Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер,

Нуждая се от мнения за тази кутия. Според ревюта, положителни ѝ страни са – шумоизолираност; филтри за прах; кейбъл мениджмънт; включени 2 вентилатора; removeable odd cage; демонтаж на HDD cage и добавяне на карта с до 440 мм. дължина. Ако не се лъжа, съм я срещал като предложение из темите назад във времето.

Сега имам възможност да я купя на по-добра цена и ме интересува дали си заслужава инвестицията като се има предвид, че конфигурацията, която ще сглобявам е  с Z170 чипсет, процесор и7 6700к, 16 гб рам, модулно захранване, ссд, хард диск за съхранение и т.н.

Благодаря предварително и лека вечер! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е перфектна ако говорим за варианта без прозорче. Тая която гледаш е черна и отвътре което е без значение стига да е на същата цена. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такава от годинка и малко (конфигурацията в подписа) и като цяло съм много доволен. Има известни недостатъци, разбира се, но те са по-скоро дреболи - примерно че зад пластмасовите капачета за 5.25" устройства остава отворено място за въздух, което не се филтрира, в резултат на което в кутията все пак влиза малко прах. Би могло да се запуши, предполагам (така и не съм се наканил да го направя), ако се залепи някакво картонче върху него. Влияние оказва обаче и фактът, че компютърът е в сравнително прашна стая. Иначе кутията е много солидна, възможностите за конфигурация наистина са много - аз примерно съм разкарал клетката за 5.25" и тази за 5 диска и въпреки това в момента комфортно вътре стоят 3 твърди диска и едно SSD. В момента е с клетката за дискове долу най-отпред, не съм пробвал да я сложа до захранването и имам опасения, че ще трябва доста да смачкам кабелите на захранването, но на теория може.

P.S. Мисля, че в тази ценова категория (до 200-250 лева) няма друга толкова хубава кутия. За малко по-малко пари (около 160) има Define S, ако мине уговорката, че няма да се слагат оптично и повече от три твърди диска.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

145 лв. е S модела което е 50 лв. по-тънко от R5 и хич не е за пренебрегване. Преди цените бяха около 10 лв. надолу.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, killchain написа:

P.S. Мисля, че в тази ценова категория (до 200-250 лева) няма друга толкова хубава кутия. За малко по-малко пари (около 160) има Define S, ако мине уговорката, че няма да се слагат оптично и повече от три твърди диска.

А бре има и други варианти за до 250 левчета, но не това е темата. Иначе Define S може да побере точно 5 HDD-та.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, XECUTIONER написа:

А бре има и други варианти за до 250 левчета, но не това е темата. Иначе Define S може да побере точно 5 HDD-та.;)

В спецификацията дават 3 броя 3.5" на "стената" и 2 броя 2.5" зад дъното. Освен ако не могат да се сложат още два на "пода", не виждам как.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

В спецификацията дават 3 броя 3.5" на "стената" и 2 броя 2.5" зад дъното. Освен ако не могат да се сложат още два на "пода", не виждам как.

Е ти 2.5'' HDD за нищо ли ги имаш?:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз мечтая за такава кутия, но не знам кога ще си я купя. Куп пари имам да хвърлям за разни щуротии пък не вписвам колата която вече е на заден плат с тия леки тунинги. Но за сега ми е по важно ссд и още 16гб рам.

Ако ще си купувам кутия за напред, със сигурност ще е на FD! Тъка че купувай кутията защото FD работят не толкова над дизайна от колкото се опитват да подобрят шума удобствата в нея и филтрацията на прах. 

Редактирано от goodly (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

@Roujin Z без прозорчето.

Като я взема ще кача снимки. :)

Редактирано от iBonev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Качил съм няколко снимки ТУК. Ако не се виждат ще ги кача другаде. :)

Поздрави и лек ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@killchain, до няколко дена ще пусна тема за конфигурацията, която мисля да вземам. Следя раздела с интерес и ще се доверя на мнението на хора с опит за избора на части за моите нужди. След това ще кача нови снимки. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е хубава но се избират заедно нещата. Идеята е да не се сложат части за 800лв. в кутия за 250лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Can Oa написа:

Идеята е да не се сложат части за 800лв. в кутия за 250лв.

Що пък не?! Дай сега да забраним на Бай МангаУ да се качва във Ферари...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Can Oa написа:

Кутията е хубава но се избират заедно нещата. Идеята е да не се сложат части за 800лв. в кутия за 250лв.

По-добре това, отколкото обратното - по-скромна конфигурация в хубава кутия ще може по-нататък да се надгражда спокойно, докато в по-лоша кутия може отначало да сложиш най-хубавите части, но когато решиш да слагаш още дискове, втора видеокарта или каквото и да е, може да опреш на камък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заделил съм 1 400 лв. за конфигурацията и кутията не влиза в това число. ССД и видео карта ще добавя по-нататък, а дотогава ще ползвам вградената графика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, killchain написа:

По-добре това, отколкото обратното - по-скромна конфигурация в хубава кутия ще може по-нататък да се надгражда спокойно, докато в по-лоша кутия може отначало да сложиш най-хубавите части, но когато решиш да слагаш още дискове, втора видеокарта или каквото и да е, може да опреш на камък.

Като основна идея си прав но на практика никога не се получава това. Сносна кутия от 100-150лв всичко може да побере а кутия от 250 лв. си струва само ако сложиш вътре хардуер поне за 2000лв. ако не то значи си направил съществен компромис със 100-150лв за някоя част.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо на няколко пъти се споменава сумата от 250 лв. за кутията, като в Никем Нет е 196.34 лв., в Скай 195.25 лв., а аз я взех за 150 лв. от близък. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще слагате толкова в тия кутии, но реално повече от 150лв. не е нужно да се дават заради това колко място има за хдд и ссд а за това да е възможно безшумна. Че в кутия и за 80лв. можеш да сложиш хубави части и след време да я смениш ако пожелаеш. Какво толкова ще слагате освен един най много два харда и едно ссд... 

А относно конфигурацията за какво ще се ползва компютъра?

Редактирано от goodly (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, goodly написа:

Не знам какво ще слагате толкова в тия кутии, но реално повече от 150лв. не е нужно да се дават заради това колко място има за хдд и ссд а за това да е възможно безшумна. Че в кутия и за 80лв. можеш да сложиш хубави части и след време да я смениш ако пожелаеш. Какво толкова ще слагате освен един най много два харда и едно ссд.

По тази логика дай всички да цъкаме Celeron-чета, понеже за лека офис работа такова стига.

Различни хора, различни нужди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, goodly написа:

А относно конфигурацията за какво ще се ползва компютъра?

Ще се ползва както за офис работа, сърфиране в Интернет, гледане на филми, така и за гейминг. На първо време ще ползвам вградената графика, докато събера пари за качествено видео. За в момента съм се насочил към конфигурация с i7 6700k. Както съм писал, сега няма да взимам SSD, ще го добавя след някой друг месец. Бях се насочил към SanDisk X400 256GB, но се изчерал към момента в Никем, Скай и Vario. 

Ако те интересува точно какви игри ще играя, то сега само Grand Theft Auto 5 ме вълнува да мога да я играя на максимални настройки с 60 fps.

От темите, които съм изчел до момента, за евтин IPS монитор се предлага този.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти какво ще предложиш след като човека е решил първо да взима кутия? Избрал си е кутия вече и е имало за какво. Сега е отделил 1400лв бюджет без видео карта и ссд. След това ще закупи видео и ссд ще метне още около 1000лв. може и повече, може и по-малко в зависимост какво точно иска. И ето ти 2000лв части в кутия за 150, 200лв. което е напълно уместно. Ако беше казал "имам бюджет от 800лв за геймърски комп" тогава щеше да е не уместно с тази кутия. Но каквото и да спорим вече е факт, дори и пентиум да сложи след като има замисъл за стабилен ъпгрейд, скъпата кутия си струва да се купи. Още в началото в първия пост сподели че ще купува части за тази кутия. Някой да е питал какъв бюджет ще отделя за да разбере дали си заслужават толкова пари? Не нали, всеки си е направил извода че щом човека дава 200лв за кутия, значи няма да слага пентиуми и целерони.

В бюджета от 1400лв влиза ли монитор ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване