Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няма локална мрежа и аз се учудих, защото с предишната версия на NOD32 не съм имал такива проблеми, през 5 минути, някакви атаки. Иначе програмата е много по-удобна от предшествениците си но ако това е някой бъг е доста гаден. :)

I contacted ESET about this a while ago and they told me it was a bug in the firewall. While some may be genuine threats, it's unlikely all are especially if you see them getting logged every few seconds.

They told me it would be addressed in future builds..but since then, a couple of new builds have been released but the problem persists.

In the meantime, if it bothers you too much, you could always disable the 'DNS poisoning attack detection' option in the firewall options.

Coincidently, I also use a couple of POP mail gadgets in my sidebar and whenever the 'DNS poisoning attack detection' option is enabled, I frequently get DNS errors and connection timeout errors in the gadgets, but as soon as it's disabled, everything works without a problem.

Hope ESET sort this as it's a bit of a concern...although, aside from that, I think it's a great firewall/AV package.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя верси е в момента Eset(искам да знам дали са оправили моя bugg)?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Мерси.Миналият петък беше и 7 сега е 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък прочетох,че е излязла 5.0.93.15

Ошибка была - но в несколько другом плане - Я в главном окне давлю - Обновить.

А, он не в какую не давиться.

т.е. с принудительным обновлением был глюк.

версия: 5.0.93.15

После трёх перезагрузок заработало.

*Кроме того - куда делясь команда "Обновить" почему для срочного/принудительного обновления теперь необходимо

открывать главное окно?!

Страхотно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък прочетох,че е излязла 5.0.93.15

Страхотно :)

Значи Burkoff изостава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Burkoff изостава.

На руснаци не вярвам (: :D Програмата щеше да изпише, иначе за какво са турили "Провери за нова версия"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На руснаци не вярвам (: :) Програмата щеше да изпише, иначе за какво са турили "Провери за нова версия"

На мене вярваш ли ми? :(

Руската версия

Публикувано изображение

Английската версия

Публикувано изображение

Българската версия

Публикувано изображение

Френската

Публикувано изображение

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,така като няма дефиниции дали Хипса ще го опази? На автоматичен режим с някои настройки плод на размътеният ми мозък :)

Ще ти представлява ли трудност да предоставиш настройките за AntiWinLock на всички, по-подробно и нагледно. Спомням си че когато беше бета програмата беше публикувал по темата, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти представлява ли трудност да предоставиш настройките за AntiWinLock на всички, по-подробно и нагледно. Спомням си че когато беше бета програмата беше публикувал по темата, но...

http://www.kaldata.c...dpost&p=2053506

Даже и конфигурационен файл има. Ама сега файл няма да качвам,че .... ;)

Ще дам няколко шота и ключовете в регистрите - там са като при Касперски но с малка разлика.

Първо,създаваме си правилото AntiWinLock :

Публикувано изображение

Автоматичен режим - Конфигуриране на правилата - Целеви регистър - Използвай за всички операции - Добави

в стойност копираме ключът от регистъра и даваме ОК и после пак ОК. Вкарваме ги един по един защото ако ги вкарате всичките ще даде,че не се поддържа операцията. Затова един по един.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Може да сложим тука и тези отметки

Публикувано изображение

Оставяме правилото да пита докато направим правилата за приложенията си. След като сме създали правилата си минаваме на блокирай. Така няма да има никакви въпроси. Може да отметнете горе вляво и да ви известява и т.н. това няма да пречи но ще води дневник и ще излизат прозорци в трея,че процеса е блокиран.

Публикувано изображение

Ето и ключовете

HKEY_LOCAL_MACHINE\BCD00000000\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\*

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\AppInit_DLLs

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Shell

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Userinit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\egui

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\*

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\*\*

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\SafeBoot\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\SafeBoot\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\*

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\*\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\*\*

Тествано е на виртуалката под Windows XP SP3 (x86) ,ако някой се сети за още нещо да го цвъка и да тества.

