Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ZooMweBG

Проблеми със зареждането на монитора (Проблемът е решен)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Привет, пичове!

За 1-ви път не успявам да намеря решение за някой проблем в мрежата и се налага да се обърна към вас.. Имам проблем с монитора. Преди няколко дни си взех новата видео карта nVidia Gigabyte GTX1070 и днес си сложих Windows 7 Ultimate, но един от трите ми монитора не иска да тръгне. Свързван е с DVI кабел. На конкретния монитор тръгва да зарежда Windows-а, но когато се появи съобщението "Welcome" всичко се прехвърля към другите 2-монитора, а този изгасва.
Някакви идеи от какво може да бъде проблема? Рових в БИОС-а до преди малко и се оказа, че съм пипал където не трябва и се наложи да махам CMOS-а, за да върна първоначалните настройки на БИОС-а, защото мониторите спряха да палят :D
Очаквам съветите ви и благодаря предварително!

Поздрави,
Зуум-а

Редактирано от ZooMweBG
Проблемът е решен! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно си надявам, че сте махнали батерията пазеща настройките на CMOS-d а не самия него :)

Настройката за режима на работа на мониторите под Windows се прави в драйвера за видеокартата а не в биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, pconline написа:

Силно си надявам, че сте махнали батерията пазеща настройките на CMOS-d а не самия него

Да махнах батерията пазеща настройките, а не него :D

Относно драйвъра дали ще може да ми дадете малко повече информация, защото не смея да ровя много много след инцидента снощи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам под ръка Nvidia за да видя кое къде беше в драйвера, но се надявам някой от колегите с такава да ви помогне, е малко е вероятно да има три монитора но настройките за 2,3,4 са на едно място.

Вижте това дали ще ви ориентира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор!

Рових и там, но изобщо не намираше 3-тия монитор докато не изтеглих последния драйвър от сайта на nVidia. Сега всичко е наред, но интересното е, че от приложението на nVidia не намираше никакви ъпдейти, а няколко пъти търсих.
Благодаря за съдействието и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте,пиша понеже ми трябва препоръка за монитор,изискванията ми са следните да е около 24 инча,да има от 1 до 3 мс response time и по-възможност да е ИПС или ВА и да няма backlight bleed в смисъл на тъмни картинки да няма бяло осветяване,благодаря предварително!  Диапазона на цената е до 350 лева горе долу
    • от Александър Кирков
      Здравейте, спрял съм на един монитор, който според характеристиките му отговаря на всичките ми изисквания Аcer Nitro VG271UPbmiipx, но питането ми е следното - доколкото прочетох всички FreeSync монитори са G-sync compatible, това така ли е ? Ще има ли проблем с GTX 1060 6GB + FreeSync ? Какъв кабел трябва да се свърже - не намерих кратък и смислен отговор в Гугъл, има ли по-бюджетен модел със същите характеристики, който да е IPS матрица задължително ? Като цяло от ревюта останах очароваран от това, което предлага и това, което търся, но второ мнение никога не е излишно. Благодаря предварително.
    • от П.Петров
      Здравейте. Понеже, сегащният ми лапотоп Dell Studio 1735 много ми натоварва очите, може ли да ми препоръчате монитор до 350 лв. 
      Мисля да включа монитора към лаптопа (има HDMI) и евентуално монитора да бъде ползван за бъдещ настолен компютър.
      Единственото условие е да не изморява очите. Ако трябва ще дам още малко пари отгоре. Мисля, че 24" ще са напълно достатъчни. Матов + IPS.
      Благодаря предварително. 
    • от ErethoroN
      Здравейте,
      Занимавам се полупрофесионално (заедно с обучението си в насоката) със обработка на снимки и видео и въпреки че се спавят сравнително добре, старите ми монитори започват да ме предават. Някои клиенти се оплакват от неточна цветова обработка, което ме навежда на мисълта, че мониторите ми не са достатъчно точни, защото на тях изображенията си изглеждат ок. Та, на въпроса: можете ли да ми препоръчате сравнително изгодни монитори (да речем 200-400лв) със възможно най пълно покритие и точност в adobe rgb цветовата гама. Freesinc, и висок refresh-rate (дори и 75Hz) са бонус, тъй като отвреме на време си поцъквам по нещо. Смятам да взема 3 броя 16:9, въпреки, че съм обмислял и опцията 2 броя 21:9, но мисля че ще бъде странно да имам ръбове в средата... Откъм резулюция - 1080р или 1440р, не мисля че имам нужда от 4К, и бих отрязал малко бюджет оттам. Не ме интересуват вградени в монитора аудио системи и по скоро бих спестил пари от тях. Размер 24-27 инча. Обмислям да ги монтирам на тройна стойка за стена (ако можете да препоръчате хубава такава, ще съм благодарен). Като цяло не е притеснявам и от пазара втора ръка, препоръчвате ли да търся нещо там? Смятате ли че сегашната ми карта (960 2gb) би се справила задоволително с броят пиксели и бихте ли препоръчали ъпгрейд? Обмислял съм 1070 за 350-400лв втора ръка. 
      Обобщено по приоритети:
      Високо покритие и точност в adobe RGB, подходящо за обработка на снимки и видеа
      24-27 инча
      1080р/1440р
      Freesync, High refresh rate (75Hz and up)
      Удобен за използване в тройна конфигурация (да има vesa mount) 

• от Tosho55
      Здравейте,видях този монитор тези дни https://www.ozone.bg/product/acer-predator-xb240hbbmjdpr-24-tn-led-1920x1080-144hz-1ms-nvidia-3d-vision-v2-100m-1-350-cd-m2-vga-hdmi-mhl-dvi-dp-speakers-2x2w-audio-out-bluelight-shield-black/ и ме учуди,че е толкоа евтин,а пък по принцип знам,че ейсър е стабилна марка,а пък предатор модела и още повече,някакви мнение или случайно да знаете огромни минуси на монитора? Също ако смятате,че има по-добър 144 хз монитор около тази цена до 550 лева горе долу,ако може да препоръчате,ще съм много благодарен
  • Дарение

• Добави ново...