Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

АЗ избрах БЪЛГАРИЯ/Затова ме Боли

Препоръчан отговор

преди 4 минути, algor написа:

Отнасяй се уважително със събеседниците си и не се прави на Господ!
Форума е за всички и не си ти човека, който ще определя кой да остава и кой да си ходи.

Така наречените "събеседници" не уважават нито нас, нито родината си. Защо не се обърнеш и към тях? Трябва ли да си леят нихилистичната смрад тук,? Дали ми е хубаво да ни казват, че сме тъпи и мързеливи, понеже те са се изснели та са станали автоматично голяма работа?  Прави ли ги повече от нас хора фактът, че видиш ли "заминали на гурбет, където се плащало повече"? Означава ли това, че чисто морално ние сме отрепки и сме неспособни да създадем нещо хубаво, тези от нас, останали в България? Дали съм учил висше образование, за да ми каже някой че съм тъп и прост, като самият той такова няма, просто високо самочувствие че на запад му пускат трохички, докато му се смеят на това на какъв шут се прави? Дали може някой да ми каже, че съм прост, след като освен инженерно образование се занимавам и с литература? Я пак? Ако аз пиша като простак, то това е защото нивото тук е такова. Никой не ме е предразположил към по-задълбочена, дълбокомислена дискусия.
Да ми казват, че е нормално да сме бедни, да мизеруваме и то всичко било наред, ама те са си заминали просто така. Мда. Сещам се само за една дума за такова лицемерно поведение - родоотстъпничество.  Явно речникът ми е твърде беден в тази насока. Какво са казали? "Пази боже сляпо да прогледа"

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 317
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Като татко Глист и синчето му, което питало, гледайки от дъто околния свят: " А защо живеем в тия ла**а?" и таткото отговаря мъдро: " Какво да правим, синко – Родина."

Това, което ще публикувам, не е мое, но го подкрепям с цялата си душа и сърце. Това е послание от едно прекрасно и интелигентно младо момиче, която е избрала да живее в България, колкото и да я б

В грешка си, твърдо искаме такива като него никога да не споделят от къде са, защото и на нас ни тръгва лошо име на измекяри и вируси живеещи от чуждо подаяние  - същите като циганите за тях имаше нас

Публикувани изображения

преди 38 минути, * СТЕФАН * написа:

А притежанието от тях на български паспорт(сега по новому, лична карта) не ги ли прави български граждани.

Не, не ги прави вече българи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Белгиеца написа:

Щом като от богатите държави в ЕС ви даваме пари, значи имаме право да гласуваме.

Помагате на близките си. Не схващаш ли какво говоря?

Не признаваш българското и учиш детето си да не е българче. Какъв български гражданин си? Никакъв. Нямаш моралното право да се наречеш такъв.

Ти и не го желаеш това. Тогава какво право имаш да определяш как ще живеят хората в чужда на тебе държава? Не се ли усещаш , а?

Продължавайте с хвалбите си кой кого е натискал и се е уредил с еди какво си, защото станал зет на еди кой си ....То голяма гордост това.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, nikssi написа:

И двамата потвърждавате моето мнение,че приоритет на имигрантите е интегрирането в средата, където живеят. Имам обаче един въпрос във връзка с разразилия се скоро скандал относно ограничаване гласуването на нашите сънародници в чужбина. В тази връзка питам след , като не учите децата си на родния български език имате ли моралното право да дадете своя глас при каквито и да е избори провеждащи се в България?

Според мене нямате такова.

Нищо лично и не ви съдя. Всеки само избира живота си. Освен здраве и успех друго не мога да ви пожелая.

Напротив - току-що осъдихте всички свободни българи зад граница и го направихте в духа и стила на народната милиция.

Едно питане от трибуната, може ли?
Всички изселници в Турция знаят български и учат децата си на български.
Това дава ли им моралното и материално право да гласуват?
Ако да, защо тогава променихте закона и направихте така, че да не могат?

Иначе картинката на изборите през 2034-а година в Канада ще е следната:
Отиват българите с децата си в секццията за гласуване.
Там комисията и застъпниците препитват набързо децата на емигрантите по елементарни познания по български език и след като установят, че децата имат такива, допускат родителите да гласуват.
Страхотно ще бъде, нали?

