Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 3

Препоръчан отговор

Ми най сърдечно ще остана тук . Понеже все сте едни такива разбирачи всички та да се уча от вас, затова ще и остана . Вашият опит е безценен за мен . След толкова тестове направени от вас няма как да не се изуча ....

Аз ти говоря искренно а ти се подиграваш.Много жалко.

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

От мене една препоръка към тези настройки Махнете тази отметка да ви уведомява и без това правилото е РАЗРЕШИ ! Иначе ще ви писне от уведомителни известия. В настройките на обн

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=42N6dfzFIOc Пояснения за HIPS: # Първоначално HIPS-a се дава на "Обучаващ режим", за около 5 дни, след което се преминава в "Интерактивен режим". # Защитната ст

След 7 дни тест на ESS 7, мога да направя следните за мен заключения:"+" Положителни:1. Изключително добро бързодействие на системата, не товари, не лаги - запазило се през годините.2. Ефективен web с

Публикувани изображения

Аз ти говоря искренно а ти се подиграваш.Много жалко.

;)

Не, не се подигравам с никого . Просто уважавам хората ,които са ми дали втори шанс . И мисля че съм дал достатъчно на форума с моите тъпи постове . Защото има и хора от другите раздели ,които смятат че сме смешници .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се подигравам с никого . Просто уважавам хората ,които са ми дали втори шанс . И мисля че съм дал достатъчно на форума с моите тъпи постове . Защото има и хора от другите раздели ,които смятат че сме смешници .

Когато даваш от сърце не се гледа какво си дал.Забавлявай се живота е кратък.

Добре де ,нали финалната версия на Есет беше 5.0.93.0?

Защо сега е 5.0.93.7 ?

Редактирано от Coccinelle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз току що дръпнах версия 5 от eset.bg не деинсталирах 4 а върху нея инсталирах,всичко протече успешно,на пръв поглед програмата изглежда отлично,пробвах на сканиране супер бързо е....определенo ще я ползвам и за в бъдеще, БРАВО НА ЕСЕТ!

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с новата 5-та версия на ESS. Когато открие потенциално опасно приложение в появилия се прозорец натискам опцията "Почисти" и след това ми излиза "Грешка при почистване", многократно натискам "Повтори", но нищо не става. Има ли такава опция в настройките, ако обекта не може да се почисти, то той да се изтие ? В конкретния случай съм пробвал да разархивирам Unlocker. Може ли някой да дръпне Unlocker и да каже дали при нега става така? Ето за какво става въпрос:

Публикувано изображение

Редактирано от embolado (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сега е 5.0.93.7 ?

5.0.93.8 !

Позволих си да я разгледам е няма такава глупост прибра ми почти всичко от вирус папката(колекцията)

Не желая антивирусната ми да сканира, която папка отварям сякаш съм някакъв малоумник при мен сканирането трябва да е по моя преценка толкоз - не търсих за настройка би трябвало да има. Това със стартираните процеси в облака не е лоша идея, но скрит процес ще отрази ли ? :|

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с новата 5-та версия на ESS. Когато открие потенциално опасно приложение в появилия се прозорец натискам опцията "Почисти" и след това ми излиза "Грешка при почистване", многократно натискам "Повтори", но нищо не става. Има ли такава опция в настройките, ако обекта не може да се почисти, то той да се изтие ? В конкретния случай съм пробвал да разархивирам Unlocker. Може ли някой да дръпне Unlocker и да каже дали при нега става така? Ето за какво става въпрос:

Публикувано изображение

Нямам подобен проблем.

настройките са ми по подразбиране и почиства всичко без проблем.

5.0.93.8 !

5.0.84.0 :

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам подобен проблем.

настройките са ми по подразбиране и почиства всичко без проблем.

5.0.84.0 :

Публикувано изображение

Защо не си обновил до финала?При теб пише,че е RC.

...p.s.Между другото снощи пуснаха нова версия x.x.x.07.,защото имаше проблем с приемането на лиценза.Сутринта я оправиха и пуснаха Live installer които сaм вижда дали си с x32 или x64 система.Много симпатично направен.Сега си работи всичко на 6...само хипс-а... :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой сблъсквал ли се е с новата верися 5 на NOD32, как се настроива да се обновява от различен от официалните сървъри ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой сблъсквал ли се е с новата верися 5 на NOD32, как се настроива да се обновява от различен от официалните сървъри ?

Аз. Никак не се настройва. Менюто е неактивно. Или е бъг или е нарочно ама ме дразни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз. Никак не се настройва. Менюто е неактивно. Или е бъг или е нарочно ама ме дразни.

Хм, това във финала ли ? Не съм забелязал, ще трябва да го разгледам на виртуалката.

Защо ти е от друг сървър ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз стигнах до следната ситуация. В Setup има опция Import/Export , експортвам си настройките, след това отварям .xml файла с някой текстов редактор, го редактирам така:

<PLUGIN ID="1000400">
	 <PROFILES>
	  <NODE NAME="Enable" VALUE="1" TYPE="DWORD" />
	  <NODE NAME="Active" VALUE="@My profile" TYPE="STRING" />
	  <NODE NAME="@My profile" TYPE="SUBNODE">
	   <NODE NAME="UpdateType" VALUE="22" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="SelectedServer" VALUE="http://моят-сървър/" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="Username" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="Password" VALUE="" TYPE="PASS" />
	   <NODE NAME="UseProxy" VALUE="2" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="Proxy" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="ProxyPort" VALUE="C38" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="ProxyUsername" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="ProxyPassword" VALUE="" TYPE="PASS" />
	   <NODE NAME="LanUserType" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="LanUsername" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="LanPassword" VALUE="" TYPE="PASS" />
	   <NODE NAME="DisconnectLan" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="Restart" VALUE="200" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="NotifyBeforeUpdate" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="NotifyBeforeUpdateSize" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="UseDevelModules" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="DontShowNotofication" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="CheckForPCUUpdateDisabled" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="Check4OptionalPCU" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorEnabled" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorFolder" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="MirrorMode" VALUE="1" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorUsername" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="MirrorPassword" VALUE="" TYPE="PASS" />
	   <NODE NAME="MirrorEnableHTTP" VALUE="1" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorHTTPPort" VALUE="8AD" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorHTTPThreadNumbers" VALUE="6" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorHTTPAuthorizationMethode" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorHTTPHostName" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="MirrorLocalUserType" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorLocalUserName" VALUE="" TYPE="STRING" />
	   <NODE NAME="MirrorLocalUserPassword" VALUE="" TYPE="PASS" />
	   <NODE NAME="MirrorDisconnectLan" VALUE="0" TYPE="DWORD" />
	   <NODE NAME="MirrorSelectedPCUs" VALUE="" TYPE="STRING" />
	  </NODE>
	 </PROFILES>
	 <SETTINGS>
	  <NODE NAME="RegistrationType" VALUE="3" TYPE="DWORD" />
   <NODE NAME="Server_0" VALUE="http://моят-сървър/" TYPE="STRING" />
	  <SERVERS>
	  </SERVERS>

Хм, това във финала ли ? Не съм забелязал, ще трябва да го разгледам на виртуалката.

Обновявам се от локален сървър :ph34r:

Редактирано от yOuRb0y (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например заради това http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=181239&view=findpost&p=2031379 :ph34r:

Важно!!! Виж под юргана

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забелязох особени проблеми !

HIPS-a не ми харесва в това състояние - евентоално ще го развият :scared2:Системния процес на NOD заемаше точно - 74 960 К.

Публикувано изображение

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За забавянето, за което стана въпрос при първоначален ъпдейт на НОД32 и първоначално сканиране на файлове при стартиране, забелязах препокриване. Това не е обаче от новата версия 5, а си е отдавна.

Имам версия 3 на служебния и визирам тези настройки в планировчика:

Публикувано изображение

В къщи на версия 5 е аналогично, и при стартиране на компа имам две сканирания през 20 секунди.

- Първото след като съм се логнал

- Второто веднага след ъпдейт на дефинициите

Няма нужда сякъш от това да товари в началото машината - махнах едната отметка - да сканира при user logon...

Предпочитам да сканира само веднъж, и то след ъпдейт на най-новите дефиниции. Така и така със старите е бил изгасен компа..., мисля ,че така не се намалява сигурността...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://virusscan.jot...aed9417a3982b9d

Ще пробвам на виртуалката за всеки случай... :>

P.S. Не го засича.

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

По дизайн ги бива повече (:

Не само , докарват го и на евристика. :D След време ще имат и най-добрия HIPS.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само , докарват го и на евристика. :clap: След време ще имат и най-добрия HIPS.

След време,ще имат нещо които другите го имат СЕГА.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След време,ще имат нещо които другите го имат СЕГА.

Тук си адски прав,защото модерният Дроид с напредналите теxнологии е всъщност,... супер РЕТРО. Редактирано от Coccinelle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, но новата версия ми скапа нета,при пуснат торент клиент една страница се отваря по 3 мин.след като го махнах нета си лети сиидвам с по 2-3 Мб/с и си браузвам без проблеми,та до тука с НОД-а.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, но новата версия ми скапа нета,при пуснат торент клент една страница се отваря по 3 мин.след като го махнах нета си лети сиидвам с по 2-3 Мб/с и си браузвам без проблеми,та до тука с НОД-а.

И ти ги сменяш често антивирусните,после що се скапва компа. :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване