Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост
публикувано (редактирано)

преди 55 минути, Sinbad_ написа:

Мдам, радостта на някои беше кратка... Тези които си разсъждаваха и смятаха  че това е преврат на кемалисти срещу ислямисти може да пийнат една студена водица, защото изобщо нищо вярно няма в това....Нито Ердоган е ислямист, нито превратаджиите бяха водени от идеята за заветите на Ататюрк...

Ердоган е див ислямист, а ти си нагъл предател, ако го подкрепяш и нищо друго. По негово време паднаха доста от светските принципи, падна забраната за фереджетата и сега управлява не прогресивната част от Турция, която е в Европа, а управляват ориенталисти от Азия-та, които още милеят за времето на Сюлейман Велики.
Ердоган хвърли полиция срещу студентите и останалите протестиращи, а студентите са една от най-прогресивните сили в една държава. Ердоган е заплаха за светският статут на страната, която все повече се ислямизира.
Човек от неговото правителство каза "Жените депутати ДА МЪЛЧАТ", също както и каза  "Жените да си стоят и раждат деца". Турция е една от страните в региона с най-много насилие над жени, като властите не обръщат внимание на това и проблемт се задълбочи в последно време. 4/5 от неграмотните в Турция са ЖЕНИ.
Ако ти подкрепяш подо бни изказвания, то ти си див ислямист и екрайно време Полицията да те прибере. Това е Ердоган. Ако бях аз щях да затворя границите с Турция. Без това от там ицдват само терористи, бежанци и ислямисти.

преди 52 минути, Sinbad_ написа:

Ами Ердоган че е напоследък по сговорчив в някои насоки е така, но в същото време си остава своенравен, и не играе по свирката на някои, а само когато му е изгодно... Опитваха се да го махнат через събитията на Тексим преди, а сега и по този начин...

Тексим беше опит на светското в Турция да наложи себе си над ислямистките стремежи на Ердоган. Не успя и беше смачкан със сила и репресии. Ердоган е мазен мюджахидин, който хвърля бомби над правителството на Сирия и се намесва в политиката и делата на суверенна държава под абсурден претекст. Истината е, че той пречи на сирийското правителство да обере сганта, наречена Ислямска държава.
ТУРЦИЯ КУПУВА ПЕТРОЛ ОТ ИСЛЯМСКА ДЪРЖАВА!!! Ердоган е ракът на Европа и на Турция.

преди 16 минути, Sinbad_ написа:

По скоро Ердоган се опитва да върне някои свободи за своите по религиозни привърженици, на които в интерес на истината Кемал Ататюрк им беше забранил доста неща с цел да успее да вкара масата население ( особено по закостенялата и по традиционалистка ) задължително да стане светска...

В Турция все повече се потиска светското. Жените напоследък не станаха с повече права. Кемал Ататюрк и неговата повеля беше единственият начин да се вкара светско в Турция. По никакъв начин не може да се обвързва религията с политиката. Всеки и преди можеше да изповядва каквото си иска, сега обаче ислямът все повече се натрапва в политиката.

Турция е напът напълно да скъса връзка със светската държава и да вкара Корана в Конституцията. Шефът на турския парламент Исмаил Кахраман направи скандално изказване, с което върна страната си векове назад.

"Новата Конституция на Турция трябва да бъде религиозна... Няма да се основава на светската система. В конституциите по света секуларизмът присъства във Франция, Ирландия и Турция. Нашата конституция не трябва да избягва религията. Ние сме мюсюлманска страна. Защо трябва да се дистанцираме от религия?”, каза той, цитиран от Ен Ти Ви.

Това ли е светска Турция?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и един друг момент.Ердоган инсценира преврат за да разбере кои близки до него хора ще подкрепят "превратаджиите".Ще вземе мерки и ще се бетонира още-повече управлението му.Иначе ако наистина си е преврат,щеше да е добре да го свалят,за да не върне все още светската държава хиляда години назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, simtech написа:

Ердоган е див ислямист, а ти си нагъл предател, ако го подкрепяш и нищо друго. По негово време паднаха доста от светските принципи, падна забраната за фереджетата и сега управлява не прогресивната част от Турция, която е в Европа, а управляват ориенталисти от Азия-та, които още милеят за времето на Сюлейман Велики.
Ердоган хвърли полиция срещу студентите и останалите протестиращи, а студентите са една от най-прогресивните сили в една държава. Ердоган е заплаха за светският статут на страната, която все повече се ислямизира.
Човек от неговото правителство каза "Жените депутати ДА МЪЛЧАТ", също както и каза  "Жените да си стоят и раждат деца". Турция е една от страните в региона с най-много насилие над жени, като властите не обръщат внимание на това и проблемт се задълбочи в последно време. 4/5 от неграмотните в Турция са ЖЕНИ.
Ако ти подкрепяш подо бни изказвания, то ти си див ислямист и екрайно време Полицията да те прибере. Това е Ердоган. Ако бях аз щях да затворя границите с Турция. Без това от там ицдват само терористи, бежанци и ислямисти.

Тексим беше опит на светското в Турция да наложи себе си над ислямистките стремежи на Ердоган. Не успя и беше смачкан със сила и репресии. Ердоган е мазен мюджахидин, който хвърля бомби над правителството на Сирия и се намесва в политиката и делата на суверенна държава под абсурден претекст. Истината е, че той пречи на сирийското правителство да обере сганта, наречена Ислямска държава.
ТУРЦИЯ КУПУВА ПЕТРОЛ ОТ ИСЛЯМСКА ДЪРЖАВА!!! Ердоган е ракът на Европа и на Турция.

В Турция все повече се потиска светското. Жените напоследък не станаха с повече права. Кемал Ататюрк и неговата повеля беше единственият начин да се вкара светско в Турция. По никакъв начин не може да се обвързва религията с политиката. Всеки и преди можеше да изповядва каквото си иска, сега обаче ислямът все повече се натрапва в политиката.

Мдааам, някой пак не си е пил хапчетата...дайте му кърпичка да си избърше пяната от устата... току виж заразил и нас ....

П.С Празноприказващия, доводите ти са пълна глупост и нула като теб самия ...  Призивите ти към полиция и обвинения в предателство, мога само да се посмея ... както и на подчервените ти доводи .. Значи падането на збраната за фереджетата била антисветска, хахахахах .... Че в този случай всеки който носи кръстче значи ли че е антисветски например в Бг и други християнски държави?? :D .. Или че който носи традиционни дрехи е също антисветски ( или викаш светско е всичко което наподобява западния стил единствено, дънки, фанелки, къси полички, клинове и така нататък..) :D:D

П.С Оппаа, включиха се и фалшивите цитати за религиозната основа на Конституцията , която уж Ердоган лелеел, смях в залата за пореден път....

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, Sinbad_ написа:

Мдааам, някой пак не си е пил хапчетата...дайте му кърпичка да си избърше пяната от устата... току виж заразил и нас ....

Коментирай ми този цитат или замълчи!
След това ми коментирай този цитат

Цитат

"Новата Конституция на Турция трябва да бъде религиозна... Няма да се основава на светската система. В конституциите по света секуларизмът присъства във Франция, Ирландия и Турция. Нашата конституция не трябва да избягва религията. Ние сме мюсюлманска страна. Защо трябва да се дистанцираме от религия?”, каза той, цитиран от Ен Ти Ви."

Цитат

Реджеп Тайип Ердоган, че жените не са равни на мъжете, „защото това противоречи на природните закони“,

Цитат

Жените, които отказват да раждат деца в името на кариерата си, са непълноценни

Да продължавам ли с дивите ислямистки цитати? Да, падането на забраната за фереджетата е антисветско. Фереджето е религиозен елемент и разрешаването му е символичен жест, че светското се забравя. Дори в момента турските сапунки по западен образец са ограничавани...

Цитат

Настъпва краят на светските турски сериали, представящи западния начин на живот, и идва ред на патриархалните, базирани на консервативния бит и върховенството на мъжа, пише турският в. "Радикал".
Според вестника приключването след дни на телевизионната поредица "Прилив и отлив" (МедДжезир) - турската версия на популярния американски сериал "Ориндж каунти", бележи край на западния тип сериали и началото на феодални, консервативни и патриархални серийни филм

Всичко това говори за ислямизация. Заставаш ли ти зад тези изказвания и подкрепяш ли ги?
Какво направи Швейцария? Забрани строежа на джамии. И в България трябва така.

