Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

до сега не ми се е случвало ESS да иска да инсталира Firewall Miniport (ползвам го от няколко години) но от 1-2 седмици като зареди уин7 и ми изписва в балонче Driver software instalation... и като го цъкна излиза: не знам трябва ли да се прави и от есет ли е? и защо не иска да се инсталира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до сега не ми се е случвало ESS да иска да инсталира Firewall Miniport (ползвам го от няколко години)

но от 1-2 седмици като зареди уин7 и ми изписва в балонче Driver software instalation... и като го цъкна излиза:

не знам трябва ли да се прави и от есет ли е? и защо не иска да се инсталира

С административни права ли го инсталираш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не съм задавал на есет да прави такива неща, сам е решил, че трябва да се инсталира или по-скоро уиндоуса, не съм сигурен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Искам преди да започна да кажа че не съм много навътре в материята и на мнозина от вас проблема ми може да се стори дори малко смешен,но да започна отначало.Имах на машинката си инсталиран Аваст но тъй като не харесах новата версия на програмата (да не се засягат феновете му) го махнах.Свалих ESET NOD 32 Antivirus после чрез смс активирах лиценз за 30 дни,до тук добре но сега започнаха проблемите.Още при началната инсталация на програмата тя засече присъствие на Аваст на PC-то въпреки че вече както споменах по горе го махнах.Отдолу имаше опция да продължа с инсталирането въпреки това,дадох отметка и продължих (не знам какво друго да направя с Аваста,програмата не фигурира в списъка с такива в контрол панел ADD OR REMOVE PROGRAMS махнах я въпреки това инсталатора на ESET все още я засича на машинката ми).До края на инсталацията нямаше проблеми.Но сега идва и другият по странен проблем.След задалжителният рестарт останах като грамнат когато не намерих никъде икона от която да стартирам ESET.Има я инсталирана засича я като антивирус на PC-то (Control Panel-Security Center-Virus Protection)но само до тук.Нито икона на десктопа нито на старт менюто.Нито мога да я пусна да сканира компа нито нищо.Въпросите ми са няколко.Според Вас свързано ли е това с факта че по някаква причина все още инсталатора намира инсталиран Аваст (въпреки че го махнах както си трябва),ако е така как мога напълно да премахна Аваст и после да инсталирам отначало,и най важното как да извадя икона на десктопа от където да стартирам програмата.Изобщо възможно ли е? Това е.Знам че стана доста объркано,но ако ми следите мисълта ще се справите,знам защото тук много пъти са ми помагали за всякакви проблеми и само на вас разчитам.Сериозно Ви благодаря за помоща :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За деинсталация на Avast се ползва специален инструмент, който се сваля от сайта им. Ти не си го ползвал. След деинсталиране на софтуер по общия ред задължително се почистват регистрите от останали записи. Добре е да се влезе в системния дял и да се провери за останали папки и файлове, които са вече ненужни, и да се изтрият ръчно. И това не си направил. С NOD32 не се занимавам от около 2 години, и не съм сигурен как трябва да се процедира. Но според мен - деинсталирай я, хубаво прочисти регистрите, и тогава я сложи наново. А ако нямаш шорткът, влез в системния дял, намери изпълнимия файл на NOD-а, и му създай един - с десен бутон, и съответната опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо Есет Nod32 е толкова скъпа в България?(71.35 лв) Тук навсякъде е 29.90Е (58.30лв) Да не би Българите да са по-богати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Поради същата причина поради която през почивните дни билетите за влак са по-скъпи, докато другаде поевтиняват през уикендите и всякакви такива сладости.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради същата причина поради която през почивните дни билетите за влак са по-скъпи, докато другаде поевтиняват през уикендите и всякакви такива сладости.

Да много жалко.

....p.s.това с влаковете,не е точно така, защото и тук най-скъпи са през weeк-end -а...както и самолетните.

Редактирано от Coccinelle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо Есет Nod32 е толкова скъпа в България?(71.35 лв)

Тук навсякъде е 29.90Е (58.30лв)

Да не би Българите да са по-богати?

ДДС (данък добавена стойност).

29,9 Е х 1,2 (20% ДДС) х 1,96 (курс лев/евро) = 70.3248

Цената се различава с 2 стотинки.

ДДС е данъка, който дава право на всеки да каже - Аз съм горд данъкоплатец и мога да търся сметка на държавната администрация за парите от моите данъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДДС (данък добавена стойност).

29,9 Е х 1,2 (20% ДДС) х 1,96 (курс лев/евро) = 70.3248

Цената се различава с 2 стотинки.

ДДС е данъка, който дава право на всеки да каже - Аз съм горд данъкоплатец и мога да търся сметка на държавната администрация за парите от моите данъци.

А не ще ме прощаваш мой човек.29.90 Euro с ДДС.Лиценз за една година за 3 Компютъра..Отиваш в магазина и го копуваш с кутията за 29.90 от всички магазини,даже ако го поръчаш от Интернет ти го доставят с БЕЗПЛАТНА доставка.....

Курс 1.95 (и пак висок давам,защото на много места е 1.94)Много добре съм го сметнала.Ти да не продаваш лицензи,че така се засили да замазваш очите на хората?

....p.s.Даже на 1,94 е 58,006 лева

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кво,то си личи,че си много отворена,ама като не си проверила или като неразбираш недей да се обаждаш.Ясно ли тие? НОД32 се продава единични бройки с ЕС ЕМ ЕС за 4.80 лв на месец с ДДС,което е точно 57.60 на година.Освен това тая цена от 71 лв дето ми я даваш е адски стара и вече от 1 година не важи.Кутия НОД32 с диск и код за активация за 1 комп 1 година струва точно 37.50 лв без ДДС или 45 кинта с ДДС. Провадат се и оемчета като там лиценза за 1 година на компютър е от 29 то 36 лв като си видела некъде стара информация и дай да се покажеме колко сме велики.като не знаеш нещо,трай си моме за хубост.те са излезе колко си "умна"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Д,а много съм отворена ,но това вече не е ново,за това влизам в Сайт-а на Eset.bg и попадам на цената която е показана.

....p.s...да и познах...ти си някакъв дилър където се навърта наоколо.:speak:

Публикувано изображение

Виж кво,то си личи,че си много отворена,ама като не си проверила или като неразбираш недей да се обаждаш.Ясно ли тие?

НОД32 се продава единични бройки с ЕС ЕМ ЕС за 4.80 лв на месец с ДДС,което е точно 57.60

извинявай какво си искал да напишеш,защото не мога да го спелувам....SMS ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много яко,но тва не е ЕСЕТ БЪЛГАРИЯ,А САЙТ СОФТКЕЙ-ЧАСТНА ФИРМА 'БОРИСЛАВ КИРИЛОВ' ЕООД,дето продава какво ли още не. Отвори сайта на някой есетски риселът,който си е ъпдейтнал сайта нещата и ще разбереш.На сйта на еСЕТ имаш и ЕС ЕМ ЕС лиценза,също можеш да видиш в Мултирама.БГ , ПИК и адски много други фирми.Като не знаеш или не разбираш къде и какво да гледш не отивай на война неподготвена.Хората на село са го казали-трай моме-за УбоС'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много яко,но тва не е ЕСЕТ БЪЛГАРИЯ,А САЙТ СОФТКЕЙ-ЧАСТНА ФИРМА 'БОРИСЛАВ КИРИЛОВ' ЕООД,дето продава какво ли още не.

Отвори сайта на някой есетски риселът,който си е ъпдейтнал сайта нещата и ще разбереш.На сйта на еСЕТ имаш и ЕС ЕМ ЕС лиценза,също можеш да видиш в Мултирама.БГ , ПИК и адски много други фирми.Като не знаеш или не разбираш къде и какво да гледш не отивай на война неподготвена.Хората на село са го казали-трай моме-за УбоС'.

Оффф, поредния тръгнал да се доказва,знаеш ли нямам настроение днес за дискусии така ,че те оставям с теб и 2-то ти Аз.

И ако си прав остави хората сами да преценят,а не да се напъваш с разни разводняващи темата постове.

Приятен ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4.80 x12 = 57.6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е много ли е? За една година 58 лв.все може човек да си позволи ако иска свястна защита,ако не-безплатни варианти доста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4.80 x12 = 57.6

58.06-57.60=0.46 лв. :) За 46 стотинки ли правите въпрос,че не е сметнато правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Д,а много съм отворена ,но това вече не е ново,за това влизам в Сайт-а на Eset.bg и попадам на цената която е показана.

..................

Същото е, когато влезете от България в сайта на eset.com. Пренасочване през линк към точно тази цена, която спомена Coccinelle. Няма SMS, няма каквито и да е други детайли. Брей, как се разпениха разните му дилъри. Но фактите са си факти...

P.S. Хах, от поддръжката на eset.com отпаднаха или бяха преместени надолу в страницата много неща. В предишната тема бях дал снимка, все едно са ми чели коментара.

Публикувано изображение

Ама сега поддръжката изглежда доста по-различно и сбъркано. Сайтът е променен, защото ме прехвърля директно на ESET Knowledgebase, където има значителни промени в страницата. Де да знам, снимка:

Публикувано изображение

Все още ESET няма форум. Но това както разбрахме са празни приказки.

Разбира се, че за пореден път ще трябва да проявим разбиране, защото ESET явно се преустройва. А да видим. Чакаме го поне от пет години, дано да не са поредната порция плеъри с изчистен интерфейс. Да се надяваме на някакво промо, все пак. Такова за България още не съм виждал, дано да не съм прав за пореден път...

Coccinelle, ще се радвам да дадеш мнение за 64 битовите версии на ESET. Засега много малко попадения, предполагам че ме разбираш...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен просто ми направи впечатление ,че е по-скъпа от чужбина...За това попитах дали правилно съм видяла,но пък в френския сайт ако искаш може да си закупиш лиценз за 2 години \ 1 компютър за 44 евро което е 85.36 Лв. и пак е по-евтино от Бг...Да има дилари които следят тук за да пласират стоката. ....p.s.Даже в момента тече промоция в френския на Kaspersky за Антивирусa 1 година \ 3 компа 19.90 Евро ,и всичко си е легално и легитимно!!! ,....в БГ май такива неща няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен просто ми направи впечатление ,че е по-скъпа от чужбина...За това попитах дали правилно съм видяла,но пък в френския сайт ако искаш може да си закупиш лиценз за 2 години \ 1 компютър за 44 евро което е 85.36 Лв. и пак е по-евтино от Бг...Да има дилари които следят тук за да пласират стоката.

....p.s.Даже в момента тече промоция в френския на Kaspersky за Антивирусa 1 година \ 3 компа 19.90 Евро....в БГ май такива неща няма.

Това се вижда и от България, откъдето пиша в момента. Права си на 100% . Разбира се, че има дилъри - разни варианти от Менделеевата таблица - справка. Като почнеш от бронз (макар да не е чист елемент) нагоре. Ще ми е интересно да видя водороден дилър. Който да дава повечко лицензи (2-3), както спомена по-горе. А не да се пеняви за някакви си SMS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се вижда и от България, откъдето пиша в момента. Права си на 100% . Разбира се, че има дилъри - разни варианти от Менделеевата таблица - справка. Като почнеш от бронз (макар да не е чист елемент) нагоре. Ще ми е интересно да видя водороден дилър. Който да дава повечко лицензи (2-3), както спомена по-горе. А не да се пеняви за някакви си SMS...

Това тук го няма!!!Лиценз за месец с SMS...Много жалко,че все някои гледа да ни подмята.Наистина понякога ми става много мъчно.

...p.s.Стига де... аз мисля,че е същият човек където се опитва да ми замаже очите.( справка )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сте против SMS лиценза-ненадежден ли е,какви са му недостатъците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това тук го няма!!!Лиценз за месец с SMS...Много жалко,че все някои гледа да ни подмята.Наистина понякога ми става много мъчно.

...p.s.Стига де аз мисля,че е същият човек където се опитва да ми замаже очите.( справка )

Де да знам. Задавах въпроси към хора, които са били към българската поддръжка на ESET. Ама не сега, преди много време. Естествено се увърта, както сега. Не мога да си изкривя душата, че ESET в момента нямат качествен софт, поддръжка, както и форум. Променят се, ама на картинка. Много е вероятно вече да са бита карта. Но това ще се разбере рано или късно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...