Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

АЗ избрах БЪЛГАРИЯ/Затова ме Боли

Препоръчан отговор

преди 1 час, simtech написа:

Трябва железен контрол над преминаващите през нашата страна и в Европа хора. Навремето на нас ни искаха виза да си покажем носа където и да е било. А някакви хора, незнайно какви и от къде, твърдят че са си изгубили всичките от тях документите и били бежанци. Аз искам да бъдат проверени.

Точно за това ти говорех налагане и спазване на правила . А това репежене с калашници и др глупости го остави за в кръчмата на по чаша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 317
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Като татко Глист и синчето му, което питало, гледайки от дъто околния свят: " А защо живеем в тия ла**а?" и таткото отговаря мъдро: " Какво да правим, синко – Родина."

Това, което ще публикувам, не е мое, но го подкрепям с цялата си душа и сърце. Това е послание от едно прекрасно и интелигентно младо момиче, която е избрала да живее в България, колкото и да я б

В грешка си, твърдо искаме такива като него никога да не споделят от къде са, защото и на нас ни тръгва лошо име на измекяри и вируси живеещи от чуждо подаяние  - същите като циганите за тях имаше нас

Публикувани изображения

току що, lsmurf написа:

Точно за това ти говорех налагане и спазване на правила . А това репежене с калашници и др глупости го остави за в кръчмата на по чаша.

А аз ти казвам, че толерастка Европа е твърде парализирана и твърде "свободна" за прииждащите криминални елементи. Правилата са твърде лабави и ако са работили за мирни европейци, то не и за хора, тренирани в лагерите на Ал-Кайда. Полицията, правителството и армията не са в състояние да вземат решителни мерки  и да наложат със сила реда.
След като това е така, предпочитам и аз да имам оръжие, да имам равен шанс. Всеки ден си мисля как така нямало един полицай на официалният празник на франция да стреля по камиона, мачкащ хора. И си мисля какво щеше да стане, ако при стрел бите с калащници от терористи, имаше хора със законно притежавано оръжие, които можеха да го използват и да обезвредят терористите. Може би нямаше да има толкова много жертви, как мислиш? Не са подготвени и са парализирани. Терористите правят каквото си искат и кой ще ги спре?

преди 20 минути, syr_pi4 написа:

Браво на хората с подчертан "патриотизъм", ама нека да помислят по въпроса: може ли човек да си купи 1 хляб със патриотизъм, или му трябват пари?

А аз да те попитам - Защо си мислиш, че няма алтернатива? Моето мнение е, че решението на проблема е да направим лустрация и всичките бивши политически лидери и техните протежета да ги пратим на каторга, да копат в урановите мини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, simtech написа:

Ама това само докато всички не почнат само да ядат, а никой да не работи, нали така? Тогава за тях ще свърши безплатното ядене, за теб очевидно всичко. Манго е умен паразит, нали така. Да си глист не ти трябва акъл.

Абе тука един Манго като ме видя че храня едни гълъби и ме заприказва направо на български, щото той френски не знае. Решил човекът че съм добряк балама белгиец и ще го нахраня и него. Ама то пък аз му отговорих на български, та му се обърка плана.
Значи тоя ходил в Швеция и преживял там 2 години, пък се преместил на по-малко студ и въобще няма намерение да учи език и да работи. Само търси безплатно ядене и помощи да му дават от някъде. Егати екземпляра беше, па и лъже че знае само български, а тя мутрата му баш циганска. Аз му викам да си намери някоя дърта вдовица да го храни, пък той вика че щяла и eбaнe да иска от него, та това не му харесвало. Мързел бе, една дърта не иска да окачи, ц ц ц ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Белгиеца написа:

Абе тука един Манго като ме видя че храня едни гълъби и ме заприказва направо на български, щото той френски не знае. Решил човекът че съм добряк балама белгиец и ще го нахраня и него. Ама то пък аз му отговорих на български, та му се обърка плана.
Значи тоя ходил в Швеция и преживял там 2 години, пък се преместил на по-малко студ и въобще няма намерение да учи език и да работи. Само търси безплатно ядене и помощи да му дават от някъде. Егати екземпляра беше, па и лъже че знае само български, а тя мутрата му баш циганска. Аз му викам да си намери някоя дърта вдовица да го храни, пък той вика че щяла и eбaнe да иска от него, та това не му харесвало. Мързел бе, една дърта не иска да окачи, ц ц ц ...

Що, ти дърти ли е*беш?:) Това не е толкова лесна работа, като да опъваш млади:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, karadzha написа:

Това не е толкова лесна работа, като да опъваш млади:)

Я па ти, не било лесна работа ?

Младите кypвeтa са лигави и не знаят какво искат, все трябва да им угаждаш.

Пък улегналите вдовици са зажадняли да мъж и нямат претенции като младите.

Една 50 годишна запазена госпожа, знаеш ли как ще му се израдва на някой 30 годишен бедняк. Ще си го пригушка и ще си го храни, та чак коремче ще пусне пича.

Аз трудна работа викам на ето това:

идва един белгиец да ми качи тия 3 бетонни елементи на комина. На ръка, 6 м до покрива по стълбата нагоре и после още толкова по едни дървени стълби до комина. Горния капак е 22 кг а под него елементите са по 18 кг. Измори се яко човекът белгиец, ама като няма акъл да си вземе една вдовица, а си е взел жена от Африка, така ще е, ще се катери по покривите цял живот и при дъжд и студ.

nouvellech.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

....

Колко му трябва на човек за да живее щастливо ? Богатите също плачат !

...Защото ти е изгоряла душата , ако изобщо някога си я имал ! ....

Някой ден ще го осъзнаеш и горки сълзи ще лееш......в същност вече го правиш тук , дори и без да го разбираш....защото ти е изгоряла душата , ако изобщо си я имал ...!

Връщай се у дома ! Душата да си намери мястото...

При другите , където и да отидеш , все "циганин" ще те броят....даже при циганите !....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, by_chechi написа:

Връщай се у дома ! Душата да си намери мястото...

При другите , където и да отидеш , все "циганин" ще те броят....даже при циганите !....

Така правят да, ама аз се правя че не ми е ясно колко ме мразят и пак си общувам с тях.

Даже и за мачовете които не гледам, купихме със синчето едно белгийско знаме и го окачихме на прозореца на втория етаж, от към улицата. Понеже съседът белгиец е голям запалянковец, та за да му стана поне малко симпатичен на него и на другите местни, предприехме този манипулативен ход. Те тия тука знамена си увисват по прозорците в знак на подкрепа на националните им отбори.

Обаче, право да ти кажа, аз не знам кой точно ме обича мене в София.

Докато си живеех там, не съм забелязъл някой друг освен родителите ми, нещо да го е било грижа за мен. Мога да ти се похваля даже, че повечето роднини все са се опитвали да ме прецакват нещо. Другарчетата пък бяха едни завистливи, не ти е работа.

Моето у дома е при белгийката и белгийчето, по-късно ако доживея до пенсия, може да си идвам през топлите месеци, да ми покажеш къде ми е душата, щото аз не знам какво е пък това чудо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето у дома е при белгийката и белгийчето,

Ами ти си го усетил сам.

Както е казал Плиний Стари "Домът е там където е сърцето ти"

Китайците Казват " Домът е там където мисълта ти е спокойна"

Така че не се връзвай на манипулации с философски понятия ти си носиш домът и душата със себе си стига да ти е комфортно на душата там където си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е длъжен да те обича, егати логиката извади - понеже в София или Горна Козница никой не те харесва 

Така правят да, ама аз се правя че не ми е ясно колко ме мразят и пак си общувам с тях.

Даже и за мачовете които не гледам, купихме със синчето едно белгийско знаме и го окачихме на прозореца на втория етаж, от към улицата. Понеже съседът белгиец е голям запалянковец, та за да му стана поне малко симпатичен на него и на другите местни, предприехме този манипулативен ход. Те тия тука знамена си увисват по прозорците в знак на подкрепа на националните им отбори.

Обаче, право да ти кажа, аз не знам кой точно ме обича мене в София.

Докато си живеех там, не съм забелязъл някой друг освен родителите ми, нещо да го е било грижа за мен. Мога да ти се похваля даже, че повечето роднини все са се опитвали да ме прецакват нещо. Другарчетата пък бяха едни завистливи, не ти е работа.

Моето у дома е при белгийката и белгийчето, по-късно ако доживея до пенсия, може да си идвам през топлите месеци, да ми покажеш къде ми е душата, щото аз не знам какво е пък това чудо.

То пък в този национален отбор да има двама, трима бели... всичко останало някаква арабско-негърска сган. И ти твърдиш, че като  си сложил някакво знаме вече трябва да си им по-симпатичен ^^ егати логиката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност и сред самите емигранти има много хора, претендиращи да са патриоти и родолюбци, което е смешно независимо дали са избягали заради повече пари, или защото обстановката не им харесва (като мен).

Патриотизмът и родолюбието на думи са като онлайн смелост зад анонимен ник. Ако не можеш да го докажеш по-добре си трай! Най-са ми гадни политици като почнат да претендират за родолюбие, след нато за всеки с парче мозък е ясно, че това е фалшива игра. 

main_1463047105.jpg

Случвало ми се е открито да ме порицават, че говоря със сина си на английски и с дъщерите ми на френски. WTF?!? Ако наистина милееше толкова за родината щеше да си стоиш там а не да се правиш на хъш в изгнание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zemonti написа:

Всъщност и сред самите емигранти има много хора, претендиращи да са патриоти и родолюбци, което е смешно независимо дали са избягали заради повече пари, или защото обстановката не им харесва (като мен).

Да си патриот означава да почиташ родината си. Да се гордееш с това, което си. Не означава да пропуснеш  възможности в живота, а да не забравяш кой си и от къде идваш. След като говориш на сина си на аглийски, а на дъщерите - на френски, то инасяй се от тоя форум. На какъв го играеш ти тук? Толкова много от живота ще ти отнеме да научиш детето си и на родният си език? Никой не уважава предатели. Както в очите на своите, така и на чуждите те са гледани с ненавист и отвращение.

преди 5 часа, Белгиеца написа:

И какво си мисли една чужденка за човек, който го е срам от себе си и плюе родината си?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Puppet Master написа:

Никой не е длъжен да те обича, егати логиката извади - понеже в София или Горна Козница никой не те харесва .

Ами случи се, че редките нашенки които ми харесваха за булка, не ме искаха за съпруг. Повечето от тези които ми харесваха, даже и за гадже не ме искаха.

Като не са били длъжни да ме обичат в София, аз съм си намерил коя да ме обича.

Малко е кофти че местожителството е леко по принуда, заради пустите пари. Като си нацелил златна нишка някъде и няма мърдане. Това тука му е кофтито, че не може да се избира град. То може, ама ако си сам. Като сте двама и е доста сложно преместване и намиране на същите доходи и за двамата на новото място.

А колко добре би ми се отразило да мога да отида да се настаня във Францата, където ми е кеф.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, simtech написа:

Толкова много от живота ще ти отнеме да научиш детето си и на родният си език?

Не знам за неговите деца, ама моето не го уча на български и за да не говори на френски като цигане на български. Като му наблъскаш насила в главата на едно дете нашият непотребен на Запад език и като му стане основен, после цял живот ще му пречи на местния език. Все ще го разпознават че не говори баш чисто френски или английски.

А да те светна, моят роден език е ето този:

„Летоска коги идем при баба ми, я сакам д'одим на барата самичък.“

На официален български става:

През лятото когато отида при баба ми, аз искам да ходя сам на реката.

В родното ми село все още си говорят на селски, вероятно защото са родолюбци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"" А колко добре би ми се отразило да мога да отида да се настаня във Францата, където ми е кеф. ""

Шемет! Че ти беше и живя във Франция доколкото са осведомени хората от форума. За какъв чеп се премести в Белгия тогава? За българките, че не те харесват, това го разбирам. Явно и французойките не си ги впечатлил с тази меката пишка. А това че си намерил сравнително хубава белгийка е добре.Поне има един човек, за който да не мисли българският народ, че се е уредил с жена, дом  и всички останали придобивки. Пък и в България както забелязвам, не се чувства особено отсъствието ти.Губиш едно обаче.Българките са много красиви и привлекателни жени. Ти когато си се увъртал покрай някоя, явно не си забелязал, че българската жена не обича да съжителства с путьо. Отчаял си се и си духнал по света. Ако беше опънал и "баба" си(майка на жена ти) щеше да си още по добре, но ти това няма откъде да го знаеш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

Не знам за неговите деца, ама моето не го уча на български и за да не говори на френски като цигане на български. Като му наблъскаш насила в главата на едно дете нашият непотребен на Запад език и като му стане основен, после цял живот ще му пречи на местния език.

Ние като дойдохме в Канада  знаехме относително слабо френски и карахме на английски + български у дома. Като резултат синът ни след 2 години в английска детска градина не можа да изкласи 1-ви клас във френско училище. Тогава просто спряхме българския с децата за да могат да влязат в крачка с местните езици.

Сега вече си позволявам да говоря български със сина си, когато дъщерите ми не са наоколо. Вече знае и трите езика и не ги меша,  но за момичетата още е приоритет езика на училището.

Някои български емигранти говорят само български с децата си (щото е по-лесно) и претендират, че им дават богатство на езика. Да, ама детето като омеша 3 езика може и да не изкласи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Белгиеца написа:

Не знам за неговите деца, ама моето не го уча на български и за да не говори на френски като цигане на български.

преди 1 час, zemonti написа:

Ние като дойдохме в Канада  знаехме относително слабо френски и карахме на английски + български у дома. Като резултат синът ни след 2 години в английска детска градина не можа да изкласи 1-ви клас във френско училище. Тогава просто спряхме българския с децата за да могат да влязат в крачка с местните езици.

И двамата потвърждавате моето мнение,че приоритет на имигрантите е интегрирането в средата, където живеят. Имам обаче един въпрос във връзка с разразилия се скоро скандал относно ограничаване гласуването на нашите сънародници в чужбина. В тази връзка питам след , като не учите децата си на родния български език имате ли моралното право да дадете своя глас при каквито и да е избори провеждащи се в България?

Според мене нямате такова.

Нищо лично и не ви съдя. Всеки само избира живота си. Освен здраве и успех друго не мога да ви пожелая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, nikssi написа:

И двамата потвърждавате моето мнение,че приоритет на имигрантите е интегрирането в средата, където живеят. Имам обаче един въпрос във връзка с разразилия се скоро скандал относно ограничаване гласуването на нашите сънародници в чужбина. В тази връзка питам след , като не учите децата си на родния български език имате ли моралното право да дадете своя глас при каквито и да е избори провеждащи се в България?

И според мен, но много хора веднагат скачат (подкрепени от опозицията), когато се ощетяват нечии права, колкото и банални да са те.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

В тази връзка питам след , като не учите децата си на родния български език имате ли моралното право да дадете своя глас при каквито и да е избори провеждащи се в България?

Нямат право, защото не са българи !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

Нищо лично и не ви съдя. Всеки само избира живота си. Освен здраве и успех друго не мога да ви пожелая.

И според мене! Те и не живеят тук и не зависят от обстановката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"" И според мене! Те и не живеят тук и не зависят от обстановката. ""

Ванко! А притежанието от тях на български паспорт(сега по новому, лична карта) не ги ли прави български граждани. Вярно е че не зависят от обстановката, но има конкретна обстановка, от която зависят. Има им подписа и на втори документ, който се пази в архивите на Република България - 50 години от датата на подписването. Някои ще се досетят бързо, а за други  това ще е съвсем непонятно. Сещаш ли се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиецо-тва с коремчето дет' щял да пусне,кат' го гледа дъртата,малко опасна работа.Едната е-"под голям камък-голяма риба"-това е добър вариант.Другият е-на сянка,нищо не вирей-те това е лошия вариант.И ще го домързи кат' манго да си изпълнява "клатещите",възвратно-постъпателни движения,които все пак се явяват основна причина жената във втора възраст и трета младост да го хрантути.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, * СТЕФАН * написа:

"" И според мене! Те и не живеят тук и не зависят от обстановката. ""

Ванко! А притежанието от тях на български паспорт(сега по новому, лична карта) не ги ли прави български граждани. Вярно е че не зависят от обстановката, но има конкретна обстановка, от която зависят. Има им подписа и на втори документ, който се пази в архивите на Република България - 50 години от датата на подписването. Някои ще се досетят бързо, а за други  това ще е съвсем непонятно. Сещаш ли се?

А да двойното гражданство! Някои го искат личната карта или паспорта за да пътуват ако са от държава с визов режим! Те там плащат данъци не тук. И са според чуждите закони а не според нашите. И правата може да са им други.

Може да си гражданин само на една държава! Това е моето мнение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nikssi написа:

В тази връзка питам след , като не учите децата си на родния български език имате ли моралното право да дадете своя глас при каквито и да е избори провеждащи се в България?

Щом като от богатите държави в ЕС ви даваме пари, значи имаме право да гласуваме.

Лично аз не гласувам от 1989г насам. Те всичките са от един комунистически дол дренки, няма да гласувам за никого.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на July 18, 2016 в 20:31, simtech написа:

...то инасяй се от тоя форум. На какъв го играеш ти тук?  

Отнасяй се уважително със събеседниците си и не се прави на Господ!
Форума е за всички и не си ти човека, който ще определя кой да остава и кой да си ходи.

Прочети правилата на форума, ако си ги забравил.
И успокой малко топката, да не скъсаш някой менискус!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване