Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Добър ден на всички ! Та реших да си взема нов лаптоп на който да играя. Знам че лаптопите не стават за игри но просто ми трябва лаптоп заради мобилността. Гледах някакви асуси рог които уж били за игри, но не съм сигурен затова реших да се допитам  до Вас. На него ще се играят игри от сорта на Цс:Го, Лига и може би Overwatch и подобни. Бюджетът ми е 2000лв. Но мога да отделя и някой лев отгоре стига да взема най-доброто за мойте пари.

Поздрави.

Пс. Този модел ми хвана окото  http://m.emag.bg/laptop-asus-s-procesor-intelr-coretm-i7-6700hq-2-60ghz-15-6-full-hd-16gb-1tb-128gb-ssd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos-black-silver-g551vw-cn063d/pd/DH7H8YBBM/ 

Но ще изчакам Вашите мнения.

Редактирано от sentrixx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да е дебел и да се охлажда добре. Използай видеокартата на енергоспестяващ режим. Ограничавай FPS-а в игрите на 60 и намалявай детайлите. Иначе ще го изпечеш. 
Нещо такова, но е над бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, skalata_73 написа:

Има бе, не че няма лаптопи за игри. Ма от 3-3.5К нагоре.

Има нещо вярно в написаното от скаличката.:D Ето пример - G752. Мобилен Максуел за ентусиасти, ултра бързо SSD NVMe, G-Sync + някои готини екстри като USB 3.1 Type C и предварително инсталирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам че моделът който аз харесах (ASUS G551VW) не става и ще прегрява дори ако му сложа охладителна подложка (виждам че корпусът е алуминиев) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, sentrixx написа:

Значи да разбирам че моделът който аз харесах (ASUS G551VW) не става и ще прегрява дори ако му сложа охладителна подложка (виждам че корпусът е алуминиев) ?

Къде го видя този алуминиев корпус? Тъй или иначе е изчерпан в магазина, който си посочил. Всички лаптопи в този ценови (и не само) клас греят при високи натоварвания. Няма значение кой ще вземеш, но щом си решил твърдо в полза на мобилността трябва да имаш едно наум, че има вероятност да изгориш с 2К във всеки един момент. А посочените от теб игри ще вървят прилично без проблем, макар че Overwatch товари доволно процесора. Задължително ти трябва стабилна интернет връзка също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е отдолу какъв е корпуса, а той си е пластмасов, така като гледам картинките в нета. В общият случай охлаждащите подложки помагат средно с около до 3-5 градуса като е възможно и ефекта да е малък/отрицателен. Т.е. охлаждащата подложка няма да направи прегряващ лаптоп непрегряващ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този бюджет може да си купиш много добра конфигурация .

настолен имам предвид за игри .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Други
Осветена клавиатура Да
Сигурност Kensington Lock
Тегло 2.7 Kg
Материал на корпуса

Алуминий.

Корпусът е алуминиев, но много ме притеснява проблемът с прегряването. А колкото до настолния знам че за тези пари мога да взема 2 пъти по-мощен настолен който няна да прегрява, но ми трябва мобилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, danchobg написа:

... Използай видеокартата на енергоспестяващ режим. Ограничавай FPS-а в игрите на 60 и намалявай детайлите. Иначе ще го изпечеш. 
...

преди 43 минути, sentrixx написа:
... но много ме притеснява проблемът с прегряването. .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, да разбирам че ако локна fps-а и сложа видеото на power saver ще може да се играе на този лаптоп ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sentrixx написа:

Добре, да разбирам че ако локна fps-а и сложа видеото на power saver ще може да се играе на този лаптоп ?

На всеки лаптоп може да се играе. Впроса е коклко ще издържи машината. Повечето не са предвидени за 100% товар 24/7. Не могат да отделят топлината, а и не са разчетени да я понасят за дълги периоди от време. Може и 5 години да ти изкара на 95 градуса всеки ден, може и два месеца. Статистически се развалят много повече лаптопите от игране. Твой си е избора, твой е риска. Имат си две години гаранция и вероятно толкова и ще издържи. А тази маневра с настройките на игрите и видеокартата се прави с цел да се намали топлоотделянето. Ето една статистика. Накратко по-скъпите дефектират по-рядко, но все пак като цяло лаптопа не е надеждна машина освен единици бизнес модели за по 3-5 хиляди лева. Сигурен съм, че ще си вземеш лаптоп за игри. Поне гледай да има качествено охлаждане. Пишеш модела в гугъл и гледаш тестове или ревюта. В лаптопбг има много ревюта с тест за загряване. Само гледай дали процесора и видеокартата са същите спрямо този, който те интересува. Ако са по-слаби -> ще грее по-малко. Друг хубав признак е да е тежък, дебел и грозен с големи отвори за охлаждане. Например този, който предложих вдига 90 градуса с 980m в ревюто, но самият модел е с 965m, която е 1/2 от нея. -> Няма да загрява толкова, но ще е по-банва. (Достатъчна за Overwatch)  Предложението на XECUTIONER също е с добро охлаждане, два пъти по-мощна видеокарта, но и солена цена.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак не искаш ли втора употреба но с гаранция? Например Този RoG? Пише, че е на 3 месеца, което означава 21 месеца остатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за втора употреба не съм сигурен на какво ще попадна затова предпочитам нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два от последните ми три лаптопа са втора употреба с гаранция и не съм имал проблеми и не се е налагало да ползвам гаранцията. Решение е да си вземеш някакъв и да го държиш постоянно на поставка докато цъкаш. За целта ще ти е по-удобно с допълнителна клавиатура, защото поставките повдигат лаптопа и е неудобно за китките (ако си на бюро). Ако ти трябва мобилността за да цъкаш в леглото (имам някъв китайски лаптоп с пентиум и го ползвам за хром+леглото) 100% ще го издухаш за година. Лигата с прилична картина няма да ти товари лаптопа, но за другите игри не знам. RoG-a е добър вариант, като линк-натия от мен по-горе е 17 инчов, по-тежък но с повече място да се развъртат вентилаторите и да изкарват горещината навън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лигата на hd 5500(едноканална рам) в енергоспестяващ режим и 1080р e 60 фпс, пада до 40 в абсурдни ситуации. Настрийките са минимални, като само терена е на средни. За тази игра е достатъчно вграденото видео. Overwatch и cs:go са друга работа вече. Рога /на mitosandov/ е тънък и е с 960м. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2к лева колко по-студен лаптоп може да си намери? От това ревю казват, че при Prime95 тротълинга е до 2.5 при 91 градуса на процесора. Може да се очаква да му вървят игрите нормално ако не натъпче всичко на high... Все пак едва ли очаква с китайски лаптоп да натъпче всичко на high и да пържи мишмаш за целия блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, mitosandov написа:

За 2к лева колко по-студен лаптоп може да си намери? От това ревю казват, че при Prime95 тротълинга е до 2.5 при 91 градуса на процесора. Може да се очаква да му вървят игрите нормално ако не натъпче всичко на high... Все пак едва ли очаква с китайски лаптоп да натъпче всичко на high и да пържи мишмаш за целия блок.

Да, за 2000 няма да намери студен. От вече 2700 по-може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ASUS-а който бях харесал (G551VW) е оптималният вариант за моите пари ? Не мисля да играя на high при по-тежките игри (от рода на Overwatch).

Благодаря Ви за мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко над бюджета това е оптималното за теб: 17 инча с добро охлаждане и не лошо видео на Асус G751JL

Ако ти е скъпо, изчакай малко и вземи пак 17 инча лаптоп на Асус

Редактирано от サムライオートバイ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, サムライオートバイ написа:

С малко над бюджета това е оптималното за теб: 17 инча с добро охлаждане и не лошо видео на Асус G751JL

Ако ти е скъпо, изчакай малко и вземи пак 17 инча лаптоп на Асус

на 7/14/2016 в 13:04, danchobg написа:

Гледай да е дебел и да се охлажда добре. Използай видеокартата на енергоспестяващ режим. Ограничавай FPS-а в игрите на 60 и намалявай детайлите. Иначе ще го изпечеш. 
Нещо такова, но е над бюджета. 

Явно не иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...