С тези настройки много малко поражения е имала системата и то при зверско използване run=>run=>run :P

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ESET Smart Security 5.0.94.0 English

http://download.eset...ss_nt32_enu.msi

http://download.eset...ss_nt64_enu.msi

Changes in ESET Smart Security 5.0.94.0:

* Fix: Parental control has issues with displaying of user accounts within Windows 7

* Fix: too many redundant logs within parental control reports

* Fix: issues with installation on other than default location

* Fix: issues with re-activation of product in a case of no internet connection

ESET NOD32 Antivirus 5.0.94.0 English

http://download.eset...av_nt32_enu.msi

http://download.eset...av_nt64_enu.msi

Changes in ESET NOD32 Antivirus 5.0.94.0:

* Fix: issues with installation on other than default location

* Fix: issues with re-activation of product in a case of no internet connection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

Не съм вярвал, че ще инсталирам на компютъра си Нод, но се наложи. И определено антивируса ми допада. Явно съм бил предубеден малко или много, колкото и да не понасям фенщината към даден продукт\компания. Лек, не се усеща забавяне при браузване, стартиране на програми, липса на предупреждения или грешки в Event Viewer, при стартиране\изключване на компа, никакви бъгове под уин 7 64 бит. Учудващо. Всяка от предните програми които тествах все нещо липсваше или не ми допадаше. Четох, че хипса им се представя зле, но го тествах с leak test-а на Comodo и резултата като за без да съм правил някакви сериозни настройки, е добър. Единствено съм задал интерактивен режим на хипса. Ползвам и стената на Уиндоус. Публикувано изображение

Може ли някой да даде линкове за настройките на нод ( на български или английски )? Но по - подробни и детайлни - кое, как и защо се задава така. Благодаря.

Редактирано от giordano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да даде линкове за настройките на нод ( на български или английски )? Но по - подробни и детайлни - кое, как и защо се задава така. Благодаря.

http://zalil.ru/31926479

Tова са ми настройките. Не ти изпращам направо конфигурационният файл, понеже то си е до зависи...

Двете най-важни неща, мисля са да отметнеш в настройките на различните скенери "Потенциално опасни/нежелани приложения" и ако не искаш да те занимава с въпроси "Строго почистване" за намерени заплахи - направо да ги триеза всички скенери. Фалшовете на НОД са супер малко.

Активният режим на сканиране на браузъра ти дава малко повече сигурност, но може и да направи тегаво браузването ти - зависи. Торент-клиента също може да се сложи в активен режим.

Разрешаването на "Напреднали евристики" за всички скенери не би трябвало да има негативен ефект върху системата. Не му обръщай внимание на предупреждението. НОД си пита независимо от компютъра и параметрите. Ако все пак ти се бави браузването можеш да изключиш активният режим на наблюдение на програмата. И разширените евристики. Това, че не са включени не означава, че не си защитен. Питай какво те интересува.

Никси на предната страница е дал насоки за ХИПС-а...

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не съм вярвал, че ще инсталирам на компютъра си Нод, но се наложи. И определено антивируса ми допада. Явно съм бил предубеден малко или много, колкото и да не понасям фенщината към даден продукт\компания. Лек, не се усеща забавяне при браузване, стартиране на програми, липса на предупреждения или грешки в Event Viewer, при стартиране\изключване на компа, никакви бъгове под уин 7 64 бит. Учудващо. Всяка от предните програми които тествах все нещо липсваше или не ми допадаше. Четох, че хипса им се представя зле, но го тествах с leak test-а на Comodo и резултата като за без да съм правил някакви сериозни настройки, е добър. Единствено съм задал интерактивен режим на хипса. Ползвам и стената на Уиндоус. Публикувано изображение

Настройки на ESS : http://dimonvideo.ru/smart/blogs/blog/Angel-iz-Ada/2007

Мога да дам и моите ,с които Есет се справя с всяка зараза включително и с Trojan:W32/Gpcode ,но ще ми трябва повече време ! Защото аз използвам едни приложения ,а вие други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

Настройки на ESS : http://dimonvideo.ru...gel-iz-Ada/2007

Мога да дам и моите ,с които Есет се справя с всяка зараза включително и с Trojan:W32/Gpcode ,но ще ми трябва повече време ! Защото аз използвам едни приложения ,а вие други.

Разгледах ги. Само се чудя, дали защитата ще е по-силна с настройки на хипса в интерактивен режим, отколкото в автоматичен + добавените ключове от рега? Дали има начин хем да добавя ключовете от рега в правилата на хипса, хем и да оставя хипса в интерактивен режим? Питам, защото като пробвах настройките на Никси (добавянето на правило за winlock) при интерактивен режим, xwindows dock-a заби системата и трябваше под сейф мод, да изключа стартирането на xwindows dock, за да мога после да сменя правилата и т.н. Предполагам, че и с тези правила за регистрите, от линка, ще имам проблем, ако оставя хипса в интерактивен режим.

http://zalil.ru/31926479

Tова са ми настройките. Не ти изпращам направо конфигурационният файл, понеже то си е до зависи...

Двете най-важни неща, мисля са да отметнеш в настройките на различните скенери "Потенциално опасни/нежелани приложения" и ако не искаш да те занимава с въпроси "Строго почистване" за намерени заплахи - направо да ги триеза всички скенери. Фалшовете на НОД са супер малко.

Сложих отметки на потенциално ''опасни\нежелани приложения'' и ''разширени евристики''. Както и зададох плъзгача до края - нода да трие каквото намери. Ако случайно сбърка, винаги мога да изкарам файла от карантината. Също така, не забелязвам забавяне при браузване или при пускане на програми. Поне на сегашния етап.

Активният режим на сканиране на браузъра ти дава малко повече сигурност, но може и да направи тегаво браузването ти - зависи. Торент-клиента също може да се сложи в активен режим.

Под активен режим на сканиране, тези настройки ли имаш предвид? Публикувано изображение

Благодаря ви момчета, за помощта. Ако прекалявам с въпросите и са малко нахвърляни, казвайте. :)

п.п а модула ''защита на имейл клиенти'' мога ли да го изключа? Защото за пощата ползвам Yahoo Mail, която проверявам през чат клиента Trillian. Нода вероятно няма да засече пощата...и няма да имам полза от този модул.

Редактирано от giordano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Първо няма смисъл Хипса да е в интерактивен режим, когато си му задал правила в автоматичен . Второто което искам да отбележа е че не трябва да даващ Block на правилата дори и когато мислиш че си направил правила за всички приложения . Остави го на Ask или питай така няма опасност да блокираш нещо, но трябва да познаваш и процесите в Windows ! Защитата за пощата се отнася ако получаваш такава директно на компютъра чрез Outlook ! Въпреки това аз не бих я изключил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под активен режим на сканиране, тези настройки ли имаш предвид?

Mмммне...

Публикувано изображение

Но пробвай как ще е, понеже при мен петицата не се държи съвсем като четворката и натоварва брауза в активен режим. Тъй че ако не натоварва отварянето на страниците (аз съм с Опера) предполагам можеш да го оставиш в активен режим.

То си е малко параноична опция... Не съм експериментирал върху вирусни проби. Просто досега... с 4-ката винаги ми е била включена тази опция...

Офтопик: Нямам време за повече експерименти върху версия 5, тъй като от утре спирам с нета...хихихихи... но опасенията ми май ще се окажат верни.

По тромава и не толкова интуитивна - ако някой може точно да ми обясни великата разлика между "потенциално опасен" и "потенциално нежелан" черпя го бира. Предполагам, че разликата е "потенциална"...

А това със снобската "общностна оценка", дето смърдях на няколко пъти... така се оказа.

Сканвам с нея хелп файла на НОД Антивирус - тцъ - това не е файл на който да се доверя според тях.

Тва е такъв облак и мъгла с тва общностно сканиране или там както го наричат. Олеее...

Само лапе би се вързало. Пак като не сложиха "Доверявай се на файлове с цифров подпис" като дефолт опция. Те т'ва ме забавлява много...

На облак с по-малко от половин милиард не се доверявам. А такъв няма все още.

Не искам да коментирам други програми, но ... криза, криза... Колко да е криза?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах ги. Само се чудя, дали защитата ще е по-силна с настройки на хипса в интерактивен режим, отколкото в автоматичен + добавените ключове от рега? Дали има начин хем да добавя ключовете от рега в правилата на хипса, хем и да оставя хипса в интерактивен режим? Питам, защото като пробвах настройките на Никси (добавянето на правило за winlock) при интерактивен режим, xwindows dock-a заби системата и трябваше под сейф мод, да изключа стартирането на xwindows dock, за да мога после да сменя правилата и т.н. Предполагам, че и с тези правила за регистрите, от линка, ще имам проблем, ако оставя хипса в интерактивен режим.

Оставяме правилото да пита докато направим правилата за приложенията си. След като сме създали правилата си минаваме на блокирай.

1. Няма как Хипса да ти блокира нещо ако не си му дал да го блокира! При първоначални настройки минаваш в своебразен режим на обучение. При въпрос за разрешение или не,ако ти се екпериментира може да дадеш временен блокаж и да видиш какво точно ще се случи. Имам блокирани процеси в приложения и те си работят пълноценно.

Настройките от линка даден от Uriel (мале,ходи където и аз ходя) e наблегнато повече в защитата - промяна на хост файла. Там е слабото звено но НОД. Охраната на регистрите от моя пост спокойно можеш да оставиш,просто махни отметките тук и остави само правилата в целевият регистър.

Публикувано изображение

Гледай какво точно те пита и търси информация за процеса ако не си наясно защото можеш наистина да си блокираш системата. Няма панацея всеки сам преценява кое е най добре в настройките му.

2. Разширените евристики ги остави само при сканиране,там можеш и да му дадеш строго почистване.

В реално време не ти трябват тия разширени евристики и без това сканираш всеки файл при сваляне. Не бих се наемал и най малко пък спорил относно настройките за НОД - не я ползвам от вчера въпреки,че не я харесвам особенно. Ама не пречи и да си кажа мнението,че стига да има желание човек може да си настрои Хипса перфектно. Иска се четене и експериментиране.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Гледай какво точно те пита и търси информация за процеса ако не си наясно защото можеш наистина да си блокираш системата. Няма панацея всеки сам преценява кое е най добре в настройките му.

Ама не пречи и да си кажа мнението,че стига да има желание човек може да си настрои Хипса перфектно. Иска се четене и експериментиране.

Ами прав си аз така открих правилните настройки . Тук е мястото да ти благодаря за клипчето по което и аз се ориентирах .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

1. Няма как Хипса да ти блокира нещо ако не си му дал да го блокира! При първоначални настройки минаваш в своебразен режим на обучение. При въпрос за разрешение или не,ако ти се екпериментира може да дадеш временен блокаж и да видиш какво точно ще се случи. Имам блокирани процеси в приложения и те си работят пълноценно.

Зададох ги правилата според линка на Uriel, както и тези от твоя. Автоматичен режим +добавяне на правила за регистрите, както са показани на скрийновете. И в двата случая, при comodo leak test резултата беше по-лош, отколкото при интерактивен режим. И нищо не ме пита хипса. Теста си мина автоматично. Иначе за блокирането и бъга, проблема е в xwindows dock.

Аз така и правя. Задал съм интерактивен режим и за всеки процес проверявам в нета, ако не съм сигурен. Експортнах си настройките, за да мога ако нещо объркам или не ми хареса, да ги върна.

Благодаря ви още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз очаквам версия шест с нетърпение. Явно е, че в нчетните числа не им е силата. Повече от 15 години минаха от революционната 2.70 и оттагава какво?! Четворката е супер стабилна, но спрямо двойката откъм конфигурационни възможности изостава. Но е супер стабилна. Няма лагове, нма конфликти, нищо. Хипса в ежедневната работа, да речем в офис без админ е ... безполезна фъчка. За мен. И въобще ...да, по-малко от месец съм с петицата, но я нареждам на предпоследно място. Като само кривата тройка я "изпреварва"... Двойката си остава недостижимо постижение в областта на антивирусният софтуер, Даже и от НОД. ...! НОД въвеждат облак през 1996 г. тук чух мнения как НОД колко бил назад... Микмик. Назад са спрямо себе си. Наистина. @giordano: Не се влияй от поста ми. Говоря ... в "исторически план". Програматa осъществява ниво на защита, което си осигурява и в четворката, и в двойката и в тройката.. Просто НОД правят бавни, но сигурни крачки. За мен петицата е прибързана и несигурна крачка и очаквах от тях идея по-оригинална от ThreatSense. Нещо, което е явно, че на този етап няма как да стане. Не са развалили възможността и да защитава, но според мен са влошили с една идея, способността и да се разбира с всеки комп и всеки софтуер. Нещо с което изпреварваше повечето си конкуренти. Нито Хипс-а, нито общностният рейтинг е нещо иновативно и оригинално. Лично мнение... И между другото, малко известен факт е явно, че хипс подобна технология има и в ThreatSense и ThreatSense.Net при емулиране на файловете от модула... А облака, както казах е на повече от 10 години. Сега, това кога стана известен е друга работа. ... Но ThreatSense.Net си е от 1996... Според мен до две години ще има Версия 6. Вие как мислите? ...ъъъъ, забравих. От новите неща, модула, който има смисъл, реален е родителският контрол, особено в домове с "любопитни тийнейджъри" и деца. Това има смисъл. Реален смисъл и може да спаси не просто някакъв си компютър, а много повече. Иначе хипсове, облаци-моблаци, когато говорим за средностатистическият потребител...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

Сега ми направи впечатление, че в меню ''Обновяване'', не показва докога ми е активен лиценза. Показваше го предните дни. При вас така ли е и така ли трябва да бъде?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...