Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ownage

Проблем със яркостта на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм ( не знам защо бях решил да увеличавам яркостта) и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е HP Pavilion Notebook. Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F2 и F3 , plan settings , показва ми че уж променям нещо , но яркостта си остава същата. Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Опитай да задържиш бутон FN и стрелка на долу.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно за HP Pavilion Notebook за целта се ползва комбинация Fn+някой от фунционалните клавиши (F1-F12)

graphic   В случая трабва да е Fn+F3.

Ако не е забранен функционалния клавиш (Fn) в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато натисна Fn+F3 ми отваря  някаква търсачка от дясната страна на екрана. А Fn+F2 не прави нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти с такава клавиатура ли си ?

2012-01-23_053732_dv3-1.jpg

Значи - Fn+F7 за намаляване на яркостта и Fn+F8 - за увеличаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Ownage написа:

От esc до F11 имам напълно същите картинки.

csm_Pavillion15_Tastatur_be89df97ed.jpg

Ако ти е такава клавиатурата - Fn+F2 за намаляване на яркостта и Fn+F3 - за увеличаване.

Освен ако не са променяни фунциите на клавишите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно нищо не става , пробвах и от контрол панела да намаля яркостта , но отново не се случва нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? На мен чат пат ми прави проблеми на 8.1 про , когато забравя да го ъпдейтна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с 10 премахни драйвера на видеото и  сложи по стар,и след това забрани да ти набутва новия драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Ownage написа:

Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм ( не знам защо бях решил да увеличавам яркостта) и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е HP Pavilion Notebook. Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F2 и F3 , plan settings , показва ми че уж променям нещо , но яркостта си остава същата. Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.

пробвай  winkey+X (това работи само при 7) и после плъзгача на яркоста, ако не стане си пре/инсталйрай драйвера за видеокартата, може да пробваш влизане в биос и там да си увеличиш подсветката с функционалните клавиши - при някои HP-та работи... а ако си заливал клавиатурата и функционалния бутон не работи става много сложно (инсталация на 7 + драйвери и после winkey+X )... п.с. на HP 655 и 635 след ъпдейт на биоса подсветката спира да се регулира от Fn, но при оставане на батерия яркостта се намалява автоматично, winkey+X продължава да работи...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте,пиша понеже ми трябва препоръка за монитор,изискванията ми са следните да е около 24 инча,да има от 1 до 3 мс response time и по-възможност да е ИПС или ВА и да няма backlight bleed в смисъл на тъмни картинки да няма бяло осветяване,благодаря предварително!  Диапазона на цената е до 350 лева горе долу
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Александър Кирков
      Здравейте, спрял съм на един монитор, който според характеристиките му отговаря на всичките ми изисквания Аcer Nitro VG271UPbmiipx, но питането ми е следното - доколкото прочетох всички FreeSync монитори са G-sync compatible, това така ли е ? Ще има ли проблем с GTX 1060 6GB + FreeSync ? Какъв кабел трябва да се свърже - не намерих кратък и смислен отговор в Гугъл, има ли по-бюджетен модел със същите характеристики, който да е IPS матрица задължително ? Като цяло от ревюта останах очароваран от това, което предлага и това, което търся, но второ мнение никога не е излишно. Благодаря предварително.
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от Turbocrusher SL
      Здравейте, бих искал да ви задам въпрос. Имам лаптоп които през повечето време работи без батерия (батерията е изкарана, зарядното е включено). Един ден се пробвах да го включа, но не можах. Зарядното не подаваше ток към лаптопа. Реших, че зарядното не работи, затова го махнах и сложих батерията за да го включа. След като го включих реших да пробвам зарядното и то заработи. Можете ли да дадете обяснение какво се е случило и дали ще последват по големи проблеми? Благодаря предварително!!!
  • Дарение

• Добави ново...