Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Momolord

АЗ избрах БЪЛГАРИЯ/Затова ме Боли

Препоръчан отговор

Само аз ли не виждам разлики между тази тема и темата за/против ЕС? Предполага се, че в нея ще коментират само хора избрали България, а не емигранти и хора избрали ЕС пред родината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, haidukpikaso написа:

къде викаш отишли тия 2 милиарда

:rolleyes:

Ами идват за да спасяват нещастните им родители и близки за които на нашата държава въобще не и пука и въпреки че са работили цял живот няма как да свържат двата края с мизерните си пенсии . Държавата обаче надлежно ще си прибере 20 % ДДС и от тези парички за да нахрани разни чиновници и други непотребни личности които стоят на държавната хранилка и чакат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, mitosandov написа:

Само аз ли не виждам разлики между тази тема и темата за/против ЕС? Предполага се, че в нея ще коментират само хора избрали България, а не емигранти и хора избрали ЕС пред родината...

Дискриминатор такъв! :D

Предполага се, че всички потребители на Калдейта, на които им е интересна темата, не е задължително да са тъжни, както не е задължително да живеят в България, имат право да пишат. Поне моите предположения са такива и винаги са ме учудвали подобни на твоето мнения, които по някакъв начин целят да ограничават правата на другите. Защо да не чуем и онези, които са избрали старите демокрации, спазват законите им, работят, плащат си надлежно данъци и т.н. Може пък да се научим на нещо от тях! Нали за да живеят те добре сега, в миналото някой се е борил за правата, които нашите емигранти в момента консумират, без значение в Европейските демокрации или отвъд океана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, lsmurf написа:

Я пак помисли !

https://www.infograf.bg/article/1465392364000

На мен ми изглежда че доста повече взимаме.

А цифрите от това, че ни съсипаха всякакво производство, че внасяме почти всичко. Че си накупиха всичко за жълти стотинки. Тези суми са нищожни на фона на това. Кой печели от това? Тези евро проекти с какви консумативи се изпълняват? От къде мислиш се купуват, кой ги произвежда? Със сигурност не ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво е редно, ама да се излива таква помия от хора избрали разни канади и белгии срещу държавата ни, че била мизерна... След като те самите са от съучасниците да се сътвори тази мизерия сега отиват на чисто след като са се из*рали тук и започват да подиграват всички, които не са избягали като плъхове. Разни като zemonti по цял ден обясняват по форумите как ги е срам да са българи, срам ги е и децата им да знаят българи и по цял ден постват снимки със знамето на квебек:
full.jpg

ама иначе влизат тук и хранят на макс колко е зле при нас българите и подобни...  Хубаво някой е избрал нещо различно от България, но нека да не идва да ни пропагандира тук да го изберем и ние :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 23 минути, mitosandov написа:

То хубаво е редно, ама да се излива таква помия от хора избрали разни канади и белгии срещу държавата ни, че била мизерна... След като те самите са от съучасниците да се сътвори тази мизерия сега отиват на чисто след като са се из*рали тук и започват да подиграват всички, които не са избягали като плъхове. Разни като zemonti по цял ден обясняват по форумите как ги е срам да са българи, срам ги е и децата им да знаят българи и по цял ден постват снимки със знамето на квебек:

ама иначе влизат тук и хранят на макс колко е зле при нас българите и подобни...  Хубаво някой е избрал нещо различно от България, но нека да не идва да ни пропагандира тук да го изберем и ние :)

А питал ли си се защо те пишат тук? И дали хвалбите им са пълната истина?

Дали не обслужват собствените комплекси, опитвайки се да комплексират някого другиго?

Ами няма лошо, приятелю, избрали са си друга родина ... което не означава, че и ние трябва да го направим! Избор!

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, darco написа:

А цифрите от това, че ни съсипаха всякакво производство, че внасяме почти всичко. Че си накупиха всичко за жълти стотинки. Тези суми са нищожни на фона на това. Кой печели от това? Тези евро проекти с какви консумативи се изпълняват? От къде мислиш се купуват, кой ги произвежда? Със сигурност не ние.

До голяма степен имаш право ама има и друго Никой не би могъл да ни съсипе производството ако нямаше продажни българи на възлови позиции които го направиха. Заводите бяха раздадени на хора които трансформираха политическото си влияние от преди преврата 1989 в икономическо и това беше главната цел на представлението което ни изнесоха. Най - лошото за България беше не и че заграбиха обществената собственост но това че бяха достатъчно мързеливи и неспособни да я управляват така че да печелят и те и да има хляб и за още хора които да работят за тях. Така че както братята роми акълът им стигна дотам да нарежат цели заводи за скрап да го продадат и да си купят имати и лъскави автомобили. Не виждам много европейци да са накупили нещо за жълти стотинки стори го българската мафия . И през цялото време народът си мълча , което няма как да се случи в друга държава . Така че няма защо да ни е виновен ЕС виновни сме си самите ние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, mitosandov написа:

Разни като zemonti по цял ден обясняват по форумите как ги е срам да са българи, срам ги е и децата им да знаят български ...

Аз като си обичам синчето и съм преценил, че ще му е по-добре да говори на френски без акцент, за да не го дискриминират като порасне и си търси работа. А доброто знаене на българския, само може да му пречи на чистото произношение на френския.

И през 2014 г., му сменихме и фамилното име, да не е моето българското, ами да е на жена ми белгийското. Защото пич, колкото и да ти се иска да се гордееш че имаш нещо общо с мизерна балканска държава, като си пращаш автобиография CV да си търсиш работа и като са получили други 150 като твоята кандидатура, секретарката ще изхвърли в кошчето тези които изглеждат като чужденци, по имена, по цвят на кожата и т.н. Няма кой да се занимава да се среща с 150 човека кандидати, та предварителният подбор е безмилостно жесток.

За твое сведение, от септември една англичанка ще ги учи доброволчета в даскалато на английски. Ще плащаме малко пари , щото е извън програмата.

Еми да ти се „похваля“, моето 9 годишно франкофонче със сигурност ще има доста смешно произношение на английски, защото не съм почнал да го уча от бебе на този език. Френският му се е настанил трайно като доминиращ ( и единствен за сега) език в главата и няма да говори добре на английски, освен ако не се преместим в Англия, преди да е навършил 12 години. После вече е мисия невъзможна, след тази възраст да проговори чисто на английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога ще спреш да ни занимаваш с твоите духовни и психологически проблеми?

За такива като теб отдавна Алеко Константинов е написал"Пази боже сляпо да прогледа"!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Нел написа:

А питал ли си се защо те пишат тук? И дали хвалбите им са пълната истина?

Дали не обслужват собствените комплекси, опитвайки се да комплексират някого другиго?

Ооооо, ама аз им обясних тази година и на женския форум , че те нашенките като не са ме искали, аз пък съм се уредил добре.

И за езиците им обяснявах, ама някой модератор е изтрил всичко, щото е преценил че не е добре за бизнеса на сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, M.Николов написа:

Кога ще спреш да ни занимаваш с твоите духовни и психологически проблеми?

За такива като теб отдавна Алеко Константинов е написал"Пази боже сляпо да прогледа"!

Алооо, ти за бащата на 9 годишното франкофонче недей да говориш така !

преди 21 минути, Белгиеца написа:

И през 2014 г., му сменихме и фамилното име, да не е моето българското, ами да е на жена ми белгийското. Защото пич, колкото и да ти се иска да се гордееш че имаш нещо общо с мизерна балканска държава, като си пращаш автобиография CV да си търсиш работа и като са получили други 150 като твоята кандидатура, секретарката ще изхвърли в кошчето тези които изглеждат като чужденци, по имена, по цвят на кожата и т.н. Няма кой да се занимава да се среща с 150 човека кандидати, та предварителният подбор е безмилостно жесток.

При този начин на мислене направо да се чуди човек свършили ли са се кандидат белгийците че жена ти се е огледала в ганьовец като теб. Или по вероятно никой не се е решил да се хване като удавник за сламка при женати и тя е прибегнала към втора или трета категория хора от няма на къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, Белгиец ли си, зимбабвец ли си, спри да цапаш темата!

Въобще не ми дреме, детето Ти, какъв акцент има.

Вие вече не сте българи, затова, марш от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Белгийче!

Където и да отидеш, в който и да е форум, хората изпитват неприязън към твоята особа. Ей затова не те обичат и харесват българските жени, пък и мъже. Ти наистина си частен случай, но и болен, за да се хвалиш че нищо не работиш а вземаш ей така едни 1200 евро.. Май там някъде бяха социалните помощи за Белгия. Все пак е огледалото на  Европейския съюз. Останал си с много лошото впечатление че българинът ти завижда а и хората от този форум. На никой не му пука за такива като теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, * СТЕФАН * написа:

Белгийче!

Където и да отидеш, в който и да е форум, хората изпитват неприязън към твоята особа. Ей затова не те обичат и харесват българските жени, пък и мъже. Ти наистина си частен случай, но и болен, за да се хвалиш че нищо не работиш а вземаш ей така едни 1200 евро.. Май там някъде бяха социалните помощи за Белгия. Все пак е огледалото на  Европейския съюз. Останал си с много лошото впечатление че българинът ти завижда а и хората от този форум. На никой не му пука за такива като теб!

В грешка си, твърдо искаме такива като него никога да не споделят от къде са, защото и на нас ни тръгва лошо име на измекяри и вируси живеещи от чуждо подаяние ;) - същите като циганите за тях имаше наскоро дори цял филм по една от телевизиите как са се "уредили" в Белгия и цял квартал живеят само на социални помощи, тъй че белгийчо по какво се различава от тях освен, че имал "франкофонче" (това някакъв уред ли е?) не знам - онези си имат циганофончета (други уреди) ама и белгийчо и циганийчо правят едно и също там.
Аз в Белгия ходя само на екскурзия да си харча парите - не да им цицам от техните през социални врътки и за това силно държа такива наши сънародници никога ама НИКОГА да не споделят от къде са, да казват каквото искат, но после като ме сравняват с такива индиви и започвам да изнасям лекции по 30 минути на чужденци да им обясня, че всъщност има много свестни и работливи българи ми е омръзнало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на Белджо винаги с интерес му чета постовете и се успокоявам след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, BMW Маниак написа:

Аз на Белджо винаги с интерес му чета постовете и се успокоявам след това.

Аз пък твърде често си мисля за жена му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

Ти вярно ли си мислиш че той имал жена !!! Тя ако е нещо за пред хора той много отдавна да ни я показал. Аве направо са се намерили ако питаш мене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да не замесваме жена му, тя може да е чудесен човек и какво е виновна за това, че той е такъв родоотстъпник!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после някой няма ли да направи разлика между гражданство (или поданик) и народност ? Най-после някой няма ли да направи разлика между държава и Родина ?

Гражданин и има права е този който си плаща данъците .......той има право да гласува и решава за бъдещето на държавата (макар , че аз силно се съмнявам в действеността на това право).

Българин е този който си го носи в ума и душата ......но няма права в държавата ако не е гражданин.

По цял свят има и безродници , такива които не се знаят какви са и защо изобщо ги има.....нищо , че може и да са граждани .......на света даже !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, * СТЕФАН * написа:

А аз за майка му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, BMW Маниак написа:

Ти вярно ли си мислиш че той имал жена !!! Тя ако е нещо за пред хора той много отдавна да ни я показал. Аве направо са се намерили ако питаш мене.

Ей, родоотстъпник, предател и страхливец! :wink12:

Махай се от тук, защото това е България (с типишното българско kal-data и още по-нашенското .com)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук се е получило живо доказателство на максимата, че не трябва да се спори с глупака, защото той неминуемо те завлича на своето си ниво и там те побеждава с опита си.

Слагането на всичко под общ знаменател също е грешка. Всеизвестно е колко човека има във форума, които по ред причини са избрали да живеят извън България, но пишат умно, смислено, държат се прилично и общуват адекватно, без дори да споменават къде се намират, освен ако характера на темата не изисква да направят някакъв паралел на прилики и разлики съобразно местообитаване.

Тук е мястото да направя уговорката, че също не съм фен на Белгиеца, но съм преценила, че той си е в някаква паралелна вселена и всичко ни върви успоредно, без допирателни. И въпреки, че звучи парадоксално, аз съм убедена лично за себе си, че той се кефи на цялото това плюене, защото го приема като негова успешна манипулация и получаване на внимание. 

Мнението ми по самата тема е, че е поредният свободен преразказ на до болка известни на всички ни истини. Няма лошо всеки да изказва своя поглед върху общоизвестното, какво е направено и какво не е направено. Няма лошо всеки да сочи до болка познати проблеми, за да видим и неговия прочит. Но... Би било хубаво да се посочи поне една лична идея за решаването им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами Шефе, виж изказванията на Земонти и Белгиеца, и отрицанието на всичко българско в постовете им. Земонти дори твърди, че едва ли не под турско сме били в рая... Това не те ли притеснява, поне малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали въпроса е отправен към мен, защото не съм ничий шеф и обръщението е глупаво, но отговорът ми е следният:

Нищо не ви пречи да отговорите по съществото на спорната тема, която повдигат, а не плюейки по жени, деца и близки. Не един път съм спорила с Белгиеца. Никога не съм засягала нещо извън спора /поне много съм се старала да го правя и мисля, че съм успявала, въпреки манипулациите му/, защото уважавам себе си. Подчертавам - себе си. Сега просто го подминавам.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не Мерил, шефа беше алгор, който  открито защити "българите" и след моята забележка си изтри поста, и се направи на ни чул, ни видял...

Най- вероятно,аз ще съм потърпевшия от тази ситуация...

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...