Въпроса за секциите в Турция (и липсата на такива) обаче остава.
Канадските деца не знаят български, а турските деца знаят.
А?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се нарича, когато един човек потъпче всякакви понятия за морал, ценности, лоялност, родина? Човек, който продава лоялността си и отвръща поглед от родината, срам го е от хората, които са го изхранили, абсолютен неблагодарник? Човек, който се отрича от всякакви ценности, в името на една - парите? Парадиращ меркантилност и живеещ, за да демострира социален статус?
За мен не е никакъв проблем някой да отиде да търси възможност в чужбина. Светът е глобален. За мен е проблем, когато човек прекалено много се възгордява с това, че е в чужбина и си мисли, че това го прави нещо повече, гледа отвисоко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, simtech написа:

Означава ли това, че чисто морално ние сме отрепки и сме неспособни да създадем нещо хубаво, тези от нас, останали в България?  

Всеки е такъв, какъвто се чувства и самоопределя.
Щом в последните няколко страници всички "родолюбци" говорите за "морални" права и "морални" свободи, за какво изобщо пишете в темата?

Страх ви е да се самоопределите и да застанете ясно и категорично да вземете отношение по какъвто и да е въпрос.
Колко ви е лесно да съдите...

Хайде, вие сте!
Като гледам с нищо не сте повече или по-малко от ония в народното събрание, които вместо да обединяват нацията, те я разделят все повече и повече, за да могат да я владеят както и колкото си искат.
Тук не виждам вие, съдниците, да сте по-различни от тях и кефа ви е да разделяте и да разединявате хората.
По-лесно ли ви е?
Виждам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, algor написа:

Напротив - току-що осъдихте всички свободни българи зад граница и го направихте в духа и стила на народната милиция.

Там комисията и застъпниците препитват набързо децата на емигрантите по елементарни познания по български език и след като установят, че децата имат такива, допускат родителите да гласуват.
Страхотно ще бъде, нали?

А?

Ти в качеството си на съдник ли се явяваш или изказваш свое мнение. Аз моето го казах многократно. Да не спамя с повтаряне какво съм казал.

Изселниците пък съвсем нямат право да гласуват. Вече един път са се отказали от България.

А? Какво а? Не може да отричаш българското и да не учиш децата си на родния език и да имаш права като българин.

Толкова ли е трудно за смилане?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, algor написа:

Страх ви е да се самоопределите и да застанете ясно и категорично да вземете отношение по какъвто и да е въпрос.

Кой въпрос? Кой е този въпрос? В първото мнение на темата въпроси не видях?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, algor написа:

Всеки е такъв, какъвто се чувства и самоопределя.
Щом в последните няколко страници всички "родолюбци" говорите за "морални" права и "морални" свободи, за какво изобщо пишете в темата?

В какво например ме е страх? Я по ясно го кажи. Попита и ти казах мнението си. Не си съгласен? Аз също не съм съгласен с твоето. И какво от това?

Не съм съгласен и с друго но ще ми изтриеш поста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nikssi написа:

Ти в качеството си на съдник ли се явяваш  

Нападението е най-добрата защита, а?

Съдите вие тук и то с голямата ножица, а аз виждам нещо написано:

преди 4 часа, nikssi написа:

В тази връзка питам след , като не учите децата си на родния български език имате ли моралното право да дадете своя глас при каквито и да е избори провеждащи се в България?

Според мене нямате такова. 

И задавам въпрос, касаещ написаното:

Цитат

Нещо неясно ли има?
Не, че съм очаквал да получа отговор, защото не давате никога отговори.

Бъдете спокойни - до тук бях с участието си в темата.
Отнемайте правата на българите и ги пращайте там, където им е мястото.
Според вас.

Всички виждат кой се изживява като съдник - по-горе в червено пише.

Приятна вечер и приятно слюноотделяне на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, algor написа:

Нещо неясно ли има? Не, че съм очаквал да получа отговор, защото не давате никога отговори.

Според мен, човек който не е живял дълго време в страната няма право на думата относно управлението й. Не може някой дистанционно да избира най-доброто за страната, без да познава битовата реалност и въобще да си няма и понятие за същността наболелите проблеми и от там - начините за решаването им.
Ако зависеше от мен, то такива неща като автобусите от Турция, които пристигат тук по време на изборите - нямаше да има! Щеше да има и образователен ценз за гласуването. Предвид факта, че основното и средното образование са безплатни, няма никакво оправдание някой да ги няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе на тебе на български език ти се пише - ти не можеш да четеш

съдника той

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, algor написа:

Нещо неясно ли има?
Не, че съм очаквал да получа отговор, защото не давате никога отговори.

Бъдете спокойни - до тук бях с участието си в темата.
Отнемайте правата на българите и ги пращайте там, където им е мястото.
Според вас.

Всички виждат кой се изживява като съдник - по-горе в червено пише.

Приятна вечер и приятно слюноотделяне на всички!

Ами отговорил съм ти. Конкретно. Ако не виждаш си е твой проблем. И ако обичаш леко с тона. Какво като си модератор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Страхотно ще бъде, нали?

А?

Всъщност много малко са изселниците в Турция, чиито деца да знаят български. В такъв край живея, че няма как да не знам това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен изселниците и емигрантите имат пълно право да гласуват и определят как да се развива България защото са принудени да напуснат страната и потърсят реализация по света . Некадърното управление подкрепянето от простотията на населението в България я води към гибел. И какви са вариантите:

1. Оставаш в България получаваш килийно образование което се води "висше" и затъпяваш заедно с всички останали защото всяка система се стреми към равновесие . А като гледам във форума където влизат , предполага се , по умни и мислещи хора изобщо не съм оптимист за бъдещето на България. Пещерно мислени от типа - "дай да ползваме ядрено оръжие за да си решим проблема с тероризма" и др. Пък на всичкото отгоре пък плюеш хората които са се решили да излязат от тази страна на абсурдите и да потърсят нормална реализация. Плюеш та пушек се вдига защо не са останали и да работят за въздигането на страната и в същото време не си свършил работа за две стотинки в тази посока .

2. Отиваш в държава където получаваш нормално образование работиш и живееш нормално и допринасяш за подобряване имиджа на страната ни. като допринасяш чужденците да си кажат "Ей в тази България имало и умни хора ". А помните ли кой попита господин премиера в очите като се погледне сутрин в огледалото не вижда ли Пеевски. Някой от живеещите в българия страхотни патриоти да посмя да го направи ?

Така че по полека с патриотизма и квалификациите защото ми замирисва на едно друго време което вонеше меко казано , и за което някои хора още бленуват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Щом като от богатите държави в ЕС ви даваме пари, значи имаме право да гласуваме.

Лично аз не гласувам от 1989г насам. Те всичките са от един комунистически дол дренки, няма да гласувам за никого.

Ко речи? Нещо си се объркал. Много повече взимат, от колкото дават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Я пак помисли !

https://www.infograf.bg/article/1465392364000

На мен ми изглежда че доста повече взимаме.

Личи Ви че сте по толерантен от много други, които пишат по страниците на "Политика" Моите уважения. Лично към Вас, аз имам един въпрос., който не е свързан точно с темата, но ще Ви помоля да ми отговорите. Може и на лично, ако се "притеснявате". Някъде в тези раздели, наскоро споменахте че вече сте минал 60-те. Да сте жив и здрав. И отново тук в "Политика" пишете, че сте бил директор на голям завод.Кажете ми моля Ви кой можеше да бъде директор на завод ако не е член на БКП. Вашето положение изключение ли беше или нещо не съм разбрал.Предварително Ви благодаря. Що се отнася до образованието в България, то абсолютно съм сигурен че и вашето е на същото ниво ("килийно" което се води висше). Благодаря и лек ден Ви пожелавам.

преди 12 часа, haidukpikaso написа:

Не, не ги прави вече българи.

Как да не ги прави вече българи, след като има български паспорт и е записан в регистрите в населеното място там, където е живял последно? Освен това се води и на военен отчет до навършване на 60 години, независимо че в момента "нямаме" армия. Къде е публикувано това, че напускайки страната, вече не е български гражданин. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, * СТЕФАН * написа:

Как да не ги прави вече българи, след като има български паспорт и е записан в регистрите в населеното място там, където е живял последно? Освен това се води и на военен отчет до навършване на 60 години, независимо че в момента "нямаме" армия. Къде е публикувано това, че напускайки страната, вече не е български гражданин. 

Не ме разбра, бате - на хартия може и да са - не съм съгласна да гласуват щом вече не са тука.

Камбанариите ни вече са различни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Личи Ви че сте по толерантен от много други, които пишат по страниците на "Политика" Моите уважения. Лично към Вас, аз имам един въпрос., който не е свързан точно с темата, но ще Ви помоля да ми отговорите. Може и на лично, ако се "притеснявате". Някъде в тези раздели, наскоро споменахте че вече сте минал 60-те. Да сте жив и здрав. И отново тук в "Политика" пишете, че сте бил директор на голям завод.Кажете ми моля Ви кой можеше да бъде директор на завод ако не е член на БКП. Вашето положение изключение ли беше или нещо не съм разбрал.Предварително Ви благодаря. Що се отнася до образованието в България, то абсолютно съм сигурен че и вашето е на същото ниво ("килийно" което се води висше). Благодаря и лек ден Ви пожелавам.

Да разбира се че беше  така и не съм отричал че съм бил член на БКП даже някъде ме попитаха и аз го потвърдих. Никъде не съм споменавал "голям" завод а само завод . Сам съм споменавал че по това време и бригадир да станеш трябваше да си член на БКП. За образованието твърдя и продължавам да твърдя че се влошава с всяка изминала година. Преди 30 години добре подготвения български инженер не отстъпваше на немския. И тогава имаше зле подготвени хора но бяха значително по - малко. За съжаление тенденцията и силно отрицателна . Наскоро излезе световния рейтинг на университетите  - първите 1000 България присъства с един единствен университет СУ и то на 854 място със стотина места по лошо от миналата година доколкото си спомням . Как може да се приемат в "елитни" гимназии хора с 0 точки с което ни зарадваха тези дни . Та затова нарекох килийно образование това което някои съвсем измислени вузове дават в момента. Не съм искал да обидя някого ясно ми е че и сега излизат умни и образовани хора но това е главно благодарение на собствените им усилия а не на университетите които ги подготвят.

Редактирано от lsmurf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, haidukpikaso написа:

Не ме разбра, бате - на хартия може и да са - не съм съгласна да гласуват щом вече не са тука.

Сега те разбрах. Аз не съм съгласен да се делим на червени, сини и бинбяни. А това, кой къде иска да живее и да се реализира, нека сам си го решава.Няма друг народ освен нашият, който завижда един на друг. Този успял, другият  - не може. Това е от векове и май се оказва че никой освен нас не ни е виновен, макар че винаги се оправдаваме с нещо.  А в интернет пространството, това се забелязва толкова добре, както виждаме и Слънцето всеки ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

Значи когато финансират българската икономика пращайки по около 2 милиарда годишно камбанарийката няма значение а да ги питаме за мнението им не може. Защо ли . Може би защото са по независими от нас и могат да си кажат свободно мнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lsmurf написа:

Значи когато финансират българската икономика пращайки по около 2 милиарда годишно камбанарийката няма значение а да ги питаме за мнението им не може. Защо ли . Може би защото са по независими от нас и могат да си кажат свободно мнението.

къде викаш отишли тия 2 милиарда

:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

Аз бих отговорил на този въпрос независимо че темата е ваша.

Не е трудно да се досети човек къде са. Почти всеки ден виждаме президиума на Народното Събрание, в който участва и един "господин", който в продължение на времето смени всички политически партии. Сега като че ли беше в ДПС. А доколкото си спомням, скоро беше се укрил за някой месец, докато "оправдае"  средствата които беше повлякъл. Май не са 3-4000 лева, колкото му е депутатската заплата.В едно е прав Миро. Но като наблюдавам последните 25 години, едва ли ще има лустрация поне докато аз съм жив.И така, живота си продължава, оставен в ръцете на младото поколение да решават те какво да правят, наместо дъртите катили! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, haidukpikaso написа:

Нали няма лошо и аз да отговоря?

Пращат ги на близките си и/или самите емигранти ги влагат в България под различна форма.

Все пак не можем да сложим всички, които излизат навън под един знаменател - едни са за малко, за да могат да осъществят някоя своя мечта, други за по-дълго, но с желание да се върнат, трети нямат никакво намерение да се връщат, четвърти напълно се отричат от България и т.н. Едни учат децата си първо на български, други организират български общности и пазят културата ни нищо, че са на хиляди километри, трети пък се срамуват да кажат откъде са... Хора всякакви, Хайдуче, но общото е, че са българи и не трябва да бъдат лишени от участие в политическия, социалния и икономическия живот на държавата ни.

Макар, че за местните избори аз също съм доста предубедена към правото на някой, който живее отдавна извън населеното място, да дава мажоритарния си вот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване