Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост
публикувано (редактирано)

преди 4 минути, Sinbad_ написа:

Това възприятие, и разбиране е далече от умствените ти способности, така че не се пъни да разсъждаваш изобщо не само за моята особа, но и света политиата по добре...

Възприятието е много просто.
Ако:
1. България бъде нападната от Турция няма да направиш нищо.
2. Ако България нападне Турция, ще помагаш на Турция.
Извод - ти си национален предател. Ако утре Турция реши да анексира България, ти ще ги подкрепиш. Какъв те прави това? Какво правят ислямистите в Европа в момента? Какво прави ЕрДоган в Турция? Ислямизация, война със светското, иска да направи Турция някакъв халифат?
ПОСЛЕПИС - Очевидно само тоя на снимката ще ни спаси. Жалко, че навремето не си е довършил работата докрай. Предпочитам чиста арийска раса, от рязани пишки, бурки и поробване.
п.п Англия? Явно си двоен предател.  Българин, който се е обявил за турчин, ама стои в Англия. Повдига ми се от тебе!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Sinbad_ написа:

но ако трябва да правя избор м/у такъв като теб, и който и да е непознат турчин, независимо откъде, Турция, БГ, други държави , то ще  избера тях... Ако обаче трябва да избирам м/у разумен българин и идиот турчин, то ще избера българина....

А м/у другото са ме питали навремето разни националистически настроени подобни на теб колеги, ако стане война М/у Турция и Бг, ти за кого ще си, отговарях им, първо това е малко вероятно, но ако агресора е Турция, аз ще си подам оставката, а ако е Бг пак ще си подам оставката и ще се боря на страната на Турция, Но амко е Бг срещу друга някоя страна то ще съм твърдо срещу другите за България, и те ще съжаляват че са се намесили с моята страна и нас в нея...... Та така драги ми смешко....

Проблема е че много лесно с манипулират такива като теб, и те винаги ще изберат анти-българската страна...

КАкто други антибългари тук, жертви на пропагандата, защитават руснаците  и техните абсолютно нелогични националистически изцепки , граничещи с фащизъм, НО с едно голямо НО- представено именно като борба с фащизма.

Това го казвам само за скоба колко лесно може да се представи черно за бяло, и да се пратят хора в чужда държава, които смело да казват - "ние сме дошли тук да се защитаваме", на което аз всеки път питам - ти ОТИВАШ ли някъде вчужда държава да се защитаваш ? Но те не осъзнават този нонсенс,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Ти от кои си ?

Аз съм от тези,които ще си пазят Родината..без значение от къде е заплахата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Simtech, добре ще е да спреш да пишеш глупости.Sinbat, благодаря ти за честния отговор.Надявам се никога да не ти се налага да избираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NIKISHARK написа:

Аз съм от тези,които ще си пазят Родината..без значение от къде е заплахата....

Де го чукаш де се пука.... :)

Нали искаше мнението ми за САЩ, НАТО и намеци за опозиция както в Сирия.

КАкво общо има това с нашата Родина ???

бягаш с подвита опашка  от темата за Турция, затова пак те питам :

Цитат

Но когато нещо мирише на диктатура, прилича на диктатура, има признаци на диктатура , то най вероятно това е диктатура :)

Ако това по някакъв начин пречи на свободата на медиите и хората , аз не одобрявам това. Предполагам и целия цивилизован свят.

Ти от кои си ?

Това отделно че такива като теб които под "родина" имат превид чужди интереси, вяра аз нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето така в цяла България миришеше на "демокрация"....Нищо лошо...ама под чужда диктовка....За "чуждите интереси" си ми ясен.....Неразбирането на проблемите в съседна държава,не ти дава право дори да "миришеш".....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да те върна на темата за 3-ти път , за Турция :

Ако това по някакъв начин пречи на свободата на медиите и хората , аз не одобрявам това. Предполагам и целия цивилизован свят.

Ти от кои си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 45 минути, M.Николов написа:

Simtech, добре ще е да спреш да пишеш глупости.Sinbat, благодаря ти за честния отговор.Надявам се никога да не ти се налага да избираш.

Аз не пиша глупости. Синбад е предател. Ще застане на страната на турция и срещу България, ако му е угодно.
В момента в Турция вървува ислямизация, намесване на религията в светският живот и посегателства срещу религиозните малцинства. Скоро очакваме турски халифат. И Синбад ще го подкрепи. И когато изнасилват майка ти и изкормват баща ти, той ще е всред тия еничари, които ще го правят. Помисли си внимателно на чия страна ще застанеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, miro20 написа:

Може ли да те върна на темата за 3-ти път , за Турция :

Ти от кои си ?

Ти не четеш ли?Да използвам един твой любим израз -"да не са те баннали от Google"?Да си прочел за протести в Турция за това което става?Извинявай(всъщност недей)Турция не е 2 милиона население-трудно е да се скрият протести и недоволство от управлението.И не намесвай ТВОЯ "цивилизован свят"-знаем той какви ги свърши в региона...Да ти подскажа-в опита за преврат са участвали по-малко от 2% от военните ...Съвсем друг е въпроса кои са,какви са и защо.И не ми излизай с номера за "ограничаването на свободата"..я ми кажи на кое място ?...Коментирай намесата на Турция и САЩ в нашата страна-може и да те харесам....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, в Турция ще стане това, което реши турския народ, ние там не можем да се месим.Ние трябва да си гледаме положението е България.Ако някога се появи реална заплаха от Турция за България, бъди сигурен, че аз ще защитавам родината си България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, NIKISHARK написа:

Ти не четеш ли?Да използвам един твой любим израз -"да не са те баннали от Google"?Да си прочел за протести в Турция за това което става?Извинявай(всъщност недей)Турция не е 2 милиона население-трудно е да се скрият протести и недоволство от управлението.И не намесвай ТВОЯ "цивилизован свят"-знаем той какви ги свърши в региона...Да ти подскажа-в опита за преврат са участвали по-малко от 2% от военните ...Съвсем друг е въпроса кои са,какви са и защо.И не ми излизай с номера за "ограничаването на свободата"...Коментирай намесата на Турция и САЩ в нашата страна-може и да те харесам....

Увърташ. :) както винаги.

НА един толкова прост въпрос не можа да отговориш. Защото трябва да признаеш че ако се погазват права на граждани и медии, това върви към диктатура. Което устата ти не може да се извърти че няма как да го признаеш за добре, както не би го признал никой нормален цивилизован човек от нормалния цивилизован свободен свят , който по принцип плюете.

Всъщност, добре разбрах дилемата ти и няма да те "мъча" повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ми кажи,като си такъв "демократ",ако такова нещо се случи в България,на чия страна(ще се извъртиш) ще си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, NIKISHARK написа:

Я ми кажи,като си такъв "демократ",ако такова нещо се случи в България,на чия страна(ще се извъртиш) ще си?

ПАк тролски похвати за прехвърляне на въпросчета, породени от безсилието на гореописаната дилема :)

Първо - идея си нямам как можем да сравняваме политическтие процеси в Турция и България. Прекалено сме различни.

Второ - какво е "това нещо" ако се случи в България ? Смяна на управляващите ? - ми то се е случвало , и то многократно . И червената мафия идваше на власт, и я сваляхме.. и пак идваше  и т.н.

Е и ?

Трето -  ще си позволя да предположа какво е "това нещо" - ако затворят медии, и останат една две ?  и ако почнат да арестуват, както арестуват и осъждат ефективно както  в Русия  и Турция за пост във фейсбук, туитър, калдата форум ? :)

Пардон... то сигурно няма да има такива де...

Та, ако този сценарий се осъществи - да , аз НЯМА да го подкрепям . и ще съм ПРОТИВ тпоози който го направи.

Доволен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

Аз не пиша глупости. Синбад е предател. Ще застане на страната на турция и срещу България, ако му е угодно.
В момента в Турция вървува ислямизация, намесване на религията в светският живот и посегателства срещу религиозните малцинства. Скоро очакваме турски халифат. И Синбад ще го подкрепи. И когато изнасилват майка ти и изкормват баща ти, той ще е всред тия еничари, които ще го правят. Помисли си внимателно на чия страна ще застанеш.

Успокой се бе глупче невежо.България, като член на НАТО, е дори задължена да подпомага Турция в случай,че бъде нападната.А ти ще си задължен да вземеш дейно участие в тази подкрепа.Така  че избий от тая твоя главица, тия дивотии.Очевидно пак си зажаднял за минута форумджийска слава.Помпозните ти  напъни обаче не впечатляват никого.Свикнали сме вече с нелепите ти изяви.      

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз също съм като всички Вас - обикновен ползвател и не вземам участие в политическите теми(поне от известно време). Да напомня  на всички и особено на колегата от Бургас със символа на Хитлер една от точките с правилата на форума. Направих го поради едната причина че може би по това време да няма модератор от форума.

2.12 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено. Не се допускат публикации на произведения, рецензии, лични коментари и др., които нарушават законодателството (съдържащи призиви за насилствена смяна на обществения ред, към етническа и верска омраза и други). Не се допускат коментари популяризиращи противозаконни и дискриминационни нацистки/фашистки и расистки идеи. Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание, образователен ценз, социален статус и сексуалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, * СТЕФАН * написа:

Не се допускат коментари популяризиращи противозаконни и дискриминационни нацистки/фашистки и расистки идеи.

Аз и на Хайдучката и казах, че в това изречение липсват най големите душмани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, simtech написа:

Абе не приказваше ли до скоро в темата да се върне казармата, как си твърдо против, било еди какво си и, че не би се жертвал или нещо от този сорт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 часа, badr написа:

...А ти ще си задължен да вземеш дейно участие в тази подкрепа.Така  че избий от тая твоя главица, тия дивотии.

България няма място в НАТО, защото НАТО подкрепя турция. Нато подкрепя дивите ислямисти, които властват в турция. Ако някога турция влезе във война, аз ще изляза на протест срещу това да бъде дадена каквато и да е помощ за нея.
Турция в момента провежда ислямизация на Родопите и много скоро може да има опити за отцепване на последните, които без това вече са станали почти автономия и там нормален българин не може да преживее.
Турция трябва да бъде изгонена от НАТО и да бъдат прекратени всякакви взаимоотношения с нея относно влизането й в ЕС и обща политика. Тя не принадлежи към цивилизованият свят вече. Турция купува петрол от ИДИЛ и го финансира. НАТО трябва да стане християнско-атеистичен съюз против исляма.
ИСЛЯМЪТ е напаст, той е чумата на тоя свят. Не са убивани в името на никоя религия толкова хора, колкото в името на исляма. Не и днес.
Ако ли не, то България да влезе в съюз с Русия и тук да бъдат сложени ракетни установки с възможност за нанасяне на удари с междуконтинентални балистични ракети с атомни бойни глави. В противен случай суверинитетът ни като държава е застрашен.
А ти между другото - КАКЪВ СИ? Българин ли си или си от тия, които ще се радват на турска автономия в Родопите?

преди 13 часа, * СТЕФАН * написа:

Да напомня  на всички и особено на колегата от Бургас със символа на Хитлер една от точките с правилата на форума. Направих го поради едната причина че може би по това време да няма модератор от форума.

Хитлер е бил тиранин, но в определени и все по-чести моменти си мисля, че е бил прав. Европа е завладяна от прекалена търпимост и неолиберализъм. Няма никаква силна централна власт или граници за никоя държава в ЕС. Политиката на ЕС е неадекватна, не отговаряща на ситуацията действаща против мирните граждани. Мирните граждани стават жертвен агнец на управленската глупост, на хората които би трябвало да затегнат мерките, а не го правят - тези, които пускат бежанци без никакви проверки. Има проучвания, че между 5000 и 7000 терористи са влезли като т.нар "бежанци".
Крайно време е Европа да спре да бъде толкова търпима, толерантна. Необходими са драконовски мерки. Или всичко ще излезе извън контрол, а Европа ще се превърне в ислямски халифат, където ще се изнасилват деца и ще се колят неверници.
Ако в момента имаше един Хитлер в Европа(говорим си теоретично) до сега ислямска държава да е погната с химически оръжия и масирано настъпление. Трябва да се действа без жалост, всяко друго нещо в ситуацията, която се оформи през последните 10 години в СВЕТА НИ ще бъде проява на слабост, която ислямистите ще използват.
Колко жени трябва да бъдат изнасилени, а колко деца? Колко престъпления трябва да бъдат извършени от бежанци и ислямисти, за да се признае, че има проблем?
Когато бежанците започнаха да идват, аз нямах проблем. Вече не идват жени с деца, вече идват млади мъже. С каква цел?
В момента белите нормални хора нямат права в Европа. Права имат циганите, бежанците, негрите, мюсюлманите. Изнасилват, бунтуват се, искат още права. Искат шариат, искат ислямски халифат в Европа. Не може да сме толерантни до степен, в която изконните ни граждански права и свободи са отнети, за да не се обидил някой от някое малцинство. Малцинствата нямат право да задават тон на живота и имат право единствено да спазват законите и светските порядки на държавата, в която са се настанили. Ако ли не - изселване.
Решенията, които взимаме днес определят дали  бъдещето на Европа ще е да бъде апогея на цивилизацията или ислямски халифат. Това, което правим днес определя УТРЕ.
За да не стане Европа циганизиран, ислямизиран халифат, вече не виждам какво ще ни спаси, освен мерки със сила и жестокост.
Аз съм атеист и ние сме много застрашени от ислямската инвазия в Европа. Предпочитам да се съюзя с християните, отколкото да ни завладеят ислямистите. Християнството е много по-цивилизована религия.

преди 6 часа, N1K17Y написа:

Абе не приказваше ли до скоро в темата да се върне казармата, как си твърдо против, било еди какво си и, че не би се жертвал или нещо от този сорт ?

Казах, че нямам намерение да ставам жертвен агнец на човешката глупост и че не искам да ме занимават с безсмислени неща. И че не обичам войните и не бих се хванал да воювам, защото някой шапкар така е казал. Това не означава, че при крайна необходимост няма да направя всичко, за да спася себе си и семейството си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

България няма място в НАТО, защото НАТО подкрепя турция. Нато подкрепя дивите ислямисти, които властват в турция. Ако някога турция влезе във война, аз ще изляза на протест срещу това да бъде дадена каквато и да е помощ за нея.
Турция в момента провежда ислямизация на Родопите и много скоро може да има опити за отцепване на последните, които без това вече са станали почти автономия и там нормален българин не може да преживее.
Турция трябва да бъде изгонена от НАТО и да бъдат прекратени всякакви взаимоотношения с нея относно влизането й в ЕС и обща политика. Тя не принадлежи към цивилизованият свят вече. Турция купува петрол от ИДИЛ и го финансира. НАТО трябва да стане християнско-атеистичен съюз против исляма.
ИСЛЯМЪТ е напаст, той е чумата на тоя свят. Не са убивани в името на никоя религия толкова хора, колкото в името на исляма. Не и днес.
Ако ли не, то България да влезе в съюз с Русия и тук да бъдат сложени ракетни установки с възможност за нанасяне на удари с междуконтинентални балистични ракети с атомни бойни глави. В противен случай суверинитетът ни като държава е застрашен.
А ти между другото - КАКЪВ СИ? Българин ли си или си от тия, които ще се радват на турска автономия в Родопите?

Виждам как отново си се унесъл.Толкова ли са ти възможностите?? Дали ти харесва или не, България е член на НАТО.И вместо тук да се оливаш с глупости - вземи мерки против това членство.Протестирай, инициирай референдум за излизане от НАТО, въобще направи нещо конкретно, за да не ставаш жертва.А то от теб само един плач.Все  едно някоя девица жали девството си.И накрая, понеже питаш какъв съм, ще ти  отговоря: Аз съм всичко онова, което ти мечтаеш някога да бъдеш - умен, образован, интелигентен.

Това обаче се постигане не с рев, плач и безхаберни подскачания.Нима очакваш някой тук да те вземе насериозно.

Атомни бомби, Хитлер за аватар - кого си  мислиш, че впечатляваш?? Щял да воюва Симчо!! - Воювай, драги ми Симчо, воювай с глупеца в себе си.Това е далеч по-смислената битка.    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, badr написа:

И накрая, понеже питаш какъв съм, ще ти  отговоря: Аз съм всичко онова, което ти мечтаеш някога да бъдеш - умен, образован, интелигентен

Ти по-добре ми напиши защо си джихадист и кога ще очакваме някои твои познати да викнат Аллах акбар и да почнат да избиват хора? Защото вие, интелигентните джихадисти толкова си можете. До толкова ми е кипнало, че за мен всички мюсюлмани са потенциални джихадисти. Защото тези, които не са радикални, не правят нищо за да се противопоставят на радикалните. Всички са виновни и толкова. Престъпно бездействие.
Що иде за образованието - придобих висше техническо такова. Що се пише до интелигентността - коефициент 140+ по тестове правени от мен. Явно не си само ти умен, но очевидно имаш проблеми с дедуктивните възможности, щом не можеш да направиш няколко умозаключения.
И още повече, щом свързвате исляма с матушка турция. Аз мислех, че България ви е майка. Явно съм срешил. Храни куче да те лае.
Искаш ли да ти кажа колко атеисти като мен са се присъединили към ИДИЛ? 0? Ако всички бяха поне толкова интелигентни, то ИДИЛ нямаше да има почва въобще.
И ако не сте виновни и не сте джихадисти, то защо не повтаряте ежедневно по медии, че не подкрепяте ИДИЛ и призовавате всички да не се поддават на влиянието й, че те не следват Корана, а порочни цели? Защото очевидно подкрепяте ИДИЛ. Искате всички да станат мюсюлмани и осталите да бъдат обезглавени, гяури мръсни - нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що иде за образованието - придобих висше техническо такова.

Не Симчо, нищо не си придобил.Човек не знаещ какво е имагинерна единица няма как да придобие висше техническо, а ти научи за нея тук от форума и то лично от мен, като до този момент отричаше да е възможна.От тогава мина година или две, време крайно недостатъчно за да се завърши техническо образование. Но все пак похвална е твоята амбиция в тази посока.Да се надяваме да я осъществиш.Разбира се това не става с теми във форума.И ако позволиш ще ти подскажа.Колкото и да пишеш за вузове и за даскали по физическо, от километър личи, че не си стъпвал във ВУЗ.Просто е.Един лекар винаги разпознава лекарите, философа - философите, инженера - инженерите и т.н Особено лесно пък се разпознават точно онези, които не са такива, а само се представят.

А сега да се спра и на последното ти въжделение.

Ти по-добре ми напиши защо си джихадист и кога ще очакваме някои твои познати да викнат Аллах акбар и да почнат да избиват хора. Защото вие, интелигентните джихадисти толкова си можете. До толкова ми е кипнало, че за мен всички мюсюлмани са потенциални джихадисти. Защото тези, които не са радикални, не правят нищо за да се противопоставят на радикалните

Не зная защо имаш подобни очаквания, но никога не си грешил толкова дълбоко.Нямам никакво намерение да убивам хора.Откъде, накъде ще убивам някого, особено пък такива като теб.Нали толкова ясно и отдалеч се вижда  колко по-полезно е да си ми жив и здрав.Даже бих добавил нещо повече, онези, които видимо отстъпват в идейно отношение са ни нужни като пример.Превъзходството на една идея или идеи е видно  само в конкуренция на идеи.Така че ние мюсулманите сме последните хора на света заинтересовани от кръвопролития.Типичен пример сме ние двамата .Та ти си  любимото ми мишленце и целия форум виждаше и вижда как се забавлям с теб.За какво ми е да те убивам, когато изпъквам на твоя фон.Аллах ми е свидетел - най-искрено ти пожелавам да си ми жив и здрав.       

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, badr написа:

Не Симчо, нищо не си придобил.Човек не знаещ какво е имагинерна единица няма как да придобие висше техническо...

Не зная защо имаш подобни очаквания, но никога не си грешил толкова дълбоко.Нямам никакво намерение да убивам хора.

Не само знам какво е имагинерна единица, ами решавам/съм решавал интеграли и диференциали.
Нямам очаквания, аз съм уверен. Всички мюсюлмани са потенциални джихадисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ислямът си струва да се уважава, заради дефицита на гей-паради и безкомпромисното отоншение към разпоретините и ни милиметър повече.

Доналд Тръмп е антисимит. Политическите журналисти го отразяват в светлина, под която австрийския художник минава за лека нощ деца. Семити са евреи и араби, понеже праотецът им е един. Тръмп не е просто крайно-десен, описват го като радикален. Той храни открита неприязън към камиларите. Разбира се не споделя любов към евреите, но по този въпрос заявява, че цял Ерусалим принадлежи само на евреите. Храни врага на моя враг един вид. Тръм се обявява за пълен отказ на визи за камиларите и допълнителни военни помощи за Израел. На другия полюс - Путин бомби лошите камилари в Сирия и никави илюзии, че Русия може да преживее участта на съвременна Германия (справка събития през изтеклия месец). Израелски журналист в Германия публикува от 2002г и неговите изводи в две думи са, че Германия капут и не е далеч деня, когато местните ще крещят в хор Зих Алла. В Германия антисемитизмът набира голяма инерция по неговите думи, но тежка цензура прикрива този порив.

Андерс Брейвик минава за по-удачен аватар. Художникът е бил в сговор с камиларите. В Вермахта е имало ислямски дивизии, а окончателното решение на еврейския въпрос, чрез изгаряне в камери е предложено от главния мюфтия на Ерусалим за времето си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от maneken
      Здравейте, 
      следващата седмица трябва да отидем с половинката ми до Истанбул, ще сме там 3-4 дена и ме интересуват някокло неща. 
      Като за начало без да се размазваме от атракции и музей, да хапваме нормално и без пазаруване на дрехи, колко е обикновено бюджета на ден там в турски лири Нормален живот без разхищение!
      Ще пътуваме с автомобил и ме интересува за таксите по магистралата. Четох за техните стикери, но ми казват, че веднага след границата лъжели, че няма стикер за под 60 турски лири, а действителност имало за 35. Откъде купувате стикери и как става с две думи това приключение? ( Много от хората даже карали без такива стикери, защото бариерите били вдигнати или се вдигали някак си, но нещо не ми се рискува )
      Другото, което ме интересува, как седят нещата с храната. Не сме излишно претенциозни, хапваме всичко, а не само сьонга хахаха  Какви са цените ?
      Паркинги за няколко дена около Такзим ? Цена и местонахождение ? Смятаме да се движим с градския им транспорт.
      На границата какво е разрешено за внос към България ? Цигари няма да взимаме, но пък тютюн за наргиле бих се възползвам. Алкохол също не ни трябва! Подправки, чай, допускат ли се ? Локуми и такива неща ?

Ще отседнем в близост до парк Такзим. ( хотел Taksim Elite residence )
      С две думи каквото се сетите казвайте, ще съм Ви благодарен!

• от ostavime
      Браво на тия пичове бе, някакъв лъч надежда в опорочената Европа. Просто ми е писнало от всички бежанци, турци, цигани... толерантност към всякаква паплач и т.н. Не искам да съм краен, но просто не ме кефят. Гадни са ми, простичко е. 
      А сега гледам (защото не ми остава много време да следя постоянно), че са върнали обратно в Германия и друг министър, който е дошъл на протеста. Много добре, много им се кефя. 
      Лошото обаче е, че ясно се вижда каква турска и като цяло мюсюлманска маса хора има в ЕС. 
    • от keytalol
      Здравейте 1во да се извиня ако не е мястото на тази тема в този раздел нов съм в форума ако съм объркал ще я изтрия и ще напиша на ново само кажете каде та ето го въпроса ми от Турция Истанбул може ли с чиния и апарат да гледам български телевизии като БТВ , НОВА ТВ и т.н и ако може да споделите как става номераБлагодаря предварително!!
    • от Aliya
      На България й е отредено да се присъедини към шариатско-ционистката коалиция, оглавена от Запада начело със САЩ, Турция, Катар и Саудитска Арабия, като това става особено очевидно по времето на миналото правителство на Бойко Борисов и неговият външен министър Николай Младенов. Това включване в оста на Ислямския радикализъм + Ционизма означава чисто и просто елиминиране на бългapския православен етнос и неговата Православна Църква. Промъква се информация, че България е в основата на договор още отпреди 20 години (впрочем, в пълно съзвучие с прословутия план Ран – Ът) между Турция и Запада (САЩ), който бeшe фopcиpaн прeз поcлeдните 3 години и в кoйто ca зaлoжeни следните договорки:
      - Ако Турция помогне на американският план за превземане на нефтените полета в Близкия Изток и Северна Африка, прикрит зад името Арабска пролет, то за награда на Турция ще й бъде позволено да си върне старите, от времето на Османската империя вилаети на Балканския полуостров, в което число сме и ние, плюс малка част от нефтените богатства на „освободените“ страни от Арабската пролет (Сирия и Ирак).
      Бонусът-България Турция ще получи като компенсация за териториите й, които ще се влеят в Нов Кюрдистан, подчинен на западните кукловоди. Според горепосочения договор на българския етнически гражданин е отредено да е обслужващ персонал за евреите, които вече са изкупили почти една трета от Северна България, а и не само, водени от вероятността, заложена в плана на световните кукловоди, Израел да не оцелее като държава в морето от мюсюлмани и израелският народ да бъде принесен като изкупителна жертва от ционистките си управители за пореден път. Това ще бъде направено с цел да се мобилизира и мотивира целия Близкоизточен арабски свят във войната на световните кукловоди срещу Русия и Китай.

Съгласно този пъклен политически план Южна България ще се отдели по косовски сценарий и ще се влее в територията на Турция, а на циганския етнос е отредена ролята на охранители на евреиските господари срещу българите чрез разпалване на постоянна междуетническа и междурелигиозна вражда между българите християни, циганите и българите мюсюлмани.
      Сведенията за този пъклен българоубиващ задкулисен план съвпадат напълно с предсказаното от Слава Севрюкова за Югоизточна България, която щяла да премине според пророчицата в турска административна единица в рамките на ЕС: „Не мислете, че земята, по която стъпвате, ще е все българска. Някога значителен къс болезнено ще се изтръгне от живата й жилава плът. Югоизточната (част). Това ще са нелеки изпитания. Страната ни ще е пред опасност от загуба на държавността. Ударът обаче няма да се приеме толкова страдалчески от народа, защото границите между държавите в ония години ще са размити. Ще бъдат направени и опити части от североизточна България да отидат към Турция.... Предстои наша територия да бъде „предадена“ на Турция. Докато Европа слисана умува какво да предприеме за осиротялата ни държава, някои политици ще бъдат съдени за поредната, може би най-страшна национална катастрофа. Мнозина ще заплатят с лихви греховете си.“
      Още преди години съм чула да се говори за апетитите на Израел към обезлюдена Странджа. Ако добавим към това и засиленото присъствие на Израелски инвеститори у нас, както и гласуваното под давление от президента улесняване на получаване на български паспорт от инвеститори с минимални вложения у нас, както и даването на българска земя на Израелското правителство срещу "високи технологии", предложено пак от президента; то пъзелът се нарежда точно според предписанията на договора.
      Историческата памет на българина обаче не е къса – и в никакъв случай не бива да бъде, особено сега, когато страната ни е бедна и уязвима, начоколена от чуждоземски гарвани с империалистки апетити за хегемония в нашия стратегически значим регион. Странно се повтарят събития от близкото ни минало, когато неотдавна политиците ни родни изведнъж решиха, че мюсюлманите българи ни пречат и трябва да ги изнесем навън, като стока за продан! А днес чужди и родни тайни служби работят подмолно за ислямизирането на България чрез разпространяване на вносния ислямистки радикализъм и религиозния фанатизъм, насаждани у нас с пари от чужди фондации, регистрирани официално в Холандия. Като едновременно с това се разпалва местният фашистки национализъм чрез псевдонационалистически партии: едновременно с медийното насаждане на въображаема ислямистка принадлежност на българите мюсюлмани, изведнъж страната ни бе залята от фалшиви патриотични организации на политически „националисти“, за които и мюсюлманите българи, и ромите, и македонците се оказаха политически врагове.
      А на някои професори соросиади от Нов български университет бе поставен задачата да обособят българите – мохамедани в отделен помашки етнос, от тях изфабрикуван в псевдонаучните им доклади, заплатени с пари от западноевропейски фондации.

Българският народ винаги е бил миролюбив и толерантен народ, който е уважавал себе си и своето народно единство – независимо от религия или цвят на кожата. Религиозната толерантност на българина е пословична и исторически доказана – и нито една политическа заигравка на властимеющите, нито дори 500 години турско иго, можаха да я задушат и да предизвикат братоубийствени междуособици между българите. А един народ, който отказва да се разедини и да играе по свирката на световните задкулисни интереси и техния любим похват „Разделяй и владей“, е заплаха за която и да е световна хегемонистична сила. Особено, когато този народ обитава изключително важен от стратегическа гледна точка район в близост до световните петролни залежи на североизток и югоизток. И особено когато тези залежи са нарочени за завладяване чрез военни и революционни кървави действия, добре планирани и умело режисирани зад Океана. Една силна и обединена България пречи на хората с апетити за световно господство над хора и природни залежи. Те имат нужда от една бедна, докарана до просешка тояга България, с разпокъсано и взаимно мразещо се население, с разединени територии на малцинственото разделение, които всеки чужд военен ботуш да може лесно да прегази и анексира, в случай на военни действия срещу Сирия и Иран, за да превърне България в свой военен плацдарм за водене на войни срещу Русия, Европа, Близкия изток.

Играта на завладяване на България вече е във финална фаза - най-напред монополите, а после още "инвеститори" от планината Цион, най-вече „инвестиращи“ подземните ни богатства и водата, че и земята ни с апетити да превземат „срещу високо технологии“, накрая може и да ни анексират (исторически примерът е налице – Палестина); а за да не се опъваме много, междувременно помашки етнос ще ни измислят, и радикален ислям ще ни засадят, и антициганска и антимакедонска истерия ще ни раздухат, та накрая да си останем сами и мразени от всички малцинства. За всеки случай и децата ни ще национализират и глобализират чрез институционализиране още от люлката. Пенсионерите ни ще изтребят от глад.
      В България мирише – на политическа нечистоплътност!
    • от Aliya
      През последните 10 години престъпленията от сексуално естество в Турция са се увеличили с 400%. И не само там.

Изнасилванията са ново явление в тази масовост - скочили са с 400% в новото време на Турция, което ще рече, че не се дължат на традиционния от векове ислям. От друга страна изнасилванията изключително много зачестиха и дори бяха заповядвани с официални „разрешения“ на турските и Ал-каида "бунтовници", нахлули в Сирия, както и на тези, вилнеещи в Египет, особено по отношение на християнските жени. Това е проамериканската и продемократична вариация на заповядан и внесен от вън „радикален ислямизъм“ made in USA, който няма нищо общо с исляма въобще.

Подобни изнасилвания изключително много зачестиха и в Индия например, където разпространението на проамериканската култура на вулгарно насилие и то най-вече срещу жените, залива младото поколение чрез Холивудски филми, видео и електронни игри. Не случайно и САЩ са заляти от изключителна вълна на насилие - масови убийства, групови изнасилвания.

Някой умишлено си играе с подсъзнателните възприятия на децата ни - за справка посетето Големия мол на Цариградско шосе и се запознайте с върколаци с грозни муцуни в човешки ръст, сложени на самия вход за възпитание на крехките детски душици. За да забравят децата ни, че са хора с души и сърца, и да започнат да се идентифицират само с агресивни върколаци и холивудски герои - убийци!

А когато поотраснат, да започнат да се държат като такива... да се наложи да бъдат озаптявани със Специализирани детски съдилища, с промиващи мозъците им лекарства и разбира се, с подкожни електронни чипове за тяхното дистанционно контролиране от Вездесъщата глобална власт.
  • Дарение

• Добави ново...