Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Optium

Обезпокоителни сигнали по екрана на телевизора ми ?

Препоръчан отговор

Телевизорът ми е LCD SONY BRAVIA с 26 инчов екран.

Произведен е в Словакия, модел преди 5 години.

Винаги е работил перфектно и никога не съм имал никакви

забележки към него, докато от началото на това лято на екрана му

се появи "част от тъмна  рамка", която се вижда когато екрана е с 

по-светли тонове.

Да ли всичко това ме предупреждава че екрана му си отива и

какво мога да предприема за в бъдеще:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15852&fullsize=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е да занесеш телевизора на ремонт и там ще го видят и ще ти кажат какъв е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Лорито написа:

Решението е да занесеш телевизора на ремонт и там ще го видят и ще ти кажат какъв е проблема

Е няма как, много умен съвет ми дадохте !

Е нали само за да ми го отворят и ми кажат каква е повредата в сервиза,

за този скъп модел телевизор SONY таксата е не по-малко от 100 лева . . . !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Писал съм Ви + за "остроумният" ви отговор!

Иначе, ще си го гледате в този му вид. И таксата за "отваряне" никога не е била...100 лева а 25-до 30 в зависимост от политиката на сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво ще направят в сервиза, ще извадят тъмната рамка с клещи може би? Дори не можахме да видим снимка, а вече се дават съвети за носене по сервизи и хвърляне на излишни 25-30лв.

Но ако тази рамка не е особено отчетлива и няма други симптоми по телевизора, най-вероятно дисплеят се е осветил в тази област, ако е работил дълго време на такъв ярък и неподвижен образ или някоя от лампите е изгоряла. Но обикновено повечето телевизори засичат консумацията на лампите и няма да включат, ако някоя от тях е повредена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, peppone1 написа:

И какво ще направят в сервиза, ще извадят тъмната рамка с клещи може би? Дори не можахме да видим снимка, а вече се дават съвети за носене по сервизи и хвърляне на излишни 25-30лв.

Но ако тази рамка не е особено отчетлива и няма други симптоми по телевизора, най-вероятно дисплеят се е осветил в тази област, ако е работил дълго време на такъв ярък и неподвижен образ или някоя от лампите е изгоряла. Но обикновено повечето телевизори засичат консумацията на лампите и няма да включат, ако някоя от тях е повредена.

Тази статия е стара и за това публикуваната от мен снимка в темата ми не е запазена !

Днес направих на екрана на телевизора ми НОВА СНИМКА с фотоапарат SAMSUNG и ви я

публикувам за коментари и информация по случая:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15891&fullsize=1

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в сервиза нищо не могат да сторят. Причината може да е в неравномерното светлоотразяване на дисплея, поради разлепване на отражателното фолио, особено ако е разглобяван или е потъмняло, а може и дисплеят да е изтощен. Провай да му подадеш тестов RGB сигнал от компютъра и виж как е на ярък червен, зелен и син фон. На повечето телевизори също имат RGB контрастна настройка на трите цвята и оттам усили единият тон на макс, а другите два намали до край, после повтори това за останалите два цвята и виж как се държи на ярка бяла картина като намалиш контраста и усилиш яркостта на макс.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, peppone1 написа:

И в сервиза нищо не могат да сторят. Причината може да е в неравномерното светлоотразяване на дисплея, поради разлепване на отражателното фолио, особено ако е разглобяван или е потъмняло, а може и дисплеят да е изтощен. Провай да му подадеш тестов RGB сигнал от компютъра и виж как е на ярък червен, зелен и син фон. На повечето телевизори също имат RGB контрастна настройка на трите цвята и оттам усили единият тон на макс, а другите два намали до край, после повтори това за останалите два цвята и виж как се държи на ярка бяла картина като намалиш контраста и усилиш яркостта на макс.

Този проблем съм го замотал от няколко месеца и въобще не съм попаднал до сега на човек,

който разбира от тази материя, макар че темата е пусках в няколко форума !

Виждам че вие си разбирате от работата  и може да ми бъдете полезен поне при ТЕСТОВЕТЕ,

докато си изясня ситуацията около този проблем ! 

Забелязал съм че при тъмни тонове на екрана, тази "част от рамка" не се забелязва в горния му ляв край.

Забелязва се при преобладаващи светли тонове на картината му !

За това ви давам едни от основните негови технически характеристики:
SONY BRAVIA - LCD Digital Colour TV - LCD екран <цена 1150 лева>

Техническата му характеристика обхваща около 5 листа, за това аз избрах

само COMPONENT IN които според мен /макар че характеристиката няма български превод/,

са свързани с цветовете на екрана:

1./ Подържани формати - 1080/24р, 1080р, 1080i, 720, 57бр, 576i. 480p, 480i .

Y, 1. VP-p, 75 om, 0.3V - отрицателни.

синхронизация

Рв/Св: 0.7 Vp-p, 75 Om

Pr/Cr: 0.7 Vp-p 75 Om

Аудиовход /гнезда типа "тюлпан"/

500 MB rms

И ви давам входа за включване към компютъра:

(Dsub 15-pin)

Аудиовхода за включване е minijack

Аудиоизход:

10 Bt + 10Bt (RMS)

За това ще ви помоля да ми обясните как да направя това Тестване

на телевизора  с помощта на компютъра ми /лаптопа/, защото ми се

струва че посредством него ще мога поне временно да реша проблема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто включваш лаптопа към VGA буксата и после сваляш някоя програмка за тест на монитори, примерно тази: http://www.freewarefiles.com/Nokia-Test-Pattern-Generator_program_18632.html

Но този тест няма да ти поправи телевизора, просто ще установиш кой е проблемният цвят или при всички ивицата е еднакво отчетлива. Добре е да не гледаш телевизора на висок контраст, така ивицата леко ще се заличи.

Но все пак за да се появи тази ивица, гледал ли си продължително време картина с ярка бяла лента на това място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, peppone1 написа:

Просто включваш лаптопа към VGA буксата и после сваляш някоя програмка за тест на монитори, примерно тази: http://www.freewarefiles.com/Nokia-Test-Pattern-Generator_program_18632.html

Но този тест няма да ти поправи телевизора, просто ще установиш кой е проблемният цвят или при всички ивицата е еднакво отчетлива. Добре е да не гледаш телевизора на висок контраст, така ивицата леко ще се заличи.

Но все пак за да се появи тази ивица, гледал ли си продължително време картина с ярка бяла лента на това място?

Откакто съм го купил през 2012 година до сега телевизорът ми е работил перфектно !

Едно от основните му достойнства е това че е произведен в Словакия, а не в Китай !

За това именно и го взех като се "набутах" с тази голяма сума, въпреки че телевизора е 26 инча !

Последният е поставен далеч от прозореца на стаята ми, така че пряка слънчева светлина не попада

директно върху екрана му !

Освен да гледам редовно филми от сайта ONLINE -FILMI.Info  където имам регистрация,

за други странични дейности не съм го използувал, нито пък съм го местил от едно място - на друго !

Като допълнение бих ви попитал също,

къде бих могъл да прочета повече литература върху този проблем за да се опитам да му удължа живота, 

защото ако ще трябва да му се сменя кинескопа  с нов от същата марка,

ще ми излезе на цената на която бих могъл да си купя нов телевизор . . .!?

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не казвам че от Слънцето се е осветил, а от яркият образ. Затова контраста е добре да се намали колкото се може повече и да се усили подсветката, но и тя не е добре да се засилва прекалено. Това е защитата за максимално дълъг живот. Тези мерки ги пише и в инструкцията на някои телевизори, например да не се гледа продължително формат 4:3, чиито рамки също могат да се отпечатат върху екрана. Но пък няма логика само от едната страна да се е изтощил, но причини много.

Книги на български език за новите технологии няма, а и няма интерес, защото са много сложни и тепьрва прохождат, а и времената са други, и киното замря, просто няма какво ново да се предложи, освен ъпгрейдите, които сами по себе си са поправки на недъзи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Optium написа:

Откакто съм го купил през 2012 година до сега телевизорът ми е работил перфектно !

Едно от основните му достойнства е това че е произведен в Словакия, а не в Китай !

За това именно и го взех като се "набутах" с тази голяма сума, въпреки че телевизора е 26 инча !

Последният е поставен далеч от прозореца на стаята ми, така че пряка слънчева светлина не попада

директно върху екрана му !

Освен да гледам редовно филми от сайта ONLINE -FILMI.Info  където имам регистрация,

за други странични дейности не съм го използувал, нито пък съм го местил от едно място - на друго !

Като допълнение бих ви попитал също,

къде бих могъл да прочета повече литература върху този проблем за да се опитам да му удължа живота, 

защото ако ще трябва да му се сменя кинескопа  с нов от същата марка,

ще ми излезе на цената на която бих могъл да си купя нов телевизор . . .!?

... ще ми излезе на цената на която бих могъл да си купя нов телевизор . . .

Ето сам си даде отговор на темата!!! Ай са мойто момче ходи си го вземи :D:D:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето скромно мнение,след като погледнах снимката е,че ти се е разлепило лепилото с което слепват слоевете на матрицата и затова имаш този отенък и до колкото знам няма оправяне този дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, koldan написа:

Моето скромно мнение,след като погледнах снимката е,че ти се е разлепило лепилото с което слепват слоевете на матрицата и затова имаш този отенък и до колкото знам няма оправяне този дефект.

Че с "капчица" не става ли?! Иска да съживи "мъртвеца" човека!!! Ще стане "зомби TV" :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2016 г. в 22:48, koldan написа:

Благодаря ви, за разумния и логичен отговор който ми давате !

Затова и конкретният въпрос към вас при така създалата се ситуация, естествено ще бъде:

Дали това разлепване на слоевете може да продължи и как това би могло да се отрази върху 

цялостното състояние на телевизора ми за в бъдеще ?

Или пък така в това състояние /без да се влошава по-нататък качеството на картината му/,

дали ще може да работи още някоя и друга година за да си избие евентуално високата цена

която съм заплатил за него . . .!?

За съжаление трябва да отбележа че след като проверих настройките на телевизора си установих голямата

грешка която съм бил направил, а именно че:

Режима на картината ми е бил настроен на ЯРЪК !

Подсветката и Контраста са ми били Максимални /автоматично зададени за този тип режим/ !

Сега вече когато телевизорът си го настроих на СТАНДАРТЕН РЕЖИМ за картината,

Подсветката и Контраста ми паднаха на половина - 5 степен:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15893&fullsize=1

Забележка:

Този свои отговор го давам с близо една седмица закъснение поради факта че през това време 

съм бил в провинцията и не съм имал достъп до Интернет мрежа !

Редактирано от Optium
редакция в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...