Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Momolord

АЗ избрах БЪЛГАРИЯ/Затова ме Боли

Препоръчан отговор

преди 7 часа, lsmurf написа:

Исках да го тествам дали някой ще се хване и тук но бързо бях разконспириран.

За съжаление с това си направи лоша услуга.

Цитат

Бъзикилийкс – Истината такава, каквато можеше да бъде!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

За съжаление с това си направи лоша услуга.

да за съжаление първа го е видяла Нел а тя гледа какво чете и после коментира. За разлика от други хора които само коментират без да четат да не говорим за осмисляне на прочетеното. Жалко такава хубава дискусия можеше да си спретнем ако го беше налапал някой путинец. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lsmurf написа:

да за съжаление първа го е видяла Нел а тя гледа какво чете и после коментира. За разлика от други хора които само коментират без да четат да не говорим за осмисляне на прочетеното. Жалко такава хубава дискусия можеше да си спретнем ако го беше налапал някой путинец. :)

Мда, не Ти се получи.

Обикновено, на мен ми го лапат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, momolord написа:

Мда, не Ти се получи.

Обикновено, на мен ми го лапат...

Какво ти лапат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, BreakPoint написа:

Какво ти лапат?

Стръка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 22 часа, algor написа:

Добра вечер!
Моля за пояснение кой, какво, на кого и кога е изтрил, а най-вече аз.

Благодаря предвартелно'

Ти изтри собственото си мнение, оцветено във синьо... касаещо критиците на Белгиеца и Земонти.

Земи гинкобилоба ми ако не действа,  посети психиатър и лаапй антидепреданти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BreakPoint написа:

Какво ти лапат?

На мечока стръка. :P

преди 2 часа, lsmurf написа:

налапал някой путинец.

Ма нахрани друг. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, язе написа:

Ти изтри собственото си мнение, оцветено във синьо... касаещо критиците на Белгиеца и Земонти.

Земи гинкобилоба ми ако не действа,  посети психиатър и лаапй антидепреданти...

Иди се прегледай при доктор - не е срамно.
Извън поста с предупреждението към колегата, който стои все още, нито съм мислил да пиша, нито съм писал пост в синьо и още повече не съм си трил мой пост от близо три години.

Остава ти наградата, че оная самотна бригадирка - челничка ти е харесала поста, ама то не е щото си написал нещо умно, а щото си тръгнал против омразен нейн юзер във форума.
Ай със здраве и по-малко нерви мятай тук, че да не вдигнеш кръвното или да не заприличаш на лайкналата те, която не ми е отговорила и тя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, algor написа:

ти е харесала поста, ама то не е щото си написал нещо умно, а щото си тръгнал против

Принципа на "харесването" на даден пост отдавна се е дискредитирало като идея, поне тук е очевидно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2016 г. в 19:14, Merryl написа:

И въпреки, че звучи парадоксално, аз съм убедена лично за себе си, че той се кефи на цялото това плюене, защото го приема като негова успешна манипулация и получаване на внимание. 

преди 13 часа, Merryl написа:

Замълчах, защото когато се опитах да дам нова насока, за да продължим да мислим по темата все пак, но в друго русло - отговорът беше, че тук не е раздела за психология. Но... и това явно е част от народопсихологията ни. Българинът, дори когато не е наясно със собствените си мисли, се опитва да разяснява какво бил си помислил някой друг и защо е направил това, което е направил.

Има ли нужда от коментар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ха-ха-ха... Демек - хвана ме. Така ли?!

А сещаш ли се, че разгледано в целия ми пост, това което избирателно си оставил в цитата, по никакъв начин не кореспондира с /и не може да обслужи/ внушението, за което го използваш извън контекста на мнението ми. И коректността обсъждахме в някоя от темите тези дни, но не си спомням точно в коя от всички. 

Нищо де. Брой си го за точка и победа на дребно. 

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах да ти намекна, че мен не ме интересува обяснението за действията на "белгиеца", моят интерес е единствено лицето да спре да ни занимава със собствените си изкривени виждания за родина, възпитание на деца и начин на живот!Не водя битки с теб!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Но не виждам по какъв начин може да накараш човек, който формално спазва форумните правила, да спре да пише, само защото те дразни. Говоря принципно. Без значение дали е белгиец, китаец или иранец.

За това и се опитвам да кажа, че срещу подобно поведение може да се изкаже мнение, че от твоя гледна точка, неговите принципи, светоусещане и ценностна система са изкривени и не ги приемаш и да изпишеш аргументите си в своя подкрепа.

Да бъде спрян някой да пише във форума, с обиди към роднините му или самия него, поне за мен не е приемлив начин.

В моята ценностна система келепирджилъка, дребнавщината, простотията, родоотстъпничеството, гаврата с положението на народа ни по време на робството, също заемат най-ниското стъпало. Но, след като изкажа мнението си и не мога да убедя опонента, защото не е опонент, а манипулиращ инат - започвам да подминавам.

Може и да греша, но мисля, че това са нормални последици от всеобщия нихилизъм, обхванал обществото ни. Щом в учебниците пише, че робството не е робство, а присъствие, е нормално да има хора, които да си помислят, че хората са си живели като в рая по това време. По същия начин не мисля, че е нормално да се пребиват хора на улицата. Тази вечер в новините бащата на момчето, пребило друго момче зверски и жестоко каза, че той го бил напсувал. Сиреч приема, че да счупи нечий череп е адекватна реакция на една обида.

Това е моето мнение. Избрали сме България, но ние сме тези, от които зависи дали да ни боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен, с едно малко изключение, има случаи в които само боя помага.:)

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, M.Николов написа:

Опитах да ти намекна, че мен не ме интересува обяснението за действията на "белгиеца", моят интерес е единствено лицето да спре да ни занимава със собствените си изкривени виждания за родина, възпитание на деца и начин на живот!

Аз моето дете си го възпитавам „изкривено“ така че като порасне, да взима по 8000 лв на месец като майка му, щото няма да знае български, пък твоите нека да взимат по 800 лв на месец и да знаят български. Само гледай да не ти избягат и да поемат и те на запад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Merryl написа:

кореспондира с /и не може да обслужи/ внушението,

Извън темата и не е лично към теб. Чудя се от доста време, защо вместо нормални скоби, все по-често започват да се използват наклонените в случаи като горния. Наклонена скоба се използва в други случаи.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Merryl написа:

В моята ценностна система келепирджилъка, дребнавщината, простотията, родоотстъпничеството, гаврата с положението на народа ни по време на робството, също заемат най-ниското стъпало. Но, след като изкажа мнението си и не мога да убедя опонента, защото не е опонент, а манипулиращ инат - започвам да подминавам.

Извини Ме предварително, но няма как да не Ти отговоря.

Твоята ценностна система е ок, но момента, в който решиш да реагираш, го правиш по грешен начин.

Ще обясня.

Ти, хем се възмущаваш от келепирджилъка (баси и думата), простотията, etc., а в същото време се примиряваш с положението, защото опонента, разбираш ли, трябвало да уважаваме мнението му.

Говориш за нихилизъм, а в същото време си "мека Мара", с ГОЛЯМО извинение.

Когато, човек като Белгиеца си позволява да пръска помия за МОЯТА РОДИНА БЪЛГАРИЯ, Аз лично няма да заставам в позиция, партер, а ще му завра ла**ата в муцуната и ще му дам тоалетна хартия да се избърше!

Такива позьори, като него, само петнят и омърсяват името на България, и по никакъв начин няма да се примиря с това.

Само че, Белгиец, запомни, че всичко се връща - Господ гледа отгоре и ще Ти се върне тъпкано за цялата мръсотия, която изливаш в интернет пространството.

На такова поведение са способни, единствено страхливци и мързеливци, като теб, Разбираш ли го добре, това?

Продължавай да дерзаеш, но запомни едно - Аз Останах, и не само Аз!

И затова с гордост мога да се нарека Българин, и Ти не можеш да ми кажеш копче, Разбираш ли го това?

Защото съм много по-достоен човек от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Аз моето дете си го възпитавам „изкривено“ така че като порасне, да взима по 8000 лв на месец като майка му, щото няма да знае български, пък твоите нека да взимат по 800 лв на месец и да знаят български. Само гледай да не ти избягат и да поемат и те на запад.

:D От високо лошо се пада. Да го научиш поне на това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, momolord написа:

Извини Ме предварително, но няма как да не Ти отговоря.

Твоята ценностна система е ок, но момента, в който решиш да реагираш, го правиш по грешен начин.

Ще обясня.

Ти, хем се възмущаваш от келепирджилъка (баси и думата), простотията, etc., а в същото време се примиряваш с положението, защото опонента, разбираш ли, трябвало да уважаваме мнението му.

