Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 2 часа, saentist написа:

По-добра в някои игри за които има оптимизации за нвидия

Че то повечето са такива :P 

По другата логика, да взема АМД, щото част от игрите са оптимизирани за АМД.

Вземай това, което е по-евтино за fps. като цяло 1060  е по-бърза, но и по-скъпа. Ако няма да се занимаваш с клок, вземай тая, която е на по-високи честоти и с по-ниска цена. Ако ти трябва тишина, гледай и какво е охлаждането. Към момента добра покупка изглежда тая GTX1060. На добра цена е и тая 4GB версия на RX480. Естествено, GTX1060  е по-добрия вариант със своите 6 GB видеопамет и не само. Това, че ще се играе на 1920х1080 не променя много нещата, защото тия видеокарти със своята бързина позволяват включване на повече антиалайзинг, а това означава и повече заета видеопамет, дори при 1080p. Освен това, човек вземайки си подобна видеокарта, може а се възползва и от други резолюции чрез използване на DSR  и VSR. Така, че вече това 1080p.  не означава нищо. Няма значение какъв е монитора - и АМД и НВИДИА могат да скалират картината на по-висока резолюция, а от там да се подобрят и дребните детайли. Това работи, колкото на някой да му се струва, че няма как да стане. А за да стане това, видеокартата трябва да позволява игра и на по-висока резолюция от 1080p. Това не е проблем дори при GTX750Ti, примерно при Crysis 3:

Доста комфортно се играе с добър процесор, различен от Pentium. Разбира се, детайлите са намалени, но показвам тоя клип за да се види, че и с доста по-слаби карти може да се ползва DSR  и кадрите да са напълно приемливи за игра. Естествено, ако GTX1060  е по-бърза с 10 или 20% при дадена игра, то това ще ти позволи да качиш качеството на още един или два детайла. Това е логиката да купиш по-скъпата карта, при която срещу 70 лева повече получаваш и тия бонуси. Вече ако ще се клоква, добре е да разучиш как точно стоят нещата. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Roujin Z написа:

Естествено. И 430W е предостатъчно.

ама от тези по 3+ кила ;)

и пак не бих препоръчал повече от час игра на макс

преди 10 минути, Кико написа:

Че то повечето са такива :P 

По другата логика, да взема АМД, щото част от игрите са оптимизирани за АМД.

Ако беше прочел мнението че става въпрос за двете карти на една машина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.7.2016 в 13:06, 100kila написа:

Здравейте хора .. Чудя се коя GPU е по добра ??? Искам поне г/у максимално да играя без лаг на игрите The Witcher 3 , CS GO , GTA V , Minecraft Shaders , ARK: Survival Evolved ... ще играя САМО на 1920p .. ето я и конфигурацията без видеото : http://nikem-bg.net/cart/48235p1r56901p1r56947p1r54865p1r55139p1r56038p1r56658p1rf.html ..

Значи така зададен въпроса - The Witcher 3 ще ти върви по-добре на АМД 480, въпреки че е игра на Нвидиа я оправиха и сега гледам по тестовете 480 е по-бърза от 1060 в нея. GTA V ще ти върви по-добре на 1060 и то чуствително, освен ако не решиш да пуснеш ексклузивните разкрасители на картината. Тогава ще ти върви по-зле но ще е "по-красива". ARK няма да ти върви на нито едната на максимум настройки,но с пипане на 1060 ще е по-добре.Поне докато не пуснат ДХ12, тогава не се знае,въпреки че UE4 си предпочита Нвидиа. Другите 2 игри няма нужда да ги коментираме.

Общо взето опри до определени модели за да ги видим как точно се представят за парите си. Но това което ти каза @Кико е добра отправна точка, гледай какво ти изнася на джоба, няма да сбъркаш с никоя карта. А че винаги е можело и малко по-добре това е ясно.Тази 1060 ,която ти е предложил той е от леко по-шумните варианти и е по-скоро бюджетен вариант за ако трябва да е Нвидиа задължително. 4гб Нитро е доста по-бавно от 8 гб модела и ще иска клок за да го достигне донякъде. А с клок ще стане и то по-шумно. Даже чета ревю сега и докато 8гб Нитро е на кантар с 1060 на MSI,4 гб забива крак в CoD BO3 заради 4-те гб памет и е доста назад.Така че всичко е за сметка на нещо друго. Голямото Нитро като е равно с MSI 1060 e равно и по цена,така че няма безплатен обяд.

Това за тока изобщо не си го слагай никъде, 430 вата са ти повече от достатъчни за тази конфигурация. Дори бих ти препоръчал точно по-малкото ватове,защото другото ,което си избрал, мисля е единствения XFX,който не е на Seasonic и е някакъв боклучав жълтур вътре.Някой беше дал снимка някъде из форума, че няма нищо общо с моделите на Seasonic, които са безусловно препоръчителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vario.bg/sapphire-radeon-rx-480-nitro-11260-01-20g   VS      http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1060-super-jetstream-ne51060s15j9j .. Това са моделите, на които съм се спрял ...  Не разбирам от клок и как се прави .. Искам максималното за парите си ! 

на 26.07.2016 г. в 20:13, Tommygun написа:

Значи така зададен въпроса - The Witcher 3 ще ти върви по-добре на АМД 480, въпреки че е игра на Нвидиа я оправиха и сега гледам по тестовете 480 е по-бърза от 1060 в нея. GTA V ще ти върви по-добре на 1060 и то чуствително, освен ако не решиш да пуснеш ексклузивните разкрасители на картината. Тогава ще ти върви по-зле но ще е "по-красива". ARK няма да ти върви на нито едната на максимум настройки,но с пипане на 1060 ще е по-добре.Поне докато не пуснат ДХ12, тогава не се знае,въпреки че UE4 си предпочита Нвидиа. Другите 2 игри няма нужда да ги коментираме.

Общо взето опри до определени модели за да ги видим как точно се представят за парите си. Но това което ти каза @Кико е добра отправна точка, гледай какво ти изнася на джоба, няма да сбъркаш с никоя карта. А че винаги е можело и малко по-добре това е ясно.Тази 1060 ,която ти е предложил той е от леко по-шумните варианти и е по-скоро бюджетен вариант за ако трябва да е Нвидиа задължително. 4гб Нитро е доста по-бавно от 8 гб модела и ще иска клок за да го достигне донякъде. А с клок ще стане и то по-шумно. Даже чета ревю сега и докато 8гб Нитро е на кантар с 1060 на MSI,4 гб забива крак в CoD BO3 заради 4-те гб памет и е доста назад.Така че всичко е за сметка на нещо друго. Голямото Нитро като е равно с MSI 1060 e равно и по цена,така че няма безплатен обяд.

Това за тока изобщо не си го слагай никъде, 430 вата са ти повече от достатъчни за тази конфигурация. Дори бих ти препоръчал точно по-малкото ватове,защото другото ,което си избрал, мисля е единствения XFX,който не е на Seasonic и е някакъв боклучав жълтур вътре.Някой беше дал снимка някъде из форума, че няма нищо общо с моделите на Seasonic, които са безусловно препоръчителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска карта за игра - като про да си бодне картата , старт и гоу.

Картата за него е 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.7.2016 в 21:47, 100kila написа:

http://www.vario.bg/sapphire-radeon-rx-480-nitro-11260-01-20g   VS      http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1060-super-jetstream-ne51060s15j9j .. Това са моделите, на които съм се спрял ...  Не разбирам от клок и как се прави .. Искам максималното за парите си ! 

На кантар са с 8 гб версия на Нитро а разликата е 60 лева. Ако ти се дават за същата скорост и мислиш да си ги избиеш от по-малкия разход на ток на 1060, добре.

И не слушай, и АМД-то ще го забодеш и ще тръгне. В този случай при 60 лева разлика аз бих взел Нитро 8гб. Ако си фен на Нвидиа или ще играеш стари игри с Gameworks може да се замислиш за палитката. Също е успешен дизайн.Но тези 10% надценка просто за мен са неоправдани. Още повече ,че базирано на последните топ игри,изгледите за бъдещото вървене на картите на Нвидиа са неясни....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип аз искам видео карта която да няма много голяма температура ..  Какво имаш напредвид за стари игри с Gameworks ? Какво е бъдещето на нвидиа ?? Добре един ми казва --> Взимай gtx 1060 ... Друг ми казва че нитрото е по добро е сега какво да правя вече ?

преди 19 часа, Tommygun написа:

На кантар са с 8 гб версия на Нитро а разликата е 60 лева. Ако ти се дават за същата скорост и мислиш да си ги избиеш от по-малкия разход на ток на 1060, добре.

И не слушай, и АМД-то ще го забодеш и ще тръгне. В този случай при 60 лева разлика аз бих взел Нитро 8гб. Ако си фен на Нвидиа или ще играеш стари игри с Gameworks може да се замислиш за палитката. Също е успешен дизайн.Но тези 10% надценка просто за мен са неоправдани. Още повече ,че базирано на последните топ игри,изгледите за бъдещото вървене на картите на Нвидиа са неясни....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, 100kila написа:

Попринцип аз искам видео карта която да няма много голяма температура ..  Какво имаш напредвид за стари игри с Gameworks ? Какво е бъдещето на нвидиа ?? Добре един ми казва --> Взимай gtx 1060 ... Друг ми казва че нитрото е по добро е сега какво да правя вече ?

Прави каквото си прецениш, ние ти даваме мнения, но ти си човека който ще ползва и който дава парите. Виж сега малко за Нитрото.MSI 1060 е леко по-бърза от Палитката ,която си си харесал така че може да се каже ,че Палита и Нитро са еднакви.

Това е усреднено от няколко игри.

_02.jpg

Което обаче не значи че във всяка една игра ще е така. Може да е така....

_03.jpg_05.jpg

Или пък така.....

_04.jpg

_06.jpg

Всичко зависи от какво ще играеш и колко ти пука за разход на ток и какво разбираш под ниска температура.Ето ти и температура.

_08.jpg

Палитката 1060 може да е 1-2 градуса по-топла от МСИ,така че пак си смятай сам.

Разликата в тока е в най-лошия случай 40 вата, така че пак си прецени колко играеш на ден ,колко ти струва тока и кога ще си избиеш парите от разликата в разхода.

А за бъдещето имах предвид, че АМД досега се представя доста по-добре под DX12 и Vulkan. В темата за картите сме го обсъждали доста какво и защо и как,но с 2 думи на предната и актуалната архитектура на Нвидиа и липсва хардуерна поддръжка на може би най-важната функция на DX12. При Паскал към който принадлежи и 1060 се използва софтуерен трик,така че картите поне да не губят скорост в новите библиотеки. Даже има и лек прираст понякога.

Но пак всеки трябва да си знае какво играе. В момента няма много DX12 игри, да кажем 3-4, едната от които е спонсорирана от Нвидиа и върви по-добре на тях (Rise of the Tomb Raider).Днес чета че с последния драйвър 480 печели 10% повече кадри,но още не съм гледал подробно.До края на годината имаше списък,че се очакват 11 или 12 игри под DX12 или Vulkan и 4-5 само чисти DX11.Ta това беше коментара ми за бъдещето.

Успех с покупката ,моето лично мнение е че в случая Нитро 8гб е най-доброто за парите си. Ако някой извади други данни и се обоснове в полза на 1060 поне ще имаш данни да сравниш и да си избереш. Както казах няма да сбъркаш с никоя от тях особенно много,с изключение на по 1-2 игри на марка.

Еdit: Сега видях ,че все пак я имало Палитката. Ето виж и си сравни. Това е само едно ревю в други може да е различно,но мисля че става за ориентация....Имай си предвид,че на долната картинка 480-та е базовия модел,Нитрото е горе и е доста по-бързо.

Nvidia GeForce GTX 1060 im Test -Seite 4- - ComputerBase - Mozilla Firefox_09.jpg

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре искам картата която вади повече кадри и не искам да ми забива за 2-3 години напред..

преди 5 часа, Tommygun написа:

Прави каквото си прецениш, ние ти даваме мнения, но ти си човека който ще ползва и който дава парите. Виж сега малко за Нитрото.MSI 1060 е леко по-бърза от Палитката ,която си си харесал така че може да се каже ,че Палита и Нитро са еднакви.

Това е усреднено от няколко игри.

_02.jpg

Което обаче не значи че във всяка една игра ще е така. Може да е така....

_03.jpg_05.jpg

Или пък така.....

_04.jpg

_06.jpg

Всичко зависи от какво ще играеш и колко ти пука за разход на ток и какво разбираш под ниска температура.Ето ти и температура.

_08.jpg

Палитката 1060 може да е 1-2 градуса по-топла от МСИ,така че пак си смятай сам.

Разликата в тока е в най-лошия случай 40 вата, така че пак си прецени колко играеш на ден ,колко ти струва тока и кога ще си избиеш парите от разликата в разхода.

А за бъдещето имах предвид, че АМД досега се представя доста по-добре под DX12 и Vulkan. В темата за картите сме го обсъждали доста какво и защо и как,но с 2 думи на предната и актуалната архитектура на Нвидиа и липсва хардуерна поддръжка на може би най-важната функция на DX12. При Паскал към който принадлежи и 1060 се използва софтуерен трик,така че картите поне да не губят скорост в новите библиотеки. Даже има и лек прираст понякога.

Но пак всеки трябва да си знае какво играе. В момента няма много DX12 игри, да кажем 3-4, едната от които е спонсорирана от Нвидиа и върви по-добре на тях (Rise of the Tomb Raider).Днес чета че с последния драйвър 480 печели 10% повече кадри,но още не съм гледал подробно.До края на годината имаше списък,че се очакват 11 или 12 игри под DX12 или Vulkan и 4-5 само чисти DX11.Ta това беше коментара ми за бъдещето.

Успех с покупката ,моето лично мнение е че в случая Нитро 8гб е най-доброто за парите си. Ако някой извади други данни и се обоснове в полза на 1060 поне ще имаш данни да сравниш и да си избереш. Както казах няма да сбъркаш с никоя от тях особенно много,с изключение на по 1-2 игри на марка.

Еdit: Сега видях ,че все пак я имало Палитката. Ето виж и си сравни. Това е само едно ревю в други може да е различно,но мисля че става за ориентация....Имай си предвид,че на долната картинка 480-та е базовия модел,Нитрото е горе и е доста по-бързо.

Nvidia GeForce GTX 1060 im Test -Seite 4- - ComputerBase - Mozilla Firefox_09.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднозначно мнение коя от двете карти е по-добра няма, защото са много близо една до друга както като производителност, така и като цена. Ще ти го кажа просто:

1060 харчи малко по-малко ток, малко по-хладна е и вади малко повече кадри в повече заглавия и струва малко повече.

480 е малко по-топла, харчи малко повече ток (разликата в сметката за ток няма да я усетиш никога) и се преставя малко по-добре или наравно с 1060 в повечето по-нови заглавия, които ползват ДиректХ 12 и малко по-зле в ДХ11 заглавия.

Базирано на тази информация изглежда, че 1060 е по-добрата карта.... НО!

Видео карти Кеплер (серията 760, 770, 780) на Ивидия (излезли 2013) и струващи повече пари от еквивалтентите карти на АМД от 2013 година в момента падат от същите карти с разлика 30-50% производителност в по-нови заглавия. Което значи, че Нвидия изкуствено си скопяват картите с времето, за да те  накарат да си купиш нова :)

Дали тази тенденция ще се запази/повтори с по-новите серии на Нвидия ние като потребители няма как да знам. Лично моето мнение, е че ще се запази и ако искаш картата ти да става за нещо след още 3год си вземи 480.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лека справка - Максуел вече е в Legacy статус. Което ще рече,че никой вече не може да мрънка и да иска оптимизации за 9хх серия. Или async compute чрез драйвър ще има през крив макарон.Догодина излиза Волта и Паскал ще последва същата съдба....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Демег rx 480 е почти силна колкото нвидиата , но пък ще издържи повече време така ли ?
    на 30.07.2016 г. в 12:10, Tommygun написа:

За лека справка - Максуел вече е в Legacy статус. Което ще рече,че никой вече не може да мрънка и да иска оптимизации за 9хх серия. Или async compute чрез драйвър ще има през крив макарон.Догодина излиза Волта и Паскал ще последва същата съдба....

на 30.07.2016 г. в 11:05, Azmodael написа:

Еднозначно мнение коя от двете карти е по-добра няма, защото са много близо една до друга както като производителност, така и като цена. Ще ти го кажа просто:

1060 харчи малко по-малко ток, малко по-хладна е и вади малко повече кадри в повече заглавия и струва малко повече.

480 е малко по-топла, харчи малко повече ток (разликата в сметката за ток няма да я усетиш никога) и се преставя малко по-добре или наравно с 1060 в повечето по-нови заглавия, които ползват ДиректХ 12 и малко по-зле в ДХ11 заглавия.

Базирано на тази информация изглежда, че 1060 е по-добрата карта.... НО!

Видео карти Кеплер (серията 760, 770, 780) на Ивидия (излезли 2013) и струващи повече пари от еквивалтентите карти на АМД от 2013 година в момента падат от същите карти с разлика 30-50% производителност в по-нови заглавия. Което значи, че Нвидия изкуствено си скопяват картите с времето, за да те  накарат да си купиш нова :)

Дали тази тенденция ще се запази/повтори с по-новите серии на Нвидия ние като потребители няма как да знам. Лично моето мнение, е че ще се запази и ако искаш картата ти да става за нещо след още 3год си вземи 480.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Ако мислиш в рамките на следващите 2 години да сменяш картата аз бих взел 1060, ако не взимай 480. Каквото и да избереш картите са достатъчно близо една до друга в момента всички игри ще ти вървят супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да сменям картата нищо няма да ъпгрейдвам но защо нвидиата не може да издържи 2 - 3 години ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, 100kila написа:

Няма да сменям картата нищо няма да ъпгрейдвам но защо нвидиата не може да издържи 2 - 3 години ? 

Това , което искат да ти кажат е , че след 2 години Нвидиата ще има по-лоша поддръжка откъм драйвери. Няма да получава възможно най-добрите софтуерни ъпдейти с други думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе съм го написал, по ясно не знам как да го кажа. Ето ти сравнение на двете карти по бенчове:

http://www.anandtech.com/bench/product/1068?vs=1036

Ето ти статия от март тази година

http://www.babeltechreviews.com/nvidia-forgotten-kepler-gtx-780-ti-vs-290x-revisited/

Картите излизат по едно и също време, като разликата в цената им е $150 в полза на 780ти. В момента както виждаш пада почти навсякъде от 290х, въпреки, че е струвала с над 200лв отгоре.

Редактирано от Azmodael (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Tommygun написа:

При Паскал към който принадлежи и 1060 се използва софтуерен трик,така че картите поне да не губят скорост в новите библиотеки. Даже има и лек прираст понякога.

При GTX1060  все пак има спад. Прирастът е при по-бързите модели.

И искам да те попитам нещо...мислех да го направя в друга тема, но понеже си подхванал тая...как стоят нещата с клока? Щото сега гледам ревюта на Asus RX480  и виждам, че има едва 3% прираст при BF3 след клок на картата, който е почти символичен за ядрото. Пак ли някакви чалъми или да четем дебелите книги, както по принцип го правим и при NVIDIA? Значи, говоря за това ревю. Дай си пак мнението заклока, че аз нещо не схванах преди седмица за какво ми говориш.

ПП: За да те улесня, ще ползвам табличката им за средната производителност:

2016-07-30_150210.jpg

Ако приемем, че GTX970  се клоква до GTX980, то след клок на RX480, пак не може да се стигне GTX970. Нали разбираш, че ползвам резултатите на Techpowerup. Какъв е коментара ти...освен това, че игрите са били някак си подбрани, както и настройките. Да коментираме само тоя резултат и може би невежеството при клок на Techpowerup? Или може би факта, че не бутат напрежения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

При GTX1060  все пак има спад. Прирастът е при по-бързите модели.

И искам да те попитам нещо...мислех да го направя в друга тема, но понеже си подхванал тая...как стоят нещата с клока? Щото сега гледам ревюта на Asus RX480  и виждам, че има едва 3% прираст при BF3 след клок на картата, който е почти символичен за ядрото. Пак ли някакви чалъми или да четем дебелите книги, както по принцип го правим и при NVIDIA? Значи, говоря за това ревю. Дай си пак мнението заклока, че аз нещо не схванах преди седмица за какво ми говориш.

ПП: За да те улесня, ще ползвам табличката им за средната производителност:

2016-07-30_150210.jpg

Ако приемем, че GTX970  се клоква до GTX980, то след клок на RX480, пак не може да се стигне GTX970. Нали разбираш, че ползвам резултатите на Techpowerup. Какъв е коментара ти...освен това, че игрите са били някак си подбрани, както и настройките. Да коментираме само тоя резултат и може би невежеството при клок на Techpowerup? Или може би факта, че не бутат напрежения?

Примерно. Ако вземеш твоята карта със стандартния биос и не буташ нищо по нея и по биоса,колко ще се клокне.

Но темата е добра. Преди малко си взех списанието от пощата и не съм допрочел всичко, но и при 1060 и при 480 проблема е Power Target-a. Когато го подпрат и двете свалят честотите независимо колко си им настроил. От Нвидите само Strixx-a държал честота защото е с лимит от 156 вата(Gigabyte  и MSI били с 200 лимит ,но по-бавни от Асуса),а от АМД Нитро или другите къстъми но със 20% качени. Останалите (Палит,Гейнуард,Зотак) свалят честотата до 1850 мхц. Референтната сваля до 1770. При АМД без да вдигаш лимита свалят до под 1300 а референтната под 1200.

От друга страна има тест на 1440 в Хитман и Томб Райдър където има 1060 на 2100/4600 и 480 на 1400/4500. Само че в тези 2 игри базовите карти на всеки производител са съответно по-бързи от максимално клокнатите.

Та за клока - не ги знам какво са правили,но немците успяват да ги клокнат до 10% 480 и 12-13% 1060. И прираста е един същ,но и в двата случая под 10%. С максимален клок на памет и ядро се достигат оптимално 14% прираст при 1060 FE,на къстъмите паметта им се предава по-рано и не могат да минат 10% прираст. Същото е и с 480, 4гб версията даже се клоква повече на ядрото, 8 гб на паметта. Факт е отново,че виждаме по-големи числа при Нвидиа,но АМД с по-малките числа запзват разликата в + или - според зависи от играта. Според мен това с овърклока вече трудно може да се ползва като аргумент. Ако говорим за къстъм с фабричен лимит повече срещу референтна карта ,ок. Но както е в случая къстъм срещу къстъм разликата е пренебрежима. Палита между другото не може да държи бууста над 2020 мхц колкото и да му настроиш.....

За Techpowerup не искам да коментирам колко сa компетентни - всеки си знае.Аз вярвам на други страници и издания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/26/2016 в 17:43, saentist написа:

power1.jpg

Смятат се и пикове /има си физика част електротехника за който чел/

Покупките от амазон идват до 3-4 дена в България ако е от европейски складове.

Само където това е консумация от контакта, а там ти зависи от  КПД на захранването (дали е 80%/85%/90%), отделно трябва да се вземе предвид и Power Factor при тази консумация при променливия ток, където тези стойности не виждам да са написани и консумацията от самото захранване остава пълна загадка.

PS: примерни стойности ако приемем че Power Factor e приблизително 0.98/99 309W от контакта при 85% ефективност на захранването отива на ~262W товар на захранването, ако Power Factor е по нискък да речем 0.75 или 0.80 то тогава товара на захраването ще е дори по-малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Tommygun написа:

Примерно. Ако вземеш твоята карта със стандартния биос и не буташ нищо по нея и по биоса,колко ще се клокне.

Но темата е добра. Преди малко си взех списанието от пощата и не съм допрочел всичко, но и при 1060 и при 480 проблема е Power Target-a. Когато го подпрат и двете свалят честотите независимо колко си им настроил. От Нвидите само Strixx-a държал честота защото е с лимит от 156 вата(Gigabyte  и MSI били с 200 лимит ,но по-бавни от Асуса),а от АМД Нитро или другите къстъми но със 20% качени. Останалите (Палит,Гейнуард,Зотак) свалят честотата до 1850 мхц. Референтната сваля до 1770. При АМД без да вдигаш лимита свалят до под 1300 а референтната под 1200.

От друга страна има тест на 1440 в Хитман и Томб Райдър където има 1060 на 2100/4600 и 480 на 1400/4500. Само че в тези 2 игри базовите карти на всеки производител са съответно по-бързи от максимално клокнатите.

Та за клока - не ги знам какво са правили,но немците успяват да ги клокнат до 10% 480 и 12-13% 1060. И прираста е един същ,но и в двата случая под 10%. С максимален клок на памет и ядро се достигат оптимално 14% прираст при 1060 FE,на къстъмите паметта им се предава по-рано и не могат да минат 10% прираст. Същото е и с 480, 4гб версията даже се клоква повече на ядрото, 8 гб на паметта. Факт е отново,че виждаме по-големи числа при Нвидиа,но АМД с по-малките числа запзват разликата в + или - според зависи от играта. Според мен това с овърклока вече трудно може да се ползва като аргумент. Ако говорим за къстъм с фабричен лимит повече срещу референтна карта ,ок. Но както е в случая къстъм срещу къстъм разликата е пренебрежима. Палита между другото не може да държи бууста над 2020 мхц колкото и да му настроиш.....

За Techpowerup не искам да коментирам колко сa компетентни - всеки си знае.Аз вярвам на други страници и издания.

Добре де, некомпетентни са. Руснаците и те. Но в techpowerup  поне поставят при еднакви условия картите - клокват, без да се занимават с напреженията. И ето как е при последния им тест с GTX1060:

2016-07-30_171935.jpg

Значи...22% на паметта и 8% на буста. Важно е какво подаваш отдолу и какво получаваш. 8% на максималния буст, 15% повече кадри. Пак казвам, коментирам точно определени резултати, а не обобщени от няколко сайта или такива, които са най-достоверни. аз няма как да ги тествам тия неща, затова и ползвам скрийншотове и линкове. за малко да си взема GTX1070, но още не е късно, само още малко да падне цената, ако изобщо падне. 

Поотрязал съм едното изречение горе, затова ето го цялото:

2016-07-30_172325.jpg

Значи какво излиза. Буста, който все се коментира, си е една илюзия. Аз това твърдя от поне 3 години, когато за първи път се появи тоя термин. Буста е голям при ниски натоварвания и малък, когато се види зор. Тогава за какво е тоя буст? казват, за икономия на енергия. Но за performans-а е дори времеден, щото виждаш кви заблуди се получават - картата се клоквала, пък нямало прираст. Чакай малко. Моятая също при игри работи да кажем на 1519 MHz, но пусна ли ВС  или играта не товари добре видеокарата, то честотата ненужно скача над 1530 MHz. Аз от това нищо не печеля, но ти може да използваш тоя факт и да кажеш - видиш ли, честотата ти 20% отгоре, прираста ти 15. И ще си в грешка, защото при тая честотата картата не работи, когато се замерва производителносртта и. Дори за момент да стигне 1530 MHz  при тест, то тия MHz-и са без значение за крайния резултат, защото просто тогава картата не се е нуждаела от тях. Но за протокола са там!

А ето го и смешния овърклок на Asus GTX480. Щом тия не са клокнали, какво остава за обикновения потребител, дето чувал за клок, ама не знае как да го направи?

