоматични предпазители! Създаден е във тази форама заради старите апартаментни табла, които в повечето случай вече са заменени с новите! Това е и причината да не бъде толкова популярна стока

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2016 г. в 8:55, Кумчо вълчооо написа:

Въпросната джаджа - автоматичен винтов предпазител е налична и днес в магазинната мрежа, но с по модерен дизайн! С нищо не отстъпва по качества на останалите автоматични предпазители! Създаден е във тази форама заради старите апартаментни табла, които в повечето случай вече са заменени с новите! Това е и причината да не бъде толкова популярна стока

Бих казал, че е много по-качествен от сегашните китайски ментета и от днешните полски (подозирам, че пак са китайски).

Бях си сложил един 32 А автомат. бушон от днешните и той, верно, сработи 3-4 пъти. Но дотам, на 5 път изключи; бях в банята и отидох гол да го пускам, а той топъл и повече не щеше да работи т.е. включва се, но нещо автоматиката му изгоряла и не иска нито да провежда ток, нито да покаже, че мрежата е претоварена (стой топъл демек нещо в него продължава да изгаря).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, karadzha написа:

Бих казал, че е много по-качествен от сегашните китайски ментета и от днешните полски (подозирам, че пак са китайски).

Бях си сложил един 32 А автомат. бушон от днешните и той, верно, сработи 3-4 пъти. Но дотам, на 5 път изключи; бях в банята и отидох гол да го пускам, а той топъл и повече не щеше да работи т.е. включва се, но нещо автоматиката му изгоряла и не иска нито да провежда ток, нито да покаже, че мрежата е претоварена (стой топъл демек нещо в него продължава да изгаря).

Ами купувайте си немски. Но явно гледате да минете тънко. Аз предпочитам принципа че не съм толкова богат че да си купувам евтини неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, capnemo написа:

Ами купувайте си немски. Но явно гледате да минете тънко. Аз предпочитам принципа че не съм толкова богат че да си купувам евтини неща

Капитане, лесно е да се каже. В Крумовград и Кърджали няма. Колко търсих по магазини и в Кауфланд, но предлагат не от винтовите, а от плоските (не знам точно как ги водят).

Иначе имам руски и полски, и не са мръднали. Само един 32 А ми трябва. Може и чешки, и полски, ако не е немски. На ментетата уж полски пише Polam (вместо Made in Poland) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, capnemo написа:

Пресен случай с "марков" предпазител за сума пари! Направих по невнимание късо съединение и бум, но какво бе удивлението ми от това, че предпазителя въобще не реагира, а уж скъп - марков, правилно разчетен????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Пресен случай с "марков" предпазител за сума пари! Направих по невнимание късо съединение и бум, но какво бе удивлението ми от това, че предпазителя въобще не реагира, а уж скъп - марков, правилно разчетен????

В службата постоянно купувам автоматични предпазители на известна Френска марка. До сега не съм имал проблеми с тях, а на брой са стотици.

Предполагам че не сте разчели кривата на изключване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, brusko написа:

В службата постоянно купувам автоматични предпазители на известна Френска марка. До сега не съм имал проблеми с тях, а на брой са стотици.

Предполагам че не сте разчели кривата на изключване.

Коя крива не сме разчели? А, B, C ...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 16 юли 2016 г. в 18:54, capnemo написа:

Кои са тия немски и хубави марки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, simtech написа:

Кои са тия немски и хубави марки?

ABB, Siemens, Schneider

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, capnemo написа:

ABB, Siemens, Schneider

И трите ги правят в български завод, но под чужда марка. В жестока заблуда си, че българският Шнайдер се прави в Германия. АББ пък имат завод до пловдив. Една от двете компании беше купила българско предприятие, което навремето се занимаваше с производство на автоматични препазители(български). Защо го продадоха не знам...
От друга страна Шнайдер крадоха патенти от китайският производител Chint, който всъщност прави една от най-качествената китайска техника в тая сфера.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то schneider макар че звучи много немско си е френска фирма - защо изобщо да си ги правят в Германия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

И трите ги правят в български завод, но под чужда марка. В жестока заблуда си, че българският Шнайдер се прави в Германия. АББ пък имат завод до пловдив. Една от двете компании беше купила българско предприятие, което навремето се занимаваше с производство на автоматични препазители(български). Защо го продадоха не знам...

Не знам къде ги произвеждат. За мен е важно че са добре направени и работят добре.

преди 2 минути, ined написа:

Ми то schneider макар че звучи много немско си е френска фирма - защо изобщо да си ги правят в Германия?

Говорим за schneider electric

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, capnemo написа:

Не знам къде ги произвеждат. За мен е важно че са добре направени и работят добре.

Да де Schneider Electric

преди 25 минути, дръндю написа:

хъ те това не го знаех, все си мислех преди много години, че компът който имах по онова време е немски

Копютъра ти е бил немски, ама в случая става въпрос за друга фирма - навремето са правили компютри Amstrad и Commodore в Германия и са ги продавали под марката Schneider https://de.wikipedia.org/wiki/Schneider_(Unternehmen)

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, capnemo написа:

ABB, Siemens, Schneider

E, аз за Siemens бях писал горе! Баси "марковия" боклук дето от едно късо не може да те предпази! Впрочем на негово място в момента е китайче и макар и с риск направих проба - светкавичана реакция в отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като един китайски автоматичен предпазител не изключи, когато трябваше се получи следното:

Spoiler

BalonaSeNaduva.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2016 г. в 7:26, Кумчо вълчооо написа:

Много ти е било късо - късото съединение.

на 18.07.2016 г. в 8:15, KTT написа:

Коя крива не сме разчели? А, B, C ...?

Тези криви ... всеки предпазител е по една от тези криви. Ама като не разбирате ...

Ако искате бързодействие - по-добри са стопяемите. Дали обикновенни или бързодействащи - все са по-бързи.

на 18.07.2016 г. в 9:17, capnemo написа:

М-даааа. И Merlin Gerin - също.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, jhoro написа:

По-малко ракия преди постове по форумите.

Относно кривите на изключване - вземи та прочети. Има ги и са стандарт. И не зависят от производителя.

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криви - прави! Обикновения потребител отива в магазин и купува според разбирания, джоб и предпочитания! Никой не споменава за криви! След като продукта е пуснат за масова употреба ,то той трябва да отговаря на изискванията да предпазва, а другото са излишни философии, неразбираеми за клиента! Факт е че качеството е под всякаква критика както за скъпите продукти, то така и за евтините! Имам наблюдение над продукт масово използван от едно от ЕРП-тата! Та това чудо веднъж изключено под товар, не се включва повече. Трябва да демонтирате, да избутате палеца за да зацепи и отново да монтирате. Просто - уникално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, A.com написа:

След като един китайски автоматичен предпазител не изключи, когато трябваше се получи следното:

Покажи скритото съдържание

BalonaSeNaduva.png

Аууу какво е това е ! За малко да си изплюя дъвката !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...