Цитат

Ердоган наскоро каза, че османският харем бил "училище за живота”

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Sinbad_ написа:

Макар че не е изключен и варинта за надъхани и смятащи че постъпват правилно военни, загрижени за съдбата на Турция от тяхна гледна точка...

Това беше първото за което си помислих, когато чух за преврат в Турция, но нещата все още са много неясни.Ясно е обаче, че подготовката и организацията не са били на ниво, което ме навежда на мисълта, че все пак е възможно и горната теза да е истина-тоест да е спонтанно действие на военни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, M.Николов написа:

Това беше първото за което си помислих, когато чух за преврат в Турция, но нещата все още са много неясни.Ясно е обаче, че подготовката и организацията не са били на ниво, което ме навежда на мисълта, че все пак е възможно и горната теза да е истина-тоест да е спонтанно действие на военни.

Възможно е... Преврат без висши комадири от генералния щаб, специалните сили най малкото , без потдръжка от службите, е някак си самодейно и несериозно като опит... Да не говорим че бяха и без политическа потдръжка .. мирише или на самодейност, или на външно вмешателство, подкокоросало някои с обещания че ще имат по широка подкрепа... И то в условия когато ситуацията с изключение на наскоро водените действия срещу ПКК в Анадола е като цяло е  мирна и спокойна както във вътрешен план, така и във външен.... Все пак да подкупиш турски политик или военен не е толкова просто като да подкупиш укрохохъл  например...разликите са големи и в мислене, и в самочувствие ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, simtech написа:

Хаха, а отде си сигурен, че полицията не го е прибрала, а след това пуснала :P Те такива хора са най-ценни, защото не знаят, че са ценни.  Да добавим, че от Турция влизат най-вече тираджии, които разбиват пътищата ни в региона, а на бате Бойко не му пука. Да не говорим, че от тия тираджии аз почти всеки ден губя ценно време и бензин. Случвало ми се е по 4 часа да стоя в задръствания при -10 градуса температура заради тях. Един глупак да кривне от пътя и край! А на Бойко не му пука, щото си гледа само магистралите, които ползва до морето. Преди 3 дни пак проклетите турски тираджии се сблъскаха и цял ден бяха ограничили движението. Чудя се, колко трябва да си прост, за да блъснеш два тира в еднопосочен път с две ленти. Наистина трябва да си много прост и с ниско образование+купена шофьорска книжка. 

А по темата...мнение нямам, Ердоган трябва да си ходи, защото просто никой не може и думичка да каже против него, както тук си говорим против Бойко, Путин, Обама... А кажи или напиши нещо срещу Ердоган в Турция и веднага те обвиняват за терорист. Точно и за това преврата не успя и подобни опити никога няма да успеят. Чисто и просто хората там се страхуват отдавна да кажат нещо срещу Ердоган, дори да им се иска. Сигурно се сещате за размириците в Турция преди няколко години, когато студентите просто бяха премазани, без на никой да му пука за тях! И такива като Морфей да защитават ердоган...малко е смешно, но разбираемо. Не се хапи ръката, която храни.

ПП: Хаха, сега чух как нарече Ердоган армията си - въоръжена терористична организация :) 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам особенно в платените телевизии как се вика куцо и сакато да коментира! Ръсят се тъпотии с килограми а други пък не знаят въобще на кой свят са, защото коментирайки събитията в Турция, им е трудно да не объркат името на на държавата Турция с това на  Русия! Доста показателно какви разбирачи са.

Както казах, то Турция си е особен случай! Там по - скоро превартите са си нещо обикновенно и циклично! Настане ли преврат, то нещо там не е в ред! Намесата на военните винаги е била за корекция на дисбаланс и залитания. Т.е. в този ред намисли може само да съжаляваме, че превратаджиите не са успяли. Няма заговори, няма конспирации , но всичко това е катализирано от настоящи събития в световен план и отразяващи се на всяка държава, които не са в полза за никого!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така превратаджиите в Сирия бяха обявени за борци за свобода, а превратаджиите в Турция за терористи? Нещо не ми се връзва. Едните превратаджии се подкрепят от Турция, САЩ и НАТО, другите не се подкрепят от никого, освен от самите тях. Явно всички обичат Ердоган - човекът, който скоро даде пример за успешно управление това на Хитлер!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Кико написа:

И как така превратаджиите в Сирия бяха обявени за борци за свобода, а превратаджиите в Турция за терористи?

Ердоган води ли гражданска война срещу собствения си народ , както го прави Асад от 2010-2011 г ?

Мен ми е все тая кой ще е , стига Турция да не се обърне срещу Европа.

преди 22 минути, Кико написа:

А кажи или напиши нещо срещу Ердоган в Турция и веднага те обвиняват за терорист. Точно и за това преврата не успя и подобни опити никога няма да успеят. Чисто и просто хората там се страхуват отдавна да кажат нещо срещу Ердоган, дори да им се иска.

Същото е и в РФ. Има вече редовна практика да се арестуват хора за пост вътв социалните мрежи дори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Ердоган води ли гражданска война срещу собствения си народ , както го прави Асад от 2010-2011 г ?

Води. Питай кюрдите. Те нали са турски граждани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А без Ердоган ще се решат ли проблемите на кюрдите ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече и аз мисля, че нещата са нагласени от Ердоган. Просто самият преврат е толкова некадърно направен, че направо няма как да не се замислиш. Първо още преди да започнат преврата, метежниците е трябвало да си осигурят подкрепа на ЦЯЛАТА или поне на основните структури в армията, заедно с полицията, тя също е важен фактор. След това е трябвало да арестуват парвителството и самия Ердоган, а не да ходят в студията и да разправят как са поели контрола, без да са направили такова нещо действително, след което е трябвало да пристъпят към завземане на основните административни сгради.

Второто много съмнително е как Ердоган толкова бързо събра такова количество народ и то забележете посред нощ!!! Да, най-вероятно една част от тях са били отзовали на президентския повик, но за по-голямата част мисля, че просто са били на изчакване, все пак Ердоган има опит в митингите в подкрепа на провителството!!

Ползата на Ердоган е главно да оправдае, действията на реваншизъм в силовите структури, пред света. То е ясно, че и без това узурпира властта, но сега ще легитимира действията си пред световната общност, а той отдавна има търкания с военните! Отделно се изкарва като мъченик пред народа и си вдига допълнително рейтинга.

Според мен, метежниците са били изиграни от Ердоган, най-вероятно службите са знаели отдавна кои са те и какво ще правят, и нарочно са ги оставили да го направят, но турските служби са контролирали целият процес.

Редактирано от nikeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

А без Ердоган ще се решат ли проблемите на кюрдите ? :)

Никой не знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Италианският Република: Ердоган превърна полицията в своя преторианска гвардия

http://www.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/italianskiiat-republika-erdogan-prevyrna-policiiata-v-svoia-pretorianska-gvardiia-220951/?utm_source=dnes.bg&utm_medium=box&utm_campaign=box

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета Блица и се чудя дали това наистина е опит за преврат или някои решиха че така повече им изнася.

http://www.blitz.bg/news/article/428960

Правя асоциация с Румъния където арестуваха членове на кабинета по време на заседание. Тук според мен прокурора просто е дал заповеди за арестуване на вишестоящи политици, управляващи и т.н. Жандармерията е опитала да ги арестува, те отвърнаха с контролираните си медии - ПРЕВРАТ.

И как се събират милион защитници за броени минути, хайде и час да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Мен ми е все тая кой ще е , стига Турция да не се обърне срещу Европа.

Същото е и в РФ. Има вече редовна практика да се арестуват хора за пост вътв социалните мрежи дори :)

Прав си донякъде. Ердоган не води видима война, защото неговата война е започнала отдавна - тиха и доста ефективна. И в Сирия нямаше война на Асад срещу народа си доакто не почна така наречената "Арабска пролет", която в последствие прерастна в "Арабска зима". Гледах филмче от 2007 година някъде, където Асад се прибираше с жена си нощем, без охрана и давайки интервю за западна телевизия. Даваха го по един местен наш  канал преди 2 години може би. Та каква войкна е водил Асад срещу народа си не разбрах. Я се уточни. Знам, че теоретично си подготвен, но аз вярвам на очите си, не на пропаганди, които предварително си подготвил за да отговориш на такива като мен. 

Аз също искам Турция да не се обръща срещу Европа, но в момента Ердоган направи точно това - изнуди Европа за няколко милиарда. Извинявай, но не мисля, че това е нормална поолитика, колкото и някои хора да твърдят, че всеки трябва да гледа интереса си. По тая логика моя интерес е да спрат да се движат всички турски тирове, щото ми пречат и причиняват доста често смърт по българските пътища. Съгласен ли си? Ако не си, кажи защо не си съгласен. 

примера с Русия не е точно такъв, защото макар в Русия да арестуват девочки лесбийки, после ги пускат по настояване на еврогейовете и американските им колеги. В Турция да са пуснали някой журналист от затвора? И май говорим за различни неща. В Русия се арестуват хора, които наистина вредят на обществото. В Турция се арестуват журналисти и им се затварят устата завинаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

Та каква войкна е водил Асад срещу народа си не разбрах

В темата за Сирия мисля и аз и други може би са споменавали тези неща. Мисля не е мястото тук.

преди 5 минути, Кико написа:

но в момента Ердоган направи точно това - изнуди Европа за няколко милиарда. Извинявай, но не мисля, че това е нормална поолитика, колкото и някои хора да твърдят, че всеки трябва да гледа интереса си. По тая логика моя интерес е да спрат да се движат всички турски тирове, щото ми пречат и причиняват доста често смърт по българските пътища. Съгласен ли си? Ако не си, кажи защо не си съгласен. 

Европа все още си е доста силна и не мисля че може да се води по акъла на някой си Ердоган. Въпрос на политика и договори. Това също е за другата тема.

За тировете съм съгласен. Но просто трябва да се спазват правилата навсякъде. Не е нормално примерно тировете да са спрени почивни и/или горещо дни , а тук да вървят по и без това окаяна пътна мрежа.

Не е нормално и да не се спазват правилата и ограниченията, като навсякъде другаде по света се държат доста по тихо. Това също може да се оправи, стига ДАИ да не е структура "Дай ми вземи ми ... "

преди 7 минути, Кико написа:

примера с Русия не е точно такъв, защото макар в Русия да арестуват девочки лесбийки, после ги пускат по настояване на еврогейовете и американските им колеги. В Турция да са пуснали някой журналист от затвора? И май говорим за различни неща. В Русия се арестуват хора, които наистина вредят на обществото. В Турция се арестуват журналисти и им се затварят устата завинаги.

Извинявай , аз дори не помня лсучаите със тея екстравагантни момиченца :)

Говоря за съвсем друго , и също съм го споменавал - арестувани нормални хора опозиционери също , репресии и т.н. за пост във фейсбук ,ВК и т.н.

А за журналистите....  не ми казвай че не се сещаш за вече стотици избити журналисти в РФ  заради работата им и критиките срещу властта.

Почети и за новия закон на Ярова за новите рестрикции и ограничения за мобилните и интернет оператори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президента на турция е отлетял от Истанбул в неизвестна посока

Дивашка турция е готова за еврогейския съюз

Симпатизантите на турския президент Реджеп Тайип Ердоган са нападнали войници, които са се предавали след неуспешния преврат. Особено брутална е била саморазправата на моста в Истанбул, преди полицията да се намеси и да ги спаси, предава Reuters, цитиран от "Фокус" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Soviet Soldier написа:

Турците не са хора - това са изроди: 

Ти пък! Я питай Плевневлиев и някои съфорумници тук. За тях,  за турците де казват,че били добри приятели, съседи и парньори. Е, малко непредсказуеми са и мешащи се във вътрешните ни работи, както и факта, че са ни заставили  да съжителстваме с тях цели 5 века!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

В темата за Сирия мисля и аз и други може би са споменавали тези неща. Мисля не е мястото тук.

Европа все още си е доста силна и не мисля че може да се води по акъла на някой си Ердоган. Въпрос на политика и договори. Това също е за другата тема.

За тировете съм съгласен. Но просто трябва да се спазват правилата навсякъде. Не е нормално примерно тировете да са спрени почивни и/или горещо дни , а тук да вървят по и без това окаяна пътна мрежа.

Не е нормално и да не се спазват правилата и ограниченията, като навсякъде другаде по света се държат доста по тихо. Това също може да се оправи, стига ДАИ да не е структура "Дай ми вземи ми ... "

Извинявай , аз дори не помня лсучаите със тея екстравагантни момиченца :)

Говоря за съвсем друго , и също съм го споменавал - арестувани нормални хора опозиционери също , репресии и т.н. за пост във фейсбук ,ВК и т.н.

А за журналистите....  не ми казвай че не се сещаш за вече стотици избити журналисти в РФ  заради работата им и критиките срещу властта.

Почети и за новия закон на Ярова за новите рестрикции и ограничения за мобилните и интернет оператори.

Чакай малко сега. Доказано ли е, че Путин или власт имащите са избили тия журналисти? Ердоган публично ги окошари и това е съвсем различно, не мислиш ли? Да, Руските съдилища вкарваха хора в пандизите, но след това ги освобождаваха, я по настояване на Запада, я заради други неща. Какво прави Ердоган? Освободи ли някой журналист? Не. Вместо това обявява всички за терористи. Колко лесно смилаемо! И не само ги обвинява за терористи, но иска сега да се въведе и смъртното наказание в Турция! каква Европа, какви 5 лева за тия лайняри!

преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Ти пък! Я питай Плевневлиев и някои съфорумници тук. За тях,  за турците де казват,че били добри приятели, съседи и парньори. Е, малко непредсказуеми са и мешащи се във вътрешните ни работи, както и факта, че са ни заставили  да съжителстваме с тях цели 5 века!

Турците са си добри като хора, но много от тях имат задни мисли когато ти казват Мерхаба или мараба по нашенски. Ей там е проблема с тях, а не че 100 на сто са изроди. Не, не са! Турците са хора като нас, може би с малко по-интересно мислене, но в никакъв случай чак такива. А дали наистина са турци...това е друг въпрос. Все едно да засягаме темата дали ние сме българи или не. Лично аз смятам, че не сме българи. Просто се имаме за българи. няма как половината да сме с руси, кестеняви коси и чипи носове, другата половина с черни коси и орлови носове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Първо-това което става в Турция,не го пожелавам да става в която и да е държава...На ръба  на гражданска война....

Второ-Европа,ако беше силна,изобщо нямаше да и се налага да търси помощ от Турция ,за бежанците..които сама си докара...В този смисъл-за каква политика и какви договорки говорим...

А защо Европа не е силна?

Първо-защото "големите" в Европа не могат да избягат от миналото си..

И второ,в опитите да намерят нов "враг на света',съвсем забравиха за това което сами създадоха..Франкенщайн с визия на "демократичен" американец и "европейски ценности',но със сърце крещящо от злоба от това което са му сторили....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от maneken
      Здравейте, 
      следващата седмица трябва да отидем с половинката ми до Истанбул, ще сме там 3-4 дена и ме интересуват някокло неща. 
      Като за начало без да се размазваме от атракции и музей, да хапваме нормално и без пазаруване на дрехи, колко е обикновено бюджета на ден там в турски лири Нормален живот без разхищение!
      Ще пътуваме с автомобил и ме интересува за таксите по магистралата. Четох за техните стикери, но ми казват, че веднага след границата лъжели, че няма стикер за под 60 турски лири, а действителност имало за 35. Откъде купувате стикери и как става с две думи това приключение? ( Много от хората даже карали без такива стикери, защото бариерите били вдигнати или се вдигали някак си, но нещо не ми се рискува )
      Другото, което ме интересува, как седят нещата с храната. Не сме излишно претенциозни, хапваме всичко, а не само сьонга хахаха  Какви са цените ?
      Паркинги за няколко дена около Такзим ? Цена и местонахождение ? Смятаме да се движим с градския им транспорт.
      На границата какво е разрешено за внос към България ? Цигари няма да взимаме, но пък тютюн за наргиле бих се възползвам. Алкохол също не ни трябва! Подправки, чай, допускат ли се ? Локуми и такива неща ?

Ще отседнем в близост до парк Такзим. ( хотел Taksim Elite residence )
      С две думи каквото се сетите казвайте, ще съм Ви благодарен!

• от ostavime
      Браво на тия пичове бе, някакъв лъч надежда в опорочената Европа. Просто ми е писнало от всички бежанци, турци, цигани... толерантност към всякаква паплач и т.н. Не искам да съм краен, но просто не ме кефят. Гадни са ми, простичко е. 
      А сега гледам (защото не ми остава много време да следя постоянно), че са върнали обратно в Германия и друг министър, който е дошъл на протеста. Много добре, много им се кефя. 
      Лошото обаче е, че ясно се вижда каква турска и като цяло мюсюлманска маса хора има в ЕС. 
    • от keytalol
      Здравейте 1во да се извиня ако не е мястото на тази тема в този раздел нов съм в форума ако съм объркал ще я изтрия и ще напиша на ново само кажете каде та ето го въпроса ми от Турция Истанбул може ли с чиния и апарат да гледам български телевизии като БТВ , НОВА ТВ и т.н и ако може да споделите как става номераБлагодаря предварително!!
    • от Aliya
      На България й е отредено да се присъедини към шариатско-ционистката коалиция, оглавена от Запада начело със САЩ, Турция, Катар и Саудитска Арабия, като това става особено очевидно по времето на миналото правителство на Бойко Борисов и неговият външен министър Николай Младенов. Това включване в оста на Ислямския радикализъм + Ционизма означава чисто и просто елиминиране на бългapския православен етнос и неговата Православна Църква. Промъква се информация, че България е в основата на договор още отпреди 20 години (впрочем, в пълно съзвучие с прословутия план Ран – Ът) между Турция и Запада (САЩ), който бeшe фopcиpaн прeз поcлeдните 3 години и в кoйто ca зaлoжeни следните договорки:
      - Ако Турция помогне на американският план за превземане на нефтените полета в Близкия Изток и Северна Африка, прикрит зад името Арабска пролет, то за награда на Турция ще й бъде позволено да си върне старите, от времето на Османската империя вилаети на Балканския полуостров, в което число сме и ние, плюс малка част от нефтените богатства на „освободените“ страни от Арабската пролет (Сирия и Ирак).
      Бонусът-България Турция ще получи като компенсация за териториите й, които ще се влеят в Нов Кюрдистан, подчинен на западните кукловоди. Според горепосочения договор на българския етнически гражданин е отредено да е обслужващ персонал за евреите, които вече са изкупили почти една трета от Северна България, а и не само, водени от вероятността, заложена в плана на световните кукловоди, Израел да не оцелее като държава в морето от мюсюлмани и израелският народ да бъде принесен като изкупителна жертва от ционистките си управители за пореден път. Това ще бъде направено с цел да се мобилизира и мотивира целия Близкоизточен арабски свят във войната на световните кукловоди срещу Русия и Китай.

Съгласно този пъклен политически план Южна България ще се отдели по косовски сценарий и ще се влее в територията на Турция, а на циганския етнос е отредена ролята на охранители на евреиските господари срещу българите чрез разпалване на постоянна междуетническа и междурелигиозна вражда между българите християни, циганите и българите мюсюлмани.
      Сведенията за този пъклен българоубиващ задкулисен план съвпадат напълно с предсказаното от Слава Севрюкова за Югоизточна България, която щяла да премине според пророчицата в турска административна единица в рамките на ЕС: „Не мислете, че земята, по която стъпвате, ще е все българска. Някога значителен къс болезнено ще се изтръгне от живата й жилава плът. Югоизточната (част). Това ще са нелеки изпитания. Страната ни ще е пред опасност от загуба на държавността. Ударът обаче няма да се приеме толкова страдалчески от народа, защото границите между държавите в ония години ще са размити. Ще бъдат направени и опити части от североизточна България да отидат към Турция.... Предстои наша територия да бъде „предадена“ на Турция. Докато Европа слисана умува какво да предприеме за осиротялата ни държава, някои политици ще бъдат съдени за поредната, може би най-страшна национална катастрофа. Мнозина ще заплатят с лихви греховете си.“
      Още преди години съм чула да се говори за апетитите на Израел към обезлюдена Странджа. Ако добавим към това и засиленото присъствие на Израелски инвеститори у нас, както и гласуваното под давление от президента улесняване на получаване на български паспорт от инвеститори с минимални вложения у нас, както и даването на българска земя на Израелското правителство срещу "високи технологии", предложено пак от президента; то пъзелът се нарежда точно според предписанията на договора.
      Историческата памет на българина обаче не е къса – и в никакъв случай не бива да бъде, особено сега, когато страната ни е бедна и уязвима, начоколена от чуждоземски гарвани с империалистки апетити за хегемония в нашия стратегически значим регион. Странно се повтарят събития от близкото ни минало, когато неотдавна политиците ни родни изведнъж решиха, че мюсюлманите българи ни пречат и трябва да ги изнесем навън, като стока за продан! А днес чужди и родни тайни служби работят подмолно за ислямизирането на България чрез разпространяване на вносния ислямистки радикализъм и религиозния фанатизъм, насаждани у нас с пари от чужди фондации, регистрирани официално в Холандия. Като едновременно с това се разпалва местният фашистки национализъм чрез псевдонационалистически партии: едновременно с медийното насаждане на въображаема ислямистка принадлежност на българите мюсюлмани, изведнъж страната ни бе залята от фалшиви патриотични организации на политически „националисти“, за които и мюсюлманите българи, и ромите, и македонците се оказаха политически врагове.
      А на някои професори соросиади от Нов български университет бе поставен задачата да обособят българите – мохамедани в отделен помашки етнос, от тях изфабрикуван в псевдонаучните им доклади, заплатени с пари от западноевропейски фондации.

Българският народ винаги е бил миролюбив и толерантен народ, който е уважавал себе си и своето народно единство – независимо от религия или цвят на кожата. Религиозната толерантност на българина е пословична и исторически доказана – и нито една политическа заигравка на властимеющите, нито дори 500 години турско иго, можаха да я задушат и да предизвикат братоубийствени междуособици между българите. А един народ, който отказва да се разедини и да играе по свирката на световните задкулисни интереси и техния любим похват „Разделяй и владей“, е заплаха за която и да е световна хегемонистична сила. Особено, когато този народ обитава изключително важен от стратегическа гледна точка район в близост до световните петролни залежи на североизток и югоизток. И особено когато тези залежи са нарочени за завладяване чрез военни и революционни кървави действия, добре планирани и умело режисирани зад Океана. Една силна и обединена България пречи на хората с апетити за световно господство над хора и природни залежи. Те имат нужда от една бедна, докарана до просешка тояга България, с разпокъсано и взаимно мразещо се население, с разединени територии на малцинственото разделение, които всеки чужд военен ботуш да може лесно да прегази и анексира, в случай на военни действия срещу Сирия и Иран, за да превърне България в свой военен плацдарм за водене на войни срещу Русия, Европа, Близкия изток.

Играта на завладяване на България вече е във финална фаза - най-напред монополите, а после още "инвеститори" от планината Цион, най-вече „инвестиращи“ подземните ни богатства и водата, че и земята ни с апетити да превземат „срещу високо технологии“, накрая може и да ни анексират (исторически примерът е налице – Палестина); а за да не се опъваме много, междувременно помашки етнос ще ни измислят, и радикален ислям ще ни засадят, и антициганска и антимакедонска истерия ще ни раздухат, та накрая да си останем сами и мразени от всички малцинства. За всеки случай и децата ни ще национализират и глобализират чрез институционализиране още от люлката. Пенсионерите ни ще изтребят от глад.
      В България мирише – на политическа нечистоплътност!
    • от Aliya
      През последните 10 години престъпленията от сексуално естество в Турция са се увеличили с 400%. И не само там.

Изнасилванията са ново явление в тази масовост - скочили са с 400% в новото време на Турция, което ще рече, че не се дължат на традиционния от векове ислям. От друга страна изнасилванията изключително много зачестиха и дори бяха заповядвани с официални „разрешения“ на турските и Ал-каида "бунтовници", нахлули в Сирия, както и на тези, вилнеещи в Египет, особено по отношение на християнските жени. Това е проамериканската и продемократична вариация на заповядан и внесен от вън „радикален ислямизъм“ made in USA, който няма нищо общо с исляма въобще.

Подобни изнасилвания изключително много зачестиха и в Индия например, където разпространението на проамериканската култура на вулгарно насилие и то най-вече срещу жените, залива младото поколение чрез Холивудски филми, видео и електронни игри. Не случайно и САЩ са заляти от изключителна вълна на насилие - масови убийства, групови изнасилвания.

Някой умишлено си играе с подсъзнателните възприятия на децата ни - за справка посетето Големия мол на Цариградско шосе и се запознайте с върколаци с грозни муцуни в човешки ръст, сложени на самия вход за възпитание на крехките детски душици. За да забравят децата ни, че са хора с души и сърца, и да започнат да се идентифицират само с агресивни върколаци и холивудски герои - убийци!

А когато поотраснат, да започнат да се държат като такива... да се наложи да бъдат озаптявани със Специализирани детски съдилища, с промиващи мозъците им лекарства и разбира се, с подкожни електронни чипове за тяхното дистанционно контролиране от Вездесъщата глобална власт.
  • Дарение

• Добави ново...