Когато, човек като Белгиеца си позволява да пръска помия за МОЯТА РОДИНА БЪЛГАРИЯ, Аз лично няма да заставам в позиция, партер, а ще му завра ла**ата в муцуната и ще му дам тоалетна хартия да се избърше!

Такива позьори, като него, само петнят и омърсяват името на България, и по никакъв начин няма да се примиря с това.

Само че, Белгиец, запомни, че всичко се връща - Господ гледа отгоре и ще Ти се върне тъпкано за цялата мръсотия, която изливаш в интернет пространството.

На такова поведение са способни, единствено страхливци и мързеливци, като теб, Разбираш ли го добре, това?

И затова с гордост мога да се нарека Българин, и Ти не можеш да ми кажеш копче, Разбираш ли го това?

Momolord не съм против че отричаш ценносната система на такива като Белгиеца , на мен също не ми харесва между другото , всички се борим за по качествен живот но неговото потребителско отношение ми идва в повече. Но смятам че свободата на мнения трябва да бъде запазена пък всеки е достатъчно разумен да прецени какво е правилно и какво не е. Затова нямам нищо против да спорите с него , да го оборвате да го осмивате за изкривените му представи ,но гонене от форума нападки към роднини и груби обиди не мисля че помагат. И избягвайте обобщенията тези които заминавали били по недостойни от тези които сме останали. Няма такава пряка зависимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, lsmurf написа:

И избягвайте обобщенията тези които заминавали били по недостойни от тези които сме останали. Няма такава пряка зависимост.

Да си ме видял някъде да обобщавам за хората в чужбина, като цяло?

Останалото няма какво да го коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Абе не искам да те разочаровам, но в днешният свят на глобалното село, все повече хора покрай мен стават Dir./ Sr.Dir./ VP/ SVP и т.н. позиции, които надявам се ти говорят нещо в корпоративен свят с по няколко десетки хиляди служители, от които не малък процент от западна Европа.
Та като дойде този момент (защото той е неизбежен, не че нещо, но все още на наша почва се намират едни от най-подготвените и напористи кадри) да обясниш хубавичко на твоето "франкофонче", защо аджаба е така, защото и ти самият ще гледаш с увиснала мандибула... :)

Не всичко е пари приятелю се пееше в една много стара песен, не си ми приятел и не искам, и да бъдеш, но просто така е текста ;)
Дерзай и си мисли, че си седнал на върха на света, докато вървиш към бюрото по труда ама в Белгийско, че нали там е най-най...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Да уважаваме нечие мнение е едно. Да уважаваме нечие ПРАВО да си изкаже мнението, дори и да не сме съгласни с него, е друго. Двете позиции само на пръв поглед изглеждат еднакви, а са коренно различни. Волтер дори го е оформил в сентенция. :)

На няколко пъти написах, че не съм за примирението и обръщането и на другата буза, но всяко поведение си има адекватен отговор и за да имаме успех при борба с подобни явления, по-умният вариант е да се борим с причините, а не със симптомите.

Всеки от нас познава поне десет човека поименно, които получават пенсии за неработоспособност, но не можем да тръгнем да избиваме тях, а трябва да се борим да променим здравната система, която им го позволява.

Всеки от нас е виждал поне десет роми в работоспособна възраст и кондиция, които стоят пред банкоматите да си теглят социалните помощи, но за да се преборим с това, трябва да се промени социалната система. Не може да се бият тези, които се ползват от нея.

Мисля, че не е тук мястото, нито времето да се обяснявам на такова ниво с конкретни примери как в реалния живот не се примирявам с бюрократщината и нередностите. Така, че нека да не говорим излишни неща и не слагаме знак на равенство между толерантност и примирение. Човек може да бъде пич без да се държи като простак.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, momolord написа:

Човеците от хилядолетия са се преселвали и са заселили цялата планета.
На твоят измислен господчо и на последователите му не са им били ясни тези положения. Оня разпнатия евреин въобще не е знаел, че човеците сме произлезли всичките от племена населяващи африканските територии и после сме се пръснали по другите континенти.

Ако славяните и прабългарите са разсъждавали като тебе, те са нямали да дойдат да се настанят на балканския полуостров. И е нямало да се основе българска държава. Та ти си потомък на преселници, ама вместо да почиташ славянските богове, ти се кланяш пред икони на евреи. Християнството е било наложено от български цар посредством сечене на глави, на тези които са отказвали да се покръстят. Ако турците са били на същия акъл като българския цар, ти сега си щял да се търтиш да се молиш на килимче в джамия, вместо пред икони в църква. Да бе, в Босна една част от славянското им население са мюсюлмани, като нищо е било могло и ти сега да си такъв, щом като имаш потребност да вярваш на измишльотини.