2016-07-30_173358.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускаш един дребен факт - MSI 1060 идва фабрично с power target ot 200!!! вата. Mисля ,че няма какво повече да коментираме тогава, нали? Къде са 200 къде са 120.....Естествено,че ще има повече въздух за клок.

_02.jpg

Както казах всяко нещо за сметка на нещо друго. А и тази карта поне в Германия струва 339!!! евро. Защо не клокнат оная за 570 лева толкова? Това е риторичен въпрос.

По същия начин и Нитро е някой лев повече,но държи почти нивото на MSI, за доста по-малко пари.

Освен това ако не се лъжа точно този потребител в тази тема каза че не иска да клоква. Коя е тогава по-добрата карта за него? Още повече при разлика от 60 лева в посочените избрани модели.....

Не бъркайте пак най-добрия или най лошия сценарий за едно моделно семейство с конкретни модели.

И толкова по темата за обективно тестване при равни условия.

_03.jpg

Поне като гледам май са спрели да преписват рзултати от стари тестове. Но 10 карти с 5 драйвъра......:angry::angry:

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че не е по-темата въпроса но може ли на настолен компютър да се сменя от вградено видео в процесор към външна видео карта, която е все още вътре в компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз може ли да клокна иначе видео карта ?? не разбирам изобщо от клок .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, サムライオートバイ написа:

Извинявам се че не е по-темата въпроса но може ли на настолен компютър да се сменя от вградено видео в процесор към външна видео карта, която е все още вътре в компютъра?

Не виждам как ще стане. Вграденото видео си има собствени изходи за видеосигнала, дискретната също. Трябва да смениш кабела чисто и просто - да го преместиш от изходите на дъното към изходите от дискретната видеокарта. Освен това в BIOS  трябва да е зададена опцията за автоматично разпознаване на видеокартата или за външната видеокарта. Иначе получаваш черен екран, трябва да връщаш старото положение, да влизаш пак в BIOS  и да коригираш нещата. При лаптоп има тая възможност от драйверите. 

преди 2 часа, 100kila написа:

Аз може ли да клокна иначе видео карта ?? не разбирам изобщо от клок .. 

Можеш, да. Трябва малко да прочетеш. 

преди 2 часа, Tommygun написа:

Пропускаш един дребен факт - MSI 1060 идва фабрично с power target ot 200!!! вата. Mисля ,че няма какво повече да коментираме тогава, нали? Къде са 200 къде са 120.....Естествено,че ще има повече въздух за клок.

_02.jpg

Както казах всяко нещо за сметка на нещо друго. А и тази карта поне в Германия струва 339!!! евро. Защо не клокнат оная за 570 лева толкова? Това е риторичен въпрос.

По същия начин и Нитро е някой лев повече,но държи почти нивото на MSI, за доста по-малко пари.

Освен това ако не се лъжа точно този потребител в тази тема каза че не иска да клоква. Коя е тогава по-добрата карта за него? Още повече при разлика от 60 лева в посочените избрани модели.....

Не бъркайте пак най-добрия или най лошия сценарий за едно моделно семейство с конкретни модели.

И толкова по темата за обективно тестване при равни условия.

_03.jpg

Поне като гледам май са спрели да преписват рзултати от стари тестове. Но 10 карти с 5 драйвъра......:angry::angry:

Добре де, няма да гледам и тях. Няма да гледам никой, че иначе трябва да уча пак немски. То в Германия АМД вървят най-добре. Незнайно защо в другите държави изобщо не вървят. 

преди 4 минути, Кико написа:

Гледам какво има като тстове. Има и тестове на референтна:

2016-07-30_210750.jpg

Разликата е малка.3-4%  - референтна/MSI. Тук както и при други видеокарти, важно е охлаждането, което при MSI  е едно от най-тихите с неговите 100 мм вентилатори.  Моята MSI-ка би била идеалната карта, ако не беше липсата на задна планка и спиращия вентилатор от време на време. Това е и риска на ранната покупка, която българина не предпочита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...