Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Липсват .dll файлове


EvenDrwon

Препоръчан отговор

Винаги която и да е игра инсталирам на (D:) диска , абсолютно винаги липсват .dll файлове. Когато я инсталирам на (C:) тръгват. Как да го оправя да тръгват на (D:) , защото там имам много повече място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В коя операционна система? Ползвай инструмента mklink:

Премести папката с играта на D: Стартираш като администратор cmd и там написваш

mklink /d "c:\път_до_папката_на_играта" "d:\път_до_папката_на_играта"

iи натискаш Enter.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ExaFlop написа:

В коя операционна система? Ползвай инструмента mklink:

Премести папката с играта на D: Стартираш като администратор cmd и там написваш

mklink /d "c:\път_до_папката_на_играта" "d:\път_до_папката_на_играта"

iи натискаш Enter.

Windows 10 ползвам

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десен клик по старт бутона и избираш Command prompt (Admin)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, ExaFlop написа:

Десен клик по старт бутона и избираш Device manager

А има ли някакъв друг начин без местене? Направо да си го инсталирам на (D:) и да тръгва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е често срещан проблем с игрите - не тръгват от несистемен дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, ExaFlop написа:

Това е често срещан проблем с игрите - не тръгват от несистемен дял.

а значи това няма да ми става при всички игри така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ExaFlop написа:

Това е често срещан проблем с игрите - не тръгват от несистемен дял.

При мен работят, като сложа dll-та директно в папката на играта.

 

П.П. Опитай се да стартираш играта като администратор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.07.2016 г. в 19:08, ExaFlop написа:

Това е често срещан проблем с игрите - не тръгват от несистемен дял.

Аз пък нямам нито една игра, която не тръгва от несистемен дял. Всичките ми са на дял D:\ (някои са там още докато съм бил с Windows XP) и просто след преинсталацията на Windows-a изчезва възможността за деинсталацията им и изчезват Save-овете и стават един вид portable...Като ти омръзне някоя просто триеш папката и и готово. Има някои, които няма да стартират коректно, но не заради липсващи DLL файлове, а заради липсваща информация в регистрите (като Red Alert 3 и т.н.) но те се оправят като се добави необходимото инфо (за да не се добавя всеки път просто преди преинсталация на Windows се export-ват ключовете и след преинсталацията се merge-ват в регистрите). Има и някои по-специфични като Fifa-та, при която ако липсва информация в регистрите за source-а, от който е инсталирана играта, тогава тя няма да стартира...и ще изисква преинсталация за да тръгне. Останалите нямат никакъв проблем. Най-често при прясна инсталация липсват Visual Basic C++ библиотеките или тези на DirecX 9.0c redist. та не бих казал, че е често срещан проблем...игри на C:\ никога не съм имал (дори от Steam) и никога не ми се е налагало да правя junction points специално за игри стартирани от друг дял. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...