Премини към съдържанието
borisfx

Честит ви платен Уиндоус 10 от днес

Препоръчан отговор

преди 7 минути, jhoro написа:

Даже са си много законни, ама при спазване на едни мааалки подробности.

И емблемата от МерсЕдес си е оригиналдЪ, ама като я сложа на Трабито - все тая. Не върви повече и да вози по-добре.

И защо ги продават тогава?  Според мен няма логика да са незаконни, защото така и така си се ползват за един хардуер. какво значение има, дали аз съм производител или ползвател? Търсих инфо по въпроса, пусках и тема дори, но никой не отговори конкретно, освен един-два надменни коментара, как съм се прецакал. Аз казах, парите са си мои, мога да ги дам за каквото си искам. Поне малко съм по-законен от ония, дето ще инсталират кракната версия след време, щото така и така Mайкрософт са взели някакви пари и от мен. Нищо, че не съм купил някаква маркова система с ключ. Каква е разликата, пак да попитам, че така и така сме подхванали тая тема, а вероятно и други биха се навили тия дни да си купят OEM  ключ, без ясната представа това законно ли е или не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Blue Ray написа:

Типично българска черта!

Въобще не си в час !

С измислени и наложени цени на продукта , ограбват целия свят . От тях по-големи грабители са само военната индустрия и наркотиците....и дали не са пред тях....

Факти ли ? Я ми кажи Бил Гейтс (на времето обикновено момче) как така за 20-тина години стана милиардер по първите места , пък Айнщайн едва ли не в нищета умира ?......То пък само Айнщайн да беше !

Нека да те светна ! С прикрит грабеж и измама - за някои "законен" начин.....

А бе ?! Този ! Един литър Кока-Кола (подсладена вода) на цената на литър мляко ни продават !!! Те и нашите се изтарикатиха ! Литър проста вода от чешмата , на половин литър мляко ни я продават .....от тях се учат...

С тези неща на ясно ли си ? Нито левче на грабителите !!!.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък да ви кажа как би отговорил на всички препирни идн стар познат - "един харесва попа, друг попадията!". Толкоз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ако Windows 10 е толкоз хубава и прекрасна ОС нямаше да има тази наглост и зор да я наложат на пазара. За MS  в момента мога да кажа само едно :vomit:

Аз съм убеден,че тоя зор и наглост са породени от съвсем други цели и планове,които излизат далеч извън пределите на майкрософт и нямат нищо общо с това дали е хубава или лоша тази ОС.Като всяка ОС и 10ката си има предимства и недостатъци,но общо взето не е чак толко лоша ,та чак да е безплатна(прецедент в политиката на майкрософт),а много от недостатъците са свързани с това,че много бързаха да я пуснат и общо взето я пуснаха недовършена и недоизпипана,та оттук дойдоха и многото проблеми и негативно отношение .Но  големия зор и наглост да я наложат(дори с насилствени елементи) според мен е свързан с органицации извън майкрософт и е свързан със  тоталното следене и възможност за получаване на инфо за всеки потребител.Не напразно днес се смята,че едно от нещата даващи голямо предимство и сила не са парите или модерното орижие,а това да имаш ИНФОРМАЦИЯ и да я използваш както намериш за добре!А в Щатите има няколко организации,които са толко маргинализирани и самозабравили се,че не се спират пред нищо за да имат тази сила.Това са АНС(агенция за национална сигурност)ЦРУ и ФБР в по-малка степен и десетки още официални и неофициални подобни организации с огромни бюджети,които чрез клишета за борба с тероризма,вътрешна и външна сигурност и тем подобни се опитват да управляват не само Америка,но и целият свят вече!От години(след атентатите от 2001)самите американци са подложени на тотално следене, контрол и посегателство над личното им пространство,под предлог,че е за тяхно добро и така се противодейства на тероризма.Аз поне не съм чул за предотвартен атентат или атака(може и да има,но да не знам)чрез използването на всякакви средства за събиране на инфо.Отделен е въпроса как и с какви мотиви се използва огромното количество информация и в какви ръце се намира.............най-малкото тази информация е ценна за някой и струва пари и може да се осребри от по-елементарно скроените(но с власт)във въпросните организации.Та на този фон е логична и следващата стъпка за следене и събиране на информация,но в световен мащаб!И  ето ти майкрософт и неговия уйндоус,което е едно добро средство и възможност за лесно получаване на информация.Почти съм сигурен  ,че разработването на win10 e финансирано,подкрепено и моделирано с пари идващи извън майкрософт(с държавни пари,но не официално.............някак ще е шокиращо за данъкоплатците да знаят,че се финансира един милиардер с тяхни пари).Не съм си представял и за миг,че хищник като майкрософт ще загуби доста пари пускайки безплатна ОС!Та...................това е мнението ми за win10(сигурно на много ще се стори откачено и твърде паранойчно)и за тази наглост и зор да се наложи.:wink12:

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

.....

Ами те са в един кюп ! И това не подлежи на никакво съмнение ! Как мислиш се прави глобализация ?

Матрицата иде !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Аз съм убеден,че тоя зор и наглост са породени от съвсем други цели и планове,които излизат далеч извън пределите на майкрософт и нямат нищо общо с това дали е хубава или лоша тази ОС.Като всяка ОС и 10ката си има предимства и недостатъци,но общо взето не е чак толко лоша ,та чак да е безплатна(прецедент в политиката на майкрософт),а много от недостатъците са свързани с това,че много бързаха да я пуснат и общо взето я пуснаха недовършена и недоизпипана,та оттук дойдоха и многото проблеми и негативно отношение .Но  големия зор и наглост да я наложат(дори с насилствени елементи) според мен е свързан с органицации извън майкрософт и е свързан със  тоталното следене и възможност за получаване на инфо за всеки потребител.Не напразно днес се смята,че едно от нещата даващи голямо предимство и сила не са парите или модерното орижие,а това да имаш ИНФОРМАЦИЯ и да я използваш както намериш за добре!А в Щатите има няколко организации,които са толко маргинализирани и самозабравили се,че не се спират пред нищо за да имат тази сила.Това са АНС(агенция за национална сигурност)ЦРУ и ФБР в по-малка степен и десетки още официални и неофициални подобни организации с огромни бюджети,които чрез клишета за борба с тероризма,вътрешна и външна сигурност и тем подобни се опитват да управляват не само Америка,но и целият свят вече!От години(след атентатите от 2001)самите американци са подложени на тотално следене, контрол и посегателство над личното им пространство,под предлог,че е за тяхно добро и така се противодейства на тероризма.Аз поне не съм чул за предотвартен атентат или атака(може и да има,но да не знам)чрез използването на всякакви средства за събиране на инфо.Отделен е въпроса как и с какви мотиви се използва огромното количество информация и в какви ръце се намира.............най-малкото тази информация е ценна за някой и струва пари и може да се осребри от по-елементарно скроените(но с власт)във въпросните организации.Та на този фон е логична и следващата стъпка за следене и събиране на информация,но в световен мащаб!И  ето ти майкрософт и неговия уйндоус,което е едно добро средство и възможност за лесно получаване на информация.Почти съм сигурен  ,че разработването на win10 e финансирано,подкрепено и моделирано с пари идващи извън майкрософт(с държавни пари,но не официално.............някак ще е шокиращо за данъкоплатците да знаят,че се финансира един милиардер с тяхни пари).Не съм си представял и за миг,че хищник като майкрософт ще загуби доста пари пускайки безплатна ОС!Та...................това е мнението ми за win10(сигурно на много ще се стори откачено и твърде паранойчно)и за тази наглост и зор да се наложи.:wink12:

Чудесно!! Е хайде тичайте към десетката. А колкото до събирането и следенето в последно време то не е никак трудно. потребителите са страшно неграмотни и нямат елементарна култура при използване на компютър, телефон и каквото и да било.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

...

Доскоро големия проблем беше не липсата на, а наличието на много информация. Явно вече могат да я предъвкват.

преди 1 минута, by_chechi написа:

Ами те са в един кюп ! И това не подлежи на никакво съмнение ! Как мислиш се прави глобализация ?

Матрицата иде !

Коя - друга матрица ли  :cant believe:   Едната вече е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Аз къде казах, че не трябва да има нови версии. Но не може едно "лайно" да го парфюмираш и да твърдиш, че е скъп и прекрасен парфюм. Това направиха MS.

Това което в същност направиха е тъчскрийн и гласови команди , че да се радват децата ......и някоя и друга допълнителни вградени шпионски програми ....върви ги търси къде са....

Труден бил въпросът защо безплатно я пуснали новата ОС ? Ами за да ползват ресурса и на вашия компютър в изследванията си ....пък и за някои други работи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, by_chechi написа:

Това което в същност направиха е тъчскрийн и гласови команди , че да се радват децата ......и някоя и друга допълнителни вградени шпионски програми ....върви ги търси къде са....

Труден бил въпросът защо безплатно я пуснали новата ОС ? Ами за да ползват ресурса и на вашия компютър в изследванията си ....пък и за някои други работи....

Тъчскрийн управление има още в 8.1 Аз съм с тази версия и лаптопа ми има такъв екран. И работи (не че го ползвам :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, capnemo написа:

Тъчскрийн управление има още в 8.1 Аз съм с тази версия и лаптопа ми има такъв екран. И работи (не че го ползвам :) )

Е , да де ! Аз за това си седя на "7" . То не , че в "7" няма , ама до колкото знам и мога съм ги "отрязал" .

В "10" мисля , че няма никакъв шанс за "отрязване" (в същност това е постижението) , без да се разруши ОС-та , т.е. да иде на боклука...Те пък за това прекратяват "7" - еволюция.... ! :)

Все пак се надявам хакерите да му намерят цаката.... ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Е , да де ! Аз за това си седя на "7" . То не , че в "7" няма , ама до колкото знам и мога съм ги "отрязал" .

В "10" мисля , че няма никакъв шанс за "отрязване" (в същност това е постижението) , без да се разруши ОС-та , т.е. да иде на боклука...

Ако трябва да бъда честен тъч управлението не е толкова лошо. И понякога върши много полезна работа. Особено ако човек си играе с някой от 2 в едно таблетите (като Surface 4, HUAWEI MateBook и подобни хибридни машини)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, capnemo написа:

Ако трябва да бъда честен тъч управлението не е толкова лошо. И понякога върши много полезна работа. Особено ако човек си играе с някой от 2 в едно таблетите (като Surface 4, HUAWEI MateBook и подобни хибридни машини)

Пак ще се съглася :

Е , да де ! Детски играчки ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, KOCKAR написа:

.Истината е че 7-цата с годинките много я прехвалиха и ето затова това се отразявa

С какво я провалиха я ме светни , че аз нищо не съм усетил откакто я ползвам от първия ден в който излезе .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, by_chechi написа:

Пак ще се съглася :

Е , да де ! Детски играчки ! :)

Хм, >FullHD, 8ГБ памет, 256ГБ SSD. i5 процесор. АКо на това му казваш детска играчка. Плюс клавиатура, перо, докинг станция. Това си е великолепна травъл станция на която с лекота ще си обработвам снимките (без да броя офис дейности, броузване, музика, филми)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Каквито е да са подбудите - накрая всички изброени ще са с 10-ка. Но ... най-доброто предстои ... 

Не е точно задължително. Самия факт, че има цифрата 10 предполага пускане и на 12. ;)  Също не е много сигурно какво точно предлагат МС с този лиценз. Че взимат пари е ясно, но струва ми се ползите за крайния потребител са доста размити. Следователно ползвайте каквото искате, прескачайте каквото искате, стига да виждате смисъл в това. Нищо кой знае какво няма да пропуснете, а че след 5 години ще ползвате по-модерен софтуер също е сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Melmak ® написа:

Не е точно задължително. Самия факт, че има цифрата 10 предполага пускане и на 12. ;)  Също не е много сигурно какво точно предлагат МС с този лиценз. Че взимат пари е ясно, но струва ми се ползите за крайния потребител са доста размити. Следователно ползвайте каквото искате, прескачайте каквото искате, стига да виждате смисъл в това. Нищо кой знае какво няма да пропуснете, а че след 5 години ще ползвате по-модерен софтуер също е сигурно.

Е, нали казаха (засега), че няма да правят нови версии - само сървиз паци, пачове или нещо подобно.

А това, че след Х години ще сте с по-модерен софтуер, успешно заангажиращ по-мощния ви хардуер и ... на прастика ще работите горе-долу толкова бързо и ефективно, калкото и сега ...

Направо се чудя - как сме правили една камара неща на машина с процесор 5 MHz (8 MHz вече беше турбо) и хард 5-10-20 MB  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, capnemo написа:

Хм, >FullHD, 8ГБ памет, 256ГБ SSD. i5 процесор. АКо на това му казваш детска играчка. Плюс клавиатура, перо, докинг станция. Това си е великолепна травъл станция на която с лекота ще си обработвам снимките (без да броя офис дейности, броузване, музика, филми)

Нямам предвид горното като хардуер !

Имам предвид софтуера и ползването му по предназначение . И ето - и ти си в кюпа , дори и да не го разбираш . Колкото си по-по-най с хардуера , толкова си им по-полезен....с информацията която произвежда !  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни ли излизаше някакво голямо обновление за Win10 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, jhoro написа:

Е, нали казаха (засега), че няма да правят нови версии - само сървиз паци, пачове или нещо подобно.

Знам, но нищо не им пречи да размислят. И дали просто не намекнаха и оставиха феновете да си мислят...

За мен би било прекалено невероятно да се откажат от рекламата на версиите. Същото като с Apple. А от друга страна, ако твърдо го бяха направили, тази десетка нямаше да заема централно място.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, 3dfx написа:

Тези дни ли излизаше някакво голямо обновление за Win10 ?

Това нещо като риторичен въпрос ли е или? Или просто ей така да се трупат постове..., че е трудно да се пита google :)

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/29/windows-10-anniversary-update-available-august-2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам 4.38 лв за един оригинален уиндос ключ, който няма да бъде деактивиран 1-2-15-90 седмици след активация от моя страна. И да имам възможност да си го сваля уиндоса от сайта на майкрософт а не от торенти. На който му се занимава да ми помага. Цената от 4лв и 38стотинки е възможно след преговори да я увелича до 5 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, toc написа:

Това нещо като риторичен въпрос ли е или? Или просто ей така да се трупат постове..., че е трудно да се пита google :)

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/29/windows-10-anniversary-update-available-august-2/

Не се прави на интересен, или забрави каква е целта на един форум ? Питаш - отговарят ти :)

По датата на регистрацията ми и броя на постовете може да ти е ясно дали трупам, твоят въпрос е риторичния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е забавно как хора които се скъсват да плюват американците в политическите теми сега смело се хвърлят на "безплатен" Win 10.

Очаквам скоро да изпищят ама дано не съм прав . Толкова настойчиво по скоро нахално предлагане на ъпдейт без пари на мен ми се вижда адски съмнително така че мисля че правилно се въздържах. Времето ще покаже. Ако искате безплатна операционна система слагайте Линукс - поне е с отворен код.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, 3dfx написа:

Не се прави на интересен, или забрави каква е целта на един форум ? Питаш - отговарят ти :)

По датата на регистрацията ми и броя на постовете може да ти е ясно дали трупам, твоят въпрос е риторичния.

Отговарям ти и спирам да пиша по темата:

Смятам, че задаването на въпрос, на който може да се намери отговора с написване на две-три думи в гугъл е безсмислен за форум. Не говорим за някакъв сложен проблем, на който човек да се затрудни да формулира ключовите думи за търсачката, а за нещо съвсем елементарно.

Отделно въпроса не е по темата с изключение на факта, че все пак става дума за Уин 10.

Редактирано от toc (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

Не за някои други работи,а според мен win 10 е средство и инструмент в политиката на САЩ.Майкрософт също ще извлекат предимства и позитиви(корпоративни) от събраната инфотмация,така че за тях не е важно колко копия ще се закупят,а win10 да бъде сложен на максимално голям брой компютри!Не напразно софт на майкрософт беше забранен да се използва в Руските държавни учреждения,за военните да не говорим..........В момента в Русия разработват собствена ОС,в Китай е същото положението,даже мисля,че вече имат готова собствена ОС.Другите страни също не ядат доматите с колците,да не говорим за стотиците фирми и корпорации занимаващи се в ИТ  сектора,създаване на софт,производство на хардуер,научни организации и т.н.Интересно е как тези хора биха сложили въпросната 10ка,като знаят с какви "екстри" е снабдена и съобразено с това,че много от тях работят с конфиденциална информация и материали.Пък после се чудят що върви с такива бавни темпове разпространението на 10ката..............а Китай и Русия представете си какви пазари са по принцип.Пък за "умните" са оставили възможноста да се радват на безплатната "придобивка".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.