От биологична гледна точка, това че се имаме за етнически българи, не значи абсолютно нищо. Щото такъв първоначален чист етнос просто никога не е имало. Ние на Балканите така яко сме измешани от какви ли не преселили се там или минали оттам, че сме егати сбир-чарк нацията. От страна на майка ти, като нищо можеш да имаш прабаба влахкиня ( румънка бе ) и прадядо византиец ( грък бе), който пък на свой ред да е бил потомък на роб от Персия. А от към баща ти, да си частично прабългарин, славянин и тракиец и даже малко и турчин ( например чрез изнасилване на някоя негова прабаба по време на робството). А пък жена ти може да има прадядо циганин или от германски произход ( от шопско например).

Аз съм със светла кожа от славянски тип, ама имаше един български президент и един премиер, бая матови.
Кво общо имам аз с тия двамата, а ?

Въобще не си приличаме по външност.

От къде на къде ще съм длъжен аз, да оставам да им робувам на тях и на техните приятелчета ?

Аз не съм частна собственост на мутрите комуноиди.

Като имам акъл да науча чужд език и като не са затворени границите като преди 1989г., когато стреляха на месо „достойните“ граничари подлоги на комунистическата диктатура, съм отишъл другаде на по-добро място ( което пък въобще не съм го избирал, случайно е станало).

Съселяните ми от родното ми село, ако разсъждават като тебе, може като нищо да ме обявят за предател, понеже майка ми е решила да се махне оттам и ни е завела в София.

Пак според твоята логика, всяко селянче което отказва да се занимава със селскостопанска дейност ( например комбайнер), ами ходи да се изучи да е компютърджия и остане да живее в град, също е недостоен предател, който страхливо е избягал от пепелта на нивите с жито.

Това да се съобразяваш с национални граници, служещи единствено богаташите да си имат осигурена евтина работна ръка, според мен е смешна работа. Също както е смешно да си взимаш за жена задължително нашенка, при положение че имаш богат избор на русокоси европейки ( рускини, чехкини, полякини, германки, холандки и т.н.).

Националните граници из Европа са пълни измишльотини, създадени от разни болни мозъци завоеватели на територии. Его у Белгията, пълна смехория, две различни народа, валонци и фламандци с коренно различни езици, ама били от една нация. Ами тоя сбир-чарк държава Швейцарията, там пък са три народа ( даже и четвърти има). Ами у Францата, там в остров Корсика си имат техен език, в Алзас ( Страсбург ) са си германци, Баските са още по-други, имат си фламандци даже и разни други, ама всички били французи. Ми хубаво, ама има хиляди французи в Англия и Германия и в Белгия, тия франсета пак са предатели според тебе. А да не говориме за жителите на САЩ и Канада, там пък направо всичките са недостойни страхливци и мързеливци отказващи да мизерстват по родните им места из Европа и пресели се отвъд океана.

Не, аз мисля че ти просто ми завиждаш, че съм се наредил добре, та заради това така злобееш, понеже ти е невъзможно да си толкова добре ( материално) като мен. Завиждаш ми бе, трябва да отидеш на психоаналитик, да си кажеш какво ти тежи на сърцето, да ти олекне човече. Че не е добро то така, да потискаш с години налегналите те фрустрации, предизвикани от всеобщата мизерия около тебе. Това родина, родолюбие и ала бала, са само измислени екзистенциални патерици, за хора нямащи избор и не можещи да се качат на самолетчето и да забравят кошмара на недоимъка. Един вид религия си е родолюбието.

Абе аз за извън земна бих се оженил и на друга планета бих отишъл, пък нашият национален герой си държи да си копа нивите на село, щото там се е бил пръкнал.

Твоят господчо що така ти забранява да посещаваш други галактики, а ?

Не ще да ти даде една летяща чиния, да отскочиш до планети около други звезди. Заробил те е да не напускаш слънчевата система никога. Лош бог си си избрал да знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

На твоят измислен господчо и на последователите му не са им били ясни тези положения. Оня разпнатия евреин въобще не е знаел, че човеците сме произлезли всичките от племена населяващи африканските територии и после сме се пръснали по другите континенти.

След подобен пост вече си с диагноза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...